Προς το περιεχόμενο

Καταστάσεις ΠΟΛ1195/2012 έως 20/12/2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι καλημέρα,

Σε επικοινωνία που είχα σήμερα με τη ΓΓΠΣ, με ενημέρωσαν οτι οι Σχολές χορού απαλλάσσονται από την υποχρέωση υποβολής των καταστάσεων που ορίζει η ΠΟΛ.1195/2012

Ουφ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 215
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπερβολές...

κ. ΓΡΙΒΑ  ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ   ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ... :ph34r:

Αλλά ο καθένας έχει το δικό του τρόπο εργασίας οπότε..  ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ :)

 

Φέρε μας τότε συνάδελφε μαζί με τα πλήρη στοιχεία και ένα πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων...  :rolleyes:

Δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγείς τα πάντα και σίγουρα δεν χρειάζεται να διαφημίζεις ότι θα δώσεις τα πλήρη στοιχεία του κάθε πελάτη σου στον καθένα από εμάς. Όλοι είμαστε τυπικοί σε κάποιο βαθμό, το πόσο τυπικός θα είναι κάποιος, υπέρ ή υπό το δέον είναι και αυτό σχετικό.

Πράττεις όπως νομίζεις ότι είναι το σωστό και κανείς δεν σε κατηγόρησε για αυτό, και είμαι σίγουρος ότι ο πελάτης σου που πλήρωσε 700 ευρώ φόρο παραπάνω από την καθόλα νομότυπη ενεργειά σου το εκτιμά επίσης. Όλα είναι θέμα πειθούς στο ελευθέριο επάγγελμα, άλλωστε την πραγματική δουλειά μας στο 99% των περιπτώσεων ο πελάτης μας δεν την βλέπει, οπότε μαθαίνει είτε από αρνητικές συνέπειες κάποια πράγματα είτε από αυτό που φαίνεται και δείχνουμε. :rolleyes:

 

Επί του θέματος δεν έχω κάνει τίποτα για το συγκεκριμένο θέμα της χρήσης του 2011 με τη σύμφωνη γνώμη του εν λόγω πελάτη μου φροντιστή ξένων γλωσσών... Δε νομίζω ότι θα κάνω κάτι για να πω την αλήθεια. Τελείωσα με την 1η φάση του ΓΕΜΗ και λέω να τελειώσω και κάτι τελευταία Ε9 εν μέσω άπειρων διαφόρων υποχρεώσεων, πολύ απλά δε θέλω να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με ενημέρωσαν από taxisnet ότι έχουν πάρει παράταση εως 20/1/2013.....Μεχρι την Πεμπτη θα βγει και η σχετική ανακοίνωση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα,

Σε επικοινωνία που είχα σήμερα με τη ΓΓΠΣ, με ενημέρωσαν οτι οι Σχολές χορού απαλλάσσονται από την υποχρέωση υποβολής των καταστάσεων που ορίζει η ΠΟΛ.1195/2012

Αυτό είναι και το λογικό. Αυτοί που υποχρεούνται είναι όσοι εμπίπτουν στις περιπτώσεις που αποτελούν τεκμήριο σύμφωνα με το άρθρο 16 του 2238/94.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ο διαχειριστής ξέρει κάτι έστω και άτυπα για παράταση...?

 

Θα δοθεί παράταση αλλά δεν γνωρίζουμε επακριβώς τις νέες ημερομηνίες. Θα ενημερωθείτε μέσω της ιστοσελίδας μας για οτιδήποτε νεότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΓΙΑΝΝΗΣ

Μετά τη σημερινή τηλεφωνική μας επικοινωνία με τη Γενική Γραμματεία Πληρφοριακών Συστημάτων μας διαβεβαίωσαν ότι εθχές υπεγράφη από τον υπουργό οικονομικών η παράταση για την ΠΟΛ 1195. 

Παράταση έως 20 Ιανουαρίου 2013

 

ΑΠΟ ΤΟ  http://www.palso.gr/?i=portal.el.news.130

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά οι καθηγητές γιά ιδιαίτερα υποβάλλουν???

