Jump to content
  • 0

Αναπροσαρμογή Αξίας Ακινήτων νόμου 2065/1992

C.F.C.
 Share

Question

Recommended Posts

• 0

Δεν με χαλάει...

Ούτε εμένα με χαλάει.

Αν ξαφνικά το θυμηθεί (εκεί γύρω στις 31 του μήνα) δεν ξέρω τι θα γίνει ...

Εκεί μπορεί και να με χαλάσει ...

• 0

Σωστά, το είχαμε ξεχάσει κι αυτό!!!!! Πότε είναι η προθεσμία υποβολης της δήλωσης φόρου υπεραξίας ???

• 0

Άστρο λαμπρό του οδηγεί , οι μάγοι με τα δώρα κουβαλάνε κ την πολ για την αναπροσαρμογή . Πάω στοίχημα ότι  λίγο πριν τις γιορτές θα λάβουμε το "δωράκι" μας .

• 0

Να υποθέσω πως το Υπουργείο το έχει ξεχάσει το θέμα ...

Εσύ που το θυμήθηκες βραδιάτικα; Σίγουρα κάποιος αρμόδιος θα ψάξει τώρα την διαταγή του 2008 και θα την στείλει με την διαδικασία του "κατεπείγοντος"....Πηγή εσόδων, πως μας ξέφυγε;

• 0

Εσύ που το θυμήθηκες βραδιάτικα; Σίγουρα κάποιος αρμόδιος θα ψάξει τώρα την διαταγή του 2008 και θα την στείλει με την διαδικασία του "κατεπείγοντος"....Πηγή εσόδων, πως μας ξέφυγε;

1ον) Μεσημέρι προς απόγευμα ήταν :rolleyes: (οι αρμόδιοι μπαίνουν στο site μόνο πρωί  :D είναι τσεκαρισμένο)...

2ον) Πηγή εσόδων (ας βοηθήσουμε το κακόμοιρο το κράτος) :ph34r: :ph34r: :ph34r: ίσως και να είναι, ίσως και όχι ...

3ον) Ευκαιρία να μειώσουμε και καμμιά ζημιά :unsure::wacko::blink: ...

Χαιρετισμούς στην Πάρο και το Πίσω Λιβάδι ...

• 0

Και αύξηση μετοχικού κεφαλαίου στη διετία  :(!!! Άντε να συννενοηθείς στο ΓΕΜΗ...τις προάλλες μου ζήτησαν υπογραφή μετόχων πάνω στο τροποποιημένο καταστατικό ΑΕ... :wacko:

• 0

Και αύξηση μετοχικού κεφαλαίου στη διετία  :(!!! Άντε να συννενοηθείς στο ΓΕΜΗ...τις προάλλες μου ζήτησαν υπογραφή μετόχων πάνω στο τροποποιημένο καταστατικό ΑΕ... :wacko:

Αν σε περάσουν για δικηγόρο μια χαρά συνενόηση κάνεις .

• 0

1ον) Μεσημέρι προς απόγευμα ήταν :rolleyes: (οι αρμόδιοι μπαίνουν στο site μόνο πρωί  :D είναι τσεκαρισμένο)...Εντάξει, δεν θα τα χαλάσουμε. Εγώ βράδυ το είδα και μου το χάλασες! Λες να μη το δουν το πρωϊ;

2ον) Πηγή εσόδων (ας βοηθήσουμε το κακόμοιρο το κράτος) :ph34r: :ph34r: :ph34r: ίσως και να είναι, ίσως και όχι ...Σωστά, αν έχουμε ζημιές ή μεγάλη αξία παγίων.

3ον) Ευκαιρία να μειώσουμε και καμμιά ζημιά :unsure::wacko::blink: ...Συμφωνώ και προσυπογράφω!

Χαιρετισμούς στην Πάρο και το Πίσω Λιβάδι ..Εδώ σε θέλω : Who are you, C.F.C. ?

• 0

φέτος τι αναπροσαρμογή θα κάνουμε? ΜΟΝΟ προς τα κάτω.

εκτός και αν κυνηγάμε την εικονική πραγματικότητα των αντικειμενικών! Και μεις οι λογιστές πρέπει να άλλαξουμε τρόπο σκέψης ,σημασία δεν έχει ο τύπος και τι έγραψε κάποιος προ κρίσης,ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑΞΑΝ. 

• 0

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ......

ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ......ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΓΑΠΗΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ????????

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ....ΗΡΕΜΑ ....ΗΣΥΧΑ.....ΟΜΟΡΦΑ....ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ.....

ΟΥΦ!!!!....

