Προς το περιεχόμενο

Επίδομα κατανάλωσης πετρελαίου θέρμανσης 2012-2013. Ηλεκτρονική υπηρεσία χορήγησης, κριτήρια, διαδικασίες κ.λ.π.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συνάδελφοι!!! αν το σπίτι ανήκει στην κόρη και η παροχή ρεύματος είναι στο όνομα του πατέρα υπάρχει πρόβλημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συνάδελφοι!!! αν το σπίτι ανήκει στην κόρη και η παροχή ρεύματος είναι στο όνομα του πατέρα υπάρχει πρόβλημα? 

 

Η παροχή ρεύματος είναι για να εντοπιστεί η περιοχή ( διεύθυνση ) που βρίσκεται το σπίτι.

 

Όποιος το έχει δηλώσει σαν Α' κατοικία στη δήλωσή του μπορεί να κάνει αίτηση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσο αφορά πολυκατοικίες η επιστροφή δίνεται ανάλογα μεν με τα χιλιοστά του καθέ διαμερίσματος αλλά όχι με την κατανάλωση.

Σωστά ή κάνω κάπου λάθος;

Π.χ σε μια πολυκατοικία  δύο διαμερίσματα με την ίδια αντιστοιχία στα χιλιοστά δαπάνης ,αν το ένα κάψει χ ώρες κ το άλλο καθόλου θα πάρουν το ίδιο ποσό επιστροφής ;Εγώ αυτό καταλαβαίνω από αυτά που βλέπω.Μιλάω για πολυκατοικία με αυτονομία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσο αφορά πολυκατοικίες η επιστροφή δίνεται ανάλογα μεν με τα χιλιοστά του καθέ διαμερίσματος αλλά όχι με την κατανάλωση.

Σωστά ή κάνω κάπου λάθος;

Π.χ σε μια πολυκατοικία  δύο διαμερίσματα με την ίδια αντιστοιχία στα χιλιοστά δαπάνης ,αν το ένα κάψει χ ώρες κ το άλλο καθόλου θα πάρουν το ίδιο ποσό επιστροφής ;Εγώ αυτό καταλαβαίνω από αυτά που βλέπω.Μιλάω για πολυκατοικία με αυτονομία.

ΣΩΣΤΑ. Σημασία έχουν τα λίτρα που θα βάλεις όχι τα κιλά που θα καταναλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όμως άδικο αυτό;Στην ουσία αρκετοί που μένουν σε πολυκατοικία δεν θα πάρουν το ποσό που θα έπτρεπε να πάρουν αν είχαν δικό τους σπίτι (λέβητα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακάρι να ήταν το μόνο άδικο σε αυτή τη χώρα.. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Κράτος αλλάζει?????

 

Πρός:

.........

.........


Αγαπητέ/η κύριε/κυρία,

Μετά από διασταύρωση στοιχείων με τα τιμολόγια αγοράς πετρελαίου θέρμανσης διαπιστώθηκε
ότι ενώ έχετε προμηθεύτεί πετρέλαιο, δεν έχετε υποβάλλει αίτηση χορήγησης του σχετικού επιδόματος.
Σας ενημερώνουμε ότι, σε περίπτωση υποβολής, με βάση τα μέχρι τώρα στοιχεία της ΓΓΠΣ,
η αίτηση σας θα είναι αποδεκτή! Μάθετε το ύψος του επιδόματος, αλλά και κάντε αίτηση ώστε να πιστωθούν
στον λογαριασμό τραπέζης σας τα χρήματα που δικαιούστε, στην ηλεκτρονική διεύθυνση 
https://www1.gsis.gr/gsisapps/oilbft/login/login.htm 
ή αλλιώς επισκεφθείτε κάποιο ΚΕΠ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ,

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Κράτος αλλάζει?????

 

Πρός:

.........

.........

Αγαπητέ/η κύριε/κυρία,

Μετά από διασταύρωση στοιχείων με τα τιμολόγια αγοράς πετρελαίου θέρμανσης διαπιστώθηκε

ότι ενώ έχετε προμηθεύτεί πετρέλαιο, δεν έχετε υποβάλλει αίτηση χορήγησης του σχετικού επιδόματος.

Σας ενημερώνουμε ότι, σε περίπτωση υποβολής, με βάση τα μέχρι τώρα στοιχεία της ΓΓΠΣ,

η αίτηση σας θα είναι αποδεκτή! Μάθετε το ύψος του επιδόματος, αλλά και κάντε αίτηση ώστε να πιστωθούν

στον λογαριασμό τραπέζης σας τα χρήματα που δικαιούστε, στην ηλεκτρονική διεύθυνση 

https://www1.gsis.gr/gsisapps/oilbft/login/login.htm 

ή αλλιώς επισκεφθείτε κάποιο ΚΕΠ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ,

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

 

 

Καλημέρα! Κι εγώ έλαβα σήμερα το ίδιο μήνυμα για πελάτη μου. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Αν την αίτηση την έχουμε κάνει στα στοιχεία του συζύγου(άντρα), αλλά το πετρέλαιο αγοραστεί στα στοιχεία της συζύγου(γυναίκας) ,λέτε να υπάρχει θέμα?

Μήπως γι' αυτό στέλνει η ΓΓΠΣ αυτό το μήνυμα?

 

Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Κάνω ανάκληση αίτησης που ήταν στα στοιχεία του άντρα και ξανακάνω νέα αίτηση με τα στοιχεία της γυναίκας?

 

Έτυχε σε κανέναν σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνω τηλεφωνο στο 210 4803131 που εχει δώσει η ΓΓΠΣ για πληροφορίες σχετικά με το πετρέλαιο και

ΦΥΣΙΚΑ δεν το σηκώνει κανείς-είναι υποτίθεται συνεχώς κατηλημένο.

