Προς το περιεχόμενο

Νέος Λογιστής με αγχος και αναγκη απο συμβουλες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας :)

Είμαι νέος στο επαγγελμα, σε 1 χρονο ορκιζομαι...

Εχω τρομερο αγχος...που θα βρω δουλεια?

Θελω καποια χρονακια για να μπορω να ανοιξω μονος μου γραφειο...σκεφτομαι...πως θα τα κανω ολα αυτα που θα αναλαβω?που θα τα ξερω να τα κανω ολα αυτα?

Ποιος θα με παρει στην δουλεια του μεχρι τοτε να με βοηθησει? :)

Φανταζομαι κι εσεις τα περασατε!

Δεν γεννηθηκατε λογιστες!

Θα ηθελα 2-3 συμβουλες απο εσας που τα περασατε τιποτα αλλο :)

καλες γιορτες και να ειστε παντα καλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΡΑΨΑΡΧΙΔΙΝΗ και θα στρωσεις!!!!!

 

Αν αγχωνεσαι απο τωρα τι θα κανεις σε 15 χρονια ρε φιλαρακι???

 

 

Μετά απο 15 χρονια εμπειρίας  θα ειναι ποιο ανετος.Απο αυτο ολοι περάσαμε και το γνωρίζουμε πολύ καλά . Την παραπάνω αντιβίωση που προτείνεις ναι σίγουρα βοηθά , αλλα θα πρέπει να είσαι σε προχωρημένο σταδιο της αρωστιας γιά να την ξεκινήσεις.

 

 Καλή υπομονή νέε συνάδελφε στο επάγγελμα  . Δύσκολή εποχή για ολους μας (παλιούς και νέους λογιστές -και όχι μόνο) αλλά πάνω από όλα να ειμαστε αισιόδοξοι. Ολα θα  γίνουν με τον καιρό τους αρκεί να αγαπάς αυτό που διάλεξες να κάνεις σαν επάγγελμα

Καλές Γιόρτές σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας :)

Είμαι νέος στο επαγγελμα, σε 1 χρονο ορκιζομαι...

Εχω τρομερο αγχος...που θα βρω δουλεια?

Θελω καποια χρονακια για να μπορω να ανοιξω μονος μου γραφειο...σκεφτομαι...πως θα τα κανω ολα αυτα που θα αναλαβω?που θα τα ξερω να τα κανω ολα αυτα?

Ποιος θα με παρει στην δουλεια του μεχρι τοτε να με βοηθησει? :)

Φανταζομαι κι εσεις τα περασατε!

Δεν γεννηθηκατε λογιστες!

Θα ηθελα 2-3 συμβουλες απο εσας που τα περασατε τιποτα αλλο :)

καλες γιορτες και να ειστε παντα καλα :)

Καλησπέρα,

κατ' αρχήν αν είσαι ακόμα φοιτητής βρες ένα λογ. γραφείο να δουλέψεις. έστω και 4ωρο. - ΔΙΑΒΑΣΜΑ!

άλλο η πρακτική κι άλλο η θεωρία!!! (και τώρα που το σκέφτομαι τί βιβλία διαβάζετε που αλλάζουν όλα συνέχεια..?? :wacko: ) - ΠΑΛΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!

για να ανοίξεις γραφείο θες πολυυυυυυυύ δουλειά ακόμα... - ΕΔΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!

καλό είναι να πας φαντάρος πρώτα.... - ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ.... ΔΙΑΒΑΣΜΑ

αν είσαι καλός δεν θα χαθείς. - ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ!!

το ότι άνοιξες αυτό το site λέει πολλά!!! - ΜΗΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ

να ενημερώνεσαι ανελλιπώς, κι αν δεν καταλαβαίνεις ψάξ' το - ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!

και το forum θα σε βοηθήσει πααααααάρα πολύ!! :) :) :) :)

ε, και λίγο διάβασμα δεν βλάπτει.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε . φίλε, όπως όλοι μας : ΔΙΑΒΑΣΜΑ και ΥΠΟΜΟΝΗ και ΓΕΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ. Καλό κουράγιο στο επάγγελμα που διάλεξες, την εποχή που το διάλεξες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε . φίλε, όπως όλοι μας : ΔΙΑΒΑΣΜΑ και ΥΠΟΜΟΝΗ και ΓΕΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ αυτό πως το ξέχασα!!!. Καλό κουράγιο στο επάγγελμα που διάλεξες, την εποχή που το διάλεξες...