εγω θα υποβαλλω, δεν ξερω οι συναδελφοι τι γνωμη εχουν. να ρωτησω και για σχολες οδηγων, θα υποβαλλουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....κι εγω θα του απανταω "δεν πειραζει αγορι μου....οταν πεινασεις....μου το λες" !   κι οταν το πει θα του απαντησω..... "εγκυκλοπαιδικα ρωτησα τσολια μου......πες το του πατερα σου καλυτερα"!! :D

 

υ.γ. θεωρητικα deadline εχουμε 5/4 αλλα θα τον παρουν νωριτερα καθως προπονειται για ελεφαντας   κι ενεκα που εγω ειμαι ενα μετρο κι ενα μιλκο, αναμενεται εξοδος μεσα στον Μαρτη!!

Δεν παίζεστε ρεεε, δεν παίζεστε...  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα υποβαλλω, δεν ξερω οι συναδελφοι τι γνωμη εχουν. να ρωτησω και για σχολες οδηγων, θα υποβαλλουν?

 

Γιατί ρε φιλε ξύνεις πληγές??? 

Τι θες τώρα, να τους βάζεις ιδέες???

Αναφέρει κάπου για σχολές οδηγών??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ EXCEL ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ .... ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ

 

ΕΓΩ ΑΦΜ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ , ΒΑΖΩ ΟΝΟΜΑ - ΕΠΩΝΥΜΟ -ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ , ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ ΠΑΠΑΡΕΣ /

 

Γραμμή 2: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 3: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 4: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 4: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 5: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 6: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 6: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 7: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 7: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 8: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 8: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 9: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 9: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 10: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 10: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 11: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 11: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 12: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 12: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 13: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 13: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 14: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 14: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 15: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 15: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 16: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 16: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 17: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 17: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 18: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 18: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 19: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 19: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 20: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 20: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 21: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 21: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 22: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 22: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 23: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 23: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 24: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 24: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 25: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 25: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 26: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 26: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 27: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 27: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 28: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 28: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
Γραμμή 29: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος
Γραμμή 29: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε φιλε ξύνεις πληγές??? 

Τι θες τώρα, να τους βάζεις ιδέες???

Αναφέρει κάπου για σχολές οδηγών??? 

το αναφερω γιατι δεν ειναι τιποτα δεδομενο με την γγπσ και τις πολ... ανεπαρκεις σε πληγροφοριες, καλουμαστε να βγαζουμε συμπερασματα συμφωνα με την λογικη.. οι σχολες δεν εχουν προσθετα βιβλια και μητρωο μαθητων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ EXCEL ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ .... ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ

 

ΕΓΩ ΑΦΜ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ , ΒΑΖΩ ΟΝΟΜΑ - ΕΠΩΝΥΜΟ -ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ , ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ ΠΑΠΑΡΕΣ /

 

Γραμμή 2: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 3: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 4: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 4: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 5: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 6: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 6: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 7: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 7: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 8: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 8: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 9: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 9: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 10: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 10: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 11: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 11: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 12: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 12: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 13: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 13: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 14: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 14: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 15: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 15: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 16: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 16: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 17: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 17: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 18: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 18: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 19: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 19: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 20: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 20: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 21: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 21: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 22: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 22: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 23: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 23: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 24: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 24: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 25: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 25: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 26: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 26: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 27: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 27: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 28: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 28: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

Γραμμή 29: Ο ΑΦΜ δεν είναι έγκυρος

Γραμμή 29: Το ποσό δεν μπορεί να είναι κενό

 

Πρέπει να υπάρχει λάθος στη γραμμογράφηση. Τσέκαρε το με το υπόδειγμα που δίνει το υπουργείο.

Επίσης στο κελί του ΑΦΜ δεν πρέπει να έχει τίποτα, ούτε μηδενικά ούτε κάποιο άλλο σύμβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικαλουνται διασταυρωσεις του..... τα εννιαμερα.

Δεν ξερω αν θυμαστε τις καταστασεις πετρελαιου θερμανσης για ιδιωτες? αληθεια διασταυρωσανε τιποτα ποτε? εκτος του οτι  ειχανε σταυρωσει εμας? :angry:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βέβαια, αφού ανέφεραν πάνω εξωφλήθει...όσες έγραφαν επί πιστώσει (ελάχιστες) ζητούσα την απόδειξη πληρωμής.

