Προς το περιεχόμενο

Επιλέχτηκε κάποιος / κάποια για το σεμινάριο του ΟΕΕ στην Αθήνα που θα γίνει 17/12/12012 ?


επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Επιλέχτηκε κάποιος / κάποια για το σεμινάριο του ΟΕΕ στην Αθήνα  που θα γίνει 17/12/12012  ?

Στημένο πρέπει να ήταν το παιγνίδι .

Από 5/12/2012 έστειλα e-mail ( αιτηση  ) και σήμερα μου απαντησαν με  e-mail ότι δεν είχα στείλει αίτηση . ( φυσικά έστειλα και αυτό φαίνεται από το e-mail που έχω αποστείλει ) 

Τελικά γμτ  την π..α μου  όσοι δεν είναι στο χώρο τους πρέπει να βγουν στα βουνά  ?

( δεν επικαλούμαι την παρέμβαση εισαγγελέων γιατί και αυτοί έχουν δουλεία , , όση έχουν  οι αγιοβασιληδες τούτες  τις μέρες  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και οχι μονο.......

 

εγω εστειλα δυο φορες αιτηση ακριβως 9,02 και 9,03 στις 5/12 το πρωι

και μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν αυριο το πρωι

ποσο πιθανον ειναι να ειχαν στειλει πριν 350 ατομα αιτηση?????

Ισως ειναι καλυτερα να επιλεγουμε στην β&γ φαση των σεμιναριων

να ξερουν πιο πολλα απ τις ερωτησεις των συναδελφων

 

θα δουμε εγω θα ξαναπαρω τηλεφωνο αυριο το πρωι να δω τι εγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μενα δεν απαντησαν γιατι δεν ημουν στην λιστα

αυριο το πρωι θα μαθω αν πηραν την αιτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και για μένα, αλλά μας χρυσώνουν το χάπι με νέο σεμινάριο για τους υπόλοιπους...Κατόπιν εορτής , φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλέχτηκε κάποιος / κάποια για το σεμινάριο του ΟΕΕ στην Αθήνα  που θα γίνει 17/12/12012  ?

Στημένο πρέπει να ήταν το παιγνίδι .

Από 5/12/2012 έστειλα e-mail ( αιτηση  ) και σήμερα μου απαντησαν με  e-mail ότι δεν είχα στείλει αίτηση . ( φυσικά έστειλα και αυτό φαίνεται από το e-mail που έχω αποστείλει ) 

Τελικά γμτ  την π..α μου  όσοι δεν είναι στο χώρο τους πρέπει να βγουν στα βουνά  ?

( δεν επικαλούμαι την παρέμβαση εισαγγελέων γιατί και αυτοί έχουν δουλεία , , όση έχουν  οι αγιοβασιληδες τούτες  τις μέρες  )

 

 

Πρόσεχε το ....άρθρο 14.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα..........

 

σημερα το πρωι που επικοινωνησα με την κα Μειδανη μου

ειπε οτι το μαιλ μου παρεληφθη 09,14 στις 5/12 ,ασχετα βεβαια

αν εγω το εστειλα 9,01...και οτι η πρωτη λιστα για το σεμιναριο

ειχε κλεισει στις 09,03 .

Τι να πω τωρα.....

Μου ειπε οτι υπαρχουν 1700 αιτησεις και στα επομενα 2 σεμιναρια

9&10/1/2013 θα προσπαθησουν να χωρεσουν ολοι οσοι εστειλαν

αιτηση. Υπομονη!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

τελικα ο διαολος κρυβεται στην λεπτομερεια

09:03

ολοι οι δικοι τους ειχαν στειλει e-mail  ομαδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 τι να πω......

 

τελικα ο διαολος κρυβεται στην λεπτομερεια

09:03

ολοι οι δικοι τους ειχαν στειλει e-mail  ομαδικο

 καποιοι απ αυτους ξενυχτησαν στα γραφεια τους ειχαν φτιαξει

την αιτηση και ηταν με το δαχτυλο στο ποντικι ετοιμο στο send!!!!

