Προς το περιεχόμενο

ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ (ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΠΡΟΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ)


GK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι που περάσατε (καλά ;)) στα σεμινάρια, πείτε μου τι διάολο γίνεται με τα ΤΠΥ, γιατί με μπερδέψατε ηλικιωμένο άνθρωπο! Θα εκδίδουμε ένα κάθε μήνα, ανεξάρτητα από την κατηγορία βιβλίων, θα εκδίδουμε ένα μέχρι την ημερομηνία υποβολής ΦΠΑ, θα περιγράφουμε μέσα την ιστορία της ζωής μας, αντί του "φορολογιστικές εργασίες περιόδου", θα εκδίδουμε σύμφωνα με τα συμφωνητικά που έχουμε, θα ισχύουν αυτά τα συμφωνητικά από εδώ και πέρα, ΤΙ  ΙΣΧΥΕΙ  ΤΕΛΙΚΑ  ;;;

Οποιοι από σας (παρα)μορφώθηκαν στα σεμινάρια, ας μας πληροφορήσουν υπεύθυνα ή μήπως πρέπει να γεμίσουμε το ΚΑΦΑΣΙ που μας φόρτωσαν με ληγμένα ζαρζαβατικά και να τους το στείλουμε;; Λέω τώρα...

Και αργεί και η 24/1/2013 που κάνει ο κ. Αργυρός το επόμενο σεμινάριο.

Όπως γινόταν και πριν (δηλαδή με την ολοκλήρωση της παροχής μας).Η διαφορά είναι για τους επιτηδευματίες ΤΠΥ αθεώρητο και λεπτομερής περιγραφή .Στην παρ.11 του άρθρου 6 αναφέρει :"Δεν προβλέπεται συνοπτική περιγραφή του είδους, σε παροχή πολλαπλών συναφών υπηρεσιών, με παραπομπή σε οικεία σύμβαση."  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι!

 

Τελικά τι ισχύει? Θα συνεχίσουμε να κόβουμε θεωρημένες ΑΠΥ μόνο για τους ιδιώτες και για τους επιτιδευματίες θα κόβουμε αθεώρητα ΤΠΥ?

 

Με τα βιβλία Β'κατηγορίας τι γίνεται? Εξακολουθούν να είναι θεωρημένα ή τα τυπώνουμε πλέον αθεώρητα από 1/1/13?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι!

 

Τελικά τι ισχύει? Θα συνεχίσουμε να κόβουμε θεωρημένες ΑΠΥ μόνο για τους ιδιώτες και για τους επιτιδευματίες θα κόβουμε αθεώρητα ΤΠΥ?

 

Με τα βιβλία Β'κατηγορίας τι γίνεται? Εξακολουθούν να είναι θεωρημένα ή τα τυπώνουμε πλέον αθεώρητα από 1/1/13?

Δεν υπάρχουν β κατηγορίας πλέον , απλογραφικά βιβλία ΑΘΕΩΡΗΤΑ

Λογιστές ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ Αποδειξη για ιδιώτες κ αθεωρητο Τιμ για Υπόχρεους απεικόνισης συναλλαγών(επιτηδευματίες πρωην ΚΒΣ)

 Μήπως για μια ακομη φορά πνιγόμαστε σε πολύ απλά θέματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι

 

Θα συμφωνήσω ότι ο ΚΦΑΣ , όπως και σχεδόν κάθε νόμος στην Ελλάδα, έχει ένα σωρό ασάφειες και δημιουργεί απορίες και ερωτήματα.

 

Αλλά, έλεος

Υπάρχουν και μερικά πράγματα που είναι ΞΕΚΑΘΑΡΑ

Μια ανάγνωση μόνο θέλει για να τα δούμε

Ούτε και αυτό δεν μπορούμε ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν β κατηγορίας πλέον , απλογραφικά βιβλία ΑΘΕΩΡΗΤΑ

Λογιστές ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ Αποδειξη για ιδιώτες κ αθεωρητο Τιμ για Υπόχρεους απεικόνισης συναλλαγών(επιτηδευματίες πρωην ΚΒΣ)

 Μήπως για μια ακομη φορά πνιγόμαστε σε πολύ απλά θέματα?

 

 

Όχι εντάξει συνάδελφε,είναι κατανοητό, ευχαριστώ :)

 

Πες μου μόνο κάτι τελευταίο. Αυτά που αναφέρεις ισχύουν για όλους όσους τηρούν Β'κατηγορίας βιβλία ή μόνο για τους ελευθ.επαγγ/τίες(λογιστές)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι

 

Θα συμφωνήσω ότι ο ΚΦΑΣ , όπως και σχεδόν κάθε νόμος στην Ελλάδα, έχει ένα σωρό ασάφειες και δημιουργεί απορίες και ερωτήματα.

