Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Δηλώνω στην εταιρεία μου ότι αποχωρώ.

Δεν υπογράφω τίποτα και φεύγω.

Μετά από 10 μέρες κάνω καταγγελία ότι με έδιωξαν χωρίς αποζημίωση.

 

ΑΒΑΔΙΣΤΑ, δουλεύει...

 Αυτά μπορούσαν να γίνουν και πριν την ηλεκτρονική υποβολή . Πάντα πρέπει να υπάρχουν αποδείξεις ότι την σύμβαση την καταγγέλει ο εργαζόμενος και μια από αυτές είναι η υπογραφή σε έντυπο όπως λες πιο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Αυτά μπορούσαν να γίνουν και πριν την ηλεκτρονική υποβολή . Πάντα πρέπει να υπάρχουν αποδείξεις ότι την σύμβαση την καταγγέλει ο εργαζόμενος και μια από αυτές είναι η υπογραφή σε έντυπο όπως λες πιο πάνω

 

 

Ακριβώς, δεν άλλαξε κάτι.

 

Αυτό πάντα το προσέχαμε και πάντα θα το προσέχουμε...

 

Σε άλλους ζητάμε υπογραφές, σε άλλους δεν ζητάμε... Και πάντα ξέρουμε τον παραπάνω κίνδυνο... Και ο εργοδότης είναι πάντα υποψιασμένος σε αυτά τα πράγματα (αν του το έχουμε πει ή αν έχει λίγο μυαλό).

 

Στην πράξη στο 50% των αποχωρήσεων παίρνω υπογραφές... Και δεν μου έχει τύχει να την πατήσω στο άλλο 50%... Προς το παρόν βεβαίως βεβαίως...

 

Μην τρομοκρατείς τον κόσμο ρε doctorααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ Κ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 15/05/2013 ΚΑΙ Η ΑΠΟΛΥΣΗ 15/09/2013.

Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΕΙΝΑΙ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ Ή 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ????

ΕΓΩ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ 

 

''Η σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 9 του ν. 3198/55 (Α΄ 98), όπως ισχύει, προθεσμία των οκτώ (8) ημερών σχετικά με την εκπλήρωση της υποχρέωσης του εργοδότη να αναγγείλει την ενεργηθείσα καταγγελία στον Ο.Α.Ε.Δ., άρχεται από την επομένη ημέρα της γνωστοποίησης της έγγραφης προειδοποίησης προς τον εργαζόμενο (άρθρο 241 ΑΚ).''

 

ΝΟΜΙΖΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...

 

ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟΛΥΣΗ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μην τρομοκρατείς τον κόσμο ρε doctorααααα

 

Όποιος καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι.

 

Εγκυμονούσα (2 μηνών) αποχώρησε οικειοθελώς. Ο εργοδότης πήγε ανυπόγραφη την αποχώρησή της στον ΟΑΕΔ.

Λίγο πριν την έναρξη της άδειας εγκυμοσύνης έκανε καταγγελία στο ΙΚΑ και στον ΣΕΠΕ και δικαιώθηκε.

Πήρε και τους μισθούς του διαστήματος που δεν δούλευε, ασφαλίστηκε και στο ΙΚΑ με όλα τα πρόστιμα και τις προσαυξήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όποιος καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι.

 

Εγκυμονούσα (2 μηνών) αποχώρησε οικειοθελώς. Ο εργοδότης πήγε ανυπόγραφη την αποχώρησή της στον ΟΑΕΔ.

Λίγο πριν την έναρξη της άδειας εγκυμοσύνης έκανε καταγγελία στο ΙΚΑ και στον ΣΕΠΕ και δικαιώθηκε.

Πήρε και τους μισθούς του διαστήματος που δεν δούλευε, ασφαλίστηκε και στο ΙΚΑ με όλα τα πρόστιμα και τις προσαυξήσεις.

 

 

Σε έγκυο έστειλε ανυπόγραφη οικειοθελή αποχώρηση?????????

 

Μιλάμε πιο τραγικό δεν γίνεται...

 

Αδερφή να την είχα την έγκυο θα την έβαζα να υπογράψει ρε συ...

Είπαμε να είμαστε και λίγο υποψιασμένοι...

 

 

Πάντως στην περίπτωσή σου θα μπορούσε να το κυνηγήσει ο εργοδότης δικαστικά αν είχε μάρτυρες κτλπ...

Εμένα μου έτυχε απόλυση για σπουδαίο λόγο σε έγκυο πριν κάμποσο καιρό, έγιναν καταγγελίες, προσφυγές και το κακό συναπάντημα, και ο εργοδότης τελικά κέρδισε σχετικά άνετα στο δικαστήριο... Ο καιρός που ο εργαζόμενος κέρδιζε γκαραντί έχει περάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εργοδότης παρακολούθησε σεμινάριο επιμόρφωσης για τεχνικός ασφαλείας και έλαβε σχετική βεβαίωση. Σε αυτή αναφέρει τρεις αριθμούς πρωτοκόλλου: 

 

1. καταθεσης αίτησης προς έγκριση στο ΥΠΕΚΑ

 

2. εγκριτικής απόφασης ΥΠΕΚΑ

 

3. κατάθεσης κατάστασης τελικώς εκπαιδευθέντων

 

στην ηλεκτρ. υποβολή ποιόν απο αυτούς πρέπει να χρησιμοποιήσουμε; 

 

Η βεβαίωση αυτή ισχύει για όσο λειτουργεί  η συγκεκριμένη επιχείρηση όποτε το πεδίο ισχύει εως τι ημερομηνία είναι σωστό να βάλουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ Κ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 15/05/2013 ΚΑΙ Η ΑΠΟΛΥΣΗ 15/09/2013.

Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΕΙΝΑΙ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ Ή 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ????

ΕΓΩ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ 

 

''Η σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 9 του ν. 3198/55 (Α΄ 98), όπως ισχύει, προθεσμία των οκτώ (8) ημερών σχετικά με την εκπλήρωση της υποχρέωσης του εργοδότη να αναγγείλει την ενεργηθείσα καταγγελία στον Ο.Α.Ε.Δ., άρχεται από την επομένη ημέρα της γνωστοποίησης της έγγραφης προειδοποίησης προς τον εργαζόμενο (άρθρο 241 ΑΚ).''

 

ΝΟΜΙΖΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...

Προσοχή, από την ημερομηνία Προειδοποίησης απόλυσης και όχι απο την Ημ/νία απόλυσης.

Δηλαδή, κατάθεση ηλεκτρονικά τώρα με 15/5.

Το συγκεκριμένο άλλαξε περίπου την 21/12/2012 με εγκύκλιο του ΟΑΕΔ, που την βρήκα στο ΔΕΝ .

Την πάτησα και εγώ που είχα απόλυση με προειδοποίηση την 2/1/13 και δεν το είχα πάρει χαμπάρι και μετά έτρεχα και δεν έφταναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν διαφωνώ ότι οι ερμηνευτικές προβλέπουν...


 

Αρ.Πρωτ.: 26352/839/28-11-2012

ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ
ΘΕΜΑ: Οδηγίες για την εφαρμογή των υποπαραγράφων ΙΑ.1 & ΙΑ.8 έως ΙΑ.14 του άρθρου πρώτου του Ν. 4093/2012 «Έγκριση Μεσοπρόθεσμου Πλαισίου Δημοσιονομικής Στρατηγικής 2013-2016 - Επείγοντα Μέτρα Εφαρμογής του Ν. 4046/2012 και του Μεσοπρόθεσμου Πλαισίου Δημοσιονομικής Στρατηγικής 2013-2016» (ΦΕΚ 222/Α΄/12-11-2012).

.......................

 

Περαιτέρω, με τη διάταξη της ίδιας περίπτωσης 1 της υποπαραγράφου ΙΑ. 12 του άρθρου πρώτου του Ν.4093/2012, προσδιορίζεται επακριβώς ο χρόνος έναρξης ισχύος της έγγραφης προειδοποίησης, που τοποθετείται από την επομένη της γνωστοποίησης της προς τον εργαζόμενο. Ως εκ τούτου:

α. Η προσμέτρηση του χρόνου προειδοποίησης ξεκινά από την επομένη ημέρα της γνωστοποίησής της προς τον εργαζόμενο και λήγει με τη λήξη της προθεσμίας προειδοποίησης, οπότε και επέρχεται η λύση της σχέσης εργασίας,

β. Η σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 9 του Ν.3198/55 (Α΄ 98), όπως ισχύει, προθεσμία των οκτώ (8) ημερών σχετικά με την εκπλήρωση της υποχρέωσης του εργοδότη να αναγγείλει την ενεργηθείσα καταγγελία στον Ο.Α.Ε.Δ., άρχεται από την επομένη ημέρα της γνωστοποίησης της έγγραφης προειδοποίησης προς τον εργαζόμενο (άρθρο 241 ΑΚ).

 

Όμως στην ηλεκτρονική υποβολή υπάρχει μόνο το έντυπο Ε6 (Καταγγελία σύμβασης) το οποίο καλύπτει και την απόλυση με προειδοποίηση.(αφού θέτει το ερώτημα αν έγινε προειδοποίηση και πότε).

 

Δεν υπάρχει έντυπο προειδοποίησης .. οπότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν διαφωνώ ότι οι ερμηνευτικές προβλέπουν...

 

 

Όμως στην ηλεκτρονική υποβολή υπάρχει μόνο το έντυπο Ε6 (Καταγγελία σύμβασης) το οποίο καλύπτει και την απόλυση με προειδοποίηση.(αφού θέτει το ερώτημα αν έγινε προειδοποίηση και πότε).

 

Δεν υπάρχει έντυπο προειδοποίησης .. οπότε?

