Προς το περιεχόμενο

ΑΠΔ σε δισκέτα. πως τυπώνουμε το συνοδευτικό?


internet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έφτιαξα το αρχείο για την δισκέτα μέσω του προγράμματος του ικα. όταν πατάω όμως εκτύπωση συγκεντρωτικού ή εκτύπωση στοιχείων μου αποθηκεύει ένα αρχείο που δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο τύπο.. το ανοίγω σαν txt doc pdf αλλά τίποτα.. μήπως ξέρει κάποιος πως τυπώνεται αυτό το αρχείο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θα αποθηκεύσεις τα στοιχεία των ασφαλισμένων και της επιχείρησης θα πατήσεις το κουμπί εκτύπωση στοιχείων και θα σου βγάλει τα σύνολα όπως και όταν την υποβάλλεις ηλεκτρονικά.Με αυτά θα πας στο ικα,δε σου βγάζει κάποιο συνοδευτικό επιπλέον.Απλά βάζεις σφραγίδα της επιχείρησης.Έτσι έδωσα εγώ πάντως την ΑΠΔ επιχείρησης για το προηγούμενο τρίμηνο μιας και είχαν απενεργοποιηθεί οι κωδικοί λόγω αδράνειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό λέω! πατάω εκτύπωση στοιχείων και αντι να εκτυπώσει μου ζητάει όνομα για να αποθηκευσει ένα αρχειο το οποίο δεν ανοίγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό λέω! πατάω εκτύπωση στοιχείων και αντι να εκτυπώσει μου ζητάει όνομα για να αποθηκευσει ένα αρχειο το οποίο δεν ανοίγει

Κάνει αυτόματα παραγωγή αρχείου και εκτύπωση στον προεπιλεγμένο εκτυπωτή. Μη περιμένεις να δεις παράθυρο εκτύπωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει εκτύπωση αλλά τη δίνει μέσα από το πρόγραμμα μισθοδοσίας.Το έκανα πρόσφατα για τροποποιήση ΑΠΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα csl01 που μου ζήτησαν να συμπληρώσω για να πάω συμπληρωματική ΑΠΔ μπορεί κάποιος να μου πει που θα το βρω;

Το googlαρω αλλά δεν μου βγάζει ιστοσελίδα του ικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα...

 

δες τις οδηγίες...

 

http://www.ika.gr/gr/infopages/downloads/createapdmanual.pdf

 

και για αλλαγή σε συμπληρωματική...

 

http://www.ika.gr/gr/infopages/downloads/simpliromatiki.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει αυτόματα παραγωγή αρχείου και εκτύπωση στον προεπιλεγμένο εκτυπωτή. Μη περιμένεις να δεις παράθυρο εκτύπωσης.

Είχε μπει προεπιλεγμένος ένας εκτυπωτής που δεν έχω και έκανε αποθήκευση ενός άσχετου αρχείου.. και αφού δεν άνοιγε παράθυρο εκτύπωσης ήταν λίγο δύσκολο να το καταλάβω. ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...