Jump to content
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

Question

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

• Answers 907
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Τηλεφώνησα σήμερα στο  Τηλ.Υποστήριξης ΣΕΠΕ (έντυπα Ε4,Ε8,Ε9,Ε10) τηλ: 2105289281 ΟΑΕΔ (έντυπα Ε3,Ε5,Ε6,Ε7) τηλ: 2109989102 (τηλεφωνικό κέντρο)   θαύμα-θαύμα! απαντήσανε!   Εγώ: -Καλημέρα σας θα ήθελα

Μην το λες... Ένας 16άρης ρωτάει έναν 70άρη: -Δε μου λες παππού πότε κόβεται η μαλακία; -Δεν ξέρω, δε ρωτάς κανένα μεγαλύτερο!!!

Recommended Posts

• 0

Θα μπεις με τους κωδικούς στο site του ΟΑΕΔ και στην αρχική σελίδα κάτω δεξιά μπορείς να κατεβάσεις το πρόγραμμα με το οποίο θα δημιουργήσεις το αρχείο σου σε μορφή xml. 'Oταν δημιουργήσεις στο site την κατάσταση σου θα επισυνάψεις το αρχείο xml.

Ναι το βρήκα λίγο πριν. Ευχαριστώ πολύ

• 0

Καλημέρα,

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα κάνει τροποποιήση πίνακα που δεν θα έχει υποβάλει ηλεκτρονικά.Εφόσον όπως λέει θα υποβάλλει ως αρχικό πίνακα προσωπικού μόνο με την νέα πρόσληψη.

Στις σημειώσεις θα γράψετε Τροποποιητικός λόγω πρόσληψης του Υπ. Αριθμ. τάδε

• 0

Καλημέρα,

Συμφωνώ με αυτό που λέτε.Απλά άλλο ήταν το θέμα.Δεν θέλω όμως να σας κουράζω άλλο.

Ο αρχικός που θα υποβάλεις θα είναι αρχικός μόνο για το σύστημα και με την σημείωση που θα βάλεις σημαίνει ότι είναι τροποποιητικός . Αν είχες καταθέσει ηλεκτρονικά τον αρχικό λη μόνη διαφορά για την αλλαγή που θέλεις να κάνεις είναι ότι θα επέλεγες τροποποιητικός ωραρίου

• 0

τεχνικος ασφαλειας ειναι υποχρεωτικο τι γραφουμε οταν δεν υπαρχει αφου ο εργοδοτης δεν πηρε πιστοποιηση?

00-00/00/00 ή ότι θέλετε , αν θα γίνει έλεγχος φροντίστε να έχετε βγάλει . Άλλη λύση δεν βλέπω να υπάρχει

• 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ?

Ο ΑΡΧΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ  ΣΤΕΙΛΩ  ΠΙΝΑΚΑ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΩΣ ΑΡΧΙΚΟ  ΜΕ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ - ΑΡ.ΠΡΩΤΟΚ.  ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟΥ. ΣΩΣΤΟ ΕΓΩ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ!!! ΤΙ κάνω τώρα?????? την πάπια????

ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΗΔΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΩΣΤΟ  (ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΡΑΦΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ   ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ  ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ????)

ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ??????

ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??? ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ

• 0

Καλησπέρα σας...τα φώτα σας αν μπορείτε.... Έστειλα τον ετήσιο πίνακα στην επιθεώρηση τον Νοέμβριο και τώρα έκανα επαναυποβολή σαν αρχικό στο σύστημα, χωρίς να υπάρχουν μεταβολές από τότε μέχρι τώρα.. Όλα καλά μέχρι εδώ.. Όταν όμως μου έβγαλε την απόδειξη με τον αριθμό πρωτοκόλου, διαπίστωσα ότι για κακή μου τύχη τα στοιχεία του εργοδότη-νομίμου εκπροσώπου και συγκεκριμένα η διεύθυνσή του είναι λάθος...Μάλλον εμένα θα μου ξέφυγε και δεν τα διόρθωσα πριν κάνω την υποβολή..τι να πω.. Τώρα πώς μπορεί να γίνει η διόρθωση? Δεδομένου ότι προσπαθώ να καλέσω την υπηρεσία τους, στα τηλέφωνα που δίνουν, χωρίς να μπορώ να πιάσω φυσικά κανέναν? Θα έχω επιπτώσεις? :unsure: Ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

