Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΑΓΓΕΛΘΗΚΕ  Η ΣΧΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ?

ΝΑΙ

 

 

ΟΧΙ

 

 

 

 ΝΑΙ, ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΤΟΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ

 

Από το έντυπο οδηγιών υποβολής του εντύπου..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

απλή γνωστοποίηση την ημερομενία καταγγελίας της σύμβασης με προειδοποίηση  (απλή επιστολή υπογεγραμμένη)

 

όταν ωριμάσει ο χρόνος αναγγελίας υποβολή του εντύπου καταγγελίας  στον ΟΑΕΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό λέω κι εγώ .. αλλά οι διατάξεις κάτι άλλο λένε που ούτε αυτοί που τις γράψανε το καταλαβαίνουν.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό λέω κι εγώ .. αλλά οι διατάξεις κάτι άλλο λένε που ούτε αυτοί που τις γράψανε το καταλαβαίνουν.. :D

σύμφωνα με τον αστικό κώδικα καλά τα γράφουνε.. σύμφωνα με τη λειτουργία του ΟΑΕΔ υποβάλλεται (μέχρι στιγμής) όπως παραπάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το χρονικό διάστημα της προειδοποίησης καταγγελίας, δεν λογίζεται διάστημα υπηρεσίας (δεν λαμβάνεται υπόψη για τον καθορισμό της δικαιούμενης αποζημίωσης (Aρ.Πάγος 2064/86)).

Έτσι κατά την άποψή μου, την ημέρα της επίδοσης της προειδοποίησης καταγγελίας, ο εργαζόμενος ουσιαστικά, πρέπει να αποδεχθεί και την καταγγελία της (η οποία θα επέλθει σε μεταγενέστερο χρόνο), υπογράφοντας και τα δύο έντυπα (προειδοποίησης και καταγγελίας σύμβασης). Από την επομένη της επίδοσης της προειδοποίησης και της καταγγελίας, ο εργοδότης έχει 8 ημέρες για την γνωστοποίηση στον ΟΑΕΔ της προειδοποίησης (την στιγμή αυτή εντύπως) και με το πέρας του χρόνου της, αλλά και της ταυτόχρονης καταβολής της αποζημίωσης (ή μέρους που υποχρεούται), ο εργοδότης, θα πρέπει να υποβάλλει εντός 8 ημερών και την καταγγελία σύμβασης ηλεκτρονικά, επιλέγοντας "ναι" στην αντίστοιχη ερώτηση αν υπήρξε προειδοποίηση γι' αυτήν.

 

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό όμως (που πιθανόν να είναι το σωστό) ... θα έπρεπε να εφαρμόζετε 50 χρόνια τώρα .. 

όμως 30 χρόνια που έχω επαφή με το επάγγελμα, η προμήνυση  δεν κατατίθετο πουθενά.. καλώς ή κακώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε κάποιο Νόμο (μου φαίνεται είτε στον Εφαρμοστικό μαζί με τον Κ.Φ.Α.Σ. ή σ' αυτόν του Ιανουαρίου) υπήρχε 1-2 γραμμές που έλεγε ότι στην περίπτωση της Καταγγελίας με προειδοποίηση, η γνωστοποίηση στον ΟΑΕΔ γίνεται σε 8 ημέρες από την ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. Σε κάθε περίπτωση ήταν πριν από την υποχρεωτική υποβολή των εντύπων μέσω Διαδικτύου.

Δυστυχώς, δεν έχω τώρα τον χρόνο να το ψάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σας ανεβάζω την εγκύκλιο του ΟΑΕΔ για απόλυση με Προειδοποίηση, καλα θυμώμουνα είναι 21/12/12. Διαβάστε με προσοχή

 

OAED eg_b149257_21-12-12.pdf

 

 

Είχα πάει τότε και στο αρμόδιο ΟΑΕΔ και μίλησα με τον Διευθυντή ο οποίος μου εξήγησε την διαδικασία.

 

Δηλαδή:

 

Οι προσλήψεις, απολύσεις, αποχωρήσεις καταχωρούνται σε ειδικό πρωτόκολλο.

Τα υπόλοιπα έγγραφα (προειδοποιήσεις κλπ) καταχωρούνταν εως 21/12/12 στο Γενικό πρωτόκολλο.

 

Οι καταγγελίες με προειδοποίηση (μέχρι 21/12/12) όσοι εργδότες πήγαιναν στο ΟΑΕΔ, Οικειοθελώς, το χαρτί προειδοποίησης απόλυσης (προσοχή Οχι το έντυπο της καταγγελίας) το παραλάμβαναν και το καταχωρούσαν στο γενικό πρωτόκολλο, μετα οταν ερχότανε η ώρα την καταγγελία σύμβασης με προειδοποίηση την περνούσαν στο ειδικό πρωτόκολλο.

