Προς το περιεχόμενο

Επίδομα κατανάλωσης πετρελαίου θέρμανσης 2012-2013. Ηλεκτρονική υπηρεσία χορήγησης, κριτήρια, διαδικασίες κ.λ.π.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για πληροφοριακους λογους ποια ημερομηνια αιτησης εχει πληρωθει...βεβαια παιζει ρολο και ποτε στελνουν τα παραστατικα οι πετρελαιαδες...εγω αιτησεις απο 2-1 και μετα δεν εχουν πληρωθει(δεν υπαρχει καν διασταυρωση)..για να ξερουμε που κατα προσεγγιση βρισκομαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Mπορεις να κανεις την εικονα της πολυκατοικιας εσυ, αν εχεις ονομα και ΑΦΜ του διαχειριστη και τα συνολικα τ.μ. της πολυκατοικιας και του σπιτιου βεβαια για να βγαλεις τα χιλιοστα του διαμερισματος σου...Κανε το μη το χασεις...

τα χιλιοστα τα δικα μου τα εχω βγαλει και τα εχω δηλωσει στην αιτηση που εγινε αποδεκτη αλλα δεν παιζει καποιο ρολο αν κανω εγω ολη την εικονα της πολυκατοικιας που δεν ειμαι διαχειριστης? εχω ολα τα στοιχεια για να τα κανω ολα απλα δν ειμαι διαχειριστης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Μια ερώτηση εχω αν μπορείτε σας παρακαλώ να μου την απαντήσετε. Εκανα σήμερα ως διαχειριστής την εικόνα της πολυκατοικίας και μετέπειτα ως ένοικος την αίτηση μου. Άλλος δεν έχει κάνει ακόμα από την πολυκατοικία. Η επιλογή για ενεργοποίηση δυνατότητας πληρωμής δεν λειτουργεί. Είναι γκριζαρισμένη και δεν "πατιέται". Τα χιλιοστά είναι οκ και η αίτηση μου έγινε αποδεκτή,. Γιατί έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν μπορώ να κάνω τροποποίηση του προηγούμενου μηνήματος...συνεχίζω εδώ. Στην αίτηση είχα ξεχάσει να κλικάρω ότι η οικία ανήκει σε πολυκατοικία και ως αποτέλεσμα δεν φαινόταν στον διαχειριστή να έχει γίνει αίτηση για την πολυκατοικία. Εκανα ανάκληση της αίτησης και με την σωστή νέα αίτηση  το θέμα λύθηκε. Για ακόμη μια φορά φρόντισε το Ελληνικό Δημόσιο να μας κάνει την ζωή δύσκολη. Πολύ δύσχρηστο interface... Ελπίζω να μην έκανα βλακεία που έκανα ανάκληση και μετά νέα αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Κι εγώ έλαβα σήμερα το ίδιο μήνυμα για πελάτη μου. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Αν την αίτηση την έχουμε κάνει στα στοιχεία του συζύγου(άντρα), αλλά το πετρέλαιο αγοραστεί στα στοιχεία της συζύγου(γυναίκας) ,λέτε να υπάρχει θέμα?

Μήπως γι' αυτό στέλνει η ΓΓΠΣ αυτό το μήνυμα?

 

Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Κάνω ανάκληση αίτησης που ήταν στα στοιχεία του άντρα και ξανακάνω νέα αίτηση με τα στοιχεία της γυναίκας?

 

Έτυχε σε κανέναν σας?

 

 

Πληροφοριακά

 

Απο 23/1/13 μέχρι σήμερα έλαβα περίπου 12 μηνύματα για πελάτες για τους οποίους .....δέν έχει γίνει καμμία αίτηση για κανένα!

 

Οντως "αλλάζει" το "κράτος",αλλά προς ποιά κατεύθυνση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη επισκεπτης αγγελος

Εγω ειμαι ενοικιαστης και το αφμ του εκμισθωτη  εχει φυγει απο την ζωη και οι δικαιουχοι δεν τον εχουν αλλαξει στην

ΔΕΗ τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?Στο αφμ του εκμισθωτη τι βαζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μιχάλης

Εχω κάνει αγορά 5/12/2012 και αίτηση απο τις 18/12/2012 η οποία εγκρίθηκε αλλά ακόμα βγάζει το μνμ:

Δεν υπάρχουν διασταυρωμένες αγορές για την Περίοδο 2012 - 2013

 