• 0

Καλησπέρα σας...τα φώτα σας αν μπορείτε.... Έστειλα τον ετήσιο πίνακα στην επιθεώρηση τον Νοέμβριο και τώρα έκανα επαναυποβολή σαν αρχικό στο σύστημα, χωρίς να υπάρχουν μεταβολές από τότε μέχρι τώρα.. Όλα καλά μέχρι εδώ.. Όταν όμως μου έβγαλε την απόδειξη με τον αριθμό πρωτοκόλου, διαπίστωσα ότι για κακή μου τύχη τα στοιχεία του εργοδότη-νομίμου εκπροσώπου και συγκεκριμένα η διεύθυνσή του είναι λάθος...Μάλλον εμένα θα μου ξέφυγε και δεν τα διόρθωσα πριν κάνω την υποβολή..τι να πω.. Τώρα πώς μπορεί να γίνει η διόρθωση? Δεδομένου ότι προσπαθώ να καλέσω την υπηρεσία τους, στα τηλέφωνα που δίνουν, χωρίς να μπορώ να πιάσω φυσικά κανέναν? Θα έχω επιπτώσεις? :unsure: Ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

η διορθωση των στοιχειων του εργοδοτη πρεπει να γινει στο ικα γιοτι τα στοιχεια ο ΣΕΠΕ τα αντλει απο το ΙΚΑ

• 0

η διορθωση των στοιχειων του εργοδοτη πρεπει να γινει στο ικα γιοτι τα στοιχεια ο ΣΕΠΕ τα αντλει απο το ΙΚΑ

Ο συγκεκριμένος εργοδότης, είχε διεύθυνση στην Φιλαδέλφεια από όπου έκανε μεταβολή και το ικα αλλά και στην εφορία (το 2005) και μάλιστα έχω και την μεταβολές (αποδεικτικά) στα χέρια μου αυτή την στιγμή.. Η διεύθυνση που μου τυπώθηκε ανήκει σε έναν παλιο μισθωτό του ο οποίος έχει σταματήσει, με καταγελία, από πολύ πιο πριν.. Χαμός?? Επαναλαμβάνω ότι στο ΙΚΑ έχει γίνει η μεταβολή της διεύθυνσής του... (ενημερότητες και ΑΠΔ φεύγουν με την σωστή..)... Καμμία λύση??

• 0

Ο συγκεκριμένος εργοδότης, είχε διεύθυνση στην Φιλαδέλφεια από όπου έκανε μεταβολή και το ικα αλλά και στην εφορία (το 2005) και μάλιστα έχω και την μεταβολές (αποδεικτικά) στα χέρια μου αυτή την στιγμή.. Η διεύθυνση που μου τυπώθηκε ανήκει σε έναν παλιο μισθωτό του ο οποίος έχει σταματήσει, με καταγελία, από πολύ πιο πριν.. Χαμός?? Επαναλαμβάνω ότι στο ΙΚΑ έχει γίνει η μεταβολή της διεύθυνσής του... (ενημερότητες και ΑΠΔ φεύγουν με την σωστή..)... Καμμία λύση??

Να πάτε στο ΙΚΑ κ θα διορθωθεί . Το λάθος αν κατάλαβα είναι στην ενότητα μητρώο εργοδότη ?

• 0

Να πάτε στο ΙΚΑ κ θα διορθωθεί . Το λάθος αν κατάλαβα είναι στην ενότητα μητρώο εργοδότη ?

Οχι.... Εκεί τα στοιχεία είναι σωστά... Το λάθος εμφανίζεται στις καταστάσεις προσωπικού και συγκεκριμένα στα στοιχεία του εργοδότη-νομίμου εκπροσώπου... Όλα τα άλλα είναι σωστά.... λύση κανείς??

• 0

00-00/00/00 ή ότι θέλετε , αν θα γίνει έλεγχος φροντίστε να έχετε βγάλει . Άλλη λύση δεν βλέπω να υπάρχει

Περάστε από κάνα ΚΕΚ , να τα πείτε από κοντά , και θα βρεθεί κάποια Λύση , όλα γίνονται !

ΕΛΛΑΔΑΡΑ   Αθάνατη , ποτέ δεν πεθαίνεις !Θα επιβιώσουμε μην αγχώνεσαι !

• 0

Περάστε από κάνα ΚΕΚ , να τα πείτε από κοντά , και θα βρεθεί κάποια Λύση , όλα γίνονται !

ΕΛΛΑΔΑΡΑ   Αθάνατη , ποτέ δεν πεθαίνεις !Θα επιβιώσουμε μην αγχώνεσαι !

Το ΚΕΚ τι μπορεί να κάνει ? αντε το πολύ πολύ να δώσει μια πιστοποίηση . Το πρόβλημα εδώ είναι ο αριθμ.πρωτ και η ημερομηνία κατάθεσης .

• 0

Καλημέρα σας, θα ήθελα την βοήθειά σας ως προς το εξής, έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αλλά δεν μπορώ να το βρώ ,ο πίνακας Ε6 καταγγελία σύμβασης αορίστου χρόνου απότι διάβασα τον έχουν ενεργοποιήσει για ηλεκτρονική υποβολή,και ο πίνακας Ε5 για οικειοθελή αποχώρηση μέχρι πότε μπορώ να τον υποβάλω δεν μπορώ να το βρώ ισχύει όπως η χειρόγραφη υποβολή στον ΟΑΕΔ  , θα σας παρακαλούσα πολύ για μια απάντηση.

