Προς το περιεχόμενο

ΤΕΛΙΚΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ?


επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν βγάλουν ποσοστό, εγώ δε δίνω άνθρωπο.....

Να μας ορίσουν ελάχιστες αμοιβές βάσει ποσοστών (πως το έχουνε οι συμβολαιογράφοι, οι δικηγόροι και οι μηχανικοί δλδ....????).............

Aλλιώς no koukou....................................

Αμα μου βγαλεις και εμενα ποσοστο απο το ποσοστο θα σε ενημερωνω και εγω ,

Θα Ανοιξω και λογαριασμο paypal ειδικα για τα κερδη απο την ρουφιανια "rouf fees" νεος ορος

'

Ευχαριστω,

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγάλουν ποσοστό, εγώ δε δίνω άνθρωπο.....

Να μας ορίσουν ελάχιστες αμοιβές βάσει ποσοστών (πως το έχουνε οι συμβολαιογράφοι, οι δικηγόροι και οι μηχανικοί δλδ....????).............

Aλλιώς no koukou....................................

Τι κάνουν τα τριάκοντα αργύρια εεεε ;;;; :P:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση ....θα ερχεται ο πελατης και θα μας φοβαται...(ειναι και αυτο ενας τροπος να αρχισουν να μας ακουνε)....?

θα ηθελα την αποψή σας... μηπως αυτό θα βελτιώσει το κύρος του Λ/Φ....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση ....θα ερχεται ο πελατης και θα μας φοβαται...(ειναι και αυτο ενας τροπος να αρχισουν να μας ακουνε)....?

θα ηθελα την αποψή σας... μηπως αυτό θα βελτιώσει το κύρος του Λ/Φ....?

Τι?????
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα την αποψή σας... μηπως αυτό θα βελτιώσει το κύρος του Λ/Φ....?

Άντε πες ότι αναβαθμίζεται το κύρος μας......

Τι να το κάνεις αφού κανείς δεν θα σε γνωρίζει με τη κουκούλα.......????????

Μόνο άμα έχεις ιδιαίτερο σωματότυπο δλδ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι?????

εννοω οτι δεν θα σου ερχεται ο καθε ενας και θα σου λεει... επειδη ο αλλος είναι ασχετος αν ερθω σε εσενα ξερεις κανενα κολπο να γλιτωσουμε τιποτα ..... ή να του λες πρεπει να κανεις αυτο γιατι ετσι λεει ο ταδε νομος και αυτος να σε γραφει κανονικα.....

οσο για την ρουφιανια δεν το κανουμε αυτο με την αναμορφωση? (εστω και περιορισμενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε κ.Γιαννη,

Δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εγινε και εκνευριστικατε τοσο και δεν θελω να μου πειτε αλλα στο προφιλ μου στο τι "σκεφτομαι" υπαρχει μια ατακα η οποια δεν ειναι τυχαια .

Θα παρω το μερος των διαχειριστων (δεν γνωριζω κανεναν ) οτι οντως αν καπου θεωρουμε οτι κανουν λαθος η δεν συμφωνουμε το συζητουν .

Απο εκει και περα ο καθενας μας ειναι υπευθυνος για το πως θα διαχειριστει τον εαυτο του.

Θα σας πω προσωπικα οτι υποσχεθηκα σε μενα οτι πια δεν θα εκνευριζομαι γιατι παραχωρω την Νικη στον αλλον που αυτος ειναι ο σκοπος του.

Την οση γνωμη μπορω να εχω για σας απο αυτα που εχω διαβασει νομιζω την γνωριζετε ,τωρα οσα αφορουν την Φλωρινα θα σας ελεγα να πατε να γνωρισετε αυτους που μιλατε και μετα αποφασισαζετε ,μην ξεχνατε οτι ειναι ενα forum με πολυ κοσμο οποτε εκ των πραγμματων δεν μπορεις να ταιριαξεις με ολους.

Με Εκτιμηση ,

Ελενη

αν μου επιτρεπετε...

καποιος οταν λεει την αποψη του , γιατι ντε και καλα πρεπει να ειναι με το μερος καποιου ή απενταντι καποιων?