 

Αλλά, έλεος

Υπάρχουν και μερικά πράγματα που είναι ΞΕΚΑΘΑΡΑ

Μια ανάγνωση μόνο θέλει για να τα δούμε

Ούτε και αυτό δεν μπορούμε ? 

 

 

Εγώ προσωπικά ζητώ συγνώμη, δεν θέλω να δικαιολογηθώ για τίποτα ,αλλά δεν μπόρεσα (λόγω προσωπικού μου προβλήματος)

να διαβάσω ακόμα με προσοχή τον ΚΦΑΣ και επειδή οι ημερομηνίες τρέχουν και ακόμα δεν έχουν δοθεί σαφείς οδηγίες για τον ΚΦΑΣ, γι'αυτό και ρώτησα ίσως κάποια αυτονόητα  πράγματα.

 

Να είστε καλά και ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εντάξει συνάδελφε,είναι κατανοητό, ευχαριστώ :)

 

Πες μου μόνο κάτι τελευταίο. Αυτά που αναφέρεις ισχύουν για όλους όσους τηρούν Β'κατηγορίας βιβλία ή μόνο για τους ελευθ.επαγγ/τίες(λογιστές)?

η διαφορά είναι ότι για τους ελευθερους επαγγελματίες δεν είναι υποχρεωτική η ΦΤΜ , για όσους εξακολουθούν να έχουν πρόσθετα ισχύει η πολ1083 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορά είναι ότι για τους ελευθερους επαγγελματίες δεν είναι υποχρεωτική η ΦΤΜ , για όσους εξακολουθούν να έχουν πρόσθετα ισχύει η πολ1083 

 

 

Δηλαδή όλα τα επαγγέλματα που είχαν Β'κατηγ.βιβλία θα τηρούν πλέον απλογραφικά αθεώρητα.

Και όσοι είχαν πρόσθετα βιβλία (Π.χ.ενοικιαζόμενα δωμάτια που είχαν βιβλίο πορτας πελατών) εξακολουθούν να έχουν θεωρημένα τα πρόσθετα βιβλία αλλά να εκδίδουν σύμφωνα με την πολ 1083 αθεώρητες ΑΠΥ όπως και με τον ΚΒΣ.

 

Ελπίζω να κατάλαβα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι!

 

Τελικά τι ισχύει? Θα συνεχίσουμε να κόβουμε θεωρημένες ΑΠΥ μόνο για τους ιδιώτες και για τους επιτιδευματίες θα κόβουμε αθεώρητα ΤΠΥ?

 

Με τα βιβλία Β'κατηγορίας τι γίνεται? Εξακολουθούν να είναι θεωρημένα ή τα τυπώνουμε πλέον αθεώρητα από 1/1/13?

τα β κατηγοριας βιβλια δηλαδη τα απλογραφικα δε θα ειναι θεωρημενα,επισης μπορουν να φυλασσονται σε ενα ηλεκτρονικο αρχειο και να μην εκτυπωνονται καν.το αρχειο αυτό όμως θα πρέπει να είναι στη διάθεση του ελέγχου όταν έρθει.επίσης θα πρέπει να πάρουμε ένα ΤΠΥ για τους πελάτες μάς που δεν είναι ιδιώτες.και αυτό θα συμβαίνει όχι μόνο με τους λογιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί μας φέρνουν πάλι και τετελεσμενου.τελευταια στιγμη πρεπει να τρεχουμε παλι να ενημερωθουμε.για πραγματα που ήδη ισχυουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν β κατηγορίας πλέον , απλογραφικά βιβλία ΑΘΕΩΡΗΤΑ

Λογιστές ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ Αποδειξη για ιδιώτες κ αθεωρητο Τιμ για Υπόχρεους απεικόνισης συναλλαγών(επιτηδευματίες πρωην ΚΒΣ)

 Μήπως για μια ακομη φορά πνιγόμαστε σε πολύ απλά θέματα?