 

Από 21/12/2012 που βγήκε η εγκύκλιος αυτή, έπρεπε εντός 8 ημερών απο την Προειδοποίηση της Καταγγελίας σύμβασης, να συμπληρωθεί κι να κατατεθεί το έντυπο της καταγγελίας, αλλιώς δεν παραλάμβαναν τίποτα.

 

Οταν του έδειξα το χαρτί της προειδοποίησης (Οχι την Καταγγελία σύμβασης), μου είπε οτι μπορεί να το περάσει μόνον στο γενικό πρωτόκολλο, αλλά ο εργαζόμενος εάν ειναι δασκαλεμένος και απο δικηγόρο, μπορεί κάλλιστα να πάει στα δικαστήρια και να ακυρώσει την καταγγελία σύμβασης με προειδοποίηση, ως πρός το μέρος των αποδοχών αποζημίωσης (ως προς το μέρος την ημερομηνίας καταγγελίας ισχύει κανονικά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ Η ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΑΜΕ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ Κ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ...

ΤΩΡΑ Ο ΟΑΕΔ ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΕ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ Η ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΑΜΕ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ Κ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ...

ΤΩΡΑ Ο ΟΑΕΔ ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΕ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...

Εσύ, πήγαινε με τον νόμο, την εγκύκλιο και της οδηγίες του ηλεκτρονικού εντύπου για να είσαι καλυμμένη και ασε τι σου λένε οι υπάλληλοι του ΟΑΕΔ, πολλές φορές οι δημόσιοι υπάλληλοι μας έχουν πάρει στο λαιμό τους, ασε δεν θέλω άλλες, προτιμώ να μελετώ μόνος μου και να πάνε να πνιγούν, έτσι και αλλιώς οι παλιές εποχές πέρασαν, πλέον οι αμαθείς είναι πολλοί περισσότεροι απο τους ημιμαθείς και οι γνώστες του αντικειμένου τους, είναι είδος προς εξαφάνιση (όπως οι δεινόσαυροι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ...

ΕΠΕΙΔΗ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Κ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Κ ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ (ΟΑΕΔ (έντυπα Ε3,Ε5,Ε6,Ε7) τηλ: 2109989102)

Κ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ 8ΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗΣ...

Κ ΑΝΑΡΑΤΙΕΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΩ...ΑΝ ΠΩ ΟΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΕΓΚΥΛΙΟΥΣ ΚΛΠ ΚΛΠ Κ ΠΑΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΙΣ 15/05/2013 (ΗΜ/ΝΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ) ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΚΤΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΝΕΙ (15/09/2013) ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι έστειλες doctor μου.. καταγγελία με προειδοποίηση ή προειδοποίηση καταγγελίας?

Φρονώ ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα...

 

Καταγγελία με προειδοποίηση. Δεν υπάρχει προειδοποίηση καταγγελίας, ούτε τυπικά πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ...

ΕΠΕΙΔΗ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Κ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Κ ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ (ΟΑΕΔ (έντυπα Ε3,Ε5,Ε6,Ε7) τηλ: 2109989102)

Κ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ 8ΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗΣ...

Κ ΑΝΑΡΑΤΙΕΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΩ...ΑΝ ΠΩ ΟΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΕΓΚΥΛΙΟΥΣ ΚΛΠ ΚΛΠ Κ ΠΑΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΙΣ 15/05/2013 (ΗΜ/ΝΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ) ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΚΤΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΝΕΙ (15/09/2013) ????

Αν έχω καταλάβει τους βασικούς κανόνες της εργατικής νομοθεσίας, με την προειδοποίηση ουσιαστικά καταγγέλεται και η σύμβαση. Άρα αν προειδοποιήσετε τον εργαζόμενο στις 15/5 ουσιαστικά καταγγέλετε τη σύμβαση καθώς και οι υπόλοιποι 4 μήνες δεν λαμβάνονται υπόψη για την αποζημίωση απόλυσης. Και έγκυος να μείνει αν μιλάμε για γυναίκα, δεν έχει πια κανένα δικαίωμα αφού η σύμβαση έχει καταγγελθεί. Απλώς στις 15/9 αποχωρεί από την εργασία.

Αν κάνω λάθος δεκτή κάθε διόρθωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ...

ΕΠΕΙΔΗ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Κ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Κ ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ (ΟΑΕΔ (έντυπα Ε3,Ε5,Ε6,Ε7) τηλ: 2109989102)

Κ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ 8ΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗΣ...

Κ ΑΝΑΡΑΤΙΕΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΩ...ΑΝ ΠΩ ΟΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΕΓΚΥΛΙΟΥΣ ΚΛΠ ΚΛΠ Κ ΠΑΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΙΣ 15/05/2013 (ΗΜ/ΝΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ) ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΚΤΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΝΕΙ (15/09/2013) ????