από ΣΤΟΜΑΧΙ άλλο τίποτα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας :)

Είμαι νέος στο επαγγελμα, σε 1 χρονο ορκιζομαι...

Εχω τρομερο αγχος...που θα βρω δουλεια?

Θελω καποια χρονακια για να μπορω να ανοιξω μονος μου γραφειο...σκεφτομαι...πως θα τα κανω ολα αυτα που θα αναλαβω?που θα τα ξερω να τα κανω ολα αυτα?

Ποιος θα με παρει στην δουλεια του μεχρι τοτε να με βοηθησει? :)

Φανταζομαι κι εσεις τα περασατε!

Δεν γεννηθηκατε λογιστες!

Θα ηθελα 2-3 συμβουλες απο εσας που τα περασατε τιποτα αλλο :)

καλες γιορτες και να ειστε παντα καλα :)

ΤΕΙ Λογιστικής τελειώνεις? Αν ναι έχεις κάνει Πρακτική Άσκηση?

Εγώ το Νοέμβριο τελείωσα την Πρακτική και σε λίγους μήνες ορκίζομαι. Έμαθα πάρα πολλά πράγματα γιατί ήταν και πρόθυμοι να μου δείξουν.

Η Πρακτική είναι ένα σημαντικό κομμάτι από τη θεωρία που κάνουμε τόσα χρόνια στη σχολή κάποια να τα κάνουμε πράξη..

Θέλει διάβασμα πολύ και το κατάλαβα στο 3ο εξάμηνο μόλις μάθαμε στη Φορολογική 1 τις κατηγορίες των βιβλίων κλπ καταργήσανε τα Α' κατηγορίας βιβλία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας :)

Είμαι νέος στο επαγγελμα, σε 1 χρονο ορκιζομαι...

Εχω τρομερο αγχος...που θα βρω δουλεια?

Θελω καποια χρονακια για να μπορω να ανοιξω μονος μου γραφειο...σκεφτομαι...πως θα τα κανω ολα αυτα που θα αναλαβω?που θα τα ξερω να τα κανω ολα αυτα?

Ποιος θα με παρει στην δουλεια του μεχρι τοτε να με βοηθησει? :)

Φανταζομαι κι εσεις τα περασατε!

Δεν γεννηθηκατε λογιστες!

Θα ηθελα 2-3 συμβουλες απο εσας που τα περασατε τιποτα αλλο :)

καλες γιορτες και να ειστε παντα καλα :)

 

 

Θα σου πω τη σκληρη αληθεια που η παραπανω δεν σου λενε

 

ΒΡΕΣ ΒΥΣΜΑ

 

ΤΑ περισσοτερα μικρα λογιστηρια ειναι ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ  το επαγγελμα παει απο το πατερα στο γιο κτλπ

 

Εκμεταλευσου την πρακτικη  ειναι Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ Που εχεις να βρεις δουλεια χωρις να εισαι ΒΥΣΜΑ εαν σου που να μεινεις ΜΕΙΝΕ κ ΓΡΑΨΕ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ

 

ΕΑΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΝΕ ΜΠΛΟΚΑΚΙ  θα σε βοηθησει

 

ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΑ ΕΞΗΣ

 

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΕ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΝΑ ΠΑΣ ΘΕΛΕΙ ΒΥΣΜΑ

ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΚΟΡΕΣΜΕΝΟ  ΣΤΑ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΑ ΕΤΑΙΡΙΩΝ  ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ σπουδασει καν ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ

ΕΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΧΙΜΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΥΥΥ ΓΕΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ κ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΑ ΘΑ ΣΕ ΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΓΓΑΡΕΙΕΣ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΠΕΝΔΥΣΟΥΝ ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑ ΤΟ ΣΚΛΑΒΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ

 

ΦΤΙΑΞΕ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΟ ΜΕ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΗ Κ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ Κ ΚΤΥΠΑ ΠΟΡΤΕΣ Κ (ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓιΣΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΓΙΑ)

 

ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΝΟΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ Κ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (δεν ειναι ολοι ετσι αλλα πολλοι ειναι)

 

 

Κ εαν δε σου κατσει μην στεναχωριεσαι  ασχολησου με κατι παραπλησιο στυλ ΤΑΜΙΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥκτλπ  να ξερεις οτι τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα  στο επαγγελμα κ σε δυσκολες εποχες

 

