Προς το περιεχόμενο

ΥΠΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΑΥΕΚ ΠΡΑΤΗΡΙΟΥ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ


LOYKAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι πωλητές υγρών καυσίμων και οι υπάλληλοι που εργάζονται στο τάμειο σε πρατηριο υγρων καυσιμων   ασφαλίζονται επικουρικά στο ΤΕΑΥΕΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι υπάλληλοι που εργάζονται σε πρατήριο υγρών καυσίμων ασφαλίζονται επικουρικά στο ΤΕΑΥΕΚ, ανεξαρτήτως αν είναι πωλητές, υπάλληλοι γραφείου κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πλέον το προσωπικό πρατηρίων ασφαλίζεται στο ΤΕΑΠΕΠ και όχι στο ΤΕΑΥΕΚ (και τα δύο ανήκουν στο ΤΕΑΙΤ)???

Είμαι σίγουρος πως όχι.

Ασφαλίζονται ακόμα στο ΤΕΑΥΕΚ. Στο ΤΕΑΠΕΠ που έδωσε η d_anastasia ασφαλίζονται οι υπάλληλοι των μεγάλων πετρελαιακών εταιριών και όχι των πρατηρίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ΤΕΑΙΤ ναι ισχύει, αλλά είσαι σίγουρος για το ΤΕΑΠΕΠ και οχι για το ΤΕΑΥΕΚ ; 

Από την διεύθυνση που μας δίνεις αναφέρει οτι το ΤΕΑΠΕΠ είναι για τις εταιρείες πετρελαιοειδών, δεν αναφέρει πουθενά οτι είναι για τα πρατήρια υγρών καυσίμων

Πάντως εγώ χρόνια τους ασφαλίζω στο ΤΕΑΥΕΚ, αλλά ούτε μου έχει έλθει κάποιο χαρτί οτι πρέπει να τους μεταφέρω στο ΤΕΑΠΕΠ απο το ΤΕΑΥΕΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Γνωρίζει κανείς ποια είναι πλέον η ομάδα ταμείου σε πωλητή πρατηρίου; έχουμε πακέτο κάλυψης 103, αλλά η ομάδα ταμείου ποια είναι; Είχε 10% (7% + 3%) υπέρ ΤΕΑΥΕΚ παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι υπάλληλοι που εργάζονται σε πρατήριο υγρών καυσίμων ασφαλίζονται επικουρικά στο ΤΕΑΥΕΚ, ανεξαρτήτως αν είναι πωλητές, υπάλληλοι γραφείου κτλ.

Oχι ολοι.Πχ οι πλύντες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΑ ΣΩΣΤΑ..ΣΟΡΡΥ ..ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΕΑΙΤ

Συγγνώμη γιατί έχω μπερδευτεί τα πρατηρια καυσίμων δεν έχουν ΕΤΕΑ και ΤΕΑΠΙΤ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωλητης 13,50 + 3 ετεα + 24,46 + 3 ετεα = 43,96 + ταπιτ για νεος 4 και για 0,4 + 0,04 για παλιούς  

Ευχαριστώ, σύνολο 47,96, άρα πάμε στη γνωστή ομάδα 103 - ΙΚΑ ΜΙΚΤΑ - ΤΕΑΥΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...
  • 2 years later...

Όσον αφορά την ασφάλιση εργαζομένων σε πρατήρια πρώην TEAYEK, μετά ΕΤΕΑ και νυν ΕΤΕΑΕΠ μάλλον, και ΤΑΠΙΤ αντίστοιχα............ ισχύει για συγκεκριμένες περιοχές κάλυψης όπως ορίζονταν στις διατάξεις ΤΕΑΥΕΚ??? ή γαι όλους ανεξάρτητα απο την περιοχή κάλυψης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 months later...

καλησπερα να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου.

1)Το πακετο καλυψης για πωλητη σε πρατηριο υγρων καυσιμων ειναι 101 & 024 & 026 ΙΚΑ ΜΙΚΤΑ ΕΤΑΜ ΙΚΑ (πρωην ΤΑΠΙΤ εμπορικων ΤΕΑΥΕΚ) ή 103 & 024 & 026

2) αν αντι για πωλητη τον βαλουμε ανεδικευτο εργατη θα υπαρχει καποιο προβλημα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, marianaxal said:

καλησπερα να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου.

1)Το πακετο καλυψης για πωλητη σε πρατηριο υγρων καυσιμων ειναι 101 & 024 & 026 ΙΚΑ ΜΙΚΤΑ ΕΤΑΜ ΙΚΑ (πρωην ΤΑΠΙΤ εμπορικων ΤΕΑΥΕΚ) ή 103 & 024 & 026

2) αν αντι για πωλητη τον βαλουμε ανεδικευτο εργατη θα υπαρχει καποιο προβλημα

 

Καλημέρα,

Εγώ τον βάζω 101 + 024 και τον ασφαλίζω ως πωλητή.

Ο ανειδίκευτος δε νομίζω ότι είναι σωστή επιλογή για την περίπτωση πρατηρίου, θα μπορούσες ίσως να τον βάλεις πλύστη (913215 εργανη) αλλά το ΤΕΑΙΤ δε νομίζω να εφαρμόζεται σε αυτούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gianzo said:

Καλημέρα,

Εγώ τον βάζω 101 + 024 και τον ασφαλίζω ως πωλητή.

Ο ανειδίκευτος δε νομίζω ότι είναι σωστή επιλογή για την περίπτωση πρατηρίου, θα μπορούσες ίσως να τον βάλεις πλύστη (913215 εργανη) αλλά το ΤΕΑΙΤ δε νομίζω να εφαρμόζεται σε αυτούς

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. και εμενα για το ανειδικευτος δεν μου αρεσε απλα ακουσα οτι αρκετοι συναδελφοι το δηλωνουν ετσι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 4/8/2017 at 6:11 ΜΜ, marianaxal said:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. και εμενα για το ανειδικευτος δεν μου αρεσε απλα ακουσα οτι αρκετοι συναδελφοι το δηλωνουν ετσι.

 

Σας αρέσει δεν σας αρέσει μπορείτε να το βάλετε και αφήστε μετά το ΤΕΑΥΕΚ να αποδείξει οτι δεν ήταν (που δεν θα το κάνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν , NickFT said:

Σας αρέσει δεν σας αρέσει μπορείτε να το βάλετε και αφήστε μετά το ΤΕΑΥΕΚ να αποδείξει οτι δεν ήταν (που δεν θα το κάνει)

σε ευχαριατω πολυ για την απαντηση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...