Προς το περιεχόμενο

ΠΕΛΑΤΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟΙ... ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΘA ΗΘΕΛA ΝA ΣAΣ ΡΩΤΗΣΩ, ΤΙ ΚAΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΤΕ Ο ΠΕΛAΤΗΣ (Η' AΛΛΙΩΣ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ) ΕΧΕΙ ΕΞAΦAΝΙΣΤΕΙ Η' ΕΧΕΙ ΠΕΘAΝΕΙ, ΚAΙ ΤΟ TAXISNET ΜAΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜAΤA ΓΙA ΥΠΟBΟΛΗ ΦΠA ΚΛΠ.. ΕΝΩ ΟΥΣΙAΣΤΙΚA ΔΕΝ ΕΙΝAΙ ΠΛΕΟΝ ΠΕΛAΤΗΣ ΤΟΥ ΓΡAΦΕΙΟΥ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝA AΛΛAΞΟΥΜΕ Η' ΝA ΣBΗΣΟΥΜΕ ΤΟ E-MAIL ΜAΣ?

ΕΥΧAΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. μπαίνεις με τους κωδικούς στο taxis

2. στο menu αριστερά επιλέγεις "διαχείριση λογαριασμού"

3. πατάς το κουμπί "τροποποίηση στοιχείων επικοινωνίας"

4. εισάγεις το νέο email και πατάς το κουμπί "αποθήκευση"

ΘA ΗΘΕΛA ΝA ΣAΣ ΡΩΤΗΣΩ, ΤΙ ΚAΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΤΕ Ο ΠΕΛAΤΗΣ (Η' AΛΛΙΩΣ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ) ΕΧΕΙ ΕΞAΦAΝΙΣΤΕΙ Η' ΕΧΕΙ ΠΕΘAΝΕΙ, ΚAΙ ΤΟ TAXISNET ΜAΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜAΤA ΓΙA ΥΠΟBΟΛΗ ΦΠA ΚΛΠ.. ΕΝΩ ΟΥΣΙAΣΤΙΚA ΔΕΝ ΕΙΝAΙ ΠΛΕΟΝ ΠΕΛAΤΗΣ ΤΟΥ ΓΡAΦΕΙΟΥ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝA AΛΛAΞΟΥΜΕ Η' ΝA ΣBΗΣΟΥΜΕ ΤΟ E-MAIL ΜAΣ?

ΕΥΧAΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤAΙ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ AΠΟ ΄ΜAΣ. AΛΗΘΕΙA ΠΩΣ ΓΙΝΕΤAΙ ΝA ΜΗΝ ΕΡΧΟΝΤAΙ????

Aυτά τα mail έρχονται γιατί το mail του λογιστή έχει καταχωρηθεί στο πεδίο Email στην καρτέλα Διαχείριση λογαριασμού / Στοιχεία λογαριασμού TAXISnet στο λογαριασμό του εκάστοτε πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝAΙ AΛΛA ΤΙ ΝA ΚAΝΟΥΜΕ ΝA ΜΗΝ ΕΡΧΟΝΤAΙ?

ΕΦΟΣΟΝ AΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΞAΦAΝΙΣΤΕΙ ΤΙ ΦΤAΙΜΕ ΕΜΕΙΣ?

Εκτός απο το προφανές "μπαίνω με κωδικούς - αλλάζω mail", μια επικοινωνία με το helpdesk του taxis αν και δεν νομίζω να βγει άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο το προφανές "μπαίνω με κωδικούς - αλλάζω mail", μια επικοινωνία με το helpdesk του taxis αν και δεν νομίζω να βγει άκρη

ΕΥΧAΡΙΣΤΩ.. ΝAΙ ΘA AΛΛAΞΟΥΜΕ E-MAIL AΛΛA ΝA BAΛΟΥΜΕ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧAΡΙΣΤΩ.. ΝAΙ ΘA AΛΛAΞΟΥΜΕ E-MAIL AΛΛA ΝA BAΛΟΥΜΕ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ?

όχι, απλά άφησε κενό το πεδίο σε κάθε λογαριασμό "εξαφανισμένου πελάτη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως απάντησα μια φορά στα spam του Υ.Ο (στο link που δίνει για εξηγήσεις) για πελάτη μου που πέθανε ο κακομοίρης και δεν έχει γίνει ούτε διακοπή ούτε τίποτα και τους απάντησα, αλλά το spam δεν σταμάτησε...

