Προς το περιεχόμενο
  • 0

ραβασακι απο εφορια για εμβασμα στο εξωτερικο


dodos

Ερώτηση

αν σε λογαριασμο του εξωτερικου εχει καποιος ενα ποσο το οποιο δεν μπορει να δικαιολογηθει με αναλωση κεφαλαιου απο προηγουμενες

χρονιες ,μπορει να επικαλεστει οτι τα χρηματα αυτα του τα εδωσε ο πατερας του που τα δικαιολογει αυτα τα χρηματα ,?

και απλα να πουν οτι δεν πληρωθηκε ο φορος για δωρεα ?

τι θα επιβαρυνθει με αυτο το τροπο?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μην ανοίγεις διπλά και τρίδιπλα θέματα...

 

Πως ακριβώς "ξέχασαν" να πληρώσουν το φόρο δωρεάς;;; Αφού είναι φώς φανάρι οτι πρόκειται για λαμόγιο. Τώρα τρέχει στον μπαμπάκα του για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα;;;

 

Ας κάτσει να φάει το αγγούρι, γιατί έχουμε πλέον σιχαθεί τέτοια αποβράσματα να βγαίνουν "λάδι"... 

 

Ειδάλλως το δίκαιο θα ήταν, όσα χρήματα δεν δικαιολογεί, 5 φορές το ποσό σε πρόστιμο...για αρχή. Καμία ασυλία ή παραγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα

Ο ... "μπαμπάααααας" ... τα ... δικαιολογεί τα ... εμβάσματα - δωρεές ;;; :)

 

Χρόνια πολλάαααααα , εμβάσματα διπλάαααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα

Ο ... "μπαμπάααααας" ... τα ... δικαιολογεί τα ... εμβάσματα - δωρεές ;;; :)

 

Χρόνια πολλάαααααα , εμβάσματα διπλάαααααααα

NΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ...ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΦΟΡΟ ΔΩΡΕΑΣ ΜΕ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

NΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ...ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΦΟΡΟ ΔΩΡΕΑΣ ΜΕ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ?

 

Προσωπικά δεν ξέρω αν είναι ο σωστός τρόπος. Και μάλιστα εκπρόθεσμα για τον σκοπό αυτό.

Μήπως να ρωτούσατε και έναν δικηγόρο ;

Ας πει κι άλλος συνάδελφος ...

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσωπικά δεν ξέρω αν είναι ο σωστός τρόπος. Και μάλιστα εκπρόθεσμα για τον σκοπό αυτό.

Μήπως να ρωτούσατε και έναν δικηγόρο ;

Ας πει κι άλλος συνάδελφος ...

Καλησπέρα

υπαρχει αλλος τροπος ?συμφωνω οτι ειναι λαμογια αλλα η δουλεια μας ειναι να τους δωσουμε μια λυση..

αν και εδω που τα λεμε δε ειναι αυτη η δουλεια μας....τελος παντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

υπαρχει αλλος τροπος ?συμφωνω οτι ειναι λαμογια αλλα η δουλεια μας ειναι να τους δωσουμε μια λυση..

αν και εδω που τα λεμε δε ειναι αυτη η δουλεια μας....τελος παντων

 

Συνάδελφε χρόνια πολλά.

 

Δεν εννοούσα ότι είναι λαμογιά.

Εξάλλου, είμαι της άποψης ότι, εάν μου δίνει το περιθώριο ο νόμος να κάνω κάτι, το κάνω και ας το θεωρεί ο οποιοσδήποτε, οτιδήποτε ...

Όμως αυτή είναι, κατά την άποψή μου, ιδιαίτερη περίπτωση και πιστεύω ότι θέλει και ιδιαίτερο χειρισμό.

Εγώ όπως σας ξανά έγραψα, θα συμβουλευόμουνα και δικηγόρο.

Βέβαια, δεν απαγορεύεται απ' όσο ξέρω, να κάνει κάποιος εκπρόθεσμη δήλωση δωρεάς, πληρώνοντας τους αντίστοιχους φόρους και προσαυξήσεις ...

 

Καλή πρωτοχρονιά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εξάλλου, είμαι της άποψης ότι, εάν μου δίνει το περιθώριο ο νόμος να κάνω κάτι, το κάνω και ας το θεωρεί ο οποιοσδήποτε, οτιδήποτε ...

