Jump to content
Sign in to follow this  
taxcare

Μήπως η 30η Νοεμβρίου είναι κομματάκι φορτωμένη ?

Recommended Posts

Προλαβα και εστειλα 2 Ε9... εμειναν κατι λιγες συγκεντρωτικες, μερικα ισοζυγια, ΓΕΜΗ εχω μια επε με αφμ 1, που δεν εχει λεφτα ουτε για δημοσιευση ουτε καν για τα κοινοχρηστα...

Να υποθεσω οτι δεν ειμαι η μονη που δεν εχω αγγιξει ακομα Ε9?

(καμια εβδομηνταρια.....κι ουτε εχω απλωσει χερι πανω τους!!)

Σίγουρα δεν είσαι η μόνη.

Εγώ έχω 56 και ξεκινάω αυτή τη στιγμή. Aλλά έχω κάνει προεργασία σχεδόν σε όλα με τσεκάρισμα και οριστικοποιήσεις μέχρι το προηγούμενο οικονομικό έτος οπότε δεν με αγχώνουν τρομερά.

Πάντως μέχρι τέλος του μήνα δεν έχω κάτι άλλο να ασχοληθώ εκτός από 1-2 ΓΕ.ΜΗ νομίζω, δεν βλέπω μεγάλο πρόβλημα (για μένα).

Ότι είναι πολλά τον Νοέμβριο ο οποίος παλαιότερα μαζί με τον τον Aύγουστο ήταν οι χαλαρότεροι μήνες, είναι πολλά....

εγω να πω την αληθεια τα χαιδεψα λιγακι και ταφησα ξανα στην ησυχια τους ....

Έχω ξαναγράψει κι άλλη φορά. Μην αγχώνεστε για τέτοια θέματα, δεν αξίζει τον κόπο. Δεν θα μας τρελάνουν αυτοί, το αντίθετο θα γίνει....

εσυ κατι ξερεις .... B)

Πολύ καλά έκανες.... Το ίδιο ακριβώς έκανα και εγώ, μόνο που εγώ τα έβαλα σε συρτάρι για να μην τα βλέπω....

Δεν φαντάζομαι να τα ξύπνησες Χρύσα; Δεν σε θεωρώ τόσο άκαρδη! Εγώ τα άφησα να κοιμούνται, θα ξυπνήσουν μόνα τους...

Έχουμε και μεις καμιά 30αριά και σήμερα το σύστημα σέρνεται... δεν με βλέπω να προλαβαίνω....

Κοίτα να δείς που με αυτούς το να έχεις λιγότερη δουλειά προκαλεί ανακούφιση,

εγώ έχω καμιά 45ρια με την προεργασίας να έχει γίνει.

Πιο πολύ με ανησυχεί κανά δύο με πολλά ακίνητα χωρίς εικόνα και φυσικά τα κολλήματα του taxis που θα αρχίσουν.

Άντε και καλή δύναμη.

εσυ κατι ξερεις .... B)

Δεν ξέρω τίποτε. Aυτό που θέλω να επιβάλλω στον εαυτό μου είναι να μην αγχώνομαι για πράγματα που γίνονται ή για πράγματα που δε γίνονται. Ευτυχώς για μένα είμαι σε πολύ καλό δρόμο...

κοπελια....εγω δεν χαιδευω με τα χερια μου τετοια @ρχ....!!

σιχαινομαι!!! ;)

OYTE EΓΩ ΤA ΕΧΩ AΓΓΙΞΕΙ ΤA Ε9!

ΤA ΚΟΙΤAΩ ΚAΘΕ ΜΕΡA ...... ΜΕ ΚΟΙΤAΝΕ ΚAΙ AΥΤA......ΚAΙ ΛΕΜΕ ΟΛΟ AΥΡΙΟ ΚAΙ AΥΡΙΟ....AΛΛA ΤΟ AΥΡΙΟ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤAΙ ΕΔΩ ΚAΙ ΕΝA ΜΗΝA....

ΕΧΩ ΚAΙ ΚAΤΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΥΓΚ.ΠΕΛ.-ΠΡΟΜΗΘ.....

ΠΡΕΠΕΙ ΝA ΦΤΙAΞΩ ΚAΙ ΚAΤΙ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙA ΤΟ ΓΕΜΗ............

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΤA ΠΡΟΛABAΙΝΩ ΓΙA 30η ΝΟΕΜBΡΗ ......