• 0

Αθήνα, 5 Δεκεμβρίου 2012
Αριθ. Πρωτ.: 1234567/12345/Β0000
ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ &  ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ                  
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ                           
Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ (Δ12)
ΤΜΗΜΑ Β'

ΠΟΛ. ΧΧΧΧ                                                              

Ταχ. Δ/νση: Καρ. Σερβίας 10               
Ταχ. Κώδικας: 101 84 ΑΘΗΝΑ
Πληροφορίες: Μ. Ηλιοκαύτου
Τηλέφωνο: 210 - 3375311, 312
ΦΑΞ: 210 - 3375001                 

ΘΕΜΑ: Αναπροσαρμογή της αξίας των ακινήτων των επιχειρήσεων.

Α Π Ο Φ Α Σ Η
Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Έχοντας υπόψη:

ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ......ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΓΑΠΗΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ????????

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ....ΗΡΕΜΑ ....ΗΣΥΧΑ.....ΟΜΟΡΦΑ....ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ.....

ΟΥΦ!!!!....

ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ

:P :P  :P  :P :P :P :P :P :P

και συμπάσχουμε μαζί σας.

Η παρούσα απόφαση να δημοσιευτεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως 

ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ
Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ        

Ο ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ

• 0

Μιας και το πηραμε στο σορολόπ...

C.F.C..... το Kentucky γράφεται με Κ και όχι C... :D :D :D :D ...Κύριε Συνταγματάρχα...

Με την πίεσή μας παίζεις και φτιάχνεις και ψαρωτικές ΠΟΛ... :ph34r:  :ph34r: 

Είμαστε από τα μόνα επαγγέλματα που λόγω προθεσμιών, δεν χωρά φάρσα την Πρωταπριλιά (ε ρε και να είναι και καταληκτική ημερομηνία για δηλώσεις.... Θα γίνει μεγάλο μπατιρντί...).

• 0

Μιας και το πηραμε στο σορολόπ...

C.F.C..... το Kentucky γράφεται με Κ και όχι C... :D :D :D :D ...Κύριε Συνταγματάρχα...

Με την πίεσή μας παίζεις και φτιάχνεις και ψαρωτικές ΠΟΛ... :ph34r:  :ph34r:

Είμαστε από τα μόνα επαγγέλματα που λόγω προθεσμιών, δεν χωρά φάρσα την Πρωταπριλιά (ε ρε και να είναι και καταληκτική ημερομηνία για δηλώσεις.... Θα γίνει μεγάλο μπατιρντί...).

Προσκυνώ .... και δεν ματαεπανέρχομαι στο θέμα.

• 0

Αντιγράφω από τον gkazan : C.F.C..... το Kentucky γράφεται με Κ και όχι C...  :D  :D  :D  :D ...Κύριε Συνταγματάρχα...

Μιά και προσπαθείς να μας χαλαρώσεις, ξέρεις το ανέκδοτο με το κοτόπουλο του Κεντάκι;;;

• 0

τωωρα τη φωτια την αναψες!!! και ελεγα...με τι να ασχοληθω να περασει η ωρα......η μερα....ο χρονος.....................

:rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

• 0

ΟΥΦ!!!!....

συμπληρωνω........και πρωτοχρονια, και φωτα....και καθαρη δευτερα και πασχα ΚΑΙ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΥΣΤΟΟΟΟΟΟ

• 0

Αντιγράφω από τον gkazan : C.F.C..... το Kentucky γράφεται με Κ και όχι C...  :D  :D  :D  :D ...Κύριε Συνταγματάρχα...

Μιά και προσπαθείς να μας χαλαρώσεις, ξέρεις το ανέκδοτο με το κοτόπουλο του Κεντάκι;;;

Μόνο το πουλάκι Τσίου έχω ακουστά... :D ... Σύντομα θα το ακολουθήσω αν αληθεύει ότι άλλος πηδά (οικογένειες με τέκνα) και άλλος πληρώνει (αύξηση κεφαλικού τέλους επιτηδευματία)....

Για να ακούσουμε το ανέκδοτο, να ευθυμήσουμε και λίγο

• 0

Μόνο το πουλάκι Τσίου έχω ακουστά... :D ... Σύντομα θα το ακολουθήσω αν αληθεύει ότι άλλος πηδά (οικογένειες με τέκνα) και άλλος πληρώνει (αύξηση κεφαλικού τέλους επιτηδευματία)....

Για να ακούσουμε το ανέκδοτο, να ευθυμήσουμε και λίγο

Στα ανέκδοτα, φίλε, εκεί θα το βρεις, αν και είναι παλιό. Μόλις βρω χρόνο να το γράψω...

• 0

Να υποθέσω πως το Υπουργείο το έχει ξεχάσει το θέμα ...

Το είχα γράψει. Δεν το αμφισβητείτε... Καλές δουλειές συνάδελφοι, έτσι για να μη τεμπελιάζουμε...

• 0

Aυτη η ΠΟΛ 1223/21.12.2012   που αναφερει η ΠΟΛ 1226/24.12.12 που βρισκεται?........

san

Στο μούστο :D :D :D 

Θα τη δημοσιεύσουν κι αυτή, απλώς είναι μεγαλύτερη και θέλει περισσότερο χρόνο ...