 

 

η διαφορά είναι ότι για τους ελευθερους επαγγελματίες δεν είναι υποχρεωτική η ΦΤΜ , για όσους εξακολουθούν να έχουν πρόσθετα ισχύει η πολ1083 

 

 

Πόσο πιο απλά ....... (Εγώ βέβαια θα έβαζα και τις απαραίτητες σάλτσες και φατσούλες και άλλα!!! Αλλά ο Χρήστος είναι στο πυρήνα της απάντησης και μας βάζει κόφτη !!!! :P  :D

 

ΥΓ Για πλείστους λόγους εμείς θα ξαναφτιάξουμε εκ νέου συμφωνητικά με τους πελάτες μας ....... Ένας από αυτούς είναι ο χρόνος έκδοσης όπου μπορεί με το νέο φορολογικό να πάμε με την είσπραξη αλλά θέλει και νομοτεχνική ρύθμιση ο ΚΦΑΣ βάλτε και την αιτιολογία και καθαρίσατε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα.

Τπυ αλλά φυσικά θα συνεχίσουμε να κάνουμε παρακράτηση 20%. Σωστά;

 

Γιώργος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παρακράτηση είναι από την ΦΕ εκεί δεν άλλαξε τπτ σχετικά με αυτό που ρωτάτε

Ετσι το είχα και εγώ στο μυαλό μου. Απλά μια επιβεβαίωση  ήθελα.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι που περάσατε (καλά ;)) στα σεμινάρια, πείτε μου τι διάολο γίνεται με τα ΤΠΥ, γιατί με μπερδέψατε ηλικιωμένο άνθρωπο! Θα εκδίδουμε ένα κάθε μήνα, ανεξάρτητα από την κατηγορία βιβλίων, θα εκδίδουμε ένα μέχρι την ημερομηνία υποβολής ΦΠΑ, θα περιγράφουμε μέσα την ιστορία της ζωής μας, αντί του "φορολογιστικές εργασίες περιόδου", θα εκδίδουμε σύμφωνα με τα συμφωνητικά που έχουμε, θα ισχύουν αυτά τα συμφωνητικά από εδώ και πέρα, ΤΙ  ΙΣΧΥΕΙ  ΤΕΛΙΚΑ  ;;;

Οποιοι από σας (παρα)μορφώθηκαν στα σεμινάρια, ας μας πληροφορήσουν υπεύθυνα ή μήπως πρέπει να γεμίσουμε το ΚΑΦΑΣΙ που μας φόρτωσαν με ληγμένα ζαρζαβατικά και να τους το στείλουμε;; Λέω τώρα...

Και αργεί και η 24/1/2013 που κάνει ο κ. Αργυρός το επόμενο σεμινάριο.

 

 

Συνάδελφε Γιάννη έχει να γίνει της  π.....νας απο πρόστιμα.ΤΟ ΚαΦΑΣι δημιουργήθηκε για να πατάνε τα "τσακάλια" του ΣΔΟΕ για να καβαλήσουν τον γάιδαρο(επιχειρηματίες).

 

Ευτυχώς η LAIKA έχει εκπαιδευτεί στην αντιμετώπιση τσακαλιών,θα μου χρειασθεί στο γραφείο όταν έλθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο πιο απλά ....... (Εγώ βέβαια θα έβαζα και τις απαραίτητες σάλτσες και φατσούλες και άλλα!!! Αλλά ο Χρήστος είναι στο πυρήνα της απάντησης και μας βάζει κόφτη !!!! :P  :D

 

ΥΓ Για πλείστους λόγους εμείς θα ξαναφτιάξουμε εκ νέου συμφωνητικά με τους πελάτες μας ....... Ένας από αυτούς είναι ο χρόνος έκδοσης όπου μπορεί με το νέο φορολογικό να πάμε με την είσπραξη αλλά θέλει και νομοτεχνική ρύθμιση ο ΚΦΑΣ βάλτε και την αιτιολογία και καθαρίσατε .

Απόστολε, απάντησες σε ένα μέρος από τις απορίες μου (συμφωνητικά). Το ίδιο θα κάνω και με βοήθεια δικηγόρου πλέον. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε σε 10 μέρες με τον κ. Αργυρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι

 

Θα συμφωνήσω ότι ο ΚΦΑΣ , όπως και σχεδόν κάθε νόμος στην Ελλάδα, έχει ένα σωρό ασάφειες και δημιουργεί απορίες και ερωτήματα.

 

Αλλά, έλεος

Υπάρχουν και μερικά πράγματα που είναι ΞΕΚΑΘΑΡΑ

Μια ανάγνωση μόνο θέλει για να τα δούμε

Ούτε και αυτό δεν μπορούμε ? 