Εγω ειμαι 28 εχω ενα μπλοκακι κ κραταω μερικους πελατες κ απο το 2010 ειμαι μονιμως στο ψαξιμο να χωθω πιο καλα στα λογιστικα τρεχοντας απο δω κ απο κει

 

 

Ανθρωποι που ειτε απο γνωστο ειτε απο τυχη δουλευουν σε λογιστικα γραφεια η εταιρειες χρονια ειναι ανικανοι να σε συμβουλεψουν τι να κανεις

 

 

ΥΓ

 

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕ ΒΡΕΣ ΠΡΩΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΡΕΣ ΠΧ ΔΕΣ ΤΗ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να προχωρήσεις σε αυτό το επάγγελμα θέλεις τουλάχιστον τα εξεις

 

1. τυχη ή βύσμα για να χωθείς πρώτα κάπου

2. πάρα πολύ διάβασμα

3. υψηλό IQ (να τα παίρνεις εύκολα)

4. πολλές δημόσιες σχέσεις 

5. εμφάνιση αν είσαι γυναίκα (βοηθάει πολύ)

6. πολύ όρεξη για δουλειά (πολλά ξενύχτια)

7. πολύ χρόνο στο επάγγελμα (εμπειρία)

    και τέλος να μη πέσεις σε οικονομική κρίση (βλέπε να μπεις στο επάγγελμα σε μια άλλη εποχή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστούς να λένε , να σε αγχόσουν θέλουν :ph34r: χαχα

 

σε 1 χρόνο από τώρα , θα είναι πιο άπλα τα πράγματα, θα διαβάσεις κάνα δυο ΠΟΛ κι αυτό ήταν , μπήκες στο Club. τον μεγάλων πολυεθνικών λογιστηρίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να προχωρήσεις σε αυτό το επάγγελμα θέλεις τουλάχιστον τα εξεις

 

1. τυχη ή βύσμα για να χωθείς πρώτα κάπου

2. πάρα πολύ διάβασμα

3. υψηλό IQ (να τα παίρνεις εύκολα)

4. πολλές δημόσιες σχέσεις 

5. εμφάνιση αν είσαι γυναίκα (βοηθάει πολύ)

6. πολύ όρεξη για δουλειά (πολλά ξενύχτια)

7. πολύ χρόνο στο επάγγελμα (εμπειρία)

    και τέλος να μη πέσεις σε οικονομική κρίση (βλέπε να μπεις στο επάγγελμα σε μια άλλη εποχή)

 

 

Mπραβος ρε φιλες ειπες την αληθειας ξερεις ποσα τετοια ΘΕΜΑΤΑ εχω διαβασει με τα χρονια

 

Ολοι λενε Ορεξη για δουλεια διαβασμα κτλπ βρες ενα λογιστηριο να μαθεις

 

Μαλλον θυμουνται τι γινονταν πριν απο 1990 κ λενε  η εχουν βολευτει καπου  κ εχουν ξεχασει τι παει να πει ψαχνω να βρω δουλεια

 

εγω που ειμαι μονο με το μισο ποδι στο επαγγελμα χρονια τωρα θυμαμαι απο τα φοιτητικα μου χρονια ατομα που ηταν χυμα  σα φοιτητες να βρισκουν δουλεια λογω γνωστου

 

κ ατομο που το θαυμαζα στη σχολη να οδηγαει ταξι κ να εχει Ψιλικατζιδικο

 

κ βλεπω τωρα ατομα με σπουδες Πανεπιστηιμιου κ εξυπνα κ δεν βρισκου δουλεια ουτε  καν σε σουπερμαρκετ

 

 

Εγω περσι χτυπαγα 12ωρα κ βαλε με πολυ λιγα λεφτα σε λογιστηριο κ βενζιναδικο(που με εστειλαν ενω ειχα παει κ καλα να μαθω )

 

κ στο τελος  οταν εληξε ο καιρος που ειχαμε συμφωνησει

 

πηρε το γιο ενος διευθηντη ΕΦΟΡΙΑΣ ο οποιος δεν παταγε ουτε ολες τις ημερες

 

ΤΟΥΤΟ ΕΣΤΙ ΜΕΘΕΡΜΗΝΕΥΟΜΕΝΟΝ  ΒΥΣΜΑΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να προχωρήσεις σε αυτό το επάγγελμα θέλεις τουλάχιστον τα εξεις

 

1. τυχη ή βύσμα για να χωθείς πρώτα κάπου

2. πάρα πολύ διάβασμα

3. υψηλό IQ (να τα παίρνεις εύκολα)