 

Καλή πρωτοχρονιά. :)

 

Νόμοι για λαμόγια, φτιαγμένοι από λαμόγια....

 

Είμαι της απόψεως οτι, στην συγκεκριμένη περίπτωση, εφόσον δεν έγινε έως την 31/12 του εκάστοτε έτους, η αντίστοιχη πράξη άτυπης δωρεάς χρημάτων, δεν επιτρέπεται (ηθικά) να γίνει εκπρόθεσμα τώρα, αφού του "σφύριξαν" οτι έχει κάνει λαδιά.... Διαφορετικά, να γίνονται εκπρόθεσμες δωρεές τώρα για κάλυψη τεκμηρίων περασμένων ετών.

Με το να πληρώνει κάποιος προσαυξήσεις και πρόστιμα, δεν λύνεται το θέμα.

 

...Αν και γενικότερα έχω την πεποίθηση οτι ο κατήγορός σου (Δημόσιο) θα πρέπει εκείνος να αποδείξει οτι έχεις κάνει λαδιά. Προσωπικά (ΜΟΝΟ εφόσον ημουν ΚΑΘΑΡΟΣ) θα απέρριπτα την πρόσκληση και θα απαιτούσα να μου στείλουν εκείνοι τα στοιχεία με τα οποία με "κατηγορούν". Διαφορετικά, να αρχίσουμε και εμείς να λέμε "Ο τάδε εφοριακός/γιατρός/ελ.επαγγελματίας μου ζήτησε φακελάκι" και να κόψει καθένας το λαιμό του να αποδείξει οτι έχουμε δίκιο... Χωρίς στοιχεία...

 

 

Καλό κουράγιο στην νέα χρονιά.

 

@Dodos Δουλειά μας είναι να μεταφέρουμε στις δηλώσεις, βάσει νόμων, όσα μας ΚΟΙΝΟΠΟΙΟΥΝ. Αν θέλει για τα πάντα όλα λύση, δεν είναι αργά να βρεί τον Θεό του και την θρησκεία του

 

Καλή χρονία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νόμοι για λαμόγια, φτιαγμένοι από λαμόγια....

 

Είμαι της απόψεως οτι, στην συγκεκριμένη περίπτωση, εφόσον δεν έγινε έως την 31/12 του εκάστοτε έτους, η αντίστοιχη πράξη άτυπης δωρεάς χρημάτων, δεν επιτρέπεται (ηθικά) να γίνει εκπρόθεσμα τώρα, αφού του "σφύριξαν" οτι έχει κάνει λαδιά.... Διαφορετικά, να γίνονται εκπρόθεσμες δωρεές τώρα για κάλυψη τεκμηρίων περασμένων ετών.

Με το να πληρώνει κάποιος προσαυξήσεις και πρόστιμα, δεν λύνεται το θέμα.

 

...Αν και γενικότερα έχω την πεποίθηση οτι ο κατήγορός σου (Δημόσιο) θα πρέπει εκείνος να αποδείξει οτι έχεις κάνει λαδιά. Προσωπικά (ΜΟΝΟ εφόσον ημουν ΚΑΘΑΡΟΣ) θα απέρριπτα την πρόσκληση και θα απαιτούσα να μου στείλουν εκείνοι τα στοιχεία με τα οποία με "κατηγορούν". Διαφορετικά, να αρχίσουμε και εμείς να λέμε "Ο τάδε εφοριακός/γιατρός/ελ.επαγγελματίας μου ζήτησε φακελάκι" και να κόψει καθένας το λαιμό του να αποδείξει οτι έχουμε δίκιο... Χωρίς στοιχεία...

 

 

Καλό κουράγιο στην νέα χρονιά.

 

@Dodos Δουλειά μας είναι να μεταφέρουμε στις δηλώσεις, βάσει νόμων, όσα μας ΚΟΙΝΟΠΟΙΟΥΝ. Αν θέλει για τα πάντα όλα λύση, δεν είναι αργά να βρεί τον Θεό του και την θρησκεία του

 

Καλή χρονία.

 

Σεβαστή η άποψή σας, αλλά κι εγώ εμμένω στην δική μου.

Εάν τα λαμόγια έχουν φτιάξει κάτι για αυτούς και δεν εξαιρούν εμένα, θα το χρησιμοποιήσω κι εγώ.