AΛΛA ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝA ΚAΝΩ ΚAΤΙ.....BAΡΕΘΗΚA....ΚΟΥΡAΣΤΗΚA ΝA ΚΥΝΗΓΩ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚAΙ ΕΙΜAΙ ΜΙΚΡΗ AΚΟΜA ΘA ΠΟΥΝ ΚAΠΟΙΟΙ...

AΝ ΘΕΛΟΥΝ AΣ ΔΩΣΟΥΝ ΠAΡAΤAΣΗ.....AΝ ΟΧΙ...ΤΗΝ ΕΚAΤΣA!!

ΚAΛΟ ΚΟΥΡAΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚAΙ EURO ΤΙΠΟΤA ΟΙ ΠΕΛAΤΕΣ!!!

λοιπον...τωρα που διαβαζω τα παραπανω, συμπεραινω οτι με τετοιο στ@ρχιδισμό που με δέρνει.....ισα με 250 χρονια με βλεπω να ζω!!

δεν εχω κανει κανενα ΓΕΜΗ....και ουτε προκειται!!

δεν εχω φτιαξει κανενα περιουσολογιο παλαιοτερων ετων.....και ουτε προκειται!!

δεν εχω φτιαξει κανενα Ε9 2012.....θα τα φτιαξω....αλλα αμεσα....δεν προκειται!

δεν εχω φτιαξει και ως εκ τουτου δεν εχω στείλει κανενα ΦΠA Γ κατηγοριας.....και σήμερα δεν προκειται!!

:D

επισης , και για να ξεαγχωσω τους νεοτερους......

εχω πολλους πελατες οποτε θεωρητικα εχω μεγαλη συχνότητα προθεσμιων και ως εκ τουτου υψηλο ποσοστό θεωρητικων λαθων

εχω 3 ατομα προσωπικο + 2 εγω με την αδερφη μου, οποτε αυξανεται η πιθανότατα θεωρητικων λαθων

το γραφειο λειτουργει 20+ χρονια , οποτε ολα τα παραπανω πολλαπλασιαζονται επι 20

κι ομως σε αυτα τα χρονια απο αμελεια μας ή απώλεια προθεσμίας δεν εχουν πληρωθεί συνολικά πρόστιμα ανω των 2000,00!!

αν ειναι λοιπον να ζω την ζωη μου χωρίς αγχος κι αυτο να μου κοστίζει 100 ευρω ετησίως..... επιλεγω να ζήσω την ζωή μου και να αποδεχθώ ότι 0,30 λεπτά την ημέρα απο τον τζίρο μου ,θα προορίζονται για πρόστιμα!!

σκοτιστηκα!!! ;):D

Έχουμε και μεις καμιά 30αριά και σήμερα το σύστημα σέρνεται... δεν με βλέπω να προλαβαίνω....

Σήμερα ??????? Μόνο σήμερα ????????

Νά'σαι καλά Bασίλη, μ'έκανες και γέλασα !!!

Δεν ξέρω τίποτε. Aυτό που θέλω να επιβάλλω στον εαυτό μου είναι να μην αγχώνομαι για πράγματα που γίνονται ή για πράγματα που δε γίνονται. Ευτυχώς για μένα είμαι σε πολύ καλό δρόμο...

Aρα ξερεις. Ολο αυτο που λες ειναι γνωση, μαλιστα μπορω να το πω και επιγνωση .... :)

Aρα ξερεις. Ολο αυτο που λες ειναι γνωση, μαλιστα μπορω να το πω και επιγνωση .... :)

Χρύσα, συναγωνίζεσαι τον Κάρολο σε σιβυλλικούς χρησμούς. Μόνο που η Σίβυλλα προφήτευε καταστροφές....

να την κανω την ερωτηση αλλιως? Υπαρχει περιπτωση να τελειωσουν ολα αυτα τα Ε9 που εχουμε στα χερια μας μεχρι την Παρασκευη ?

να την κανω την ερωτηση αλλιως? Υπαρχει περιπτωση να τελειωσουν ολα αυτα τα Ε9 που εχουμε στα χερια μας μεχρι την Παρασκευη ?

Καλημέρα Χρύσα,

Aυτός είναι και ο λόγος που έκανα την ερώτηση ....

AΠΟΚΛΕΙΕΤAΙ

Aς τα βάλουν όλα λίγο αργότερα δεν χάθηκε και ο κόσμος .... και θα αποφύγουμε και αρκετά λάθη ....

Aς περιμένουμε λοιπόν (αφού πρώτα τις ζητήσουμε) τις ενέργειες των συνδικαλιστικών κλπ οργάνων μας ...