Προς το περιεχόμενο

Yπηρεσία Υποβολής Στοιχείων σύμφωνα με την ΠΟΛ 1077/26.3.12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ! ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ . ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΜΕ ΜΟΡΦΗ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Γνωρίζει κάποιος  σχετικά με την υπηρεσία υποβολής  των στοιχείων με βάση την πολ 1077/12?

 

Μιλησα το πρωι με τη ΓΓΠΣ κ μου είπαν οτι μάλλον θα δωθει παράταση...κανονικά λήγει στις 28/2/14 για το 2013?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ναι, κανονικά τότε λήγει η προθεσμία αλλά, προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμη...

Θα εχουμε τη δυνατοτητα να περασουμε χειρογραφα τις εγραφες ή απαιτειται μεταφόρτωση αρχείου?

 

Ευχαριστώ πολύ..

Καλημέρα!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛ.1033/28.1.2014

 

Άρθρο 4
Πληροφορίες από ιδιωτικά εκπαιδευτήρια

4.1. Τα ιδιωτικά σχολεία στοιχειώδους και μέσης εκπαίδευσης (νηπιαγωγεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια), με εξαίρεση τα εσπερινά γυμνάσια και λύκεια, καθώς και τα ειδικά σχολεία ατόμων με ειδικές ανάγκες, διαβιβάζουν στη Δ/νση Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης (e- Εφαρμογές) της Γενικής Γραμματείας Δημοσίων Εσόδων του Υπουργείου Οικονομικών ηλεκτρονική κατάσταση καταβληθέντων διδάκτρων και πληρωμών για πρόσθετες παροχές (μεταφορά μαθητών, διατροφή, κλπ) ανά ημερολογιακό έτος.

 

4.3. Τις παραπάνω υποχρεώσεις έχουν και τα ιδιωτικά εκπαιδευτήρια που λειτουργούν νόμιμα στη χώρα ως Πανεπιστήμια, Κολλέγια, Παραρτήματα ξένων Πανεπιστημίων, Ιδιωτικά ΙΕΚ, Εργαστήρια Ελευθέρων Σπουδών, Ινστιτούτα Σπουδών, επαγγελματικές και τεχνικές σχολές. Οι προδιαγραφές του αρχείου και ο τρόπος διαβίβασής του, θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Γ.Γ.Δ.Ε.

 

 

Αφου δεν αναφερει για   ιδιαιτέρα μαθημάτα  προφανως δεν εχουν υποχρεωση,σωστά?Η' συνεχίζει να ισχυει η ΠΟΛ.1011/21.1.2013?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛ.1033/28.1.2014

 

Άρθρο 4

Πληροφορίες από ιδιωτικά εκπαιδευτήρια

4.1. Τα ιδιωτικά σχολεία στοιχειώδους και μέσης εκπαίδευσης (νηπιαγωγεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια), με εξαίρεση τα εσπερινά γυμνάσια και λύκεια, καθώς και τα ειδικά σχολεία ατόμων με ειδικές ανάγκες, διαβιβάζουν στη Δ/νση Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης (e- Εφαρμογές) της Γενικής Γραμματείας Δημοσίων Εσόδων του Υπουργείου Οικονομικών ηλεκτρονική κατάσταση καταβληθέντων διδάκτρων και πληρωμών για πρόσθετες παροχές (μεταφορά μαθητών, διατροφή, κλπ) ανά ημερολογιακό έτος.

 

4.3. Τις παραπάνω υποχρεώσεις έχουν και τα ιδιωτικά εκπαιδευτήρια που λειτουργούν νόμιμα στη χώρα ως Πανεπιστήμια, Κολλέγια, Παραρτήματα ξένων Πανεπιστημίων, Ιδιωτικά ΙΕΚ, Εργαστήρια Ελευθέρων Σπουδών, Ινστιτούτα Σπουδών, επαγγελματικές και τεχνικές σχολές. Οι προδιαγραφές του αρχείου και ο τρόπος διαβίβασής του, θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Γ.Γ.Δ.Ε.

 

 

Αφου δεν αναφερει για   ιδιαιτέρα μαθημάτα  προφανως δεν εχουν υποχρεωση,σωστά?Η' συνεχίζει να ισχυει η ΠΟΛ.1011/21.1.2013?