Δεν μπορει απλα να ειναι με τον εαυτο του, να ειναι απλα η αποψη του, η διαθεση του, εστω και της στιγμης , να ειναι η επιλογη του εστω κι αν αυριο αλλαξει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μου επιτρεπετε...

καποιος οταν λεει την αποψη του , γιατι ντε και καλα πρεπει να ειναι με το μερος καποιου ή απενταντι καποιων?

Δεν μπορει απλα να ειναι με τον εαυτο του, να ειναι απλα η αποψη του, η διαθεση του, εστω και της στιγμης , να ειναι η επιλογη του εστω κι αν αυριο αλλαξει ?

Αγαπητη,

Ναι ακριβως αυτο εκανα και εγω ειπα την αποψη μου και ειμαι ο εαυτος μου.

Οσα αφορουν τους διαχειριστες αν δεν μου βαλουν ορθογραφο θα αλλαξω επιλογη :rolleyes:

Ευχαριστω,

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγάλουν ποσοστό, εγώ δε δίνω άνθρωπο.....

Να μας ορίσουν ελάχιστες αμοιβές βάσει ποσοστών (πως το έχουνε οι συμβολαιογράφοι, οι δικηγόροι και οι μηχανικοί δλδ....????).............

Aλλιώς no koukou....................................

Εμένα αν μου δώσουν τα χρωστούμενα από τους τζαναμπέτηδες δέχομαι να τους καταγγείλω. Έστω το 50% και πάλι ευχαριστημένος (ρουφιάνος) θα είμαι.

Τσάμπα ρουφιάνος δεν γίνεται... Έχουμε και μια τιμή (χρηματική.... :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δώσει πρώτα ο Βενιζέλος τα φιλαράκια που κρύβει στο στικάκι του και μετά κουβεντιάζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 months later...

Και για να μην ξεχνιόμαστε

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/16899

 

Η παρούσα εγκύκλιος απευθύνεται στα υπόχρεα φυσικά ή νομικά πρόσωπα που υπόκεινται στις υποχρεώσεις του ν.3691/2008 «Πρόληψη και καταστολή της νομιμοποίησης εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες και της χρηματοδότησης της τρομοκρατίας και άλλες διατάξεις», όπως ισχύει και τα οποία εποπτεύονται για την εφαρμογή των διατάξεων του ως άνω νόμου από τη Γενική Διεύθυνση Φορολογικών Ελέγχων και Είσπραξης Δημοσίων Εσόδων του Υπουργείου Οικονομικών και είναι τα ακόλουθα:

- οι εταιρείες κεφαλαίου επιχειρηματικών συμμετοχών,
- οι εταιρείες παροχής επιχειρηματικού κεφαλαίου,
- οι φορολογικοί ή φοροτεχνικοί σύμβουλοι και οι εταιρείες παροχής φορολογικών ή φοροτεχνικών συμβουλών,
- οι λογιστές που δεν συνδέονται με σχέση εξηρτημένης εργασίας και οι ιδιώτες ελεγκτές,
- οι κτηματομεσίτες και οι κτηματομεσιτικές εταιρείες,
- οι οίκοι δημοπρασίας,
- οι έμποροι αγαθών μεγάλης αξίας
- οι εκπλειστηριαστές,
- οι ενεχυροδανειστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μην ξεχνιόμαστε

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/16899

 

Η παρούσα εγκύκλιος απευθύνεται στα υπόχρεα φυσικά ή νομικά πρόσωπα που υπόκεινται στις υποχρεώσεις του ν.3691/2008 «Πρόληψη και καταστολή της νομιμοποίησης εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες και της χρηματοδότησης της τρομοκρατίας και άλλες διατάξεις», όπως ισχύει και τα οποία εποπτεύονται για την εφαρμογή των διατάξεων του ως άνω νόμου από τη Γενική Διεύθυνση Φορολογικών Ελέγχων και Είσπραξης Δημοσίων Εσόδων του Υπουργείου Οικονομικών και είναι τα ακόλουθα:

- οι εταιρείες κεφαλαίου επιχειρηματικών συμμετοχών,

- οι εταιρείες παροχής επιχειρηματικού κεφαλαίου,

- οι φορολογικοί ή φοροτεχνικοί σύμβουλοι και οι εταιρείες παροχής φορολογικών ή φοροτεχνικών συμβουλών,

- οι λογιστές που δεν συνδέονται με σχέση εξηρτημένης εργασίας και οι ιδιώτες ελεγκτές,

- οι κτηματομεσίτες και οι κτηματομεσιτικές εταιρείες,

- οι οίκοι δημοπρασίας,

- οι έμποροι αγαθών μεγάλης αξίας

- οι εκπλειστηριαστές,

- οι ενεχυροδανειστές.

Γιατί συνάδελφε, τώρα κατάλαβες ότι είμαστε συνυπεύθυνοι για κάθε παρανομία του πελάτη, είτε το γνωρίζουμε είτε όχι; Κάτι είχε πει ο πρόεδρος Βαγγέλης για "συνευθύνη" . Ισχύει απόλυτα. Αν δεν θέλεις να γίνεις "ρουφιάνος" όπως και όλοι μας, πάρε διαζύγιο από τον "ύποπτο πελάτη" και διέκοψε την σύμβαση μαζί του με γνωστοποίηση στην Δ.Ο.Υ., επέστρεψέ του ότι έχεις δικά του, χάρισέ του τα φέσια που σου έβαλε και τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να καταγγείλω όλους τους πελάτες μου, για ασυνήθη νευρικότητα! :(

 

...

9. Ασυνήθης νευρικότητα στη συμπεριφορά προσώπων κατά τη διεξαγωγή συναλλαγής.

...

 

Όλοι ερχόμενοι στο γραφείο αλλά και φεύγοντας, φωνάζουν νευριασμένα : 

 

Ρ.δ.π.ν.γ.ε!

Μ.α.γ.τ.π.

Π. Μ.ε.ρ.  Ε.π.

Α.γ.

Ο. ρεεεεεεεεεε

 

:(

 

Υ.Γ.

Φοβάμαι όμως, ότι κάποιος θα καταγγείλει και εμένα.  :unsure:

Τα ίδια και χειρότερα λέω κι εγώ ... :(

 

Υ.Γ.2

Τώρα αν είναι ασυνήθη ή μόνιμη αυτή η συμπεριφορά ; Δεν είμαι και σίγουρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλημέρα σας

 

Καλημέρα σας

 

Ειμαι ο ρουφιάνος της εταιρείας και δεν έχω σχέση εξηρτημένης εργασίας

 

Μαλιστα ... τι θα θέλατε

 

Θα ήθελα να καταγγείλω ότι μια υπάλληλος της εταιρείας της οποίας τηρώ τα βιβλία , διατηρεί κοινωνικές σχέσεις πέραν του συνήθους με πελάτες , έχει αλλαγές στην απόδοσή της και στον τρόπο συμπεριφοράς της , δεν θέλει να πάρει άδεια , δεν συμμορφώνεται με τις αναγωρισμένες πολιτικές διαδικασίες και μεθόδους και κάνει σπάταλο τρόπο ζωής .

Πιστεύω ότι όλες οι ενδείξεις είναι υποπτες και νομίζω πως η κοπελιά τα έχει με τον γιό του Μπιν Λάντεν

 

Πείτε μου τι να κάνω σας παρακαλώ πολύ ???

 

Στελνουμε άμεσα τους ειδικούς κύριε

 

Ευχαριστούμε πολύ για την συνεργασία

 

 


Η παρούσα εγκύκλιος απευθύνεται στα υπόχρεα φυσικά ή νομικά πρόσωπα που υπόκεινται στις υποχρεώσεις του ν.3691/2008 «Πρόληψη και καταστολή της νομιμοποίησης εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες και της χρηματοδότησης της τρομοκρατίας και άλλες διατάξεις», όπως ισχύει και τα οποία εποπτεύονται για την εφαρμογή των διατάξεων του ως άνω νόμου από τη Γενική Διεύθυνση Φορολογικών Ελέγχων και Είσπραξης Δημοσίων Εσόδων του Υπουργείου Οικονομικών και είναι τα ακόλουθα:

 

 


Β. Ενδείξεις συμπεριφοράς υπαλλήλων υπόχρεων προσώπων που μπορεί να θεωρηθούν ύποπτες ότι συνδέονται με πρόθεση νομιμοποίησης εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες και θα πρέπει να ενεργοποιούν την προβλεπόμενη στις σχετικές διατάξεις διαδικασία:

1. Ο υπάλληλος κάνει σπάταλο τρόπο ζωής που δεν μπορεί να δικαιολογηθεί από το μισθό του.