εγω προτιμησα να παω το αντρακι μου στο σχολειο και μετα να παω γραφειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς οτι 9,03 έιχαν στέιλει 300 άτομα την αίτηση (γιατί εαν αυτός που την έστειλε 9,01 πήγε 9,14 τότε οι άλλοι τί ωρα τη στείλανε για να φτάσει στο ΟΕΕ στις 9,02? προφανώς τη στείλανε πρίν τις 9,00 -οπότε και άκυρες) δεν θα ήταν σωστό να δημοσιεύσουν τη λίστα με τις 300 πρώτες αίτήσεις κατά σειρά , να επιβεβαιώσει και ο καθένας μας τα λεγόμενά τους?

Αλλά ετρεξε η κουμπάρα μου -και πόσοι άλλοι- να πληρώσουν τη συνδρομή για να ενταχθούν στο σεμινάριο!

Δεν κράταγε τα λεφτά να παει να πληρωσει ένα σεμινάριο καλύτερα?

Μήπως δεν ήταν απλώς στημένο αλλά και με σκοπιμότητα είσπραξης συνδρομών?

Τελικά μου φαίνεται οτι τρώμε πολύ δούλεμα απο όλους και το κακό είναι οτι καθόμαστε ακόμα.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς οτι 9,03 έιχαν στέιλει 300 άτομα την αίτηση (γιατί εαν αυτός που την έστειλε 9,01 πήγε 9,14 τότε οι άλλοι τί ωρα τη στείλανε για να φτάσει στο ΟΕΕ στις 9,02? προφανώς τη στείλανε πρίν τις 9,00 -οπότε και άκυρες) δεν θα ήταν σωστό να δημοσιεύσουν τη λίστα με τις 300 πρώτες αίτήσεις κατά σειρά , να επιβεβαιώσει και ο καθένας μας τα λεγόμενά τους?

Αλλά ετρεξε η κουμπάρα μου -και πόσοι άλλοι- να πληρώσουν τη συνδρομή για να ενταχθούν στο σεμινάριο!

Δεν κράταγε τα λεφτά να παει να πληρωσει ένα σεμινάριο καλύτερα?

Μήπως δεν ήταν απλώς στημένο αλλά και με σκοπιμότητα είσπραξης συνδρομών?

Τελικά μου φαίνεται οτι τρώμε πολύ δούλεμα απο όλους και το κακό είναι οτι καθόμαστε ακόμα.........

 

 

Υπομονή μέχρι το 2015  :D :D :D

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/11639

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι στην λίστα . Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω επαφή με κανένα από το επιμελητήριο. Το έστειλα 9.01 μάλλον ήμουν τυχερή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Επειδή είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς οτι 9,03 έιχαν στέιλει 300 άτομα την αίτηση (γιατί εαν αυτός που την έστειλε 9,01 πήγε 9,14 τότε οι άλλοι τί ωρα τη στείλανε για να φτάσει στο ΟΕΕ στις 9,02? προφανώς τη στείλανε πρίν τις 9,00 -οπότε και άκυρες) δεν θα ήταν σωστό να δημοσιεύσουν τη λίστα με τις 300 πρώτες αίτήσεις κατά σειρά , να επιβεβαιώσει και ο καθένας μας τα λεγόμενά τους?

Αλλά ετρεξε η κουμπάρα μου -και πόσοι άλλοι- να πληρώσουν τη συνδρομή για να ενταχθούν στο σεμινάριο!

Δεν κράταγε τα λεφτά να παει να πληρωσει ένα σεμινάριο καλύτερα?

Μήπως δεν ήταν απλώς στημένο αλλά και με σκοπιμότητα είσπραξης συνδρομών?

Τελικά μου φαίνεται οτι τρώμε πολύ δούλεμα απο όλους και το κακό είναι οτι καθόμαστε ακόμα.........

