Προς το περιεχόμενο

Αναστολή μηνιαίας υποβολής ΑΠΔ


ΚΠ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι με το Θεο, αλλα με το θειο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ααα θειος ειναι ?

παντως οταν μιλαει ο θειος, η Ισιδωρα δηλαδη , εγω ειμαι ησυχη ..... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισιδώρα, αν στο Ι.Κ.Α. δεν είναι έτοιμοι να αντεπεξέλθουν στις υποχρεώσεις που οι ίδιοι έθεσαν και νομοθέτησαν, τότε ας βγούνε να μας ενημερώσουν εγκαίρως και όχι στο παρά πέντε. Έπρεπε ήδη να το έχουν πράξει. Δε φταίει ένας ολόκληρος κλάδος να ταλαιπωρείται καθημερινά από την ανικανότητά τους.

Συμφωνω απολυτως.

ααα θειος ειναι ?

παντως οταν μιλαει ο θειος, η Ισιδωρα δηλαδη , εγω ειμαι ησυχη ..... :)

Επειδη ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα οπως στις παληες καλες ελληνικες ταινιες, στις οποιες υπηρχε παντα ενας θειος !!!!!!!, ετσι και εδω, αλλιως δουλεια δεν κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εστειλα μια

εγω εστειλα καμια πενηνταρια για να ξεμπερδευω :lol: :lol: :lol: να μην εχω αγχος το σ/κ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εστειλα καμια πενηνταρια για να ξεμπερδευω :lol: :lol: :lol: να μην εχω αγχος το σ/κ

Τι έστειλες συνάδελφε;

ΑΠΔ Οκτωβρίου 2012;

Μηνιαία;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έστειλες συνάδελφε;

ΑΠΔ Οκτωβρίου 2012;

Μηνιαία;;;

Το θέμα δεν είναι τι έστειλε....

Το θέμα είναι που την έστειλε............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έστειλες συνάδελφε;

ΑΠΔ Οκτωβρίου 2012;

Μηνιαία;;;

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: πλακα κανω κι εσεις το πηρατε σοβαρα............δεν εχετε μαθει ακομα το ελληνικο δημοσιο?

πρωτα βγαινει μια διαταγη (αποφασιζομεν και διατασομεν),

μετα σιωπη................ :huh:

και λιγο ....ελαχιστα πριν την εκπνοη της προθεσμιας για την εκτελεση της διαταγης........... :blink:

βγαινει μια παραταση, αναβολη, αναστολη και περιμενουμε μια νεα διαταγη :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους Αnonymous την έστειλε..

Υποβολή ΑΠΔ wpixel.gif

Μη αποδεκτή περίοδος Υποβολής. Από 1/7/2004 (περίοδοι απασχόλησης από Ιούλιο 2004 και μετά) οι Α.Π.Δ. όλων των εργοδοτών Κοινών Επιχ/σεων υποβάλλονται αποκλειστικά κάθε ημερολογιακό τρίμηνο απασχόλησης (τέσσερις Κανονικές (01) Α.Π.Δ. κατ΄ έτος). Στην επιλογή «ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ» δημοσιεύεται η σχετική εγκύκλιος με θέμα: «Τροποποιήσεις Συστήματος Α.Π.Δ. (Εγκύκλιος ΑΡ. 54)». (Λάθος Internet : int7333) clear.gifclear.gifclear.gifarrow.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , καλό μεσημεράκι .

Σήμερα πήγα σε δύο ΙΚΑ και ρώτησα σχετικά . ΑΠΑΝΤΗΣΗ : Δεν γνωρίζουμε τίποτα , δεν μπορούμε να σας πούμε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους Αnonymous την έστειλε..

Υποβολή ΑΠΔ wpixel.gif

Μη αποδεκτή περίοδος Υποβολής. Από 1/7/2004 (περίοδοι απασχόλησης από Ιούλιο 2004 και μετά) οι Α.Π.Δ. όλων των εργοδοτών Κοινών Επιχ/σεων υποβάλλονται αποκλειστικά κάθε ημερολογιακό τρίμηνο απασχόλησης (τέσσερις Κανονικές (01) Α.Π.Δ. κατ΄ έτος). Στην επιλογή «ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ» δημοσιεύεται η σχετική εγκύκλιος με θέμα: «Τροποποιήσεις Συστήματος Α.Π.Δ. (Εγκύκλιος ΑΡ. 54)». (Λάθος Internet : int7333) clear.gifclear.gifclear.gifarrow.gif

