Προς το περιεχόμενο

Μου αρέσει, δεν μου αρέσει. Ετσι, για να σχολιάζουμε πρόσωπα και καταστάσεις της καθημερινής ζωής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβαζα σε κάποιο περιδικό την στήλη μου αρέσει , δεν μου αρέσει, με σχόλια των συντακτών και αναγνωστών και σκέφτηκα να κάνουμε και εμείς το ίδιο , έτσι για να συζητάμε και να κρίνουμε θέματα καθημερινής πραγματικότητας, γιατί δεν είμαστε μόνο υπολογιστικές μηχανές. Και κάνω την αρχή, και αν θέλετε ακολουθήστε στο ίδιο στυλ:

 

Μου αρέσει όποιος απενεργοποιεί το κινητό του στο θέατρο, τον κινηματογράφο, στο νοσοκομείο, ή το βάζει στην σίγαση στα σεμινάρια, στις διαλέξεις και σε δημόσιες συγκεντρώσεις σε κλειστό χώρο.

Δεν μου αρέσει ο τύπος με το κινητό στο χέρι, απέναντί μου στο μετρό ή στο λεωφορείο, με το ακουστικό στο αυτί, που με κοιτάζει με απλανές βλέμμα, μιλώντας με στεντόρεια φωνή, επαναλαμβάνοντας λέξη-λέξη, όσα του λέει ο ταλαίπωρος συνομιλητής του, λέγοντάς και ολόκληρο το όνομά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσει να ακούω έξυπνες απαντήσεις σε χαζές ερωτήσεις...

 

δεν μου αρέσει να ακούω χαζές απαντήσεις σε έξυπνες ερωτήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!!!!!

 μου αρεσει που οταν πηγαινω το πρωι στο γραφειο βρισκω την παρεα του taxheaven και μου φτιαχνει τη διαθεση

 

δεν μου αρεσει να ασχολουμε ακομα δεν πατησα στο γραφειο με ανουσια και βαρετα θεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα

 

Μου αρέσει το χιούμορ και η σπιρτάδα στους ανθρώπους

 

Δεν μου αρέσει η κουτοπονηριά και η εγωπάθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει: ο ήλιος να χαϊδεύει το δέρμα μου...........

                      ο αέρας ν' ανακατεύει τα μαλλιά μου.........

                      τα χρώματα που μας περιβάλουν........

                      η ζωή από το Α ως το Ω

 

Δεν μου αρέσει: που είμαστε τόσο απασχολημένοι με τις μικροαστικές ζωές μας που δε βλέπουμε το μεγαλείο της δημιουργίας, της ίδιας μας της ύπαρξης....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΥ  ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΩ  ΟΛΟ  ΤΟΝ  ΚΟΣΜΟ  Σ' ΑΥΤΕΣ  ΤΙΣ  ΔΥΣΚΟΛΕΣ  ΕΠΟΧΕΣ, ΜΕΣΩ  ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ  ΧΩΡΙΣ  ΝΑ  ΑΜΟΙΒΟΜΑΙ,  ΣΕ  ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ  ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ.

 

ΔΕΝ  ΜΟΥ  ΑΡΕΣΕΙ  ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΜΟΥ , ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΟ  ΚΑΙ  ΤΖΑΜΠΑ  ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που είμαι εργαζόμενη μητέρα...

 

Δεν μου αρέσει που πρέπει να πληρώνω τόσο σκληρά το τίμημα, γι αυτήν την επιλογή μου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει η αισιοδοξία σε δύσκόλους καιρούς.

 

Δεν μου αρέσει η απογοήτευση και η έλλειψη του χαμόγελου στους ανθρώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν : η αγάπη, η ευτυχία, η χαρά, το γέλιο, τα παιδιά, η οικογένεια, το σπίτι ... Όλα τα όμορφα σ' αυτή τη ζωή ... και είναι πολλά ... τα περισσότερα απ' όλα ...

Δεν μου αρέσουν : τα υπόλοιπα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει η διαφήμιση που δείχνει και λέει ότι:στη ζωή τα καλύτερα πράγματα δεν είναι πράγματα

 

Δεν μου αρέσουν τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μου αρέσει η παγκοσμιότητα του Ελληνικού πνεύματος

 

 

Δεν μου αρέσει ο επαρχιωτισμός, ο μιμιτισμός, η υποτέλεια,  η στενοκεφαλιά και οι φαντασιώσεις των σύγχρονων ελλήνων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει να τρώω ότι θέλω χωρίς να παχαίνω

 

Δεν μου αρέσει που κάτι τέτοιο ισχύει μόνο στη σφαίρα της φαντασίας και στο ... matrix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει να σκεφτομαι τα ανεμελα φοιτητικα μου χρονια στη Θεσ/νικη και να γεμιζω αισιοδοξια απο τα ονειρα που καναμε τοτε...

 

 

Δεν μου αρεσει να επανερχομαι στην πεζη καθημερινοτητα που δεν εχει καμια σχεση με το τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει αυτα που σας αρέσουν

 

 

Δεν μου αρέσει αυτά που δεν σας αρέσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσουν τα πρωινά της κυριακής πίνοντας καφέ χουζουρεύοντας με τις γυναίκες της ζωής μου..

 

δεν μου αρέσουν τα πρωινά της δευτέρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει που ξυπανω το πρωι με εναν τοσο υπεροχο ηλιο που φωνάζει έρχεται το καλοκαιράκι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Δεν μου αρεσει που πλησιαζει ο καιρος που το γραφειο  θα γινει πια σπίτι.........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ που τώρα με την έναρξη λειτουργίας των διοδίων Αιγινίου συσπειρωθήκαμε, αγωνιστήκαμε και αγωνιζόμαστε, είπαμε και μια καλημέρα σε αγνώστους (μη νομίζεις ότι στην επαρχία λέει ο κόσμος καλημέρα...)

 

ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ μετά το τέλος του αγώνα μας, όποια κατάληξη και αν έχει, που κάποιοι θα προσπαθήσουν να "εξαργυρώσουν" αυτή τους την προσπάθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΥ  ΑΡΕΣΕΙ  Η ΘΑΛΑΣΣΑ  ΚΑΙ ΟΛΕΣ  ΟΙ  ΧΑΡΕΣ  ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΙΕΣ  ΠΟΥ  ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ, ΟΛΕΣ  ΤΙΣ  ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.

 

ΔΕΝ  ΜΟΥ  ΑΡΕΣΕΙ   ΠΟΥ ΔΕΝ  ΜΠΟΡΩ  ΝΑ  ΤΗΝ  ΑΠΟΛΑΥΣΩ  ΣΕ  ΚΑΜΜΙΑ  ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ  ΗΜΕΡΑΣ,  ΜΕ  ΟΛΑ  ΑΥΤΑ  ΠΟΥ ΜΑΣ  ΕΧΟΥΝ  ΦΟΡΤΩΣΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσετε !!!!!

 

Δεν μου αρεσει που ειστε πολυ μακρια, οι περισσοτεροι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσει που ζω σε αυτόν τον ευλογημένο τόπο

 

δεν μου αρέσει που κάποιοι βολεμένοι ορίζουν τις τύχες του κοσμάκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν τα φιλάκια των δυο μου μικρων παιδιών όταν με αποχαιρετούν να πάνε στο σχολείο.

Δεν μου αρέσει που θα τα δώ πολύ αργά το βράδυ λίγο πριν κοιμηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...