Δεν ξέρω γιατί πρέπει να εξετάσω αν είναι ηθικό για μένα και όχι γι' αυτούς ; Δεν το εξετάζω ...

Δυστυχώς δεν έβγαλα χρήματα στο εξωτερικό.

Δεν έχω καν στο εσωτερικό ...

Αν είχα όμως αρκετά, δεν θα τα έβγαζα απλά, αλλά θα τα έπαιρνα παραμάσχαλα και θα φεύγαμε παρέα από αυτό το γ@μοκράτος, που δεν μου δείχνει τον παραμικρό σεβασμό.

Και έρχεται τώρα να κάνει κάθαρση, αρχίζοντας (και τελειώνοντας ίσως) από τους πολίτες που έμβασαν χρήματα στο εξωτερικό (μεταξύ των οποίων και λαμόγια αλλά και άνθρωποι που νόμιμα το έκαναν, αλλά και επαγγελματίες που νόμιμα πάλι, για τις εμπορικές τους συναλλαγές) , αρνούμενο να εξετάσει το ποιοι πολιτικοί έκαναν το ίδιο και μας οδήγησαν εδώ που φτάσαμε ...

Ή μήπως νομίζει κάποιος ότι θα το κάνουν ...

'Η μήπως πιστέψαμε ότι η λίστα δημοσιεύθηκε ολόκληρη ...

Ή ότι είναι η μόνη ...

Ή ότι το αντίγραφο θα είναι "απείραχτο" ...

Ή ότι θα γίνει πλήρη κάθαρση και σ' αυτούς ...

 

Δεν θα γράψω άλλα γιατί ... δεν είναι ούτε κατάλληλη ώρα, αλλά κινδυνεύει να μου καεί και το κλέφτικο ...

 

Καλή πρωτοχρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε με υγεια και ηρεμια για ολους μας!

θελω να ρωτησω κατι σχετικο με το τοπικ και θελω την γνωμη σας για ενα παρεμφερες θεμα.! 

πριν απο 8 χρονια αποβιωνει πατερας και αφηνει μεταξυ των αλλων και κοινο τραπεζικο λογαρισμο με συνδικαιουχους τα παιδια του... τα παιδια επειδη ηταν συνδικαιουχοι δεν κανουν τοτε δηλωση φορου κληρονομιας για τον λογαριασμο αυτο....τους καλουν τωρα να δικαιολογησουν το ποσο που βγαλαν στο εξωτερικο το οποιο στην ουσια ειναι απο το ποσο (εννοειται μικροτερο) που τους αφησε ο πατερας τους!καναν εκπροθεσμη δηλωση πληρωσαν το προστιμο και τον φορο που τους αναλογουσε και καναν και μια τροποποιητικη για εκεινη την χρονια.....το θεμα ειναι τωρα μπορει να τουσ καλεσει η εφορια να αποδειξουν το ποθεν εσχες του θανοντα ο οποιος ηταν επαγγελματιας απο το 1948 και βγηκε στην συνταξη το 1992?το μονο που μπορεσαν να βρουν ειναι κινησεις τραπεζικων λογαριασμων απο το 1990 περιπου και μετα που φαινεται το κεφαλαιο και οι προσαυξησεις απο επενδυσεις που εκανε ο θανων  (προθεσμιακα, ομολογα κλπ) και οι αντιστοιχες παρακρατησεις φορων απο τα τραπεζικα ιδρυματα....ευχαριστω...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

επισης εκαναν και αιτηση για χορηση αντογραφων ε1 του θανοντα και στην εφορια τουσ ειπαν οτι δεν εχουν πριν το 1995.......και για να προλαβω οποιοδηποτε οι πελατες μου ολο το χρονικο διαστημα που τα χρηματα ηταν στο εξωτερικο κατεβαλαν και τον αντιστοιχο φορο για τους τοκους που λαμβαναν στην εφορια απο μονοι τους και απο τοτε που πηραν τα χρηματα δηλωναν ολα τα εσοδα απο τοκους......οποιος βγαζει τα χρηματα του στο εξωτερικο δεν ειναι αθτοματως και λαμογιο.......το πως θελει να προστατεψει καποια πραγματα καποιος ειναι δικο του θεμα....αρκει να μην κανει παρανομιες.....γιατι αν οσοι βγαλαν εξω τα χρηματα τους τα ειχαν μαυρα δεν νομιζω να τα εβγαζαν νομιμα μεσω της τραπεζης της Ελλαδος με εμβασματα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι, Καλή Χρονιά με υγεία και δύναμη.