Κατα αρχήν στο ηλεκτρονικό έντυπο υπάρχει ειδικό check box για την καταγγελία με προειδοποίηση και την ημερομηνία προειδοποίησης(15/5/13), πέραν βέβαια και της ημερομηνίας πραγματικής απόλυσης (15/9/13).

Είσαι υποχρεωμένη σε ηλεκτρονική κατάθεση έως 23/5/13.

 

Μην ξεχνάς επίσης την υποχρέωση που έχεις όταν τον απολύσεις την 15/9/13 για την βεβαίωση του εργοδότη κατά τον χρόνο καταβολής της αποζημίωσης.

 

Και λέμε τώρα, οτι μέχρι 15/9 αλλάζουν τα δεδομένα και τελικά δεν θές να τον απολύσεις. Ε δεν τον απολύεις, το πολύ πολύ κάνε μία σύμβαση που να λέει οτι συνεχίζεται η εργασιακή σχέση σας κάνοντας μνεία στην με Α.Π. καταγγελία της 15/5/13 οτι την θεωρείτε αμφότερα τα μέρη άκυρη, την υπογραφουν εργοδότης και υπάλληλος και πλέον η καταγγελία είναι ως να μην πραγματοποιήθηκε.

 

Προτιμώ να έχω καλυμμένα τα νώτα μου απέναντι σε αυτόν που με πληρώνει, παρά να έλθω εγώ στην στιγμή που θα πληρώσω τον υπάλληλο, επειδή δεν έκανα σωστα την δουλειά μου.

 

Και μην ξεχνάς οι Δικηγόροι είναι απο επάνω μας σαν τα κοράκια και περιμένουν πότε θα κάνουμε το <Λάθος>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 15/09/2013 ΟΜΩΣ...

 

ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 15/09/2013 ΟΜΩΣ...

 

ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ????

 

Εξηγήστε της ότι αν υπογράψει την προειδοποίηση έχει ουσιαστικά υπογράψει και την καταγγελία. Δηλαδή δέχεται να υπογράψει μόνο την προειδοποίηση αλλά όχι την καταγγελία; Διαφορετικά με δικαστικό επιμελητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κατα αρχήν στο ηλεκτρονικό έντυπο υπάρχει ειδικό check box για την καταγγελία με προειδοποίηση και την ημερομηνία προειδοποίησης(15/5/13), πέραν βέβαια και της ημερομηνίας πραγματικής απόλυσης (15/9/13).

Είσαι υποχρεωμένη σε ηλεκτρονική κατάθεση έως 23/5/13.

 

Μην ξεχνάς επίσης την υποχρέωση που έχεις όταν τον απολύσεις την 15/9/13 για την βεβαίωση του εργοδότη κατά τον χρόνο καταβολής της αποζημίωσης.

 

Και λέμε τώρα, οτι μέχρι 15/9 αλλάζουν τα δεδομένα και τελικά δεν θές να τον απολύσεις. Ε δεν τον απολύεις, το πολύ πολύ κάνε μία σύμβαση που να λέει οτι συνεχίζεται η εργασιακή σχέση σας κάνοντας μνεία στην με Α.Π. καταγγελία της 15/5/13 οτι την θεωρείτε αμφότερα τα μέρη άκυρη, την υπογραφουν εργοδότης και υπάλληλος και πλέον η καταγγελία είναι ως να μην πραγματοποιήθηκε.

 

Προτιμώ να έχω καλυμμένα τα νώτα μου απέναντι σε αυτόν που με πληρώνει, παρά να έλθω εγώ στην στιγμή που θα πληρώσω τον υπάλληλο, επειδή δεν έκανα σωστα την δουλειά μου.

 

Και μην ξεχνάς οι Δικηγόροι είναι απο επάνω μας σαν τα κοράκια και περιμένουν πότε θα κάνουμε το <Λάθος>

 

Ο εργοδότης δεν μπορεί μονομερώς να ανακαλέσει την καταγγελία σύμβασης με προειδοποίηση. Μόνο αν συναινεί ο εργαζόμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κατα αρχήν στο ηλεκτρονικό έντυπο υπάρχει ειδικό check box για την καταγγελία με προειδοποίηση και την ημερομηνία προειδοποίησης(15/5/13), πέραν βέβαια και της ημερομηνίας πραγματικής απόλυσης (15/9/13).

Είσαι υποχρεωμένη σε ηλεκτρονική κατάθεση έως 23/5/13.

 

Μην ξεχνάς επίσης την υποχρέωση που έχεις όταν τον απολύσεις την 15/9/13 για την βεβαίωση του εργοδότη κατά τον χρόνο καταβολής της αποζημίωσης.