2. Ο υπάλληλος παραλείπει να συμμορφωθεί με αναγνωρισμένες πολιτικές, διαδικασίες και μεθόδους.

3. Ο υπάλληλος είναι απρόθυμος να πάρει άδεια.

4. Αλλαγές στην απόδοση ή στον τρόπο συμπεριφοράς του υπαλλήλου.

5. Υπάλληλος διατηρεί κοινωνικές σχέσεις πέραν του συνήθους με πελάτες της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης προσπαθώντας να κάνω ένα τηλεφώνημα στο σπίτι πελάτη, ακούστηκε μήνυμα ότι ο αριθμός είναι απενεργοποιημένος.

 

Θα τον καταγγείλω και αυτόν! :angry:

 

15. Το τηλέφωνο του σπιτιού ή της επιχείρησης του πελάτη είναι απενεργοποιημένο.

 

Και τον άλλον που ήρθε σήμερα με καινούργια παπούτσια ... :angry:

 

14. Περιπτώσεις πελατών, των οποίων αλλάζει συνεχώς η εμφάνισή και η συμπεριφορά, υποδηλώνοντας αλλαγή του βιοτικού τους επιπέδου.

 

Αλλά και τον βοηθό μου, που τα έφτιαξε με πελάτισσα και αντί να συμπληρώνει κωδικούς στις δηλώσεις, ζωγραφίζει καρδούλες πάνω τις! :angry:

 

4. Αλλαγές στην απόδοση ή στον τρόπο συμπεριφοράς του υπαλλήλου.
5. Υπάλληλος διατηρεί κοινωνικές σχέσεις πέραν του συνήθους με πελάτες της εταιρείας.

 

Όλους θα τους δώσω ... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε λοιπόν όλους αυτούς τους πελάτες μας που κλέβουν τον ΦΠΑ κ τώρα είναι κάτω από μια ομπρέλα και ετοιμάζονται για βουτιά να απολαμβάνουν τους κόπους των άλλων κ των δικών σας . Να με συγχωρέσετε αλλά έχω να πληρωθώ 3 μήνες γιατί στο γραφείο που δουλεύω μας δουλεύουν . Δεν έχουν να πληρώσουν κ ξαφνικά ανακαλύπτω ότι έχουν τοκους , το παιδί τους πάει σε ιδιωτικό , το τζιπ τους το κυκλοφορούν ακόμα , το εξοχικό τους έχει ρεύμα και τους ψάχνω για δήλωση κ μου λένε ότι φευγουν διακοπές . Κ + όλα αυτά να πρέπει να τους κερνάς καφέ κ να ακούς κ τον πόνο τους .

 Ε συγνώμη αλλά καλύτερα να ΜΠΟΡΟΥΣΑ  να είμαι ρουφιάνος  και να μπορουσα να μιλήσω γι αυτούς κ για όλους όσους δεν σέβονται τον διπλανό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους συγκεκριμένους πελάτες με την πολυτελή? ζωή (τόκοι, ιδιωτικά, τζιπάκια, καινούργια παπούτσια...)

θα μπορούσατε να τους "δώσετε" και χωρίς να είστε υποχρεωμένοι να το κάνετε.

 

Τώρα γιατί θα πρέπει να είναι υποχρεωτικό !?!?!?

