Προς το περιεχόμενο

Ασυμφωνία Ακαθάριστων αποδοχών με Α.Π.Δ.


NadiaMic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

θέλωντας να στείλω την Α.Π.Δ. του γ' τριμήνου (μετά απο όλο αυτό το μπέρδεμα των μειωμένων και μη εισφορών, αφού έτρξα και ξαναέτρεξα τη μισθοδοσία) παρατήρησα οτι ενώ οι εισφορές μου συμφωνούν με τις μισθοδοτικές καταστάσεις μου και τα λογιστικά άρθρα μου, δεν συμφωνούν οι ακαθάριστες αποδοχές.. ναι, είχα πολλούς υπαλλήλους με ασθένειες μέσα στο τρίμηνο, αλλά οι διαφορά είναι αρκετά μεγάλη.. περίπου 5000 ευρώ! τί μπορεί να είναι και γιατί δεν βρίσκω καμία διαφορά πουθενά;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερες! Οι επιδοτήσεις ασθενείας υπάρχουν μεν, αλλά δεν φθάνουν όλο αυτό το ποσό!! να σημειώσω οτι πρόκειται για ξενοδοχείο οπότε τα ποσά φαίνονται εις διπλούν λόγω του ταμείου ξενοδοχουπαλλήλων, αλλά αυτό συμβαίνει χρόνια τώρα χωρίς τέτοιες διαφορές.. Γενική (ίσως χαζή) απορία.. πρέπει ΠΑΝΤΑ να συμφωνούν οι ακαθάριστες με την Α.Π.Δ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερες! Οι επιδοτήσεις ασθενείας υπάρχουν μεν, αλλά δεν φθάνουν όλο αυτό το ποσό!! να σημειώσω οτι πρόκειται για ξενοδοχείο οπότε τα ποσά φαίνονται εις διπλούν λόγω του ταμείου ξενοδοχουπαλλήλων, αλλά αυτό συμβαίνει χρόνια τώρα χωρίς τέτοιες διαφορές.. Γενική (ίσως χαζή) απορία.. πρέπει ΠΑΝΤΑ να συμφωνούν οι ακαθάριστες με την Α.Π.Δ.;

Λογικά οφείλεται στις μέρες ασθενείας,εκτός αν έχεις κάπου αλλού λάθος ,αλλά αν έχεις πρόγραμμα μισθοδοσίας πρέπει να είναι οκ.

Αλλα σε κα΄θε περίπτωση πρέπει να βρείς που οφείλεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς για ενημέρωση, οι διαφορές προέκυπταν από τις ασθένειες καθώς και τις αποδοχές των υπαλλήλων που υπολογίζονται στα τεκμαρτά ημερομίσθια.. :) Θρίλερ πια κατάντησε η Α.Π.Δ. αυτού του τριμήνου!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...