Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΕΠΕ,ΟΑΕΔ - ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ


spytout

Ερώτηση

Υπέβαλα σήμερα αναγγελίες πρόσληψης και αποχώρησης.

Γενικά μου φάνηκε λιγότερο "τρομακτικό" σε σχέση με το τι σκέφτηκα όταν πρωτοείδα τα νέα έντυπα, καθώς η συμπλήρωση των περισσότερων πεδίων είναι προαιρετική.

Σχόλια για την αναγγελία πρόσληψης :

1) Ένα αντίτυπο παίρνει ο εργαζόμενος

2) Αναφέρεται υποχρεωτικά το ωράριο, οι αποδοχές και το διάλειμμα.

3) Η ώρα ανάληψης εργασίας μετά την ώρα υποβολής.

Σχόλια για αναγγελία οικειοθελούς αποχώρησης:

Αν και δεν είναι υποχρεωτικό το "ανέβασμα" του υπογεγραμμένου pdf, με χάζεψε το οτι στο τέλος της 2ης σελίδας κόβονται οι υπογραφές και πάμε σε τρίτη σελίδα απλά για "μισή" υπογραφή!!! Αλλάξτε το print setup ρε παιδιά...

Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε πλεον να υποβάλουμε ηλεκτρονικά ζ) Ε9. Σύμβαση Εργασίας Μερικής Απασχόλησης ?

ευχαριστώ!

 

Όχι. Δεν υπάρχει δυνατότητα. Επίσης, ηλεκτρονικά η υποβολή είναι υποχρεωτική από 1/7/13.

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εργαζόμενος που εργάζεται ήδη με καθεστώς μερικής απασχόλησης συμφωνεί με τον εργοδότη του την μείωση του μισθού του και την υπαγωγή του στην ΕΓΣΣΕ.

Ουσιαστικά δηλαδή η αλλαγή που έχουμε αφορά μόνο τις αποδοχές και άρα έχουμε προθεσμία 15 μέρες για υποβολη πίνακα ηλεκτρονικά. 

 

Το ερώτημα είναι αν η τροποποιητική σύμβαση που εξακολουθεί να είναι μερικής απασχόλησης με το ίδιο ωράριο όπως πριν πρέπει να κατατεθεί στο αρμόδιο ΣΕΠΕ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εργαζόμενος που εργάζεται ήδη με καθεστώς μερικής απασχόλησης συμφωνεί με τον εργοδότη του την μείωση του μισθού του και την υπαγωγή του στην ΕΓΣΣΕ.

Ουσιαστικά δηλαδή η αλλαγή που έχουμε αφορά μόνο τις αποδοχές και άρα έχουμε προθεσμία 15 μέρες για υποβολη πίνακα ηλεκτρονικά. 

 

Το ερώτημα είναι αν η τροποποιητική σύμβαση που εξακολουθεί να είναι μερικής απασχόλησης με το ίδιο ωράριο όπως πριν πρέπει να κατατεθεί στο αρμόδιο ΣΕΠΕ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

σε ανάλογη περίπτωση που είχα πριν δεκαπέντε μέρες δεν την έκαναν δεκτή την σύμβαση στην επιθεώρηση εργασίας. συμβάσεις μερικής δέχονται μόνο για αλλαγή ωραρίου και ημερών και όχι για αλλαγή μισθού όταν τα άλλα παραμένουν ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ας βοηθήσει κάποιος.. Σκανάρω τα έντυπα σε αρχείο pdf αλλά όταν κάνω επισύναψη μου γράφει "Μη επιτρεπόμενος τύπος αρχείου"!!! Μας δουλεύει έτσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ! ΛΟΙΠΟΝ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ  ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΒΓΑΛΑ Α.Μ.Ε.

Η ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 7. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ.ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ? ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ! ΛΟΙΠΟΝ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ  ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΒΓΑΛΑ Α.Μ.Ε.

Η ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 7. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ.ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ? ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ..

 

...

β) Το έντυπο Ε3 (αναγγελία πρόσληψης) και το Ε4 (πίνακας προσωπικού) που υποβάλλεται συμπληρωματικά ως προς τις νέες προσλήψεις, υποβάλλονται ηλεκτρονικά το αργότερο την ίδια ημέρα της πρόσληψης και πάντως πριν από την ανάληψη υπηρεσίας από τον εργαζόμενο. Οι νέοι εργοδότες, οι οποίοι προβαίνουν σε πρόσληψη για πρώτη φορά, μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά το έντυπο Ε3 και Ε4, εντός τριών (3) εργασίμων ημερών από την πρόσληψη, αφού προηγουμένως έχουν απογραφεί στην αρμόδια Υπηρεσία του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.

...

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/15844

 

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ας βοηθήσει κάποιος.. Σκανάρω τα έντυπα σε αρχείο pdf αλλά όταν κάνω επισύναψη μου γράφει "Μη επιτρεπόμενος τύπος αρχείου"!!! Μας δουλεύει έτσι??

 

Δεν έχει τύχει σε κανέναν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν έχει τύχει σε κανέναν??

τι ακριβώς θέλεις να στείλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ..ΑΡΑ ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΗΜ/ΝΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΤΣΙ?΄ υποθέτω πως όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ..ΑΡΑ ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΗΜ/ΝΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΤΣΙ?΄ υποθέτω πως όχι..

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τι ακριβώς θέλεις να στείλεις?

 

Σκανάρω τα έντυπα σε αρχείο pdf αλλά όταν κάνω επισύναψη μου γράφει "Μη επιτρεπόμενος τύπος αρχείου"!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ..ΑΡΑ ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΗΜ/ΝΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΤΣΙ?΄ υποθέτω πως όχι..

 

 

Γιατί βρε υποθέτεις ;;; :P

 

Καλησπέρα Δημήτρηηηηηη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δες αν ειναι PDF και αν το μέγεθος ειναι μέχρι 2 Mb

 

PDF είναι.. αν σκανάρω μια μια τις σελίδες τις παίρνει, όταν τις κάνω σε ένα αρχείο και τις τρεις τότε με τπτ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

PDF είναι.. αν σκανάρω μια μια τις σελίδες τις παίρνει, όταν τις κάνω σε ένα αρχείο και τις τρεις τότε με τπτ!!

Αν στείλω μόνο την τελευταία σελίδα με τις υπογραφές , θα υπάρχει πρόβλημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν στείλω μόνο την τελευταία σελίδα με τις υπογραφές , θα υπάρχει πρόβλημα??

 

Χαμηλώστε την ανάλυση του σκαναρίσματος.

Καλησπέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί βρε υποθέτεις ;;; :P

 

Καλησπέρα Δημήτρηηηηηη :)

για κάτι που δεν έχω κάνει δεν μπορώ να είμαι σίγουρος φιλαράκι..

 

καλησπέρααααααααα.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για κάτι που δεν έχω κάνει δεν μπορώ να είμαι σίγουρος φιλαράκι..

 

καλησπέρααααααααα.... :)

 

Και καλά κάνεις φιλαράκι. ;)

Κι εγώ που το έχω κάνει ... δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται και αύριο !!! :unsure:

 

Με αυτούς που έχουμε μπλέξει ...

 

kathe+simera.jpg

 

Καλησπέρααααααααα Μήτσοοοοοοοο :)

 

Υ.Γ.

Μαρίαααααααααααααααααααααααα ;;; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...