Jump to content

Εξαφάνιση ηλικιωμένου. Παρακαλώ αν γνωρίζετε κάτι...

Recommended Posts

Αγαπητές συναδέλφισσες και αγαπητοί συνάδελφοι, νοιώθω φοβερά συγκινημένος.

Σας ευχαριστώ όλες και όλους από τα βάθη της καρδίας μου, για το ενδιαφέρον και τις ευχές που εκφράσατε για μένα μέσα απ' αυτές τις δημοσιεύσεις, τα προσωπικά μηνύματα, τηλεφωνήματα και e-mail.

Να είστε όλες και όλοι, φίλες και φίλοι, γνωστοί και άγνωστοι, ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.

Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω    Π Ο Λ Υ Υ Υ Υ Υ Υ Υ .

Υ.Γ.
Την περασμένη Πέμπτη αργά το μεσημέρι, μετά από 12 ημέρες στο νοσοκομείο, πήρα εξιτήριο. Δυστυχώς όμως, μετά από ένα μικρό πρόβλημα που προέκυψε χρειάστηκε να επιστρέψω εκεί και χτες Σαββάτο και να φάω σχεδόν όλη την ημέρα, με λίγη παραπάνω ταλαιπωρία. Ελπίζω να ενταχθώ ξανά στην καθημερινότητά μου, πρώτα ο Θεός, από τα μέσα με τέλη της εβδομάδας που μόλις σήμερα άρχισε.
Θα ήθελα όμως να αναφέρω ότι, το δικό μου αυτό προβληματάκι, που στάθηκε ικανό να μου στερήσει τη χαρά της οικογένειάς μου, την επαγγελματική μου πορεία και γενικά την προσωπική μου όμορφη ρουτίνα για περίπου 2 εβδομάδες, ήταν και είναι αμελητέο.
Ήταν και είναι ένα τίποτα.
Ήταν και είναι ανύπαρκτο.
Ήταν και είναι εντελώς αστείο και μηδαμινό, μπροστά στην ταλαιπωρία, τον πόνο, αγωνία, πάλη και αγώνα για ζωή που καθημερινά δίνουν και βιώνουν συνάνθρωποί μας μέσα και έξω απ' τα νοσοκομεία.
Με αφορμή τα παραπάνω, εύχομαι σε όλους αυτούς να είναι περαστικά και να ξεπεράσουν τα πάντα το λιγότερο επώδυνα και ξανά σε όλους εσάς, να είστε πάντα καλά.

Και πάλι σας ευχαριστώ.

Υ.Γ.2
Περαστικά συναδέλφισσα Iami, πάντα γερή εύχομαι.

(κι εγώ προσπαθώ να είμαι πάντα ... εγώ. Εύχομαι κι εσείς να είστε πάντα εσείς. Ιamι, youareyou)

Υ.Γ.3
Θα ήθελα να ευχηθώ επίσης, χρόνια πολλά, σε όλες και όλους τους συναδέλφους που το αμέσως προηγούμενο διάστημα γιόρταζαν. Μεταξύ άλλων, υπάρχουν και κάποιοι ιδιαίτερα αγαπητοί συνάδελφοι που γιόρταζαν και τους οποίους σκεφτόμουν, χωρίς όμως να έχω τη δυνατότητα, να το εκφράσω τη στιγμή που έπρεπε. Χρόνια καλά σε όλους.

Υ.Γ.4
Όσο για εσάς κύριε συνάδελφε, που μου κρεμάσατε τις κουδούνες, αλλά και την κολονοσκόπηση "δώρο", επιφυλάσσομαι.

Την αγάπη μου στην Κρήτη.

Υ.Γ.5
Νομίζω ότι έλειψα ένα από, τα χειρότερο δεκαπενθήμερα της επαγγελματικής μου πορείας. Νομίζω  ότι ποτέ δεν θα μπορέσω να μάθω αυτά που κυκλοφόρησαν αυτό το διάστημα. Και όλα όσα κυκλοφορήσουν και το επόμενο διάστημα μέχρι να προσαρμοστώ (ίσως) και πάλι. Αλλά ας είναι. Ούτως ή άλλως, ποτέ δεν ήξερα και πολλά. Ας προστεθούν και αυτά. Λυπάμαι. Δεν έχω άλλη χολή να ... "σκάσει" και γι' αυτό.

Αφιερωμένο σε όλες και όλους:

Είναι ωραίο να νιώθεις τη γεύση του νερού στον ουρανίσκο σου και τη δροσιά του καθώς κυλά και χάνεται στα σπλάχνα σου ...

Ρεεε Μπαμπηηηηηη!!! σιδερένιος !!! και  σου εύχομαι να είναι ο τελευταίος πόνος που πέρασε από πάνω σου. Καλή ανάρρωση λεμεεεεε!.και έλα  γρήγορα διότι  δέν με παίζει....κανείς τό βράδυ και έχω πάθει κατάθλιψη!!! :wub:

Φίλε Μπάμπη μόλις τώρα με πολύ μεγάλη χαρά έμαθα τα ευχάριστα νέα για σένα.

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή ανάρρωση και καλή δύναμη.

Είμαστε όλοι δίπλα σου.

Διαπίστωσες ότι μας έλειψες και αυτό τα λέει όλααααααααααα!

Περαστικά

Γιάννης

Μπάμπη, γύρισες επιτέλους! Χαρά μου που σε ξαναβρήκα, λίγο ταλαιπωρημένο, αλλά γερό και , όπως πάντα, δυνατό. Σου εύχομαι καλή δύναμη και υγεία, σε σένα , στην κερά-Μάρω (φαντάζομαι τι πέρασε..) και στα παιδιά σας. Καλή σου μέρα, καλέ μου άνθρωπε!!