4. πολλές δημόσιες σχέσεις 

5. εμφάνιση αν είσαι γυναίκα (βοηθάει πολύ)

6. πολύ όρεξη για δουλειά (πολλά ξενύχτια)

7. πολύ χρόνο στο επάγγελμα (εμπειρία)

    και τέλος να μη πέσεις σε οικονομική κρίση (βλέπε να μπεις στο επάγγελμα σε μια άλλη εποχή)

This ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεαρέ συνάδελφε και όλα τα παιδιά που τώρα μπαίνετε στον αγώνα της επαγγελματικής αποκατάστασης, μην ακούτε τα περί βυσμάτων και μέσων που σας σερβίρουν. Σαφώς χρειάζεστε γνωριμία για να πιάσετε δουλειά σε λογιστικό γραφείο, αν υπάρχει βέβαια ζήτηση και αγγελίες για πρόσληψη, αλλά τέτοια εποχή φαντάζει δύσκολο. Ρωτήστε φίλους, συγγενείς, γνωστούς σας επαγγελματίες για να σας συστήσουν στον λογιστή τους. Δεν πρέπει να σκέφτεστε από τώρα να ανοίξετε δικό σας γραφείο, γιατί το πτυχίο δεν είναι το κλειδί του γραφείου. Είναι σαν να αγοράζεις αμάξι για να το οδηγείς, χωρίς να ξέρεις ποιο είναι το γκάζι και ποιο το φρένο ! Αλλά, πρώτα - πρώτα χρειάζεται διάβασμα, ότι και να σας λένε. Ο λογιστής μαθαίνει , δεν γεννιέται λογιστής και πολύ περισσότερο φοροτεχνικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεαρέ συνάδελφε και όλα τα παιδιά που τώρα μπαίνετε στον αγώνα της επαγγελματικής αποκατάστασης, μην ακούτε τα περί βυσμάτων και μέσων που σας σερβίρουν. Σαφώς χρειάζεστε γνωριμία για να πιάσετε δουλειά σε λογιστικό γραφείο, αν υπάρχει βέβαια ζήτηση και αγγελίες για πρόσληψη, αλλά τέτοια εποχή φαντάζει δύσκολο. Ρωτήστε φίλους, συγγενείς, γνωστούς σας επαγγελματίες για να σας συστήσουν στον λογιστή τους. Δεν πρέπει να σκέφτεστε από τώρα να ανοίξετε δικό σας γραφείο, γιατί το πτυχίο δεν είναι το κλειδί του γραφείου. Είναι σαν να αγοράζεις αμάξι για να το οδηγείς, χωρίς να ξέρεις ποιο είναι το γκάζι και ποιο το φρένο ! Αλλά, πρώτα - πρώτα χρειάζεται διάβασμα, ότι και να σας λένε. Ο λογιστής μαθαίνει , δεν γεννιέται λογιστής και πολύ περισσότερο φοροτεχνικός...

μεσα στην ιδια σου τη παραγραφο αναιρεις αυτο που λες

 

 

ε δεν χρειαζεται βυσμα αλλα χρειαζεται γνωριμια (βυσμα) δεν ειναι  γιαννης ειναι γιαννακης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω τη σκληρη αληθεια που η παραπανω δεν σου λενε

 

ΒΡΕΣ ΒΥΣΜΑ

 

ΤΑ περισσοτερα μικρα λογιστηρια ειναι ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ  το επαγγελμα παει απο το πατερα στο γιο κτλπ

 

Εκμεταλευσου την πρακτικη  ειναι Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ Που εχεις να βρεις δουλεια χωρις να εισαι ΒΥΣΜΑ εαν σου που να μεινεις ΜΕΙΝΕ κ ΓΡΑΨΕ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ

 

ΕΑΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΝΕ ΜΠΛΟΚΑΚΙ  θα σε βοηθησει

 

ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΑ ΕΞΗΣ

 

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΕ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΝΑ ΠΑΣ ΘΕΛΕΙ ΒΥΣΜΑ

ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΚΟΡΕΣΜΕΝΟ  ΣΤΑ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΑ ΕΤΑΙΡΙΩΝ  ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ σπουδασει καν ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ Επειδή προσωπικώς  έχω σπουδάσει Λογιστική και ειμαι πάρα πολλά χρόνια στο επάγγελμα εχω δεί ανθρώπους που δεν έχουν σπουδάσει αλλά είναι σαϊνια

ΕΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΧΙΜΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΥΥΥ ΓΕΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ κ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΑ ΘΑ ΣΕ ΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΓΓΑΡΕΙΕΣ  τί εννοείς αγγαρείες ? αν ο νέος δεν πάει στην εφορία, στην τράπεζα, στον ΟΑΕΔ κ.λ.π., κ.λ.π. , πως θά μάθει ? ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ πως ορίζεις το σοβαρό Λογιστήριο ? ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΠΕΝΔΥΣΟΥΝ ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑ ΤΟ ΣΚΛΑΒΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ  H καταχώρηση , δηλαδή οι λογιστικές εγγραφές είναι το θεμέλιο της λογιστικής . Αν δεν τα μάθεις .........μηδέν εις το πηλίκον

 

ΦΤΙΑΞΕ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΟ ΜΕ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΗ Κ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ Κ ΚΤΥΠΑ ΠΟΡΤΕΣ Κ (ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓιΣΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΓΙΑ)

 

ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΝΟΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ Κ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (δεν ειναι ολοι ετσι αλλα πολλοι ειναι)

 

 

Κ εαν δε σου κατσει μην στεναχωριεσαι  ασχολησου με κατι παραπλησιο στυλ ΤΑΜΙΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥκτλπ  να ξερεις οτι τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα  στο επαγγελμα κ σε δυσκολες εποχες

 

Εγω ειμαι 28 εχω ενα μπλοκακι κ κραταω μερικους πελατες κ απο το 2010 και θεωρείς τον εαυτό σου Λογιστή ?  Ούτε κάν τυπικώς δεν είσαι ! Πρέπει να φάς πολλά μα πάρα πολλά καρβέλια για να γίνεις Λογιστής ειμαι μονιμως στο ψαξιμο να χωθω πιο καλα στα λογιστικα τρεχοντας απο δω κ απο κει

 

 

Ανθρωποι που ειτε απο γνωστο ειτε απο τυχη δουλευουν σε λογιστικα γραφεια η εταιρειες χρονια ειναι ανικανοι να σε συμβουλεψουν τι να κανεις

 

 

ΥΓ

 

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕ ΒΡΕΣ ΠΡΩΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΡΕΣ ΠΧ ΔΕΣ ΤΗ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ

Mήπως .... λέω μήπως 

είσαι πολύ νέος στην ηλικία και κυρίως στο επάγγελμα για να δίνεις τέτοιες στομφώδεις συμβουλές και να κρίνεις και κατακρίνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως .... λέω μήπως 

είσαι πολύ νέος στην ηλικία και κυρίως στο επάγγελμα για να δίνεις τέτοιες στομφώδεις συμβουλές και να κρίνεις και κατακρίνεις ?

ΟΧι ειμαι 28 απο τα 23 ψαχνω να βρω δουλεια σε λογιστηρια δεν ειμαι χαζος ουτε ανικανος εχω δει ατομα οχι πιο ικανα απο μενα να δουλευουν λογω γνωριμιων

 

εχω ζησει τραγικες καταστασεις σε λογιστηρια

 

 

βλεπω νεους κ γνωστούς μου που δεν εχουν γνωριμίες να μην βρίσκουν επίσης

 

 

 

Να σας ρωτησω ποτε ηταν η τελευταια φορα που πηρατε καποιον για να μαθει??

 

Ηταν απο γνωστό(που το πηρατε gia να κανετε χαρη σε γνωστο σας που σας δινει δουλειες) η απλα πηρατε κάποιο καλό παιδι που σας χτύπησε την πόρτα ???

 

 

Μήπως είστε κ σεις πολύ απόμακρος απο το ζορι της γενιας μου? Υψηλοτατε

 

 

ΥΓ παράλληλα δεν διαβάσατε κ το κομμάτι που περιέγραφα το τι έχω ζήσει σε λογιστήριο

 

κ είναι απαράδεκτο το τι κάνατε με το κείμενο μου  εαν θελετε σας ΑΠΑΝΤΑΩ λέξη λέξη αλλα οχι έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧι ειμαι 28 απο τα 23 ψαχνω να βρω δουλεια σε λογιστηρια δεν ειμαι χαζος ουτε ανικανος εχω δει ατομα οχι πιο ικανα απο μενα να δουλευουν λογω γνωριμιων

 

εχω ζησει τραγικες καταστασεις σε λογιστηρια

 

 

βλεπω νεους κ γνωστούς μου που δεν εχουν γνωριμίες να μην βρίσκουν επίσης

 

 

 

Να σας ρωτησω ποτε ηταν η τελευταια φορα που πηρατε καποιον για να μαθει??