τσιπουρα δεν τα επινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τίποτα!!

θα πάμε στα επόμενα να έχουν αποκρυσταλωθεί όλες οι παρερμηνίες ...! :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι πάνε στο σεμινάριο να βγάλουν και μπουζάκια ΗΜΟΥΝΑ ΚΙ'ΕΓΩ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ , και εμείς θα διαδηλώνουμε εξω απο την σχολή φορώντας μπλουζάκια

ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ Ε-ΜΑΙL ΣΤΙΣ 9,05 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9.04 λεει το δικο μου... καλα θα ητανε αν καποιος απο εδω παει στης 17 και δωθουν τιποτα σημειωσεις να της ανεβασει με ενα pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς οτι 9,03 έιχαν στέιλει 300 άτομα την αίτηση (γιατί εαν αυτός που την έστειλε 9,01 πήγε 9,14 τότε οι άλλοι τί ωρα τη στείλανε για να φτάσει στο ΟΕΕ στις 9,02? προφανώς τη στείλανε πρίν τις 9,00 -οπότε και άκυρες) δεν θα ήταν σωστό να δημοσιεύσουν τη λίστα με τις 300 πρώτες αίτήσεις κατά σειρά , να επιβεβαιώσει και ο καθένας μας τα λεγόμενά τους?

Αλλά ετρεξε η κουμπάρα μου -και πόσοι άλλοι- να πληρώσουν τη συνδρομή για να ενταχθούν στο σεμινάριο!

Δεν κράταγε τα λεφτά να παει να πληρωσει ένα σεμινάριο καλύτερα?

Μήπως δεν ήταν απλώς στημένο αλλά και με σκοπιμότητα είσπραξης συνδρομών?

Τελικά μου φαίνεται οτι τρώμε πολύ δούλεμα απο όλους και το κακό είναι οτι καθόμαστε ακόμα.........

Συμφωνώ ότι έπρεπε να δημοσιευτούν τα ονόματα σύμφωνα με την ώρα παραλαβής της αίτησης.

Ούτε κι εγώ ήμουν σε αυτήν αν και την έστειλα 9:07

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

εμενα εστειλαν e-mail οτι δεν ειχα επισυναψη την αιτηση . :blink: :blink:

σου ολους σας το ιδιο θα εχουν στειλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έλαβα μειλ ότι λόγω τεχνικου προβλήματος δεν παρελήφθη η αίτησή μου και να την ξαναστείλω να πρωτοκολληθεί με την αρχικη ημερομηνια αποστολης.

ό,τι να ναι...εγώ πάντως το στειλα στις 21,00..!!!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο συνάδελφος Τζαβέλας αρέσκεται στις θεωρίες συνομωσίας (χωρίς παρεξήγηση) - και το λέω χωρίς να φανώ συνήγορος του ΟΕΕ.

 

Για όλα τα σεμινάρια του ΟΕΕ υπάρχει πολλή μεγάλη ζήτηση - και ειδικά για τον ΚΦΑΣ λογικό είναι να έγινε χαμός.

 

Πιο παλιά που τα σεμινάρια γινόταν με αίτηση στο γραφείο που άνοιγε στις 09.00 το πρωί, ο συνεργάτης μας από το γραφείο πήγαινε από τις 06:45 και δεν ήταν καν στους 5 πρώτους... Για σεμινάρια των 60 ατόμων...

 

Επειδή πηγαίνω συχνότατα στα σεμινάρια του ΟΕΕ - αν κάνει καμιά 10αριά το χρόνο εγώ θα πάω τουλάχιστον στα 6-7, μπορώ να πω ότι τηρείται ο τύπος και δεν υπάρχουν θεωρίες συνομωσίας, και αν "έκλεισαν" θέση με οποιονδήποτε τρόπο 2-3 τότε δεν θα κολήσω εκεί...

