Προς το περιεχόμενο

google και σελ κοινοτητας λογιστων απροσπελαστη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚAλημερα , μολις ανοιγω κοινοτητα λογιστων η google μου λεει οτι η σελιδα εχει αναφερθει ως ιστοσελιδα κακοβουλων επιθεσεων ,

να ανυσυχησω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε προβεί σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες .

Aπλά η Google καθυστερεί να ανανεώσει τις λίστες της.

Εάν προσέξετε το μήνυμα θα δείτε ότι στο φόρουμ δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα

Has this site acted as an intermediary resulting in further distribution of malware?

Over the past 90 days, www.taxheaven.gr/acforum did not appear to function as an intermediary for the infection of any sites.

Has this site hosted malware?

N
o, this site has not hosted malicious software over the past 90 days
.

How did this happen?

In some cases, third parties can add malicious code to legitimate sites, which would cause us to show the warning message

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γιατί έγινε θα το δούμε σύντομα .

Για την ώρα και για να μην ξανασυμβεί θα κάνουμε νέα αναβάθμιση ..

Οπότε γι λίγη ώρα θα μείνει κλειστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γιατί έγινε θα το δούμε σύντομα .

..

Άποψη μου..

υπεύθυνος για την κατάσταση είναι ο νέος doctorυιός.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σούλη....

 

Εντάξει, σεβαστή η άποψή σου......

 

Αλλά.....

 

Αφού είναι doctor-virus, δεν θα έπρεπε να είχε ήδη αυτοδιαγνωστεί και αυτοκαθαριστεί......??????? :blink:

 

Μπερδεύτηκα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο...

Ένας συνάδελφος που κάνει δηλώσεις με 20 ευρώ.. και εμφανίζεται που και που στην κεντρική σελίδα..

Είναι διαφήμιση του κόμβου ή της google?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό υπέθεσα κι εγώ..

Απλά κάποιος μου την "είπε" και θεώρησα σωστό να ξεκαθαριστεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γιατί έγινε θα το δούμε σύντομα .

Για την ώρα και για να μην ξανασυμβεί θα κάνουμε νέα αναβάθμιση ..

Οπότε γι λίγη ώρα θα μείνει κλειστό.

Από τον google δεν με αφήνει να μπω. Μπαίνω από τον explorer και κάτι γίνεται, αλλά μου κόβει συνέχεια την σύνδεση.

Κάντε ότι πρέπει τώρα που πάμε για φαγητό και σιέστα, για να φυλάξουμε και τα pc μας. Καλό απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν με μπλοκάρει κανείς.. απλά πριν μέρες αλλά και σήμερα το πρωί μου έβγαζε προειδοποίηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν με μπλοκάρει κανείς.. απλά πριν μέρες αλλά και σήμερα το πρωί μου έβγαζε προειδοποίηση..

Επιμένω , ρε παιδιά. Η είμαι ανίκανος ή δεν με αφήνει επίτηδες το Google να μπω στο forum και έτσι μπαίνω με τον explorer αλλά πάντα με προβλήματα. ΜΙα βοήθεια από την Διαχείρηση ή κάποιον σοφό από τους συναδέλφους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

 

την πέμπτη ή  την παρασκευη που μας πέρασε... κόλλησα ιο στον υπολογιστή μου και μάλιστα ενώ είχα  antivirus

 

Ήρθε ο τεχνικός και μου είπε οτι δεν το εντοπίζει σαν ιο..

 

γι αυτό και κόλλησα.

 

Νομίζω οτι η στιγμή που κόλλησα ήταν όταν άνοιξα ένα έγγραφο του taxheaven..αναζήτησα ένα το έντυπο ''δηλωση απόδοσης τελών χαρτοσημου τιμολογιων φορτωτικων''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχήστε τύμπανα !  Αποκαταστάθηκε η επικοινωνία μέσω Google ! Μήπως αυξήθηκαν και τα likes αφεντικό ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό υπέθεσα κι εγώ..

Απλά κάποιος μου την "είπε" και θεώρησα σωστό να ξεκαθαριστεί..

 

Τι σου είπε δηλαδή? Ότι το taxheaven προωθει τέτοιους συναδέλφους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

 

την πέμπτη ή  την παρασκευη που μας πέρασε... κόλλησα ιο στον υπολογιστή μου και μάλιστα ενώ είχα  antivirus

 

Ήρθε ο τεχνικός και μου είπε οτι δεν το εντοπίζει σαν ιο..