 

Ηταν απο γνωστό(που το πηρατε gia να κανετε χαρη σε γνωστο σας που σας δινει δουλειες) η απλα πηρατε κάποιο καλό παιδι που σας χτύπησε την πόρτα ???

 

 

Μήπως είστε κ σεις πολύ απόμακρος απο το ζορι της γενιας μου? Υψηλοτατε

 

 

ΥΓ παράλληλα δεν διαβάσατε κ το κομμάτι που περιέγραφα το τι έχω ζήσει σε λογιστήριο

 

κ είναι απαράδεκτο το τι κάνατε με το κείμενο μου  εαν θελετε σας ΑΠΑΝΤΑΩ λέξη λέξη αλλα οχι έτσι

Επειδή εργάζομαι πάντα σε Εταιρίες , πάρα πολλές φορές.

Εισαι , τουλάχιστον , θρασύς  

 

Ομως επι της ουσίας (Αγγαρείες , Καταχωρήσεις κ.λ.π.) δεν λές τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧι ειμαι 28 απο τα 23 ψαχνω να βρω δουλεια σε λογιστηρια δεν ειμαι χαζος ουτε ανικανος εχω δει ατομα οχι πιο ικανα απο μενα να δουλευουν λογω γνωριμιων

 

εχω ζησει τραγικες καταστασεις σε λογιστηρια

 

 

βλεπω νεους κ γνωστούς μου που δεν εχουν γνωριμίες να μην βρίσκουν επίσης

 

 

 

Να σας ρωτησω ποτε ηταν η τελευταια φορα που πηρατε καποιον για να μαθει??

 

Ηταν απο γνωστό(που το πηρατε gia να κανετε χαρη σε γνωστο σας που σας δινει δουλειες) η απλα πηρατε κάποιο καλό παιδι που σας χτύπησε την πόρτα ???

 

 

Μήπως είστε κ σεις πολύ απόμακρος απο το ζορι της γενιας μου? Υψηλοτατε

 

 

ΥΓ παράλληλα δεν διαβάσατε κ το κομμάτι που περιέγραφα το τι έχω ζήσει σε λογιστήριο

 

κ είναι απαράδεκτο το τι κάνατε με το κείμενο μου  εαν θελετε σας ΑΠΑΝΤΑΩ λέξη λέξη αλλα οχι έτσι

 

Ναι ρε μεγάλε.....

 

Σε κατατρέχει όλος ο κόσμος και δεν σε αφήνει να αναπτυχθείς.....

 

Και όλοι οι άλλοι που έχουμε γραφεία, έχουμε και βύσμα..........

 

Καταλαβαίνεις ότι με αυτές σου τις δηλώσεις προσβάλλεις του υπόλοιπους ή μπα, δεν χαμπαριάζεις....????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε μεγάλε.....

 

Σε κατατρέχει όλος ο κόσμος και δεν σε αφήνει να αναπτυχθείς.....

 

Και όλοι οι άλλοι που έχουμε γραφεία, έχουμε και βύσμα..........

 

Καταλαβαίνεις ότι με αυτές σου τις δηλώσεις προσβάλλεις του υπόλοιπους ή μπα, δεν χαμπαριάζεις....????

 

 

 

δεν ειπα αυτο  που γραφετε  το ιδιο  ειπε κ ένας άλλος συνάδερφο σας πολυ πιο πανω

 

 

οσο για το δεν χαμπαριαζω  ευχαριστω πολυ !!

 

Εσεις ποτε πηρατε παιδι  να το εκπαιδευσετε κ ηταν απο γνωστο η ηταν απο αγγελια κ το πηρατε για να μαθει?? κ δεν ηταν παιδι γνωστου σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εργάζομαι πάντα σε Εταιρίες , πάρα πολλές φορές.

Εισαι , τουλάχιστον , θρασύς  

 

Ομως επι της ουσίας (Αγγαρείες , Καταχωρήσεις κ.λ.π.) δεν λές τίποτα

 

Σας ειπα εαν θελετε να σας απαντάω άλλα εσείς ξεκινήσατε την επίθεση πρώτος

 

 

επίσης επειδή ΕΡΓΑΖΕΣΤΕ σε εταιρίες τα ατομα που ΕΚΠΑΙΔΕΥΑΤΕ πως ήρθαν στην ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...