Προς το περιεχόμενο

Νέος Λογιστής με αγχος και αναγκη απο συμβουλες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε ioanni84 δεν νομίζω οτι σήμερα υπάρχε γραφείο ή εταιρεία που θα πλήρωσει άτομο για να το έχει να παίρνει καφέδες. Σάφως για δουλείες όπως την αρχειοθέτηση ή τις εξωτερικές δουλείες θα επιλεχθεί κάποιος που είναι λιγότερο παραγωγικός στο γραφείο, αυτός δηλαδή που έχει λιγότερες γνώσεις, άλλα και η αρχειοθέτηση όπως και οι δουλείες σε Εφορία, ΙΚΑ, επιμελητήρια και δεν ξέρω που άλλου είναι και αυτές μεγάλο σχολείο. Τον υπόλοιπο χρόνο που θα έχεις στο γραφείο μαθαίνεις τα ύπολοιπα. Όσο για τον φίλο/η  ologistis που ξεκίνησε το θέμα είναι κάλο που ψάχνεσαι, αλλά προς Θεού μην αγχώνεσαι από τώρα, έχεις πολλά χρόνια αγχούς μπροστά σου.

 

 

Φίλε επισκέπτη, κάνεις πολύ μεγάλο λάθος!

 

Ακόμα και το πιο ικανό άτομο και που ''τα παίρνει εύκολα'' όπως λέμε , αρχικά κάνει και αρχειοθετήσεις και όλες τις ''αγκαρείες'' μέσα σε ένα γραφείο.

 

Συγκεκριμένα εγώ ξεκίνησα από αρχειοθετήσεις και μέσα σε μία εβδομάδα είχα μάθει καταχωρήσεις στα Β' και σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και στα Γ'κατηγορίας.

Στη συνέχεια,επειδή με εμπιστέυονταν πολύ μου έδιναν και εκτύπωνα θεωρημένα, έβγαζα αποτ/τα χρήσεως με εγγραφές , ισολογισμό και όλα και δυσκολότερα. Μετά την πρακτική με κράτησαν στο γραφείο μόνιμα

(άσχετα που για δικούς μου λόγους έφυγα αργότερα).

 

Θέλω να καταλήξω στο εξής: ΟΛΟΙ στην αρχή πρέπει να κάνουμε και δουλειές που ίσως να μην μας αρέσουν ή να μην τις βρίσκουμε παραγωγικές ,όμως είναι όλες απαραίτητες.

Από εκεί και πέρα ο καθένας αποδεικνύει καθημερινά πόσο αξίζει και κατά πόσο μπορεί να μάθει περισσότερα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: ....ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΑΥΤΗ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ...ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ...ΕΓΓΕΦΑΛΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...