 

γι αυτό και κόλλησα.

 

Νομίζω οτι η στιγμή που κόλλησα ήταν όταν άνοιξα ένα έγγραφο του taxheaven..αναζήτησα ένα το έντυπο ''δηλωση απόδοσης τελών χαρτοσημου τιμολογιων φορτωτικων''

Να προσέχουμε τι λέμε λίγο .

Το Εγγραφα που υπάρχουν στον κόμβο κάποιοι τα ανεβάζουν . Και αυτοί έχουν ονοματεπώνυμο.

Πες μας ποιος το έχει ανεβάσει να το δούμε .

Επιπλέον άλλο πράγμα ο ιός και άλλο το malware ή το spyware.

Στην δική μας περίπτωση δεν είχαμε θέμα με ιό αλλά με προσπάθεια spamming στον κόμβο.

Κοινώς κάποιοι εδώ και καιρό (από το καλοκαίρι) προσπαθούν μέσω προγράμματος να δημοσιεύσουν όπου μπορούν και με οποιονδήποτε τρόπο , διαφημίσεις για παραπομπές σε άλλα site αμφίβολου περιεχομένου.

Με λίγα λόγια προσπαθούν να φτιάξουν διόδους για άλλα site τα οποία προφανώς και είναι επικίνδυνα.

Τέλος πρέπει να αναφέρω ότι κάποιο μέλος του Forum βρέθηκε "προβληματικό" χωρίς αυτό να είναι αναγκαία επιλήψιμο.

'Εχουμε αναγκαστεί να προβούμε σε μερικό αποκλεισμό του, οπότε καλό θα ήταν να επικοινωνήσει μαζί μας όποτε μπορεί , για να ελέγξουμε κάποια πράγματα, και να κάνουμε άρση του αποκλεισμού.

Πιθανόν οι επιτήδειοι να προσπάθησαν να χρησιμοποιήσουν τον λογαριασμό του για να διεισδήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχα, πολύ καλό....  γιουρούκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Το wikipedia τι ανάλυση κάνει για τη λέξη????

 

http://www.slang.gr/lemma/show/giouroukos_18614

 

Υ.Γ. που πήγε η δημοσίευση μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.slang.gr/lemma/show/giouroukos_18614

 

Υ.Γ. που πήγε η δημοσίευση μου?

 

Εντάξει, προσκυνώ...................... Άφωνος.

 

Μήπως τη δημοσίευση την πήρε το γιουρούκι (ή ο γιουρούκης?) , δεν ξέρω. Ύποπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

 

την πέμπτη ή  την παρασκευη που μας πέρασε... κόλλησα ιο στον υπολογιστή μου και μάλιστα ενώ είχα  antivirus

 

Ήρθε ο τεχνικός και μου είπε οτι δεν το εντοπίζει σαν ιο..

 

γι αυτό και κόλλησα.

 

Νομίζω οτι η στιγμή που κόλλησα ήταν όταν άνοιξα ένα έγγραφο του taxheaven..αναζήτησα ένα το έντυπο ''δηλωση απόδοσης τελών χαρτοσημου τιμολογιων φορτωτικων''

 

 

Ζητώ συγνώμη.

 

Το έντυπο τελικά δεν το είχα κατεβάσει  απο το taxheaven .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πρέπει να αναφέρω ότι κάποιο μέλος του Forum βρέθηκε "προβληματικό" χωρίς αυτό να είναι αναγκαία επιλήψιμο.

'Εχουμε αναγκαστεί να προβούμε σε μερικό αποκλεισμό του, οπότε καλό θα ήταν να επικοινωνήσει μαζί μας όποτε μπορεί , για να ελέγξουμε κάποια πράγματα, και να κάνουμε άρση του αποκλεισμού.

Πιθανόν οι επιτήδειοι να προσπάθησαν να χρησιμοποιήσουν τον λογαριασμό του για να διεισδήσουν.

 

Απλά ερωτώ, γιατί κάποια δημοσίευσή μου δεν ανέβηκε, ή μάλλον χάθηκε και πίστευα ως τώρα ότι ήταν δικό μου λάθος. Μήπως είναι σκόπιμο να ειδοποιηθεί το μέλος με Π.Μ. για να μην αναρωτιόμαστε οι υπόλοιποι "μήπως είμαι εγώ". Μπορεί βέβαια να είμαι και εγώ αυτός. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...