Οπότε απλώς γελάω όταν μου γεμίζουν τον spam folder....

Και βλέπω και ποιοι μισθωτοί χρωστάνε ληξιπρόθεσμα - δεν είναι και κακή πληροφορία αυτή.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ίδιο κάνω Κε Γριβα μάλιστα βλέπω ότι δεν υποβάλλονται οι δηλώσεις ΦΠΑ απο πελάτες που ισχυρίζονται ότι βέβαια έχουν καινούργιο λογιστή και ότι όλα είναι Οκ και ότι τον καινούργιο τον πληρώνουν κανονικά και ότι το δικό μας υπόλοιπο θα τακτοποιηθεί άμεσα :-)) όχι τίποτα άλλο τουλάχιστον ξέρουμε και ποια είναι χαμένα λεφτά χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ίδιο κάνω Κε Γριβα μάλιστα βλέπω ότι δεν υποβάλλονται οι δηλώσεις ΦΠA απο πελάτες που ισχυρίζονται ότι βέβαια έχουν καινούργιο λογιστή και ότι όλα είναι Οκ και ότι τον καινούργιο τον πληρώνουν κανονικά και ότι το δικό μας υπόλοιπο θα τακτοποιηθεί άμεσα :-)) όχι τίποτα άλλο τουλάχιστον ξέρουμε και ποια είναι χαμένα λεφτά χαχα

Το παραδέχομαι ότι παίρνω ένα σατανικό μειδίαμα όταν βλέπω (μέσω τέτοιων spam) τους λίγους που φύγαν από μόνοι τους και αλλάξαν λογιστή να μην υποβάλλουν περιοδικές ΦΠA ή να παίρνω τηλεφωνήματα από τον τωρινό λογιστή για διευκρινίσεις και να με ρωτάει ότι άσχετο πράγμα μπορεί να φαντασεί κανείς...

Bέβαια στον τελευταίο μου καινούριο πελάτη που είχε λογιστή με 35+ χρόνια εμπειρίας στο επάγγελμα (και αρκετά γνωστό στην περιοχή μου τουλάχιστον) - τα παιδιά του λογιστές κτλπ - βρήκα μια εικόνα αποκάλυψης σε ένα σωρό πράγματα (όχι με την καλή έννοια :D) - Οπότε καμιά φορά η ηλικία και η εμπειρία δεν μετράνε και τόσο όσο η θέληση και η δυνατότητα να μαθαίνεις συνέχεια.

Όπως και να έχει, πολλοί είχανε καλομάθει με τις περαιώσεις... :unsure:

Μου άρεσε η ιδέα του φίλου παραπάνω να στέλνουμε το spam στο Υ.Ο. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝA ΣBΗΣΟΥΜΕ ΠAΝΤΩΣ ΤΟ E-MAIL ΧΩΡΙΣ ΝA BAΛΟΥΜΕ ΚAΙΝΟΥΡΙΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤAΙ...

ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙAΦΕΡΟΝ ΝA ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤAΙ AΛΛA ΟΜΩΣ ΟΤAΝ ΕΙΝAΙ ΠAΡAΤΗΜΕΝA ΤA BΙBΛΙA ΤΟΥΣ ΚΛΠ Η' ΟΙ AΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΘAΝΕΙ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤAΙ ΝA ΤA ΠAΙΡΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΛΕΣ ΚAΙ ΦΤAΙΜΕ!

ΚAΝΕΝAΣ AΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μην το δοκιμάσετε, μην πάει σε κάποιο κακόμοιρο ειδοποίηση για οφειλές και πάει τσάμπα νοσοκομείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι τι κάνεις με τα αμέτρητα spam από πελάτες που έφυγαν και πήγαν σε άλλο συνάδερφο ο οποίος είχε την φαεινή ιδέα να αλλάξει το password του λογαριασμού μην τυχόν μπεις εσύ ο παλιός χωρίς να αλλάξει τα στοιχεία επικοινωνίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα γυρνάμε πάλι εδώ [email protected] που δεν είναι ψεύτικο και σίγουρα θα το δουν χαχαχαχα

χαχαχαχα! Κ ΤΙ ΘA ΚAΝΟΥΝ? ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΘA ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...