 

Άνω των 1.500,00 ευρώ ζητούσα καταθετήριο, ή φωτοτυπία της επιταγής.Εδώ μου έφερε πελάτης από οδοντίατρο 2 ΑΠΥ 7.000,00 ευρώ, και 5.000,00 ευρώ (εμφύτεψη δοντιών) αντίστοιχα και επειδή τον πλήρωσε μετρητά δεν του τις έβαλα στο Ε-1 και με φορολογητέο εισόδημα 48.000,00 ευρώ!!!! Φυσικά δεν ασχολήθηκα με τις γενικές αποδείξεις που πρόσθεταν οι ίδιοι και μου τις έφερναν σε ένα φάκελο όπου απ΄έξω έγραφαν μόνοι τους το ποσό    (ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΠΡΙΝ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ ΤΟΝ 3842/10 )

 

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ....

Προφανώς σου διαφεύγει ότι υπάρχουν εξαιρέσεις για κάποιες περιπτώσεις και ότι ο ιδιώτης είναι καλυμμένος με την ΑΠΥ και μια απλή απόδειξη είσπραξης από τον οδοντίατρο ο οποίος είναι υπόχρεος να καταθέσει το ποσό σε τραπεζικό του λογαριασμό ενυός 2 ημερών και να διατηρήσει το αποδεικτικό κατάθεσης για αντιπαραβολή με ΑΠΥ και απόδειξη είσπραξης... απλά ο πελάτης σου έχασε ένα σημαντικό ποσό επιστροφής φόρου..

 

Ειδικές περιπτώσεις

Σε εξαιρετικές περιπτώσεις συναλλαγών που διενεργούνται σε ημέρες και ώρες μη λειτουργίας των τραπεζών ή με πρόσωπα – ιδιώτες που για αντικειμενικούς λόγους δεν είναι δυνατή η από μέρους τους εξόφληση, με τους τρόπους που αναφέρονται ανωτέρω και καταβάλλονται μετρητά ή παραδίδονται συναλλαγματικές, οι οποίες εξοφλούνται εκτός τραπεζικού συστήματος, ακολουθείται ειδική διαδικασία ως ακολούθως:

Από τον επιτηδευματία, κατά το χρόνο είσπραξης μετρητών ή παραλαβής συναλλαγματικών (εκτός τραπεζικού συστήματος) από τον πελάτη – ιδιώτη, εκδίδεται λογιστικό παραστατικό «απόδειξη είσπραξης μετρητών ή παραλαβής αξιόγραφων». Η ως άνω απόδειξη, εκδίδεται αθεώρητη από διπλότυπο, τουλάχιστον, στέλεχος και εφόσον είναι μηχανογραφική δεν απαιτείται η σήμανση αυτής μέσω Ε.Α.Φ.Δ.Σ.Σ..

Στο περιεχόμενο αυτής θα  αναγράφονται το ποσό, ο τρόπος εξόφλησης , η αιτιολογία της είσπραξης (π.χ. προκαταβολή, τμηματική καταβολή, εξόφληση) και ο αύξων αριθμός του παραστατικού (εφόσον έχει προηγηθεί η έκδοση αυτού).

Επί προκαταβολών, πριν την έκδοση του φορολογικού στοιχείου, αναγράφονται τα αντίστοιχα στοιχεία του οικείου ταμειακού παραστατικού, εφόσον εκδίδεται από την επιχείρηση.

Ο επιτηδευματίας υποχρεούται το ποσόν των μετρητών, που εισπράττει κατά το χρόνο έκδοσης της προαναφερόμενης απόδειξης ή κατά το χρόνο εξόφλησης των συναλλαγματικών, να το καταθέσει εντός δύο (2) εργάσιμων ημερών από την έκδοσή τους, σε τραπεζικό λογαριασμό που τηρεί σε οποιαδήποτε αναγνωρισμένη τράπεζα ή πιστωτικό οργανισμό.

Τα εκδιδόμενα τραπεζικά παραστατικά, συσχετίζονται από τον επιτηδευματία με τις «αποδείξεις είσπραξης μετρητών ή παραλαβής αξιόγραφων» που αφορούν.