Όταν ο φορολογούμενος, που πρέπει να αποδείξει οτι το κεφάλαιο του εξωτερικού είναι φορολογημένο,  είναι μηχανικός,  ποιο ποσό θα πρεπει να λάβει υπόψιν: το φορολογητέο ((που σημαίνει οτι για πολλά χρόνια η φορολογια γινόταν με συντελεστη), η το λογιστικό κερδος (εσοδα - έξοδα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Συνάδελφοι, Καλή Χρονιά με υγεία και δύναμη.

Όταν ο φορολογούμενος, που πρέπει να αποδείξει οτι το κεφάλαιο του εξωτερικού είναι φορολογημένο,  είναι μηχανικός,  ποιο ποσό θα πρεπει να λάβει υπόψιν: το φορολογητέο ((που σημαίνει οτι για πολλά χρόνια η φορολογια γινόταν με συντελεστη), η το λογιστικό κερδος (εσοδα - έξοδα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΠΕΙΔΗ Η ΗΘΙΚΗ ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ) ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ

ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΘΕΜΑ.

ΑΦΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ,ΟΤΑΝ ΣΤΑ ΕΜΒΑΣΜΑΤΑ ΒΑΖΩ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟ

ΖΗΤΑΕΙ ΑΦΜ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΙΜΕΡΙΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΕΜΒΑΣΜΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ.

ΑΦΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΤΕ ΜΙΣΑ ΜΙΣΑ,ΠΟΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΣΤΟΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ 0 ΣΤΟΝ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟ

ΤΕΛΙΚΑ (ΑΦΟΥ ΚΑΛΥΠΤΟΤΑΝ ΤΟ ΠΟΣΟ)ΤΑ ΔΗΛΩΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟ

ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΥΠΕΒΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΑΡΙΘΜΟ 2000ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ.ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΟΥΝ

ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ XVS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

στον πινακα με τα εισοδηματα εχει ενα πεδιο με ποσο εμβασματος

εκει βαζεις το ποσο που αφορα τον/την φορολογουμενο

στον δευτερο πινακα δευτερη σελιδα βαζεις αφμ και ποσο συνδικαιουχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ ? ΠΧ ΤΟ ΕΜΒΑΣΜΑ ΗΤΑΝ 50000 ΕΥΡΩ

ΕΒΑΛΑ ΣΤΟΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ 50000 ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ 0 ΣΤΟΝ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ

ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ 25000 ΣΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ .ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΝΟΟΥΝ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ

ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΦΕΥΓΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Η ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

καλεσαν και τον συνδικαιουχο ?

αν ναι

θα επρεπε να βαλεις

49.999,99

και 0,01 στον συνδικαιουχο αν τον εχουν καλεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

απο το υπουργειο μου το ειπαν

οτι ποσο αναλογοι πραγματικα στον καθενα βαζουμε

αλλα δεν δεχεται 0 και βαζουμε 0,01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πηγή: Express.gr

ΤΙΣ πρώτες ποινές σε όσους έστειλαν εμβάσματα στο εξωτερικό την προηγούμενη 3ετία, χωρίς να μπορούν να τα δικαιολογήσουν με τα δηλωθέντα εισοδήματα, ετοιμάζεται να επιβάλλει το ΣΔΟΕ.

Στο «μικροσκόπιο» βρίσκονται εμβάσματα ύψους 7 δισ. ευρώ και εάν οι φορολογούμενοι δεν δικαιολογήσουν εγκαίρως τα ποσά αυτά ή δεν προχωρήσουν σε ρύθμιση, τότε οι ελεγκτικές υπηρεσίες θα προχωρήσουν σε δέσμευση τραπεζικών καταθέσεων και επιβολή φόρων και προστίμων για τα αδήλωτα εισοδήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγω σημερα εκανα αιτηση στην εφορια να μου πουν ακριβως ποσα και ημερομηνιες, και να δωσουν παραταση.

Το πρωτοκολλησα και περιμενω απαντηση.

 

 

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΛΛΕΙΠΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Ή ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΙ ΣΤΑ ΑΒΓΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ..... ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...