Jump to content
Sign in to follow this  
ΧΡΥΣΑ

10η Συνάντηση μελών Taxheaven - Πρέβεζα

Recommended Posts

Για τον καιρό έχεις δίκαιο Μαρία, αλλά αν είναι για κρουαζιέρα, καλή εποχή είναι ο Σεπτέμβρης, άντε και αρχές Οκτώβρη. Η ένσταση μου είναι στο ότι δεν περιλαμβάνεται η Πάρος ! Γιατί δηλαδή, τι έχει το νησί μας; Στο κάτω - κάτω είναι μεγαλυτερο από την Μύκονο!!

ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΑ ΜΕ ΤΗ ΜΥΚΟΝΟ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΩ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΡΑΚΙΝΕ

ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΙΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ.......ΩΧΟΥΟΥΟΥ!!!!!

Μπα? Τι μας λες..... εχεις και φίλους στη Μύκονο? 

Και τι δουλειά έχεις με εμάς τους λαικούς......? 

:o

Αχχχ καλή μου, εδώ είσαι και σ' έψαχνα ;;; :)

Ήθελα να με βοηθ ...

Ωχχχχχχ ... :o

Τίποτα, τίποτα ...

Το έπιασα το υπονοούμενο ... ;)

Σ' ευχαριστώ. :wub:

Στο δια ταύτα ...

Έπειτα από μελέτη των προτάσεων, τοποθετήσεων, παρατηρήσεων και ψηφοφορίας των συναδέλφων αλλά και, την εξουσιοδότηση του αγαπητού μου συναδέλφου Κίμωνα καθώς και την τελευταία βαρύνουσα τοποθέτηση της αγαπητής μου συναδέλφισσας Χρύσας, όπως επίσης μετά από βαθιά σκέψη και άκρως δημοκρατικές διαδικασίες, σκεπτόμενος βάσει της παραγράφου 4, του άρθρου 8, του καταστατικού συναντήσεων του taxheaven ...

αποφασίζω ότι,

η ψηφοφορία, έλαβε

TELOS.png

Κατόπιν αυτών των δημοκρατικών διαδικασιών, ο τόπος της ...

10ης και επετειακής συνάντησης του Taxheaven ορίζεται η

Μονεμβασιά. :P

Βάσει της δικαιοδοσίας που ΔΕΝ έχω, ο τόπος συνάντησης μπορεί να αλλάξει καθώς και, να δοθεί και παράταση της ψηφοφορίας. <_<

Το παρόν να δημοσιευτεί στο Twitter.

Αθήνα 27/05//2013

17grandes.gif

Μένουν μόνο :

1_clr_e0.gif7_clr_e0.gif1_clr_e0.gif και σήμερα λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :wub: (*)

fypkd2.gif

Εκλογή τόπου 10ης συνάντησης μελών Taxheaven 2013

(τροποποιήστε ελεύθερα !!!)

fypkd2.gif

Επετειακή 10η συνάντηση μελών Taxheaven 2013

(τροποποιήστε ελεύθερα !!!)

Άντε λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

tumblr_m4yz10sbYB1qk9id9o1_400.gif

λέμεεεεεεεεεεεεε :):wub:

(*) Πιθανή ημερομηνία συνάντησης 14/11/13

10-Ten.jpg

Να σου πω κατι βρε συ....δικαιοδοσια να σβηνεις ονοματα και κατ επεκταση να απορριπτεις οποιους δεν...γουσταρεις εχεις??? εεεεεεεε? διοτι εγω που ειχα ψηφισει απο τους...πρωτους....το ονομα μου ως...δια...μαγειας εξαφανιστηκε!!!!!! αν δεν θελεις καποιους να εισαι α ν δ ρ α ς....και να το πεις οχι δια της πλαγιου λες αντε μα.....σου δεν σε θελουμε!!!ενταξεεεεεεεεεεεεεε? :(

Να σου πω κατι βρε συ....δικαιοδοσια να σβηνεις ονοματα και κατ επεκταση να απορριπτεις οποιους δεν...γουσταρεις εχεις??? εεεεεεεε? διοτι εγω που ειχα ψηφισει απο τους...πρωτους....το ονομα μου ως...δια...μαγειας εξαφανιστηκε!!!!!! αν δεν θελεις καποιους να εισαι α ν δ ρ α ς....και να το πεις οχι δια της πλαγιου λες αντε μα.....σου δεν σε θελουμε!!!ενταξεεεεεεεεεεεεεε? :(

Νίκοοοοοοοοοοο,

Λάθος, παρεξήγηση, ΔΕΝ είναι έτσι ...