 

Έτσι θα κάνουμε κράτος..????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλώς θέλουν να σε οδηγήσουν να κάνεις αίτηση....

...ίσως για να βρουν τις διαφορές στα τ.μ. της ΔΕΗ με το Ε1....  <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Έλαβες το παραπάνω μήνυμα για τον πελάτη που γράφεις ότι έκανες αίτηση στο όνομα του συζύγου ενώ το πετρέλαιο είναι αγορασμένο στο όνομα της συζύγου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η αίτηση έχει γίνει στο όνομα του Άντρα και από λάθος κόπηκε το τιμολόγιο στο όνομα της γυναίκας πως μπορούμε να πάρουμε το επίδομα;
Κάνουμε εκ νέου αίτηση με τα στοιχεία της Γυναίκας; Δίνει αυτή την δυνατότητα το σύστημα;
Θα υπάρξει πρόβλημα;

Δεν γινόταν αλλαγή απο το πρατήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Δύο απορίες έχω:

 

  1. Στην περίπτωση που στο τιμολόγιο είναι καταχωρημένος ο σωστός ο αριθμός παροχής της ΔΕΗ, αλλά διαφορετικό ΑΦΜ από το χρήστη που δηλώνει την πολυκατοικία, τι συμβαίνει; 
  2. Γιατί στην φόρμα καταχώρησης της πολυκατοικίας δεν ενεργοποιείται το κουμπί της Ενεργοποίησης Δυνατότητας Πληρωμής

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΗΡΕ ΠΕΛΑΤΗΣ στο υπυργειο και του ειπαν οτι η αιτηση που ειχαμε κανει δεν εγινε δεκτη γιατι to username ειναι το ΑΦΜ και δεν εχει γραμματα μπροστα  τι κουλο ειναι παλι τουτο?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και του ειπαν να βαλουμε 2 γραμματα μπροστα και δεν χρειαζεται νεος κλειδαριθμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΓΙΩΡΓΟΣ Γ.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΟΙΚΟΣ ΣΕ 3ΟΡΟΦΗ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ ΣΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ,ΒΑΛΑΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΑΛΛΑ Ο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΣ! ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΚΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουαουυυυυυυυυυ πληρωθηκαααααααα.........μπορω να βαλω ενα μπουκαλακι πετρελαιο ακομα !!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΟΙΚΟΣ ΣΕ 3ΟΡΟΦΗ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ ΣΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ,ΒΑΛΑΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΑΛΛΑ Ο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΣ! ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΚΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ?

Mπορεις να κανεις την εικονα της πολυκατοικιας εσυ, αν εχεις ονομα και ΑΦΜ του διαχειριστη και τα συνολικα τ.μ. της πολυκατοικιας και του σπιτιου βεβαια για να βγαλεις τα χιλιοστα του διαμερισματος σου...Κανε το μη το χασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,

εγώ έχω μια περίπτωση φιλοξενίας, αλλα στο τιμολογιο τησ ΔΕΗ δεν αναγράφεται ούτε το όνομα του ιδιοκτήτη αλλά ούτε της φιλοξενουμενης.είναι στο όνομα του πατ'ερα που έχει αποβιώσει.τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?τί στοιχεία θα βάλω στην αίτηση?

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,

εγώ έχω μια περίπτωση φιλοξενίας, αλλα στο τιμολογιο τησ ΔΕΗ δεν αναγράφεται ούτε το όνομα του ιδιοκτήτη αλλά ούτε της φιλοξενουμενης.είναι στο όνομα του πατ'ερα που έχει αποβιώσει.τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?τί στοιχεία θα βάλω στην αίτηση?

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Σημασια εχει τι γραφει η φορολογικη δηλωση οχι η ΔΕΗ δλδ σε ποιον ειναι γραμμενο το σπιτι και αν εχει δηλωθει η φιλοξενια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβες το παραπάνω μήνυμα για τον πελάτη που γράφεις ότι έκανες αίτηση στο όνομα του συζύγου ενώ το πετρέλαιο είναι αγορασμένο στο όνομα της συζύγου;

 

Nαι, τελικά αυτό έγινε. Μπορώ να κάνω ανάκληση αίτησης αππό τον σύζυγο και να κάνω νέα αίτηση στα στοιχεία της συζύγου? Λέτε να γίνει χειρότερο μπέρδεμα? :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλώς θέλουν να σε οδηγήσουν να κάνεις αίτηση....

...ίσως για να βρουν τις διαφορές στα τ.μ. της ΔΕΗ με το Ε1....  <_<

 

 

Μα δεν υπάρχει θέμα! όσα τ.μ. είναι στη ΔΕΗ,τόσα είναι και στο Ε9 και τόσα έβαλα κι εγώ στην αίτηση. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν υπάρχει θέμα! όσα τ.μ. είναι στη ΔΕΗ,τόσα είναι και στο Ε9 και τόσα έβαλα κι εγώ στην αίτηση. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω...

Δεν ειναι παντα ετσι αυτο εννοει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά ,έτσι για ενημέρωση των συναδέλφων, να ξέρετε ότι όταν η αίτηση έχει γίνει στα στοιχεία του 1 συζύγου

αλλά το πετρέλαιο αγοράστηκε στα στοιχεία του άλλου συζύγου,

κάνουμε ανάκληση αίτησης από τον πρώτο και νέα αίτηση στον 2ο.

 

Αυτά από την ΓΓΠΣ 2104803131 που επιτέλους έπιασα γραμμή πριν λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...