Ρε Γιάννη. είναι λογικό για τα νέα παιδιά να τα έχουν παίξει με τα όσα γράφει ο ΚΦΑΣ, που έγινε ΚΒΣ στη θέση του ΚΒΣ, αλλά και με όσα γράφονται εδώ μέσα από άλλους συναδέλφους. Ακόμα και εγώ δεν μπόρεσα να αντιληφθώ το "πνεύμα του νομοθέτη", όπως αναφερόταν ο κ. Κουνάδης στα σεμινάρια. Ας μη τους μαλώνουμε λοιπόν και ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να συνενοηθούμε πριν πέσουν τα πρόστιμα βροχή, όπως γράφει ο άλλος Γιάννης παραπάνω και όπως είχα προειδοποιήσει από την πρώτη μέρα. Ας δούμε και το "βοήθημα" του οικοδεσπότη μας, μήπως και βγάλουμε άκρη. Θυμάσαι τις αποδείξεις Τ.Μ. του Ρεγκούζα, όταν έβγαλε 10 ΠΟΛ για να εξηγήσεις πως θα περνούσαμε την αλλαγή του ΦΠΑ; Τα ίδια και χειρότερα γίνονται τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε Γιάννη έχει να γίνει της  π.....νας απο πρόστιμα.ΤΟ ΚαΦΑΣι δημιουργήθηκε για να πατάνε τα "τσακάλια" του ΣΔΟΕ για να καβαλήσουν τον γάιδαρο(επιχειρηματίες).

 

Ευτυχώς η LAIKA έχει εκπαιδευτεί στην αντιμετώπιση τσακαλιών,θα μου χρειασθεί στο γραφείο όταν έλθουν.

Φίλε Γιάννη (είναι η μέρα μας σήμερα) σε μένα τα τσακάλια ήλθαν το καλοκαίρι και οι δαγκωματιές δεν έκλεισαν ακόμη. Δυστυχώς δεν έχω LAIKA, ένα φουκαριάρικο pointer έχω, που μόλις άκουσε τις υλακές των τσακαλιών κρύφτηκε! Βέβαια είχα πριν λίγα χρόνια μια λύκαινα (καθαρόαιμο γερμανικό ποιμενκό) αλλά της έκανα ευθανασία γιατί άρχισε να τρώει ζωντανές γάτες και νεογέννητα άλλου σκύλου. Ο κτηνίατρος μου είχε πει ότι τρελλάθηκε. Ακόμα την θυμάμαι την Αντζελα (καμιά σχέση με την "Λαίδη"!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παρακράτηση είναι από την ΦΕ εκεί δεν άλλαξε τπτ σχετικά με αυτό που ρωτάτε

 

Αν και δεν έχω ανοίξει και πολύ τα e-books (πάνε και τα βιβλία!!!) , θα αλλάξει το άρθρο 58 ως προς το όριο και θα είναι από μηδενική βάση ....

 Έτσι λέγανε τουλάχιστον , τώρα τι θα ψηφιστεί ........ Θα δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόστολε, απάντησες σε ένα μέρος από τις απορίες μου (συμφωνητικά). Το ίδιο θα κάνω και με βοήθεια δικηγόρου πλέον. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε σε 10 μέρες με τον κ. Αργυρό.

 

 

κ.Γιάννη περίμενε και την ολοκλήρωση του (μινι) φορολογικού και τις διατάξεις του ποινολογίου .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γινόταν και πριν (δηλαδή με την ολοκλήρωση της παροχής μας).Η διαφορά είναι για τους επιτηδευματίες ΤΠΥ αθεώρητο και λεπτομερής περιγραφή .Στην παρ.11 του άρθρου 6 αναφέρει :"Δεν προβλέπεται συνοπτική περιγραφή του είδους, σε παροχή πολλαπλών συναφών υπηρεσιών, με παραπομπή σε οικεία σύμβαση."  

 

Άντε και αυτό το καταλάβαμε, κάθε μήνα θα τιμολογούμε με αναλυτική περιγραφή.....

 

Θα φτιάχνεις ένα αναλυτικό ημερολόγιο εργασιών (ημερομηνία, ώρα, περιγραφή εργασίας) για κάθε πελάτη σου, και κάθε μήνα θα το ενσωματώνεις στο τπυ.....

 

Εντάξει, θα βγαίνει το τπυ λες και έχεις ψωνίσει ετήσεις προμήθειες για την οικογένεια από το Μακρο, αλλά τι να κάνουμε... ο κώδικας πρέπει να απλουστευτεί.......

