Προς το περιεχόμενο

Έναρξη για οίκο ανοχής: Τι ισχύει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλώς σας βρήκα παίδες! Εχω αρκετές απορίες, ήρθε πελάτισσα (από Αλβανία) η οποία επιθυμεί να ανοίξει οίκο ανοχής στην περιοχή μου.

Έμαθε , λέει, ότι για να κάνει έναρξη τέτοιου καταστήματος & επειδή δεν είναι η χώρα της Κράτος-μέλος της Ε.Ε. θα πρέπει να καταθέσει 60.000 ευρώ σε τραπεζικό λογαριασμό.

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό με βάση την εμπειρία του;

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν απατώμαι τα 60.000 ευρώ χρειάζονται να κατατεθούν σε λογαριασμό αλλά και να επενδυθούν εντός κάποιου χρονικού διαστήματος. Αφορά όλες τις επενδύσεις από όσους έρχονται από τρίτες χώρες και όχι μόνο τη συγκεκριμένη επένδυση. Παλιότερα υπήρχε ένας τετραψήφιος αριθμός στο Υπουργείο Εσωτερικών και υπήρχε ειδικό τμήμα (επιλογή) για πληροφορίες σχετικά με αλλοδαπούς (από πράσινη κάρτα μέχρι επενδύσεις) και ήταν και εξυπηρετικότατοι. 1464 ή 1502 (αν δεν κάνω λάθος). Αλλιώς βρες έναν ανταποκριτή του ΟΓΑ (διαχειρίζονται συνήθως πολλές υποθέσεις αλλοδαπών και γνωρίζουν πράγματα, εγώ είχα βρεί έναν εξαιρετικό για κάποια υπόθεση που είχα παλιότερα στο Δήμο Τριταίας Αχαϊας, αν θυμάμαι καλά Αγγελακόπουλος λεγόταν ο άνθρωπος). Διαφορετικά στην Περιφέρεια ή τη Νομαρχία (πλέον είναι το ίδιο) στη Διεύθυνση Αλλοδαπών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουρδέλο στο μπουρδέλο δλδ......

Το βλέπει ανταγωνιστικά το πρώτο μπουρδέλο και δεν θέλει να του πάρει τη δουλειά, μάλλον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφε συγχαρητήρια , αυτες είναι δουλειές , θα πληρωνεσαι και στην ωρα σου!

Πρεπει να βρω κι εγω κανενα τετοιο πελατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

69545a57e88853fb747eab55d4f886a1_L.jpg

Πάνω από 350 εκτιμά το υπουργείο Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη τους οίκους ανοχής στην περιοχή της Αθήνας, εκ των οποίων μόνο 4 λειτουργούν με άδεια Αποκαλυπτικό των διαστάσεων του φαινομένου της λειτουργίας παράνομων οίκων ανοχής είναι έγγραφο του υπουργού Προστασίας του Πολίτη Νίκου Δένδια, το οποίο διαβιβάστηκε στη Βουλή και αναφέρει «πως ο ακριβής αριθμός οίκων ανοχής στην περιοχή της Αθήνας δεν μπορεί να προσδιοριστεί λόγω των συχνών μεταβολών, καθώς άλλοι σφραγίζονται, άλλοι μεταστεγάζονται ή κλείνουν. Ωστόσο υπολογίζεται ότι λειτουργούν συνολικά πάνω από 350 οίκοι ανοχής, με αριθμό συνεχώς μεταβαλλόμενο, εκ των οποίων μόνο 4 λειτουργούν με άδεια λειτουργίας και εγκατάστασης».

...

http://hellenicreven...g-post_524.html

Καλό μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι μπράβο να πάει η οικονομία μας μπροστά , κι αν σε δει κανενας περίεργος εκεί κ σε ρωτήσει "παλικάρι εσύ τι κανεις εδω?" άπαντάς με την κλασσική λογιστίκη ατάκα "εγω παιδιά τα τιμολόγια ήρθα να πάρω, λογιστής είμαι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους σας! Βρήκα άκρη.

Να είστε καλά!

Τυχερούλη... Μπορεί να μην πληρωθείς σε χρήματα αλλά σε είδος...

Θα απασχολεί άνεργες ντόπιες ή θα φέρει ρόστερ από Τίρανα;

Ευτυχώς που όταν θα κάνεις τις αναγγελίες πρόσληψης, θα μπορείς να τα κάνεις μέσω ιντερνετ... Και μην ξεχνάς τις "βάρδιες" ε;; :D :D :D :D :D

Σήμερα μαθαίνω οτι θα μείνει ανοιχτό και διαθέσιμο το εμπορικό σήμα ενός παλαιοτέρου μπουρδέλου, θα πρότεινα να τρέξεις να το κατοχυρώσεις στο Επιμελητήριο:

neosimapasok.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφε συγχαρητήρια , αυτες είναι δουλειές , θα πληρωνεσαι και στην ωρα σου!

Πρεπει να βρω κι εγω κανενα τετοιο πελατη

Προς το παρόν τέτοιος είναι ο "εργοδότης" μας (το Δημόσιο). Όχι αμοιβή ή φίλοι, μόνο σεξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι μπράβο να πάει η οικονομία μας μπροστά ,

O Aλογοσκούφης ήταν και στο θέμα αυτό μπροστά και υπολόγισε την συμβολή της δραστηριότητας αυτής στο ΑΕΠ ( χρησιμοποίησε βέβαια και τα μαθηματικά του Κοντοπυράκη ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή !!!