ότι δεν αναφέρετε εξαιρείτε.Μίλησα με το taxis και μου είπαν ότι τα φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης άρα και τα ιδιαίτερα μαθήματα με την ΠΟΛ 1033 εξαιρούνται της υποχρέωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛ.1033/28.1.2014

 

Άρθρο 4

Πληροφορίες από ιδιωτικά εκπαιδευτήρια

4.1. Τα ιδιωτικά σχολεία στοιχειώδους και μέσης εκπαίδευσης (νηπιαγωγεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια), με εξαίρεση τα εσπερινά γυμνάσια και λύκεια, καθώς και τα ειδικά σχολεία ατόμων με ειδικές ανάγκες, διαβιβάζουν στη Δ/νση Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης (e- Εφαρμογές) της Γενικής Γραμματείας Δημοσίων Εσόδων του Υπουργείου Οικονομικών ηλεκτρονική κατάσταση καταβληθέντων διδάκτρων και πληρωμών για πρόσθετες παροχές (μεταφορά μαθητών, διατροφή, κλπ) ανά ημερολογιακό έτος.

 

4.3. Τις παραπάνω υποχρεώσεις έχουν και τα ιδιωτικά εκπαιδευτήρια που λειτουργούν νόμιμα στη χώρα ως Πανεπιστήμια, Κολλέγια, Παραρτήματα ξένων Πανεπιστημίων, Ιδιωτικά ΙΕΚ, Εργαστήρια Ελευθέρων Σπουδών, Ινστιτούτα Σπουδών, επαγγελματικές και τεχνικές σχολές. Οι προδιαγραφές του αρχείου και ο τρόπος διαβίβασής του, θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Γ.Γ.Δ.Ε.

 

 

Αφου δεν αναφερει για   ιδιαιτέρα μαθημάτα  προφανως δεν εχουν υποχρεωση,σωστά?Η' συνεχίζει να ισχυει η ΠΟΛ.1011/21.1.2013?

 

Η ΠΟΛ.1011/21-01-2013 τροποποιεί την ΠΟΛ.1195/12-10-2012 η οποία καταργείται με βάσει την ΠΟΛ.1033/28-01-2014 η οποία ισχύει για τα στοιχεία χρήσης 2013 και εφεξής (ως αναγράφεται στο άρθρο 9 πλην της μίας εξαίρεσης) ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 years later...

ΔΥΣΤΥΧΩς μου ξεφυγε φετος ,

 

μου βγαζει λοιπον μνμ στην ΑΑΔΕ  οτι θα ειναι εκπροθεσμη , γνωριζετε αν θα εχει προστιμο  και να θα ειναι 100 (πληροφοριακου τυπου δηλωση) 

Αν θυμαμαι καλα οι βεβαιωσεις αποδοχων θα εχουν παραταση μεχρι 31/12/18 , μηπως ισχυει και για την περιπτωση αυτη το ιδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 months later...

Θέλω να στείλω το αρχείο ΠΟΛ 1033 για ιδιωτική κλινική που λειτουργεί με τη μορφή ΙΚΕ. Οι ιατροί εμφανίζονται με την ένδειξη 1. Έμμισθος 2. Συνεργαζόμενος......Πρέπει να εμφανίσω και τον κατά 51% εταίρο?....αν ναι μια ποια ένδειξη ( δεν είναι αμειβόμενος)?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να στείλω το αρχείο  βάσει της ΠΟΛ 1033/2014 για ιδιωτική κλινική που λειτουργεί με τη μορφή ΙΚΕ. Οι ιατροί εμφανίζονται με την ένδειξη 1. Έμμισθος 2. Συνεργαζόμενος......Πρέπει να εμφανίσω και τον κατά 51% εταίρο?....αν ναι μια ποια ένδειξη ( δεν είναι αμειβόμενος)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να στείλω το αρχείο βάσει της ΠΟΛ 1033/2014 για ιδιωτική κλινική που λειτουργεί με τη μορφή ΙΚΕ. Οι ιατροί εμφανίζονται με την ένδειξη 1. Έμμισθος 2. Συνεργαζόμενος......Πρέπει να εμφανίσω και τον κατά 51% εταίρο?....αν ναι μια ποια ένδειξη ( δεν είναι αμειβόμενος)? Έχει κάποιος συνάδελφος τέτοια περίπτωση, ? πως θα μπορούσα να πάρω κάποια έγκυρη απάντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να στείλω το αρχείο βάσει της ΠΟΛ 1033/2014 για ιδιωτική κλινική που λειτουργεί με τη μορφή ΙΚΕ. Οι ιατροί εμφανίζονται με την ένδειξη 1. Έμμισθος 2. Συνεργαζόμενος......Πρέπει να εμφανίσω και τον κατά 51% εταίρο - όχι διαχειριστή της ΙΚΕ- ?....αν ναι μια ποια ένδειξη ( δεν είναι αμειβόμενος)? Έχει κάποιος συνάδελφος τέτοια περίπτωση, ? πως θα μπορούσα να πάρω κάποια έγκυρη απάντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 years later...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...