 

.... όμως με τι αξίες θα τιμολογούμε και πότε? Με την ολοκλήρωση της υπηρεσίας λέει ο νόμος. Ας δούμε ένα παράδειγμα με μηνιαία αμοιβή 100 ευρώ πλέον ΦΠΑ.

Άρα 31/1/2013 θα τιμολογήσω που πήγα και θεώρησα στην Δ.Ο.Υ., που έστειλα την ΑΠΔ και το ΦΜΥ, που ολοκλήρωσα το Γ.Ε.ΜΗ., που του έβγαλα τον κλειδάριθμο.

28/2/2013 θα τιμολογήσω την μισθοδοσία του Ιανουαρίου που του έστειλα στις 5/2 στο mail του για να πληρώσει τους υπαλλήλους.

31/3/2013 θα τιμολογήσω την μισθοδοσία του Φεβρουαρίου και το ΦΜΥ του Α΄διμήνου και την εκκαθαριστική ΦΠΑ.

30/4/2013 θα τιμολογήσω την μισθοδοσία του Μαρτίου, την ενημέρωση των βιβλίων και την αποστολή του ΦΠΑ και της ΑΠΔ.

 

Ξαναρωτάω, τι ποσά θα βάζω σε κάθε τιμολόγιο???? Θα αναγκαστούμε να τιμολογούμε ωριαίως? Και πάλι δεν γίνεται. Ή θα πούμε 100 ευρώ το μήνα ότι εργασίες και αν κάνουμε. Και αν το ΣΔΟΕ αποφασίσει ότι οι τιμές δεν συνάδουν με τον όγκο της εργασίας? Εκεί κολλάει η σύμβαση? Και γιατί να κάνουμε σύμβαση τότε? Και βέβαια 31/12/2013 θα πρέπει να τιμολογήσω όλες τις εργασίες που αφορούν το 2013 άσχετα αν έχουν γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«β) Μετά την τροποποίηση των διατάξεων της παραγράφου αυτής, με τις διατάξεις της παραγράφου 5 της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου (ΦΕΚ Α' 229/19-11-2012), καταργείται η δυνατότητα συνοπτικής περιγραφής του είδους, επί πολλαπλών συναφών υπηρεσιών, εφόσον επί του τιμολογίου γίνεται παραπομπή στη σχετική σύμβαση.»

 

Δηλαδή αυτό δεν καλύπτει τους ελεύθερους επαγγελματίες και τους λογιστές?

Θα πρέπει να αναλύουν στο ΤΠΥ την υπηρεσία που παρέχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συνάδελφοι το όπλο μου το έχω κρεμασμένο ακριβώς πίσω μου στο γραφείο...για καλό και για κακό!!!! Εδώ πληρώνω ακόμη φόρους και φπα για το έτος 2011 που δεν έχω εισπράξει και δεν πρόκειται να εισπράξω ποτέ!!! Ας κοιτάξουν στο υπουργείο και να κάνουν κάτι για εμάς τους νεροκουβαλητές (γιατί κάτι τέτοιο ήμαστε τελικά), τουλάχιστον να κατατίθεται η αμοιβή μας στο λογαριασμό μας μηνιαία για να συνεχίζουμε την παροχή υπηρεσιών....και να εκδίδουμε τα νόμιμα παραστατικά!!!! Και ποιος είναι αυτός που θα μου κάνει παρατήρηση και θα κάνει εκτίμηση της δουλειάς μου για κάθε πελάτη??? Ας έρθουν αυτοί οι κύριοι να αναλάβουν τα γραφεία μας να δουν την...γλύκα!!! Αμάν πια.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ   ΕΧΘΕΣ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΙΤΗ ,ΜΑΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ  ΑΠΥ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ ΠΑΡΟΤΙ  ΑΠΟ 1/1/2013  ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΤΑΙ ΤΠΥ .ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ  ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΥ , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΑΘΕΩΡΗΤΑ ΤΠΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ   ΕΧΘΕΣ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΙΤΗ ,ΜΑΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ  ΑΠΥ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ ΠΑΡΟΤΙ  ΑΠΟ 1/1/2013  ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΤΑΙ ΤΠΥ .ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ  ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΥ , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΑΘΕΩΡΗΤΑ ΤΠΥ

Λίγο παράλογο είναι αυτό συνάδελφε.....κι αυτό επειδή θεωρημένες απυ θα συνεχίσουμε να εκδίδουμε σε ιδιώτες πελάτες μας.....οπότε για ποια εξάντληση μιλάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...