 

...και ας έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι με κάποια αντίστοιχα κριτήρια υποχρεούνται και κάποιοι

άλλοι να δώσουν εμάς (τραπεζικοί, συμβολαιογράφοι, ο θυρωρός της πολυκατοικίας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε λοιπόν όλους αυτούς τους πελάτες μας που κλέβουν τον ΦΠΑ κ τώρα είναι κάτω από μια ομπρέλα και ετοιμάζονται για βουτιά να απολαμβάνουν τους κόπους των άλλων κ των δικών σας . Να με συγχωρέσετε αλλά έχω να πληρωθώ 3 μήνες γιατί στο γραφείο που δουλεύω μας δουλεύουν . Δεν έχουν να πληρώσουν κ ξαφνικά ανακαλύπτω ότι έχουν τοκους , το παιδί τους πάει σε ιδιωτικό , το τζιπ τους το κυκλοφορούν ακόμα , το εξοχικό τους έχει ρεύμα και τους ψάχνω για δήλωση κ μου λένε ότι φευγουν διακοπές . Κ + όλα αυτά να πρέπει να τους κερνάς καφέ κ να ακούς κ τον πόνο τους .

 Ε συγνώμη αλλά καλύτερα να ΜΠΟΡΟΥΣΑ  να είμαι ρουφιάνος  και να μπορουσα να μιλήσω γι αυτούς κ για όλους όσους δεν σέβονται τον διπλανό τους.

 

Συμβαίνουν δίπλα μας.......

Και το χειρότερο, ....... είναι "έξυπνοι και αυτοδημιούργητοι"........ σε αντίθεση μ΄εμάς.

Θα αρκούσε ......... κανείς συνάδελφος να μην δέχεται να έχει τέτοιους πελάτες...

 

Εγώ τους τα λέω κατάμουτρα....... και με "μαλώνει" τ΄αφεντικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάμεσα στην απροθυμία τους για δίκαιη φορολόγηση και στην πίεση που δέχονται από τα ντόπερμαν εφευρίσκουν διάφορες τέτοιες αστείες μεθόδους μπας και...ή για να πουν ότι κάνουν κάτι...ουσιαστικά ρύθμιση που πρόκειται να μείνει έτσι γιατί αδύνατον κ κουτό π.χ. λογιστής να δώσει τον πελάτη του :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που διατηρώ  κοινωνικές σχέσεις πέραν του συνήθους με τους πελάτες μου .... Κιμωνα , Τεό , Γιώργο , Μαχάτζη κλπ -τους κάνω τις ΔΦΕ ... δεν ξερουν- είμαι ύποπτος ?!

 

 

Επίσης το ότι επιθυμώ διακαώς να αποκτήσω κοινωνικές σχέσεις ... με κείνο το ξανθό 26χρονο πλασματάκι με τα μπλε μάτια που δουλεύει σε μια εταιρεία στην Ελευσίνα ... για χάρη του οποίου έχω προτείνει στο αφεντικό της να πληρώνω για την ...Φοροτεχνική τους Υποστήριξη ... με κατατάσσει στους υπόπτους ...  για νευρικότητα στη συμπεριφορά προσώπων κατά τη διεξαγωγή συναλλαγής ??

 

 

Ωωωω Μοντιέ ποιά Ερμηνευτική της Εγκυκλίου θα δώσει λύση στα αιώνια αυτά ερωτήματα ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανα δυο καλες ... πολυ καλες περιπτωσεις

80,000 τοκοι ο εις , 92500,00 ο καθεις..

τι κερδαω????

 

Παρακαλώ , εκτος απο κουκουτσέλο, ολα τ αλλα δεκτά

 

 

Υγ Ξέρω κι εναν που χει ... φερραρι... δεν ξερω τι δουλεια κανει, κερδαω τιποτις????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15. Το τηλέφωνο του σπιτιού ή της επιχείρησης του πελάτη είναι απενεργοποιημένο.

 

:lol:  :lol: :lol: 

 

το χουνε χάσει τελείως όμως! γελοίοι τύποι :angry:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει μαλλιάσει η γλώσσα να εξηγείς και καταλήγει η συζήτηση ... κανε οτι νομίζεις εσυ είσαι ο λογιστής μετράει ? 

 

10. Μη επίδειξη εύλογου ενδιαφέροντος από τον πελάτη για τους κινδύνους ή τους οικονομικούς όρους της συναλλαγής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...