Δεν έχει σβήσει τίποτε ο Μπάμπης (ή όποιος άλλος τέλος πάντων)

Κοίταξες αλλού 

αυτό που έχεις γράψει είναι: 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsjsEJl5o8yXdGZVRS1URnNPTDhuQ2hBSFBzRHlsb1E#gid=0

Μάλλον "χτύπησε" η ενεργειακή καταιγίδα γιατί ενώ γράφω κι άλλα, και όταν μπαίνω να τα επεξεργαστώ 

τα βλέπω, δεν τα εμφανίζει ...

Οχι ότι ήταν και τίποτα σπουδαίο ...

το άλλο

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsjsEJl5o8yXdEZSS0taZFJhWURlY0VKVGRjajlGbnc#gid=0 

τώρα συμπληρώνεται (λίγο-λίγο) είναι για τα δωμάτια στο ξενοδοχείο, τον αριθμό των ατόμων που θα συμμετάσχουν κλπ - αντιγραφή από το αντίστοιχο της Φλώρινας) 

Κανείς δεν σβήνει ... ηρέμησε   :)

τώρα συμπληρώνεται (λίγο-λίγο) είναι για τα δωμάτια στο ξενοδοχείο, τον αριθμό των ατόμων που θα συμμετάσχουν κλπ - αντιγραφή από το αντίστοιχο της Φλώρινας) 

Κανείς δεν σβήνει ... ηρέμησε  :)

Μπα? Τι μας λες..... εχεις και φίλους στη Μύκονο? 

Και τι δουλειά έχεις με εμάς τους λαικούς......? 

Ετσι είναι Η Μαχάτζη

και στο Μάικονος

και στου Ψυρρή

Νίκοοοοοοοοοοο,

Λάθος, παρεξήγηση, ΔΕΝ είναι έτσι ...

Δεν έχει σβήσει τίποτε ο Μπάμπης (ή όποιος άλλος τέλος πάντων)

Κοίταξες αλλού 

αυτό που έχεις γράψει είναι: 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsjsEJl5o8yXdGZVRS1URnNPTDhuQ2hBSFBzRHlsb1E#gid=0

το άλλο

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsjsEJl5o8yXdEZSS0taZFJhWURlY0VKVGRjajlGbnc#gid=0 

Κανείς δεν σβήνει ... ηρέμησε   :)

Κανείς δεν σβήνει ... ηρέμησε  :)

Τι ειναι το ενα και το...αλλο?  τι θα πει <επετειακη>  και ..<εκλογη τοπου>?πολυ το κουναει βρε παιδι μου αυτο το ...δακτυλο..πολυ..και σε πολλες μεριες .λες...?!!! :)

Μαρια ξενος...δακτυλος...!!!!!!.λες να ειναι του Μπαμπη???  :P  διοτι και εγω αλλα διαβαζω στο αρχικο  post σου και αλλα....διαβαζω μετα οταν του  κανω παραθεση,και τελικα σαν απαντηση βγηκε μονο το δικο σου post   και αυτο ελλιπες...και χωρις την δικη μου απαντηση!!!! ;):ph34r: anonymoys??

Μαρια ξενος...δακτυλος...!!!!!!.λες να ειναι του Μπαμπη???  :P  διοτι και εγω αλλα διαβαζω στο αρχικο  post σου και αλλα....διαβαζω μετα οταν του  κανω παραθεση,και τελικα σαν απαντηση βγηκε μονο το δικο σου post   και αυτο ελλιπες...και χωρις την δικη μου απαντηση!!!! ;):ph34r: anonymoys??

Άστα να πάνε ...

Δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά νομίζω - έστω κι έτσι - τα καταφέραμε να συνεννοηθούμε !!!

(Βάζελοι παιδί μου ...  :P ) 

... Μία ερώτηση προς τους παλαιότερους Συναδέλφους !!!

... Στις έως τώρα συναντήσεις που έχουν λάβει χώρα έχω την εντύπωση ότι παρέστησαν σε όλες μόνο ο Teo και η Ειρήνη ... Έτσι δεν είναι ?!

Θα πρέπει να τιμούμε τους πρεσβύτερους (Υπεραιωνόβιους Φορουμίστες) και να τους απονείμουμε σχετική πλακέτα... όσο ακόμη είναι .... αρτιμελείς και έχουν σώας τας φρένας !!!

ΥΓ: Στη Μαχάτζη αντί πλακέτας μπορούμε να απονείμουμε ... κάτι άλλο βρε αδελφέ...το οποίο καλείται ο κος HaryK να αναρτήσει απο το προσωπικό του αρχείο... !!!

ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΑ ΜΕ ΤΗ ΜΥΚΟΝΟ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΩ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΡΑΚΙΝΕ

Μόνο στην Μύκονο? Και Σαντορίνη,  αλλά το Κουσάντασι τι παίζει; Βλέπεις τον Σουλεϊμάν;;;

ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΙΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ.......ΩΧΟΥΟΥΟΥ!!!!!

Συχώρα με , φίλη μου, αλλά η ηλικία βλέπεις, ή άτιμη η ηλικία....!

ααααααααα δε θα τα παμε καλαααααααααααα

για μαζευτειτε γιατι ακομα η μαγνητικη καταιγιδα δεν αρχισε και βλεπω να μας εχει ηδη επιρρεασει .....

δεν θελω τετοια, δεν θελω τετοια .....

τον FAZEXA λυπαμαι δεν τον ξερω , αλλα Μπαμπη μου την πατησες , ηρθες μια και τωρα εκδρομη χωρις Μπαμπη δεν ξαναγινεται ....

Νίκο, καλησπέρα.

Πρέπει να πω ότι στην αρχή το εξέλαβα για πλάκα, όπως όλοι κάνουμε, όπως κι' εγώ που έγραψα για "πραξικόπημα", αλλά ο αστεϊσμός έχει κάποια όρια, δυσδιάκριτα, που τον χωρίζουν από την προσβολή. Και στην προκείμενη περίπτωση, νομίζω ότι τα ξεπέρασες, γράφοντας για τον αγαπητό μας (και σε σένα) Μπάμπη, κάποιες φράσεις, όπως αυτές παραπάνω. 

Για μένα ήταν μια δυσάρεστη έκπληξη, που χαλάει όλη την γιορτινή ατμόσφαιρα στην "γειτονιά" μας. Γνωρίζω πολύ καλά ότι ο Μπάμπης δεν έκανε τις παρεμβάσεις που του καταλογίζεις και ίσως θα έπρεπε να ανασκευάσεις όσα έγραψες, γιατί , εκτός από τον Μπάμπη, πληγώνεις και πολλούς από μας...

Φιλικά.

Λοιπόν....ουτε κ εγω καταλαβα τι εγινε .. αλλά απο τα λίγα που "πιάνω" ... κ για όσους ξερουνε το Μπάμπη...αποκλείεται να έγινε κατι με σκοπό να θιγεί ή μειωθεί κάποιος εκ μέρους του . Αυτά και καλό θαναι πριν γραφονται παπ@#$ του στυλ " ... εισαι α ν δ ρ α ς...."  και διάφορα τέτοια να σκεφτόμαστε ότι όλα αυτά είναι σε κοινή θέα κ δεν είναι σωστό να χρησιμοποιούμε το χώρο που μας φιλοξενεί αναφερόμενοι σε άτομα -που δεν γνωρίζουμε και που πολύ περισσότερο  δεν έχουμε σχετική οικειότητα- με τέτοιου είδους εκφράσεις !!

Αυτά !!!

Αγαπητές συναδέλφισσες και αγαπητοί συνάδελφοι, μετά από το παραπάνω, κρίνω σκόπιμο, να μην ξανά τοποθετηθώ στο θέμα.

Το μόνο σίγουρο είναι, ότι αυτό που ξεκίνησε όμορφα, θα τελειώσει ακόμη πιο όμορφα και χωρίς εμένα ή τις "όποιες" τοποθετήσεις.

Να είστε όλες και όλοι καλά.

Μπάμπης Κ.

Μπάμπη, για όνομα του θεού, δεν θέλω να πιστεύω ότι αυτά που έγραψε ο Νίκος, είναι σοβαρά. Τότε , εγώ που έγραψα για το "πραξικόπημα" που θα έπρεπε να κρυφτώ, αν δεν ήταν πλάκα; Ισως ο φίλος μας άλλα σκεφτόταν και άλλα έγραψε, βλέπεις είναι και η  ... "μαγνητική" καταιγίδα, που ανέφερε η Χρύσα (αχ, Αννίκα, φωτιά που άναψες με την προειδοποίηση...) λίγο και το ζόρι που όλοι τραβάμε, όλα αυτά σε έκαναν να "τα πάρεις" και να γράψεις τα παραπάνω. Και εγώ , παλιότερα, χωρίς να το καταλάβω σε είχα προσβάλλει (με την πιστωτική κάρτα) και όταν το κατάλαβα, μετάνιωσα πικρά για την βλακεία μου, γι'  αυτό λέω ότι τα όρια αστεϊσμού και προσβολής είναι δυσδιάκριτα. Τα χωρίζει η "λεπτή κόκκινη γραμμή"...