• 0

ισχύει η προθεσμία της χειρόγραφης..

Άρθρο 4
Προθεσμία και ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής

α) Κατά την ηλεκτρονική υποβολή των εντύπων του άρθ. 2 της παρούσας, ισχύουν οι καθοριζόμενες από τις κείμενες διατάξεις προθεσμίες, με εξαίρεση το υποστοιχείο α΄ του άρθ. 2 για τις περιπτώσεις της παραγράφου α) του άρθρου 8 του παρόντος.

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/15844

• 0

ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ  :angry:

Έχω από την προηγούμενη παρασκευή 1/3 μέχρι και τώρα και τα @@@@τηλέφωνα τα κατεβάζουν μετά από το 5ο χτύπο!!

Τηλ.Υποστήριξης ΣΕΠΕ (έντυπα Ε4,Ε8,Ε9) τηλ: 2103748740-1
ΟΑΕΔ (έντυπα Ε3,Ε5,Ε6,Ε7) τηλ: 2109989102

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ??????????????????????   :angry:

Τί τα θέλουν τα όλα ηλεκτρονικά εάν δεν μπορούν να τα υποστηρίξουν????

ΑΝΤΕ ΣΤΟ @@@@@@ ΠΡΩΙΝΙΑΤΙΚΑ ΞΕΦΤΙΛΕΣ!!!!!!!!!!

• 0

Τι παραπάνω θα σας πει ενας υπάλληλος ? Ρωτηστε εδω  ότι θέλετε είναι αρχή της εφαρμογής του συστήματος και λογικό είναι να υπάρχουν λάθη απο εμας και διορθώσεις στο πρόγραμμα από την άλλη μεριά

• 0

Τι παραπάνω θα σας πει ενας υπάλληλος ? Ρωτηστε εδω  ότι θέλετε είναι αρχή της εφαρμογής του συστήματος και λογικό είναι να υπάρχουν λάθη απο εμας και διορθώσεις στο πρόγραμμα από την άλλη μεριά

Αν θα πρέπει να κάνω αναγγελία πρόσληψης με επιχορηγούμενο του προγράμματος οαεδ για απόκτηση εργασιακής εμπειρίας Α΄στάδιο!!!!!!!

Ρώτησα στον οαεδ της περιοχής μου και αυτοί ψάχνονται από την προηγούμενη βδομάδα!!!!  :) δεν ξέρουν........

• 0

ισχύει η προθεσμία της χειρόγραφης..

Άρθρο 4

Προθεσμία και ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής

α) Κατά την ηλεκτρονική υποβολή των εντύπων του άρθ. 2 της παρούσας, ισχύουν οι καθοριζόμενες από τις κείμενες διατάξεις προθεσμίες, με εξαίρεση το υποστοιχείο α΄ του άρθ. 2 για τις περιπτώσεις της παραγράφου α) του άρθρου 8 του παρόντος.

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/15844

Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας,θα μου επιτρέψετε να κάνω μια ανακεφαλαίωση ως προς τα υποβληθέντα ηλεκτρονικα έντυπα:

α) Ε3 αναγγελία πρόσληψης προθεσμία ίδια μέρα και πριν την ανάληψη εργασίας

β) Ε4 Πίνακας προσωπικού προθεσμία ίδα μέρα (κατά την πρόσληψη νέου εργαζόμενου ) και ετήσιο εως 15/11/***,για μεταβολή αποδοχών εντός 15 ημερών,για μεταβολή ωραρίου ίδια μέρα ,

γ) Ε5 Αναγγελία οικειοθελούς αποχώρησης εντός 8 ημερών (όπως και χειρόγραφα) και είναι προαιρετική η σάρωση και αποστολή των υπογραφών

δ) Ε6 Καταγγελία σύμβασης αορίστου χρόνου εντός 8 ημερών (όπως και χειρόγραφα) και υποχρεωτική η σάρωση και αποστολή του εντύπου σε δύο φάσεις

ε) Ε7 Σύμβαση ορισμένου χρόνου προθεσμία όπως και χειρόγραφα?

στ) Ε8 Υπερωριακή απασχόληση ?

ζ) Ε9 Αιτηση για έγκριση Υπερωριακής απασχόλησης ?

Θα σας παρακαλούσα πολύ για την επιβεβαίωση των ανωτέρω και σας ευχαριστώ .

• 0

Στο Ε3 (αναγγελία πρόσληψης) είναι υποχρεωτική η υπογραφη του εργαζόμενου?

Όχι σε πλήρη απασχόληση,Ναι σε μερική αλλά προς το παρόν χειρόγραφη στο ΣΕΠΕ.

• 0

εχω στειλει χωρις επισυναψη εντυπου (προαιρετικα) μια οικειοθελη αποχωρηση.

αν ειναι ολα οκ ή οριστικοποιημενη φαινεται απο καπου ? πχ αν εχει παρει αρ. πρωτοκολλου ?