 

Έστειλα αιτήσεις για 2 άτομα 9.01 και 9.02 και είμαστε και οι δύο στη λίστα... Εκτίμησή μου ήταν ότι το πολύ μέχρι .9.10 θα είχε κλείσει η λίστα των 300 αλλά τώρα βλέπω ότι έκλεισε ακόμα νωρίτερα.

 

Να σημειωθεί ότι συνήθως σε σεμινάρια του ΟΕΕ οι συμμετέχοντες σε ποσοστό άνω του 50% δεν ειναι λογιστές ελεύθεροι επαγγελματίες αλλά λογιστές μισθωτοί, τραπεζικοί και ότιδήποτε άλλο (δεν λέω ότι είναι κακό αυτό)... Οπότε ξαναλέω, η ζήτηση είναι τεράστια....

 

 

Σε σεμινάριο άλλο πρόσφατα που πήγα που είχε θέμα διαχείριση χαρτοφυλακίου - λόγω του θέματος που άφηνε αδιάφορους τους περισσότερους η λίστα ολοκληρώθηκε πολύ αργότερα αν και νομίζω και πάλι δημιουργήθηκε τμήμα επιλαχόντων...

 

 

Μη γκρινιάζετε, και τώρα θα κάνουν άλλα δύο τμήματα όπως διαβάζω, και την επόμενη φορά 9:01 όλοι αν θέλετε να είστε σίγουροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν η ζήτηση είναι τεράστια τότε να βρουν τρόπους να την ικανοποιήσουν και μάλλιστα να βρουν τρόπους οι οποίοι δεν θα εξουθενώνουν τον κάθε συνάδελφο. Είναι αδιανόητα για το ΟΕΕ να υποχρεώνει τα μέλη του να πηγαίνουν αξημέρωτα εξώ από το γραφείο του και να στήνονται στις ουρές. Η οργάνωση που έχει στα διαδικαστικά αυτά θέματα είναι απαράδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα και το ρολόι μου πήγαινε 3 λεπτά μπροστά, αλλά και ο διακομιστής μου άργησε και αυτός 3 λεπτά (λόγω traffic) να παραδόσει το email μου.

Έτσι και εγώ δεν μπήκα, στη λίστα Λαγκάρντ σεμιναρίου ...

Θα προσέχω περισσότερο άλλη φορά ... :(

:)

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν η ζήτηση είναι τεράστια τότε να βρουν τρόπους να την ικανοποιήσουν και μάλλιστα να βρουν τρόπους οι οποίοι δεν θα εξουθενώνουν τον κάθε συνάδελφο. Είναι αδιανόητα για το ΟΕΕ να υποχρεώνει τα μέλη του να πηγαίνουν αξημέρωτα εξώ από το γραφείο του και να στήνονται στις ουρές. Η οργάνωση που έχει στα διαδικαστικά αυτά θέματα είναι απαράδεκτη.

 

Συμφωνώ, και για αυτό λέω ότι το νέο σύστημα με τα e-mail που το ζητούσαμε τόσο καιρό είναι πολύ καλύτερο και ευκολότερο γιατί δεν μπορούν όλοι να στήνονται πρωί πρωί απέξω σαν να μην έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουνε.

 

Για το θέμα της ζήτησης νομίζω ότι για την Αθήνα τουλάχιστον προσπαθούν να την ικανοποιήσουν... Η επαρχία δικαιούται να έχει πολλά παράπονα όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Συμφωνώ, και για αυτό λέω ότι το νέο σύστημα με τα e-mail που το ζητούσαμε τόσο καιρό είναι πολύ καλύτερο και ευκολότερο γιατί δεν μπορούν όλοι να στήνονται πρωί πρωί απέξω σαν να μην έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουνε.

 

Για το θέμα της ζήτησης νομίζω ότι για την Αθήνα τουλάχιστον προσπαθούν να την ικανοποιήσουν... Η επαρχία δικαιούται να έχει πολλά παράπονα όμως...

Υπέρμαχος και υπερασπιστής . Νομοταγής μπορώ να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...