 Οι εκδιδόμενες «αποδείξεις είσπραξης μετρητών ή παραλαβής αξιόγραφων», καθώς και τα τραπεζικά παραστατικά από τα οποία προκύπτουν τα δεδομένα της κατάθεσης, διαφυλάσσονται με ευθύνη του υπόχρεου, για όσο χρόνο προβλέπουν οι διατάξεις του άρθρου 21 του Κ.Β.Σ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκα κουλούρια ο κουλουράς,

 

λοιπόν, έχω καταθέσει ερώτημα στο υπουργείο και ζητώ να μου διευκρινίσουν αν υπάγονται όλες οι σχολές χορού και αν ναι, τότε κατ΄επέκταση αν υπάγονται και οι κάθε είδους "σχολές" (καράτε - ποδοσφαίρου κ.λπ.).

 

Και ενώ με βάση το σκεπτικό μου αλλά και κάποιων συναδέλφων π.χ.KAROLOS 11 Δεκέμβριος 2012 - 02:30 μμ, ΑΚΗΣ Χθες, 06:36 μμ, την εγκύκλιο 10/1987 (άρθρο 18 παράγραφο 71 εδάφιο ιγ υπηρεσίες εκπαίδευσης γενικά), αλλά και την κοινή λογική, οι σχολές χορού (τουλάχιστον αυτές που λειτουργούν χωρίς να χρειάζονται άδεια από το Υπουργ. Πολιτισμού) θα πρέπει να απαλλάσσονται, δέχομαι τηλεφώνημα τώρα από το υπουργείο και μου αναφέρουν κατά λέξη "οι σχολές χορού υποχρεούνται να καταθέσουν καταστάσεις της ΠΟΛ.1195/2012, υπήρχε το σκεπτικό να εξαιρεθούν αλλά ο υπουργός δεν δέχτηκε καμία εξαίρεση" όταν ανέφερα δε στον (ομολογώ συνεννοήσιμο) υπάλληλο ότι "η ΓΓΠΣ απαντά τηλεφωνικά πως οι σχολές χορού απαλλάσσονται" μου απάντησε πως "αυτή είναι η απόφαση από το αρμόδιο τμήμα με βάση την εντολή του υπουργού να μην υπάρξουν εξαιρέσεις."

 

Οπότε αν θα καταθέσουν καταστάσεις οι σχολές οδηγών, οι σχολές καράτε, οι σχολές γονέων, η μεγάλη του γένους σχολή, ή η μεγάλη των μπάτσων σχολή, δεν ξέρω, περιμένω την έγγραφη απάντηση στο ερώτημά μου να δω το σκεπτικό της και θα επανέλθω. Περαστικά μας!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, -το χω ξαναγράψει- αν δεν δοθούν νέες διευκρινίσεις από το Υ.Ο., δεν πρόκειται να στείλω καμιά κατάσταση. Από τη γραμματική διάταξη του νόμου δεν προκύπτουν όλα όσα επικαλούνται στο Υ.Ο. και στη Γ.Γ.Π.Σ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

what the fuck που λένε και στο χωριό μου .........

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/11732

 

Αν με αυτό νομίζουν ότι θα τα έχουν έτοιμα έως 20/01 ..... Τι να πω .....

 

Προσοχή , σωστό από την άποψη της διασταύρωσης , αλλά κάντο από την νέα χρήση ....... Να είναι προετοιμασμένοι όλοι ...... Πάνε να κάνουν κάτι σωστό και γ@μ@νε το σύμπαν .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ


ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ

 ΑΦΜ ΔΗΛΟΥΝΤΟΣ.......

 

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΓΗΚΕ

1 1/2 ΩΡΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΩΝ, ΧΑΜΑΛΙΚΙ ΛΟΓΩ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ-ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΩΝ

ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ

ΝΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΓΙΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΗ  ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ  ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΟΙ ΑΝΑΓΚΑΙΕΣ  ΕΡΓΑΤΟΩΡΕΣ

ΕΛΕΓΚΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ . ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ  ΕΜΠΕΙΡΙΚΑ ΝΑ

ΑΞΙΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΒΟΛΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΝ ΟΙ ΟΡΙΣΤΙΚΕΣΦΜΥ , ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΣΩΘΟΥΝ;

 

ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΔΙΣΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑ , ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ... ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...