Θα τα δώσουν ή τελικά θα πάρουμε τα ... μας και απλώς ήταν ένα τερτίπι να δουλέψουν οι πετρελαιάδες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει τύχει σε κανέναν η περίπτωση να έχει κοπεί το τιμολόγιο σε ΑΦΜ διαχείρησης πολυκατοικίας? Μπορεί με κάποιο τρόπο να φτιαχτεί η δουλειά? Στο taxis δεν μπορώ να επικοινωνήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Ηφαιστο καταχωρήθηκαν  από τον πρατηριούχο ο ΑΦΜ και ο αριθμός παροχής ΔΕΗ σωστά,  λάθος έγινε στο επώνυμο πχ αντί Παπαδόπουλος γράφηκε Παπδδόπουλος, από τον Νοέμβριο αυτό. Ο Ηφαιστος δεν εμφανίζει πρόβλημα στον πρατηριούχο, στον  πελάτη όμως λέει ότι δεν υπάρχουν διασταυρωμένες αγορές. Εχει τύχει σε κανέναν ? είναι δυνατόν να κολλήσει η διασταύρωση σ'αυτό το λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Ηφαιστο καταχωρήθηκαν  από τον πρατηριούχο ο ΑΦΜ και ο αριθμός παροχής ΔΕΗ σωστά,  λάθος έγινε στο επώνυμο πχ αντί Παπαδόπουλος γράφηκε Παπδδόπουλος, από τον Νοέμβριο αυτό. Ο Ηφαιστος δεν εμφανίζει πρόβλημα στον πρατηριούχο, στον  πελάτη όμως λέει ότι δεν υπάρχουν διασταυρωμένες αγορές. Εχει τύχει σε κανέναν ? είναι δυνατόν να κολλήσει η διασταύρωση σ'αυτό το λάθος?

Δε νομίζω η διασταύρωση έχω την άποψη βασίζεται στο ΑΦΜ και τον αριθμό της ΔΕΗ η διασταύρωση πιστεύω θα γίνει πάνω από ένα μήνα αφού γίνει η αίτηση ή η αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει τύχει σε κανέναν η περίπτωση να έχει κοπεί το τιμολόγιο σε ΑΦΜ διαχείρησης πολυκατοικίας? Μπορεί με κάποιο τρόπο να φτιαχτεί η δουλειά? Στο taxis δεν μπορώ να επικοινωνήσω.

Εχω κάνει σαν διαχειριστής σε πολυκατοικία. Ο κάθε ένοικος έκανε μόνος του αιτήσεις και πληρώθηκαν όσοι είχαν δικαίωμα επιδότησης. Τι ακριβώς ενοείς "να φτιαχτεί η δουλειά"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χιλιοστα τα δικα μου τα εχω βγαλει και τα εχω δηλωσει στην αιτηση που εγινε αποδεκτη αλλα δεν παιζει καποιο ρολο αν κανω εγω ολη την εικονα της πολυκατοικιας που δεν ειμαι διαχειριστης? εχω ολα τα στοιχεια για να τα κανω ολα απλα δν ειμαι διαχειριστης

κι εγω μια απτα ιδια. Μενω σε πολυκατοικια, εχω κανει την αιτηση(εισάγωντας μονος μου τα στοιχεια του διαμερισματος μου) εχει γινει δεκτη αλλα ο διαχειριστης δεν εχει περασει την εικονα της πολυκατοικιας.Αυτο σημαινει οτι δεν θα παρω το επιδομα. Και αν ναι τοτε γιατι σου δινει τη δυνατοτητα να εισαγεις μονος σου χιλιοστα κ οροφο του διαμερισματος? Για ποιο λογο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χιλιοστα τα δικα μου τα εχω βγαλει και τα εχω δηλωσει στην αιτηση που εγινε αποδεκτη αλλα δεν παιζει καποιο ρολο αν κανω εγω ολη την εικονα της πολυκατοικιας που δεν ειμαι διαχειριστης? εχω ολα τα στοιχεια για να τα κανω ολα απλα δν ειμαι διαχειριστης

κι εγω μια απτα ιδια. Μενω σε πολυκατοικια, εχω κανει την αιτηση(εισάγωντας μονος μου τα στοιχεια του διαμερισματος μου) εχει γινει δεκτη αλλα ο διαχειριστης δεν εχει περασει την εικονα της πολυκατοικιας.Αυτο σημαινει οτι δεν θα παρω το επιδομα. Και αν ναι τοτε γιατι σου δινει τη δυνατοτητα να εισαγεις μονος σου χιλιοστα κ οροφο του διαμερισματος? Για ποιο λογο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κάνει σαν διαχειριστής σε πολυκατοικία. Ο κάθε ένοικος έκανε μόνος του αιτήσεις και πληρώθηκαν όσοι είχαν δικαίωμα επιδότησης. Τι ακριβώς ενοείς "να φτιαχτεί η δουλειά"?

