Προς το περιεχόμενο

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΙΜΑΔΙΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΣΤΟ TAXISNET?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...............................................................................................................

5. Η αμοιβή της ΔΙΑΣ Α.Ε., για τη συμμετοχή της στη διαδικασία είσπραξης των τελών κυκλοφορίας έτους 2013, που αφορά στο χρόνο έως και την 31-12-2013, ορίζεται στο ποσό των 0,05 ευρώ ανά έγκυρη συναλλαγή, πλέον αναλογούντος Φ.Π.Α.

Η αμοιβή των φορέων στους οποίους έχει ανατεθεί η κατά τα ανωτέρω είσπραξη των τελών κυκλοφορίας ορίζεται στο ποσό των:

α) 0,30 ευρώ ανά έγκυρη συναλλαγή, πλέον αναλογούντος Φ.Π.Α., για πληρωμή μέσω καταστήματος και

β) 0,10 ευρώ ανά έγκυρη συναλλαγή, πλέον αναλογούντος Φ.Π.Α. για πληρωμή μέσω εναλλακτικών δικτύων (Web, ΑΤΜ κ.λπ.).

Κατά την πληρωμή της ανωτέρω αμοιβής θα γίνουν οι οριζόμενες από τις ισχύουσες διατάξεις κρατήσεις.

6. Στους υποχρέους προς καταβολή τελών κυκλοφορίας και τυχόν οφειλομένων προστίμων δεν μπορεί να επιβληθεί, για κανένα λόγο, κάποια περαιτέρω οικονομική επιβάρυνση από τους φορείς είσπραξης.

7. Η αμοιβή καταβάλλεται συνολικά από το Ελληνικό Δημόσιο στη ΔΙΑΣ Α.Ε.

8. Η δαπάνη βαρύνει τον Κρατικό Προϋπολογισμό ΚΑΕ 0874, ειδικός φορέας 23-110 του Υπουργείου Οικονομικών.

............................................................................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτοκινητο που αγορασα τον μαρτιο του 12 τα τελη κυκλοφοριας δεν εμφανιζονται. Παρολα αυτα απο το ypeka.gr μπορεσα και τυπωσα απο την πρωτη μερα το σημα για τον πρασινο δακτυλιο για το ιδιο αυτοκινητο. Θα εχει πλακα να τραβανε στοιχεια για τα αυτοκινητα μονο απο τις περσινες δηλωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοκίνητο με μηδενικά τέλη μου εμφανίζει<<δεν υπάρχουν στοιχεία>> λέτε λόγω αγοράς του 2012 ,ή λόγω μηδενικού τέλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνοντας από την εφαρμογή ¨"Ειδοποιήσεις" και βάζοντας τους κωδικούς taxis έχει μια πλήρη εικόνα των τελών όλων των ιχ ή μοτό.Πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου τα τύπωσα κανονικά....Μπήκα να τυπώσω και συγγενή μου αλλά......το όχημα βρίσκεται σε ακινησία!!!!!

Το πρόβλημα είναι ότι το όχημα κυκλοφορεί κανονικότατα... :lol: χώρις να έχουν κατατεθεί πινακίδες ποτέ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 50-50 κατοχη βγαζει 2 ειδοποιητηρια με διαφορετικη ταυτοτητα πληρωμης για τον καθενα και το ποσο της αξιας του σηματος που ειναι 240 ευρω. τι προσκομιζω στην τραπεζα? και τα 2 ειδοποιητηρια η μπορω να το αγορασω προσκομιζοντας το ενα εκ των δυο?παντως να τους πληρωσω 480 αποκλειεται.χα χα χα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 50-50 κατοχή βγάζει και σε μενα 2 ειδοποιητήρια, το κάθε ένα με το συνολικό ποσό. Δε θα έπρεπε να έχει επιμεριστεί ? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Τα δικά μου τα τύπωσα κανονικά....Μπήκα να τυπώσω και συγγενή μου αλλά......το όχημα βρίσκεται σε ακινησία!!!!!

Το πρόβλημα είναι ότι το όχημα κυκλοφορεί κανονικότατα... :lol: χώρις να έχουν κατατεθεί πινακίδες ποτέ...!

το εχει και σε παρκινγκ σε φωτο :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, καλημέρα καταρχήν.