Ξανασκέψου την θέση σου εδώ μέσα και επέστρεψε, όπως είναι επιθυμία όλων μας, τολμώ να πω. Αντε τώρα , γιατί ήμουν έτοιμος να προσφύγω στο ...Εκλογοδικείο... Αντε ντε... :(  :wub:  

ακου να δεις Χαρρυ,

εχεις αναλαβει εργο και μην κοιτας τωρα να την κανεις με ελαφρα.....

κρατα τα μπακ απ σου εκει και τους πινακες σου και τα στατιστικα σου και ασε τις ευαισθησιες για αλλου.... :)

Μολις τωρα με εκπληξη μου ειδα οτι μια καταραμενη  λεξη που εγραψα αυθορμητα και με ολο το θαρρος του χιουμορ που διακρινει εμενα και πιστευα,,,,.οτι διακρινει τον Μπαμπη και τους περισσοτερους απο εμας εδω μεσα,εγινε τετοια παραξηγηση εξ αιτιας μου και εθιξα εστω και λιγο, ανθρωπους που εκτιμω  και αγαπω  σκιαγραφοντας τους απο τα γραφομενα τους ,ενας απο αυτους ειναι ΕΙΔΙΚΑ ο Μπαμπης ο οποιος πολλες φορες με εχει κανει να γελασω ξεχνωντας ακομη και τα οποια προβληματα μου........με τον οποιο ,  πολλες φορες εχουμε ανταλαξει χιουμοριστικους διαλογους.

Τ Α ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟΝ ΜΟΥ (μαλλον...κατοπιν εορτης) και ΔΕΝ  τον συγχωρω που  παρασυρθηκε απο τον  αυθορμητισμο του και το χαλαρο κλιμα και απερισκεπτα  εγραψε κατι χωρις να εχει ζησει προσωπικα καποια  ατομα ,οποτε ,δεν ξερει  τι μπορει να τους θιξει  και τι οχι.,κρινωντας μονο απο τον ευατον μου.

Και επειδη παντα στην εως τωρα  ζωη μου ,εχω μαθει να παραδεχομαι τα λαθη μου και  εως τα 53 μου δεν εχω ΠΟΤΕ προσβαλλει,ουτε τσακωθει με ανθρωπο και  ενεκα τουτου πιστευω οτι εχω  μονο φιλους και επειδη θελω να το συνεχισω ετσι,για αυτο και τωρα απο εδω δημοσια

ΖΗΤΩ  ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ,ΤΑΠΕΙΝΗ  ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ  ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ  ΣΥΓΝΩΜΗ  ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ  ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΑΝ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΧΑΝ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΕ. ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΜΕ (ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ),ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ, ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.

και παρακαλω αν θελετε , να την κανετε  δεχτη ,επειδη ειναι η  πρωτη και σιγουρα ελπιζω και η  τελευταια φορα που στεναχωρισα καποιον/ους εδω μεσα  και υποσχομαι οτι το παθημα θα μου γινη  μαθημα και στην καθημερινοτητα μου  και στο εξης θα ειμαι παρα πολυ προσεκτικος.

Σ Υ Γ Ν Ω Μ Η  :( :( :(

ΝΙΚΟΣ

Εγώ πρέπει να ζητήσω συγγνώμη Νίκο. Όχι εσύ.

Με συγχωρείς.

Έκανα λάθος εκτίμηση και ήμουν υπερβολικός μαζί σου.

Έκανα πάλι ένα λάθος, από τα πολλά που κάνω καθημερινά.

Ζητώ συγγνώμη κι από όλες και όλους τους συναδέλφους.

Να είστε όλοι καλά.

Υ.Γ.

Νομίζω, ότι πρέπει να κάνουμε όλοι μαζί κάτι τώρα.

Κάτι που σας παρακάλεσα ήδη και προσωπικά.

Να σβήσουμε όλες τις τοποθετήσεις μας σε σχέση με αυτό.

Δεν είναι καλό να υπάρχουν εδώ, σε ένα θέμα που μας δίνει έστω και πρόσκαιρα, λίγη χαρά, λίγη προσμονή για το μέλλον, λίγο κουράγιο να περνούν καλύτερα οι άσχημες μέρες που ζούμε.

Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα. Μόνο να ενώσουμε.

Σας παρακαλώ και δημόσια, όλους και σας ευχαριστώ.

Μπάμπης Κ.