ουπς :angry: γιατι με μαρτυρησες?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μεταθέτει υποθέτω το άγχος μας για τις αρχές του 2013...και βλέπουμε

http://www.ika.gr/gr/infopages/memos/GEN_A20_251_115_1-11-2012.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτεις.. καθότι αυτό αναφέρεται στην πληρωμή των εισφορών και όχι στην υποβολή ΑΠΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μεταθέτει υποθέτω το άγχος μας για τις αρχές του 2013...και βλέπουμε

http://www.ika.gr/gr...5_1-11-2012.pdf

Αυτό αφορά την πληρωμή των εισφορών, όχι τις ΑΠΔ (άσχετα αν θα ισχύσει τελικα το ίδιο αλλά δεν το διευκρινίζει εκεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μεταθέτει υποθέτω το άγχος μας για τις αρχές του 2013...και βλέπουμε

http://www.ika.gr/gr...5_1-11-2012.pdf

Αναφέρει μόνο την πληρωμή εισφορών και ΟΧΙ την αναστολή υποβολής μηνιαίας ΑΠΔ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει άγχος πάντως μπορεί να στείλει τριμηνιαίες τώρα για 10-12/2012 μόνο με ένα μήνα και μετά αν παραμείνουν τριμηνιαίες θα στείλει συμπληρωματική τριμηνιαία με τους άλλους 2 μήνες...

Σαν να θες να κάνεις ρύθμιση και να στείλεις τον ένα μήνα μόνο ή τους 2...

Υ.Γ: Αν και το παραπάνω λειτουργεί, μην τρελαίνεστε και μην αγχώνεστε, δεν θα πεθάνουμε που δεν μπορούν ούτε να ανακοινώσουν ότι είναι ανίκανοι... Από το 2013 για το μήνα Ιανουάριο και βλέπουμε, και μέχρι τις 15/02...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισιδώρα, αν στο Ι.Κ.Α. δεν είναι έτοιμοι να αντεπεξέλθουν στις υποχρεώσεις που οι ίδιοι έθεσαν και νομοθέτησαν, τότε ας βγούνε να μας ενημερώσουν εγκαίρως και όχι στο παρά πέντε. Έπρεπε ήδη να το έχουν πράξει. Δε φταίει ένας ολόκληρος κλάδος να ταλαιπωρείται καθημερινά από την ανικανότητά τους.

Δυστυχώς Κωστή μου η μακροχρόνια παραμονή στην ΕΞΟΥΣΙΑ τον χαλάει τον άνθρωπο. Μιλάω για

κάποιους ανθρώπους,που τους γνώριζα προσωπικά και δεν μπορώ πλέον να τους αναγνωρίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΑΠΔ ΑΝ ΙΣΧΥΣΟΥΝ ΤΟ ΑΜΕ 1 ΠΟΤΕ ΘΑ ΛΗΓΕΙ??20 ΝΟΕΜΒΡΗ ΣΩΣΤΑ?

Όχι, βάσει του νόμου, ήταν να λήξει σήμερα. :(

Αλλά τελικά δε θα λήξει ... <_<

Καλό απόγευμα.

Υ.Γ.

Θα βγαίνει ακόμα σε ... Longlife. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΛΗΞΕΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΤΙ ΕΠΙΣΗΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ???

Τι να σας πω, δίκιο έχετε.

Δεν έχει βγει κάτι.

Αν νομίζετε ότι θα λήξει σήμερα, στείλτε την ... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αυτη τη φορα ουτε ο ΤΣΑΚ ΝΟΡΡΙΣ θα μπορεσει να υποβαλει μηνιαια ΑΠΔ

Βλασφημία ........... ο Τσακ όλα τα μπορεί (έχει στείλει ήδη όλες τις μηνιαίες ΑΠΔ μέχρι το 2020).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους Αnonymous την έστειλε..

Υποβολή ΑΠΔ wpixel.gif

Μη αποδεκτή περίοδος Υποβολής. Από 1/7/2004 (περίοδοι απασχόλησης από Ιούλιο 2004 και μετά) οι Α.Π.Δ. όλων των εργοδοτών Κοινών Επιχ/σεων υποβάλλονται αποκλειστικά κάθε ημερολογιακό τρίμηνο απασχόλησης (τέσσερις Κανονικές (01) Α.Π.Δ. κατ΄ έτος). Στην επιλογή «ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ» δημοσιεύεται η σχετική εγκύκλιος με θέμα: «Τροποποιήσεις Συστήματος Α.Π.Δ. (Εγκύκλιος ΑΡ. 54)». (Λάθος Internet : int7333) clear.gifclear.gifclear.gifarrow.gif

τι να ανακοινώσουν ;;Όπως την ανακοίνωση της 20ης Σεπτεμβρίου 2012 περί μείωσης 1,10% των εργοδοτικών εισφορών;;;ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΝΑ ΞΑΝΑ-ΑΚΟΙΝΩΝΟΥΝ στις 18 Οκτώβρη ΟΤΙ ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΑΝ ΗΤΑΝ Α Κ Υ Ρ Ο Ν.Το σύστημα μιλάει από μόνο του, και μετά μου λέτε ότι ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΧΟ!!! ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΟΧΟΙ.!@#$%^&*()_+

ΖΗΤΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ Ι.Κ.Α ΠΕΡΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ Α.Π.Δ...(αυτό είναι πράγματι ηλεκτρονική διακυβέρνηση!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...