μπήκα στο λινκ https://www1.gsis.gr...TtvJ!-317790025

αν είναι το σωστό αυτό, βάζω το σωστό ΑΦΜ και τον αριθμό κυκλοφορίας και τίποτα.

τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 50-50 κατοχή βγάζει και σε μενα 2 ειδοποιητήρια, το κάθε ένα με το συνολικό ποσό. Δε θα έπρεπε να έχει επιμεριστεί ? :blink:

σε επικοινωνια με την ΓΓΠΣ μου ειπαν οτι πληρωνοντας με το ενα απο τα δυο ειδοποιητηρια καλυπτεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

ρε παιδιά, καλημέρα καταρχήν.

μπήκα στο λινκ https://www1.gsis.gr...TtvJ!-317790025

αν είναι το σωστό αυτό, βάζω το σωστό ΑΦΜ και τον αριθμό κυκλοφορίας και τίποτα.

τι γίνεται;

σιγουρα το δειχνει σε ακινησια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 3 περιπτωσεις αγορας μεσα στο 2012 καινουργιου αυτοκινητου δεν μου εμφανιζει τιποτα.

Σε επικοινωνια που ειχα με taxisnet και διευθυνση συγκοινωνιων μου ειπαν οτι πρεπει να παω στην αρμοδια ΔΟΥ να το τακτοποιησω.

Πιθανον να "τραβαει" τα στοιχεια απο τις φορολογικες δηλωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 3 περιπτωσεις αγορας μεσα στο 2012 καινουργιου αυτοκινητου δεν μου εμφανιζει τιποτα.

Σε επικοινωνια που ειχα με taxisnet και διευθυνση συγκοινωνιων μου ειπαν οτι πρεπει να παω στην αρμοδια ΔΟΥ να το τακτοποιησω.

Πιθανον να "τραβαει" τα στοιχεια απο τις φορολογικες δηλωσεις.

Σίγουρα δεν το τραβάει απ τις φορολογικές δηλώσεις γιατί στην δικιά μου είχα κάνει λάθος τους αριθμούς - φυσικά δεν μπήκα στο κόπο να το διορθώσω - και το τύπωσα κανονικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα 5 ευρώ είναι καλά για την εκτύπωση των σημάτων?τι λέτε εσεις"?οχι να τα κάνουμε και όλα τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα 5 ευρώ είναι καλά για την εκτύπωση των σημάτων?τι λέτε εσεις"?οχι να τα κάνουμε και όλα τσάμπα.

για 5 ευρω το πηγαινα κι εγω, αλλα μολις ειδα οτι ειναι 10 δευτερολεπτα η διαδικασια, αναθεωρησα κι εβαλα χαρτι στο γραφειο με συμβολικο ποσο 1 ευρω.τωρα θα σας πω και το χθεσινο μου περιστατικο που φωναξα ηλεκτρολογο της κακιας στιγμης να μου δει γιατι επεφταν οι ασφαλειες, και χωρις να μου διορθωσει τη βλαβη,λεγοντας μου οτι πρεπει να φωναξω ηλεκτρολογο εγκαταστατη και μου πηρε 20 ευρω , θα μου πειτε τι κανεις ρε ανθρωπε δεν βλεπεις τι γινεται. ειναι στο φιλοτιμο του καθε επαγγελματια.τι αλλο να υποθεσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, μπαίνοντας με τον κωδικό στο λογαριασμό μου δεν υπάρχει πουθενά να το κατεβάσω; μόνο απο αυτή τη σελίδα https://www1.gsis.gr...TtvJ!-317790025 ;

και αν είναι αυτή η σελίδα μόνο, γιατί δεν μου βγάζει τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, μπαίνοντας με τον κωδικό στο λογαριασμό μου δεν υπάρχει πουθενά να το κατεβάσω; μόνο απο αυτή τη σελίδα https://www1.gsis.gr...TtvJ!-317790025 ;

και αν είναι αυτή η σελίδα μόνο, γιατί δεν μου βγάζει τίποτα;

Καλημέρα στις ειδοποιήσεις πληρωμής ή επιστροφής φόρου πήγα εγώ και τα βγάζει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ τύπωσα το δικό μου σήμερα και είδα ότι είναι 10 δευτερόλεπτα γι αυτό ρωτάω. δεν ξέρω τι να κάνω πόσα να πάρω είναι το μελάνι και το χαρτί. και αυτά κοστίζουν τα ρημάδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...