Προς το περιεχόμενο
  • 0

έχω καταθέσει πίνακα προσωπικού χωρίς τελικά να γίνει η πρόσληψη


NGLAKEL

Ερώτηση

Καλημέρα!

'Εστειλα έναν πίνακα προσωπικού την Παρασκευή με ημερομηνία πρόσληψης 02/11/2012. Την πρόσληψη και την σύμβαση δεν τις κατέθεσα γιατι δεν μου τις είχαν υπογράψει ακόμη. Τελικά όμως η μία πρόσληψη δεν θα γίνει. Τι πρέπει να κάνω που είχα βάλει το όνομά της στον Πίνακα Προσωπικού? Να κάνω τροποποιητικό? Να κάνω πρόσληψη κι αποχώρηση την ίδια ημέρα? Στην επιθεώρηση που πήρα μου είπαν να μην κάνω τπτ αφου δεν έχω καταθέσει την πρόσληψη. Είναι σωστό αυτό όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

προσληψη και αποχωρηση

Ακριβώς έτσι...προσληψη αποχώρηση με την ίδια ημερομηνία.Βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνεις με το 1 ασφ. ημερομίσθιο στο ΙΚΑ.Εκτός αν τον βάλεις να υπογράψει μαζι με την οικ. αποχώρηση οτι δεν δουλεψε καθόλου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

na to kolisi to ena ensimo kai na exei isixo to kefali

Κι εγώ της ιδιας αποψης με εσένα είμαι...να έχουμε το κεφάλι μας ησυχο μη χάσουμε και τον ύπνο μας!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να υποθέσω ότι η κατάσταση επιθεώρησης κατατέθηκε χειρογράφως και δεν έχει αναγραφεί στο περτικαλί?

Αν ναι.. στον κάλαθο των αχρήστων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να υποθέσω ότι η κατάσταση επιθεώρησης κατατέθηκε χειρογράφως και δεν έχει αναγραφεί στο περτικαλί?

Αν ναι.. στον κάλαθο των αχρήστων.

"τολμηρό" σε βρίσκω Θανάση.

Γράφει το ερώτημα...

Καλημέρα!

'Εστειλα έναν πίνακα προσωπικού την Παρασκευή με ημερομηνία πρόσληψης 02/11/2012. Την πρόσληψη και την σύμβαση δεν τις κατέθεσα γιατι δεν μου τις είχαν υπογράψει ακόμη. Τελικά όμως η μία πρόσληψη δεν θα γίνει. Τι πρέπει να κάνω που είχα βάλει το όνομά της στον Πίνακα Προσωπικού? Να κάνω τροποποιητικό? Να κάνω πρόσληψη κι αποχώρηση την ίδια ημέρα? Στην επιθεώρηση που πήρα μου είπαν να μην κάνω τπτ αφου δεν έχω καταθέσει την πρόσληψη. Είναι σωστό αυτό όμως?

Άρα ο πίνακας αναγράφει κι άλλους εργαζόμενους. Πώς θα ακολουθήσει την λύση που προτείνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

"τολμηρό" σε βρίσκω Θανάση.

Γράφει το ερώτημα...

Άρα ο πίνακας αναγράφει κι άλλους εργαζόμενους. Πώς θα ακολουθήσει την λύση που προτείνεις;

Αυτό δεν το πρόσεξα.. αλλά και πάλι..

στον κάλαθο των αχρήστων και μέχρι 15/11 ηλεκτρονική υποβολή αρχικής κατάστασης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό δεν το πρόσεξα.. αλλά και πάλι..

στον κάλαθο των αχρήστων και μέχρι 15/11 ηλεκτρονική υποβολή αρχικής κατάστασης..

επιβεβαιώνεις την τόλμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό δεν το πρόσεξα.. αλλά και πάλι..

στον κάλαθο των αχρήστων και μέχρι 15/11 ηλεκτρονική υποβολή αρχικής κατάστασης..

Και η διάταξη που λέει με τη πρόσληψη και πίνακας, τι θα κάνουμε...?????

Υγ: συμφωνώ με τον τζαβέλα... ένα μεροκάματο, για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Και η διάταξη που λέει με τη πρόσληψη και πίνακας, τι θα κάνουμε...?????

Υγ: συμφωνώ με τον τζαβέλα... ένα μεροκάματο, για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο....

απλο ειναι

να ζει χωρίς άγχος ( γιατί κατάλαβα είναι αγχωμένος )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι να πω..

Και η διάταξη που λέει με τη πρόσληψη και πίνακας, τι θα κάνουμε...?????

Να κρατήσουμε και την αρχική στο συρτάρι τότε.. στον ΙΚΑ όμως την ηλεκτρονική.. μην άγχεστε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι να πω..

Να κρατήσουμε και την αρχική στο συρτάρι τότε.. στον ΙΚΑ όμως την ηλεκτρονική.. μην άγχεστε..

Κι άμα σου έρθει ένα μικτό, τι κάνεις....????

Και μη μου πεις σιγά μην έρθει...... γιατί έχω πετύχει και από τέτοια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κι άμα η γιαγιά μου... :)

βρε κάνετε ότι θέλετε.. εγώ πάντως αυτό θάκανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ έκανα πρόσληψη ένα άτομο, το οποίο το είχα κάνει ήδη πρόσληψη. Αυτό έγινε γιατί είναι στις εκδηλώσεις όπου κάνω συνέχεια πρόσληψη/ληξη σύμβασης. Έχω καταθέσει πίνακα, βιβλίο κτλ.. Καμμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μια ερωτηση..σε επιχειρηση με ενα εργαζομενο παω να στειλω ηλεκτρονικα τον ετησιο πινακα προσωπικου και μου ζηταει ΤΕΧΝΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.βαζω το ονομα και το αφμ του εργοδοτη στα αλλα ωραριο-α.π-ημερομηνια ισχυς τι θα βαλω?εχει κανεις καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βάλε ότι σου κατέβει.. και βγάλε τα δικά σου στοιχεία από το δηλών .. ο εργοδότης κι εκεί..

Ενημέρωσε παράλληλα τον εργοδότη για τις υποχρεώσεις του και το πιθανόν πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μια ερωτηση..σε επιχειρηση με ενα εργαζομενο παω να στειλω ηλεκτρονικα τον ετησιο πινακα προσωπικου και μου ζηταει ΤΕΧΝΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.βαζω το ονομα και το αφμ του εργοδοτη στα αλλα ωραριο-α.π-ημερομηνια ισχυς τι θα βαλω?εχει κανεις καμια ιδεα?

Να τον υποβάλλεις χειρόγραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απολύτως τίποτα

Απλώς δεν εία δεί την απάντησή σου

Και που την είδες δλδ, τι αλλάζει...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βάλε ότι σου κατέβει.. και βγάλε τα δικά σου στοιχεία από το δηλών .. ο εργοδότης κι εκεί..

Ενημέρωσε παράλληλα τον εργοδότη για τις υποχρεώσεις του και το πιθανόν πρόστιμο.

Αγαπητέ Chief, .... χαζή ερώτηση θα κάνω... εμείς υπογράφουμε και για την ύπαρξη Τεχνικού ασφαλείας; ή μόνο ".... Ο ανωτέρω πίνακας προσωπικού προσυπογράφεται υποχρεωτικά και από τον Προϊστάμενο Προσωπικού ή Οικονομικού ή Λογιστηρίου ή τον υπεύθυνο λογιστή που συμπράττει στη σύνταξή του, οι οποίοι βεβαιώνουν την ακρίβεια των πάσης φύσεως αποδοχών ......."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...