Jump to content

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους τους Συναδέλφους

Recommended Posts

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Χρόνια πολλά σε όλους . Πατήστε εδώ

Χρόνια πολλά βρε παιδιά γεμάτα υγεία και τύχη,γιατί και αυτοί στον τιτανικό είχαν υγεία, τύχη τους έλειπε!!!!!

Χρόνια πολλά σε όλες και όλους τους συναδέλφους. Εύχομαι υγεία, αγάπη και ευτυχία. Να προσέχετε όλοι τον εαυτό σας και τους ανθρώπους που σας αγαπούν. Ελπίζω τη νέα να κάνουμε πράξη όσα έχουμε ονειρευ

Φιλοι και Φιλες

Καλα χριστουγεννα, επαναπροσδιορισμος στοχων και ονειρων (ψηλα τον πηχη....!) με υγεια, αγαπη, αλληλεγγυη,και αισιοδοξια..! 

Η οικογένεια das σας ευχεται ολόψυχα ,

υγεία , χαρά , ευτυχία και άπειρες ημέρες ψυχικής ηρεμίας .

Καλές γιορτές και καλά Χριστούγεννα

Να θυμόμαστε πάντα πώς πλούσιος είναι αυτός ,

που ζεί πλουσια με αυτα που 'εχει

και να θυμομαστε πως πάνω απο όλα είναι η υγεία μας και τιποτε άλλο .

Γιώργη  (Gpanagiot ) περαστικά και σιδερένιος φίλε ,

είναι καιρός να παρατήσεις τα δίκυκλα γιατι αλλιως θα στα κλέψω.

Φιλιά και ευχες σε όλο τον κόσμο .

Να ειστε πάντα καλά αγαπημενοι φίλοι

Guest ype-off

Na Ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου σε όλους τους συναδέλφους χρόνια πολλά και καλά

Ας γιορτάσει ο καθένας ότι θεωρεί σημαντικό και τον γεμίζει αισιοδοξία.

Κυρίως να έχετε υγεία εσείς κι οι οικογένειές σας.

Αγαπητοί Συνάδελφοι και Συναδέλφισες

Εύχομαι σε όλους εσάς και στις οικογένειες σας

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ & ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ με ΥΓΕΙΑ,ΑΓΑΠΗ & ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ

Καλές Γιορτές &

Πάντα δυνατό το Taxheaven

Γιάννης Βούκας

Χρόνια Πολλά με Υγεία , ευημερία , οικογενειακή γαλήνη και κάθε προκοπή στον καθένα από σας συνάδελφοι.

Ο Ιησούς Χριστός γεννήθηκε σαν σήμερα πριν περίπου 2008 χρόνια ( γύρω στο 4 ) μεταλαμπαδεύοντας μηνύματα αισιοδοξίας για την ανθρωπότητα και πιο συγκεκριμένα για το ποίμνιο που τον ακολούθησε και τον ακολουθεί έως τώρα.  Για να είμαι επίκαιρος με την ημέρα των Χριστουγέννων,  θα έλεγα πως μέσα σε όλες τις κρίσεις που βιώνουμε ( οικονομική, ηθική , αξιών, κλπ ) έχει ανατείλλει εδώ και καιρό και μια ακόμα.  Η "κρίση πίστεως" .

Αλλά αυτή η διαπίστωση δίνει απλώς έναν τίτλο στο πρόβλημα , δε το ανατέμνει. Η θρησκευτική αδιαφορία δεν είναι μια ήττα της Χριστιανικής Πίστης που προέκυψε από την αναμέτρησή της με μια άλλη πίστη ή ιδεολογία. Απλώς στη ζωή του Δυτικού ανθρώπου η αλήθεια αυτή φαντάζει όλο και περισσότερο περιττή.

Ο σημερινός μοντέρνος άνθρωπος  ( τρομάρα του ) έχει δημιουργήσει έναν υπνωτιστικό μηχανισμό αύξησης των αναγκών του,  o οποίος κολακεύει την πιο ευτελή πλευρά της ανθρώπινης ματαιοδοξίας. Έτσι η μοναδική του έγνοια είναι η οικονομική του ισχύ για την καταναλωτική ηδονή , τη νυχτερινή έξοδο,  την κοινωνική προβολή και στιλπνότητα που εξασφαλίζουν οι καταναλωτικές δυνατότητες, ένας δυτικοευρωπαϊκός μιμητισμός δηλαδή που διέλυσε κάθε ουσιαστικό προβληματισμό και ποιότητα ζωής. Φυσικά όλα τα προηγούμενα  ελλείψει Παιδείας.  Για την προσφερόμενη Παιδεία στα σχολειά μας θα μιλήσω  προσεχώς.

Έτσι μάθαμε....

( ..........................) 

Το θέμα είναι πελώριο,  ( τι με έπιασε νυχτιάτικα και τα γράφω) δεν εξαντλείται με μερικές αράδες , ωστόσο είναι χρήσιμο να τα λέμε μήπως και τελικά απομακρυνθούμε σταδιακά από το τέλμα της υπανάπτυξης , του πιθηκισμού και της πνευματικής καθυστέρησης....

Εύχομαι η Ελλάδα να ξαναβρεί αξιόλογους ρυθμούς ανάπτυξης. ( δύσκολο με τους ανεγκέφαλους που μας κυβερνούν και έχουν ακόμα τον ΦΠΑ στο 23 % και τους φόρους των επιχειρήσεων 3Χ από τις γείτονες χώρες και τον πολιτικό τους προβληματισμό να εξαντλείται στην πόλωση ικανοποίησης ΔΝΤ, Τρόϊκας,  Οίκων αξιολόγησης και σε άλλα τέτοια φαιδρά).

Η μόνη ουσιαστική συμβολή , δίχως βέβαια απαιτήσεις εντυπωσιακής αποτελεσματικότητας , είναι η προσωπική συνάντηση του καθενός μας με την πραγματική αλήθεια.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με χαμόγελα και φωτεινές εικόνες....... :)

• 11 months later...

Καλησπέρα.

Εδώ στη ρωγμή του χρόνου.
Κρύβομαι για να γλιτώσω,
απ’ του Ηρώδη το μαχαίρι.
Μισολιωμένος στη Χιροσίμα σου
Κάτι προγόνων ξύδι και χολή,
σ’ αυτήν την άδεια πόλη.

Εδώ στη ρωγμή του χρόνου.
Θάβομαι για να μεστώσω,
μες του Διογένη το πιθάρι.
Στον όγδοο μήνα της, είναι η ελπίδα μου...
Σχεδόν το βρέφος γύρω περπατά,
καθώς εσύ κουρνιάζεις.

Εδώ στη γιορτή του πόνου.
Ντύνομαι να μην κρυώνω,
του Ουλιάνωφ το μειδίαμα.
Σαντάλια του Χριστού, φορώ στα πόδια μου.
Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό...

Μα `γω θα αναστηθώ...

Εύχομαι να είστε και να περάσετε όλες και όλοι καλά.

Καλά Χριστούγεννα.

Χρονια πολλα ......χωρις κανενα φοβο....

δεν εχω καλυτερο , να αφιερωσω και να ευχηθω σε ολους ....

Καλά Χριστούγεννα... υγεία, αγάπη, ευτυχία, επιτυχία και όλα τα άλλα καλά να είναι μαζί σας

Χρόνια πολλά και να χαίρεστε την οικογένεια και τους αγαπημένους

Να περνάτε τόσο καλά όσο δεν ήταν ποτέ

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...