Πένυ εννοώ οτι στην απόδειξη από το πρατήριο αναγραφόταν ΑΦΜ διαχείρησης πολυκατοικίας και όχι κάποιου φυσικού προσώπου που ενεργει ως διαχειριστής.Τελικά κατάφερα επικοινώνησα στην περίπτωση αυτή το επίδομα χάνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ...

σε περιπτωση οπου ο προμηθευτης πετρελαιου θερμανσης εβαλε λανθασμενο αριθμο παροχης ηλεκτρικου ρευματος και εγω δν εχω υποβαλει αοκμα αιτηση για επιδομα πετρελαιου ...τι κανω???

βαζω την σωστη παροχη ηλεκτρικου ρευματος ή οτι εβαλε ο προμηθευτης πετρελαιου (αντιστοιχει σε αλλη διευθυνση )???

οι διασταρωσεις γινονται μονο με το αφμ ή και με τον αριθμο ηλεκτρικου ρευματος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ...

σε περιπτωση οπου ο προμηθευτης πετρελαιου θερμανσης εβαλε λανθασμενο αριθμο παροχης ηλεκτρικου ρευματος και εγω δν εχω υποβαλει αοκμα αιτηση για επιδομα πετρελαιου ...τι κανω???

βαζω την σωστη παροχη ηλεκτρικου ρευματος ή οτι εβαλε ο προμηθευτης πετρελαιου (αντιστοιχει σε αλλη διευθυνση )???

οι διασταρωσεις γινονται μονο με το αφμ ή και με τον αριθμο ηλεκτρικου ρευματος???

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ;ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;

ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΕΝΩ ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΡΑΤΗΡΙΟΥΧΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση μου σε πολυκατοικία μεσά σε 1 μήνα ίσως και λίγο παραπάνω μπήκαν στο λογαριασμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

πως μπορω να δω την πορεία της αίτησης;

 

χτες μου εμφανισε οτι εγινε αποδεκτη αλλα οτι δεν υπαρχουν στοιχεια προς διασταυρωση

 

υπάρχει κάποιο link αν θελω καποια στιγμή να τσεκάρω αν εχει γίνει η διασταύρωση ?

 

η μονη επιλογή που εχω ειναι για τροποποίηση - ανακληση αιτησης

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ;ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;

ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΕΝΩ ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΡΑΤΗΡΙΟΥΧΟ ΒΕΝΖΙΝΗΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει αίτηση 18/12 και έγινε αποδεκτή. Αγόρασα πετρέλαιο 24/12 και ακόμα και σήμερα εμφανίζει ότι δεν υπάρχουν διασταυρωμένες αγορές πετρελαίου. Τελικά πόσο καιρό παίρνει η διασταύρωση; Δε γίνεται αυτόματα μόλις το πρατήριο καταχωρήσει το τιμολόγιο αγοράς; Ο πρατηριούχος ισχυρίζεται ότι τα έχει περάσει στον ΗΦΑΙΣΤΟ. Απόπειρες να βρω άκρη μέσω μηνυμάτων στην ΓΓΠΣ δίνουν απαντήσεις "κονσέρβα" που δεν σχετίζονται με την ερώτηση!!! Κανείς με ανάλογη εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΕ!ΑΓΟΡΑ  ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ 8/12 ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΜΕΝΗ !!!ΠΕΡΙΣΤΟΛΗ ΔΑΠΑΝΩ ΖΗΤΑΕΙ Η ΤΡΟΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΘΑ ΣΥΜΨΗΦΗΣΤΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΥΠΟΘΕΤΩ ΈΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΒΑΣΤΑΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΑΙΤΗΣΗ 14/01/2013

ΑΓΟΡΑ 16/01/2013

ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΣΤΟ ΗΦΑΙΣΤΟΣ 20/01/2013

 

ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΑΚΟΜΑ, ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...