Προς το περιεχόμενο

Καταχώρηση δαπάνης εισφορών σε ταμεία ασφάλισης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα .

τελικα για να κλεισουμε τα βιβλια δεν θα πρεπει να περαστουν και οι ασφαλιστικες εισφορες??

Δεν νομιζω να ενδιαφερθει κανενα ταμειο ( ΟΑΕΕ ,ΟΓΑ κλπ) να εκδοσει εγκαιρως τις βεβαιωσεις, οποτε εκτυπωνουμε 12ο και τις περναμε χειρογραφα, 'η ξαναεκτυπωνουμε οταν θυμηθουνε??

 

επισης εαν αργησουν τ'ι θα γινει με την εκκαθ/κη?? δεν θα φαινονται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα .

τελικα για να κλεισουμε τα βιβλια δεν θα πρεπει να περαστουν και οι ασφαλιστικες εισφορες??

Δεν νομιζω να ενδιαφερθει κανενα ταμειο ( ΟΑΕΕ ,ΟΓΑ κλπ) να εκδοσει εγκαιρως τις βεβαιωσεις, οποτε εκτυπωνουμε 12ο και τις περναμε χειρογραφα, 'η ξαναεκτυπωνουμε οταν θυμηθουνε??

 

επισης εαν αργησουν τ'ι θα γινει με την εκκαθ/κη?? δεν θα φαινονται??

 

Τα 2μηνα δεν υπάρχουν ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2μηνα δεν υπάρχουν ???

Υ παρχουν, αλλα φοβαμαι για το αν εχουν πληρωθει ολα ( απο καποιους πελατες μου) . Δεν εχω και μεγαλη εμπιστοσυνη, ασε που αν τους πω να φερουν τα διμηνα... παλι εγω θα την πληρωσω!!!! :D  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ παρχουν, αλλα φοβαμαι για το αν εχουν πληρωθει ολα ( απο καποιους πελατες μου) . Δεν εχω και μεγαλη εμπιστοσυνη, ασε που αν τους πω να φερουν τα διμηνα... παλι εγω θα την πληρωσω!!!! :D  :blink:

Η καταχώρησή τους γίνεται με τα δίμηνα στην ημερομηνία πληρωμής τους. Υπάρχει περίπτωση ο ΟΑΕΕ να μην στείλει καθόλου σημειώματα φέτος (δεν υπάρχει λόγος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταχώρησή τους γίνεται με τα δίμηνα στην ημερομηνία πληρωμής τους. Υπάρχει περίπτωση ο ΟΑΕΕ να μην στείλει καθόλου σημειώματα φέτος (δεν υπάρχει λόγος).

Εαν εχω στειλει μια εκκαθαριστικη και δεν εχω περασει τις εισφορες( θα τις περνουσα συγκ/κα τον 12ο) πρεπει να κανω τροποποιητικη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνωμη μου ναι στον 666.

Αλλιώς δεν θα συμφωνεί με το Ε3 στα έξοδα.

Ακόμα αν έχεις κάποιον μηχανικό που του κάνεις δήλωση και φορολογηθεί ως μισθωτός (και όχι ως ελέυθερος επαγγελματίας) θα χρειαστέι να αναμορφώσεις τα έξοδά του πλην των εισφορών του στο ΤΣΜΕΔΕ.

Και εφόσον οι εισφορές των ταμειων αυτών θεωρούνται ως διαχειριστικό έξοδο δεν θα περνιούνται πλέον στο Ε1 στις εισφορές.

Κάνω κάπου λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταχώρησή τους γίνεται με τα δίμηνα στην ημερομηνία πληρωμής τους. Υπάρχει περίπτωση ο ΟΑΕΕ να μην στείλει καθόλου σημειώματα φέτος (δεν υπάρχει λόγος).

 

Μπορεί και να τα ανοίξουν ηλεκτρονικά και να τα τυπώνουμε μόνοι μας.

 

Κατά τον Αύγουστο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...