Στα ροφήματα, εξακολουθεί να εφαρμόζεται ΦΠΑ 23% !!!

<_<:):P:D

Θα το κάνουν τραπεζάτο; (Να υπενθυμίσω ότι το 23% είναι γι' αυτά που προορίζονται για επιτόπια κατανάλωση και σερβίρισμα στο τραπέζι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κάνουν τραπεζάτο; (Να υπενθυμίσω ότι το 23% είναι γι' αυτά που προορίζονται για επιτόπια κατανάλωση και σερβίρισμα στο τραπέζι).

Επιτόπια είναι η κατανάλωση συνάδελφε. :ph34r:

Τώρα για τραπεζάτο, όρθιο ή άλλο ... είναι κατά προτίμηση του πελάτη και πάντα λήψη υπηρεσιών, από τρίτες χώρες ... :)

Καλό βράδυυυυυυυ

Καλό μήναααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτόπια είναι η κατανάλωση συνάδελφε. :ph34r:

Καλό βράδυυυυυυυ

Καλό μήναααααααα :)

Ναι, αλλά από ποιόν καταναλώνονται τα ροφήματα, συνάδελφε; Μήπως θα έπρεπε να συνυπολογιστεί ως κόστος ιδιοχρησιμοποίησης υπηρεσιών και ενσωμάτωσης στο τελικό προϊόν, μαζί με τα ανάλογα υλικά συσκευασίας; :ph34r:

Επίσης καλό μήνα σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΦΗΜΑΤΑ!!!

ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ Η ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΠΑΛΛΑΣΟΜΕΝΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ? ^_^

(ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΚΛΠ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαμπηηη :o :o η Μαρω που ειναι ? :o δεν πιστευω αποψε να την βγαλετε στο...τραπεζι! εεε

εμενα παντως...και τραπεζι να μου κλεισης.. στο καλλιτερο φαγαδικο.....και ροφημα να μου προσφερης, θα σε ευχαριστησω αλλα .....κανω διαιτα!!! και οσο για το... ροφημα.. πινεται χωρις... καλαμακι?!! :(

3296761597_397cea1abc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μπαίνεις σε ζαχαροπλαστείο και να ζητάς κουλουράκια διαίτης...

είναι σαν να μπαίνεις σε μπουρδέλο και να ζητάς αγκαλίτσες.. (άσχετο)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΦΗΜΑΤΑ!!!

ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ Η ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΠΑΛΛΑΣΟΜΕΝΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ? ^_^

(ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΚΛΠ )

Και η καταρτιση για δια βιου μαθηση εχει απαλλαγη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δημοτικό η δασκάλα λέει στους μαθητές της:

'Παιδιά, θα να κάνουμε ένα τεστ εξυπνάδας!

Γιαννάκη, πες μου ποιο είναι αυτό το ζωάκι που περπατά στα κεραμίδια, έχει μουστάκι, κάνει νιάου και αλλά έχει και μια ελιά στη μυτούλα του;'.

Μαθητής:

'Δεν ξέρω κυρία!'.

Και η δασκάλα του λέει:

'Μα είναι η γάτα, την ελιά έβαλα απλά να σε μπερδέψω'.

'Πέτρο, πες μου εσύ, έχει φτερό, ράμφος και από κάτω ένα κουκούτσι;'.

Απαντά ο Πέτρος:

'Πού να ξέρω κυρία, και με κουκούτσι από κάτω; Δύσκολα τα πράγματα!'.

Δασκάλα: 'Είναι το πουλί βρε παιδί μου, το κουκούτσι το έβαλα έτσι, απλά για να σε μπερδέψω!'.

Πετάγεται κι ο Τοτός και λέει:

Κυρία, να σας ρωτήσω και εγώ κάτι.

'Τι είναι μακρύ, είναι κόκκινο και στρογγυλό στην κορυφή, έχει δυο μπάλες από κάτω και αρέσει στις γυναίκες να το βάλουν στο στόμα;'.

Κοκκινίζει η δασκάλα και του λέει!:

'Τοτέ, έξω από την τάξη!!! ΤΩΡΑ!!!'.

Ήρεμος και ο Τοτός βγαίνοντας από την τάξη της λέει:

Μα κυρία ... το ΚΡΑΓΙΟΝ είναι, τις μπάλες τις έβαλα απλά για να σας μπερδέψω!

Καλημέραααααααααααααααααααα :)

Υ.Γ.

Συνάδελφε Νίκο, όχι τραπέζι, όχι κρεβάτι, όχι πάτωμα δεν παίζουν, αλλά ούτε καν πλυντήριο ... τίποτα σου λέω ... :P:D

Στο χέρι τα πλένω όλααααααααααα :o καλέεεεεεεεεεεεεε :wacko:

Έχω κάνει ήδη αίτηση για ένταξη στον πτωχευτικό κώδικα ... :(

Υ.Γ.2

Ουπς ... :( Πάλι σε λάθος θέμα γράφω;;;

Άϊ εμ σόρρυ again ... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...