Υ.Γ.5
Νομίζω ότι έλειψα ένα από, τα χειρότερο δεκαπενθήμερα της επαγγελματικής μου πορείας. Νομίζω  ότι ποτέ δεν θα μπορέσω να μάθω αυτά που κυκλοφόρησαν αυτό το διάστημα.κι εμείς τι κάνουμε εδώ??!! μπρίκια κολλάμε??  Και όλα όσα κυκλοφορήσουν και το επόμενο διάστημα μέχρι να προσαρμοστώ (ίσως) και πάλι. Αλλά ας είναι. Ούτως ή άλλως, ποτέ δεν ήξερα και πολλά.(παντα μετριόφρων!!!) Ας προστεθούν και αυτά. Λυπάμαι. Δεν έχω άλλη χολή να ... "σκάσει" και γι' αυτό. :D :D :lol: :lol: :lol:

Καλημέρα και εύχομαι αυτό να ήταν το τελευταίο πρόβλημά σας.

Περαστικά και σιδερένιος.

Πάντα με υγεία και χαρά σας εύχομαι.

Υ.Γ.5

Νομίζω ότι έλειψα ένα από, τα χειρότερο δεκαπενθήμερα της επαγγελματικής μου πορείας. Νομίζω  ότι ποτέ δεν θα μπορέσω να μάθω αυτά που κυκλοφόρησαν αυτό το διάστημα. Και όλα όσα κυκλοφορήσουν και το επόμενο διάστημα μέχρι να προσαρμοστώ (ίσως) και πάλι. Αλλά ας είναι. Ούτως ή άλλως, ποτέ δεν ήξερα και πολλά. Ας προστεθούν και αυτά. Λυπάμαι. Δεν έχω άλλη χολή να ... "σκάσει" και γι' αυτό.

εσύ Μπάμπη μου πιστεύεις ότι όλοι εμείς που δεν λείπαμε τόσες μέρες καταλάβαμε τι έχει γίνει? ακόμα ψαχνόμαστε και ρωτάμε :(

κύριε Μπάμπη μας ,

καλωσήρθες και πάλι ,

σου εύχομαι γερός και δυνατός ,

και άλλο κακό να μη σε βρει,

Υ.Γ.Να ξέρεις ότι και για μας ήταν ένα δύσκολο δεκαπενθήμερο ,

όχι λόγω νόμων βέβαια -αυτούς τους συνηθίσαμε- ,

αλλά λόγω της απουσίας σου..

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ  ΣΑΣ!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ  ΠΑΝΤΑ  ΓΕΡΟΣ  ΚΑΙ  ΔΥΝΑΤΟΣ!!

ΝΑ  ΧΑΙΡΕΣΤΕ  ΤΗΝ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ  ΣΑΣ!!

ΚΑΙ  ΑΣ ΜΗΝ  ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ  ΟΛΕΣ  ΟΙ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ  ΕΙΝΑΙ  ΓΙΑ  ΤΟΥΣ  ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΑΡΚΕΙ  ΝΑ  ΕΙΝΑΙ  ΠΕΡΑΣΤΙΚΕΣ  ΚΑΙ ΝΑ  ΦΕΥΓΟΥΝ  ΑΠΟ  ΠΑΝΩ  ΜΑΣ   ΣΑΝ  ΝΕΡΑΚΙ.

ΚΑΙ  ΠΑΛΙ  ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ  ΣΑΣ   ΚΑΙ  ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ!!!!   

Είναι ωραίο να νιώθεις τη γεύση του νερού στον ουρανίσκο σου και τη δροσιά του καθώς κυλά και χάνεται στα σπλάχνα σου ...

I'll be back.Maybe..... FOR SURE

Μπάμπης Κ.

Συγνωμη Αγαπητε κ,Μπαμπη για την επεμβαση στο κειμενο σας ,

αλλα ειπαμε ως ηλικιωμενη και δυστροπη ναι ειμαι

post-30105-0-73832500-1358804764_thumb.j

Καλως ορισατε πισω λοιπον απο την ομορφη μονμαρτη και επειδη ξερω ειναι δυσκολη η προσαρμογη

WE WILL WAIT!

Με Εκτιμηση,

Ελενη

Μπάμπη μου, τώρα που η αγωνία μας πήρε τέλος , μαζί με την δική σου ταλαιπωρία, η επανεμφάνισή σου, με ένα περίεργο συνειρμό, μου θύμησε ένα ανεκδοτάκι. Ας γελάσουμε λίγο :

Κάποια μέρα χτυπάει το τηλέφωνο μιας κυρίας: Καλημέρα σας, μου δίνετε τον Θανάση, παρακαλώ. Η κυρία : Δεν έχουμε Θανάση εδώ. Σε λίγη ώρα πάλι ντρινννν : Καλημέρα σας , είναι εκεί ο Θανάσης;  Δεν έχουμε Θανάση... Μετά από μια ώρα ξανά το τηλέφωνο : Χαίρετε, μου φωνάζετε τον Θανάση; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΑΝΑΣΗΣ ΕΔΩ! Σε μια-δυο ώρες: Γεια  σας, θέλω τον Θανάση. Η κυρία σε έξαλλη κατάσταση: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΑΝΑΣΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ , ΠΑΡΑΤΑΤΕ ΜΕ !! Και το βράδυ αργά ξαναχτυπά το τηλέφωνο και η κυρία το σηκώνει ουρλιάζοντας: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΘΑΝΑΣΗ και ακούει : Καλησπέρα, εδώ ΘΑΝΑΣΗΣ, με ζήτησε κανείς;;;

Ελπίζω να σε δρόσισα λίγο. Πάντως ο Θανάσης δεν είναι ο Σούλης, προς αποφυγή παρεξηγήσεων...

Μπάμπη , καληνύχτααααααα!!!