 

Και λέμε τώρα, οτι μέχρι 15/9 αλλάζουν τα δεδομένα και τελικά δεν θές να τον απολύσεις. Ε δεν τον απολύεις, το πολύ πολύ κάνε μία σύμβαση που να λέει οτι συνεχίζεται η εργασιακή σχέση σας κάνοντας μνεία στην με Α.Π. καταγγελία της 15/5/13 οτι την θεωρείτε αμφότερα τα μέρη άκυρη, την υπογραφουν εργοδότης και υπάλληλος και πλέον η καταγγελία είναι ως να μην πραγματοποιήθηκε.

 

Προτιμώ να έχω καλυμμένα τα νώτα μου απέναντι σε αυτόν που με πληρώνει, παρά να έλθω εγώ στην στιγμή που θα πληρώσω τον υπάλληλο, επειδή δεν έκανα σωστα την δουλειά μου.

 

Και μην ξεχνάς οι Δικηγόροι είναι απο επάνω μας σαν τα κοράκια και περιμένουν πότε θα κάνουμε το <Λάθος>

δεν είπα μονομερώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα! μπορει να γινει με σημερινη ημερομηνια αναγγελια προσληψης οαεδ αλλα η ημερα προσληψης να ειναι 20/05/13? ρωταω γιατι εχω 4 προσληψεις απο τις οποιες οι 2 ειναι για 17/5, 1 για 20/5 κ η αλλη για 22/5. προσπαθω να αποφυγω να κανω 3 πινακες προσωπικου κ να στελνω κ τις 3 ημερες του καθενος την προσληψη. ελεγα αν γινεται να στειλω σημερα ολες τις προσληψεις κ εναν πινακα προσωπικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα! μπορει να γινει με σημερινη ημερομηνια αναγγελια προσληψης οαεδ αλλα η ημερα προσληψης να ειναι 20/05/13? ρωταω γιατι εχω 4 προσληψεις απο τις οποιες οι 2 ειναι για 17/5, 1 για 20/5 κ η αλλη για 22/5. προσπαθω να αποφυγω να κανω 3 πινακες προσωπικου κ να στελνω κ τις 3 ημερες του καθενος την προσληψη. ελεγα αν γινεται να στειλω σημερα ολες τις προσληψεις κ εναν πινακα προσωπικου.

 

καλημερα 

 

ναι γινεται και για τις προσληψεις και για τον πινακα προσωπικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα! μπορει να γινει με σημερινη ημερομηνια αναγγελια προσληψης οαεδ αλλα η ημερα προσληψης να ειναι 20/05/13? ρωταω γιατι εχω 4 προσληψεις απο τις οποιες οι 2 ειναι για 17/5, 1 για 20/5 κ η αλλη για 22/5. προσπαθω να αποφυγω να κανω 3 πινακες προσωπικου κ να στελνω κ τις 3 ημερες του καθενος την προσληψη. ελεγα αν γινεται να στειλω σημερα ολες τις προσληψεις κ εναν πινακα προσωπικου.

Ενώ έχεις 8 μέρες για την κατάθεση της αναγγελίας πρόσληψης... για τους πίνακες δεν έχεις... πρέπει να κατατεθούν πριν από την πρώτη μέρα εργασίας και πριν αναλάβει ο εργαζόμενος δουλειά.. πρόσεξέ το αυτό... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα 

 

ναι γινεται και για τις προσληψεις και για τον πινακα προσωπικου

 

ποια θα ειναι η ημερομηνια προσληψης για τον καθενα? γιατι αν η αναγγελια γινει σημερα αλλα η προσληψη ειναι ας πουμε 22/05 εγω ποτε θα πρεπει να τον γραψω στο πορτοκαλι βιβλιο? σημερα ή στις 22/05? ή μηπως μπορω να τους κανω ολους προσληψη στις 17/05 αλλα βασει των ωρων κ ημερων εργασιας (που πλεον εκτος απο τον πινακα προσωπικου φαινεται και στην προσληψη) θα κολλησω και τα ενσημα. πχ. προσληψη 17/5 αλλα στο προγραμμα εργαζεται καθε τεταρτη κ πεμπτη, δηλαδη η πρωτη ημερα εργασιας απο την προσληψη που εγινε στις 17/5 θα ειναι η τεταρτη 22/5 σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ενώ έχεις 8 μέρες για την κατάθεση της αναγγελίας πρόσληψης... για τους πίνακες δεν έχεις... πρέπει να κατατεθούν πριν από την πρώτη μέρα εργασίας και πριν αναλάβει ο εργαζόμενος δουλειά.. πρόσεξέ το αυτό... :)

 

Από πότε ισχύουν πάλι οι 8 μέρες; Προσέξτε το αυτό... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από πότε ισχύουν πάλι οι 8 μέρες; Προσέξτε το αυτό... :ph34r:

Από πάντα... Επαναλαμβάνω..για την αναγγελία έχεις 8 μέρες περιθώριο, όχι για τον πίνακα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...