Προς το περιεχόμενο

Παρακαλώ ας μου πει κάποιος , πόσα χρόνια μας μείναν ακόμη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς...???

Άμα νομίζεις ότι θα πιάσει, γιατί δεν κάνεις κάτι ανάλογο να τα κονομήσεις και εσύ...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς...???

Άμα νομίζεις ότι θα πιάσει, γιατί δεν κάνεις κάτι ανάλογο να τα κονομήσεις και εσύ...???

Γιατί εγώ δεν είμαι τράπεζα να έχω δεμένο τον πελάτη με δάνεια και υποθήκες... Χαμένο το παιχνίδι από τα αποδυτήρια.

Το τοπίο αλλάζει κι εμείς στρουθοκαμηλίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα σε ένα σεμινάριο στέλεχος μεγάλης και εισηγμένης ΑΕ μου έλεγε ότι η τάση είναι να γίνεται ανάθεση των επί μέρους λειτουργιών της επιχείρησης σε εξωτερικούς συνεργάτες. Βέβαια και οι εταιρίες που αναλαμβάνουν αυτή την δουλειά ανθρώπους του επαγγέλματος θα απασχολούν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λάβει τέτοιο διαφημιστικό παλαιότερα και αν θυμάμαι καλά οι τιμές του τιμοκαταλόγου ήταν πολύ ακριβότερες (κάτι σε φάση 10-12 ευρώ ανά εργαζόμενο και όχι το 2,40 που βλέπω). Μπορεί να μην θυμάμαι και καλά αλλά νομίζω ότι η πρώτη τους καμπάνια δεν πήγε καλά λόγω της μεγάλης μείωσης των τιμών πλέον.

Βασικά τους κάνεις τρελή διαφήμιση.

Εγώ πάντως αν είχα ένα συμφωνητικό νομικά ισχυρό που να με διασφάλιζε ότι δεν θα κάνανε λάθη και ότι αν προκύψει πρόστιμο από αβλεψία τους το βαρύνονται αυτοί θα πήγαινα εκεί με τέτοιες τιμές για τους δικούς μου πελάτες...

Οι άνθρωποι λειτουργούν με τη λογική των οικονομιών κλίμακας και δίνουν μια ομολογουμένως πολύ καλή προσφορά...Τώρα επειδή ο έλεγχος του ΙΚΑ γίνεται μετά από μια δεκαετία και ακόμα και αν το αναθέσω σε αυτούς, επειδή εγώ θα είμαι υπεύθυνος ακόμα και αν αυτοί δεν υπάρχουν τότε, οπότε θα πρέπει να τους τσεκάρω έστω και υποτυπωδώς, οπότε δεν τα κάνω μόνος μου να ξέρω ότι τουλάχιστον η ευθύνη είναι δικιά μου και παραμένει δικιά μου...

Αν δεν κάνω λάθος η eurobank παρέχει αντίστοιχες υπηρεσίες εδώ και χρόνια (δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια όμως) και δεν είναι και τόσο οικονομική...

Τη σήμερον ημέρα αν έχουμε τόσο πολύ δουλειά και θέλουμε να απεμπλακούμε από ένα θέμα που τρώει τόση πολλή ώρα, ας γίνει δεν είναι κακό... Αλλά πόσοι έχουν τόσο πολύ δουλειά που θέλουν να δώσουν σε τρίτο ένα μέρος της δραστηριότητάς τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπός μου δεν είναι να κάνω διαφήμιση , απλά ανεξαρτήτου ποιότητας προσφερόμενων υπηρεσιών που ασφαλώς δεν μου επιτρέπεται να θίξω σκέφτομαι : Ναι , ασφαλώς θα απασχολεί εργαζόμενους η τράπεζα , ίσως αυτούς που θα έδιωχνε λόγω των επικείμενων συγχωνεύσεων, αλλά πόσα θα τους δίνει και πόσες ώρες θα τους απασχολεί ; Γιατί αυτό σίγουρα θα επηρεάσει και το δικό μου περιβάλλον εργασίας. Τρέμω την ώρα που θα μπουν και στο λογιστικό κομμάτι (προς το παρών όσο ξέρω ασχολούνται μόνο με τα της μισθοδοσίας) γιατί εκτός από τα άνω αναφερόμενα συγκριτικά πλεονεκτήματα (άμεση εξάρτηση των πελατών μας από αυτούς , μισθοί πείνας στους απασχολούμενούς τους) δεν φαντάζομαι να τους πειράξει ιδιαίτερα και η τακτική εξευτελιστικές τιμές = χασούρα τα πρώτα χρόνια μέχρι να πετάξουν έξω από τον κλάδο εμάς τους μικρούς που δεν θα μπορούμε να ακολουθήσουμε όπως βαράνε αυτοί το ντέφι (ήδη μπαίνω νύχτα στο γραφείο και βγαίνω για...ποτό).

Κι επαναλαμβάνω : ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΓΟΡΓΑ ΟΙ ΟΡΟΙ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΖΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αφορούν τον κλάδο μας μόνο οι αλλαγές...

Προφανώς και θα έχουμε προβλήματα με τις μεγάλες λογιστικές εταιρείες σύντομότερα από ότι φανταζόμαστε, διαμέσου κυρίως του δούρειου ίππου που λέγονται ορκωτοί και κατά δεύτερον από θυγατρικές τραπεζών.

Αλλά αυτά είναι τα ρίσκα της ελεύθερης αγοράς και αφορούν τους πάντες.

Προφανώς καλύτερη προσφορά για 25/μήνα για 10 άτομα προσωπικό δεν μπορώ να δώσω, αλλά δεν πιστεύω ότι μπορεί κάποιος να παίξει μπάλα πολύ καιρό με τέτοιες τιμές... Όπως έχουμε πει πολλοί, για να μπούμε στην αγορά όλοι ξεκινήσαμε με χαμηλότερες τιμές του ανταγωνισμού, και μετά ανεβήκαμε σιγά σιγά.

Προσωπικά αν και θα με σύμφερε να κάνω outsourcing τους μισούς μου πελάτες στους ανθρώπους αυτούς με κέρδος τον χρόνο μου, δεν το βλέπω να το κάνω γιατί καλό είναι τους πελάτες του ο καθένας να τους προστατεύει για καλό και για κακό... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει..βρε παιδια ο επιτυδευματιας δεν εχει τον Λογιστη του μονο για την μισθοδοσια..ουτε, νομιζω εγω τουλαχιστον, θα του πη για διαφορους λογους... ξερεις θα σου κοψω π.χ 100 ευρω ,και την μισθοδοσια θα την δωσω καπου αλλου...και συ θα εχης τα υπολοιπα..λετε να το δουμε και αυτο? ;)

Βρε φιλε tsamoutale ετσι που postares το θεμα...τρομαξα και ειπα .<τι. εως εδω ηταν ..λες να τελειωσε το.. λαδι στο καντηλι μας?>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ δεν είμαι τράπεζα να έχω δεμένο τον πελάτη με δάνεια και υποθήκες... Χαμένο το παιχνίδι από τα αποδυτήρια.

Το τοπίο αλλάζει κι εμείς στρουθοκαμηλίζουμε.

Από πού ακριβώς προκύπτει ότι η παραπάνω διαφήμιση είναι από τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ μονο εγω ειμαι που ΔΕΝ φοβαμαι τις τραπεζες στον ανταγωνισμο...???

Πιο πολυ φοβαμαι τις θυγατρικες των ορκωτων.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...