 

Σε σχετική ερώτησή μου σε σεμινάριο με τον κο Καρατζά, μας απάντησε ότι το έντυπο υποβάλλεται με τη γνωστοποίηση της απόλυσης για να είναι έγκυρη η προειδοποίηση, τσεκάροντας το ανάλογο πεδίο. Το ερώτημα περί προειδοποίησης έχει να κάνει περισσότερο με τον υπολογισμό της αποζημίωσης έτσι όπως το εξήγησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάμε στοίχημα πως αν αναγγείλεις σήμερα την καταγγελία εργαζόμενου με 4μηνη προειδοποίηση ..

ο εργαζόμενος θα χάσει το δικαίωμα σε ταμείο ανεργίας(ως εκπρόθεσμος), όταν οριστικοποιηθεί η απόλυση?

 

Θα το πληρώσει ο κος Καρατζάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε έγκυο έστειλε ανυπόγραφη οικειοθελή αποχώρηση?????????

 

Μιλάμε πιο τραγικό δεν γίνεται...

 

Αδερφή να την είχα την έγκυο θα την έβαζα να υπογράψει ρε συ...

Είπαμε να είμαστε και λίγο υποψιασμένοι...

 

 

Πάντως στην περίπτωσή σου θα μπορούσε να το κυνηγήσει ο εργοδότης δικαστικά αν είχε μάρτυρες κτλπ...

Εμένα μου έτυχε απόλυση για σπουδαίο λόγο σε έγκυο πριν κάμποσο καιρό, έγιναν καταγγελίες, προσφυγές και το κακό συναπάντημα, και ο εργοδότης τελικά κέρδισε σχετικά άνετα στο δικαστήριο... Ο καιρός που ο εργαζόμενος κέρδιζε γκαραντί έχει περάσει...

 

Η εργαζόμενη παραιτήθηκε .... δι' αλληλογραφίας (τηλεφωνικώς). Μεγάλη βλακεία ο εργοδότης, όντως. 

Ο εργοδότης πήγε μάρτυρες 3 εργαζόμενους στο ΙΚΑ, αλλά οι ικατζήδες τίποτα... 

Η άλλη ήρθε με μια κοιλιά να, μαζί με δικηγόρο, ο οποίος την είχε δασκαλέψε καλά και το έπαιζε Βασίλης Καϊλας σε μελό της δεκαετίας του 60. Άστα να πάνε, γι'αυτό λέω ότι η υπογραφή στην αποχώρηση είναι πολύ σημαντική, και μάλιστα με ολόγραφη αναγραφή του ονοματεπωνύμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάμε στοίχημα πως αν αναγγείλεις σήμερα την καταγγελία εργαζόμενου με 4μηνη προειδοποίηση ..

ο εργαζόμενος θα χάσει το δικαίωμα σε ταμείο ανεργίας(ως εκπρόθεσμος), όταν οριστικοποιηθεί η απόλυση?

 

Θα το πληρώσει ο κος Καρατζάς?

 

Σούλη θα το χάσεις. Ξέρω ήδη δύο περιπτώσεις που μπήκαν στο ταμείο. Δες λίγο τον Ν.4093/12 και την εγκύκλιο που βγήκε μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σούλη θα το χάσεις. Ξέρω ήδη δύο περιπτώσεις που μπήκαν στο ταμείο. Δες λίγο τον Ν.4093/12 και την εγκύκλιο που βγήκε μετά.

 

Τα έχω δει .. τα δημοσίευσα παραπάνω.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν διαφωνώ ότι οι ερμηνευτικές προβλέπουν...

 

 

Όμως στην ηλεκτρονική υποβολή υπάρχει μόνο το έντυπο Ε6 (Καταγγελία σύμβασης) το οποίο καλύπτει και την απόλυση με προειδοποίηση.(αφού θέτει το ερώτημα αν έγινε προειδοποίηση και πότε).

 

Δεν υπάρχει έντυπο προειδοποίησης .. οπότε?

Και τα χρήματα της αποζημίωσης ποτε καταβάλονται????Την ημερομηνια προειδοποίησης  πχ15/5 η την ημερομηνια απόλυσης πχ 15/9 ???/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κωδικοί ειδικότητας ΟΑΕΔ.zip

Κωδικοί ειδικότητας, ... ΙΚΑ.zip

 

Το ΙΚΑ έχει 1720 ειδικότητες, ο ΟΑΕΔ 6087.

 

Ο ΟΑΕΔ δεν ξέρει πως υπάρχουν εργοδηγοί στις τεχνικές εταιρείες (κωδικοί ΙΚΑ 311690, 311691).

 

Οι μόνοι εργοδηγοί που γνωρίζει ο ΟΑΕΔ είναι οι 311501-2 των ΔΕΞΑΜΕΝΙΣΜΕΝΩΝ ΠΛΟΙΩΝ !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσοχή, από την ημερομηνία Προειδοποίησης απόλυσης και όχι απο την Ημ/νία απόλυσης.

Δηλαδή, κατάθεση ηλεκτρονικά τώρα με 15/5.

Το συγκεκριμένο άλλαξε περίπου την 21/12/2012 με εγκύκλιο του ΟΑΕΔ, που την βρήκα στο ΔΕΝ .

Την πάτησα και εγώ που είχα απόλυση με προειδοποίηση την 2/1/13 και δεν το είχα πάρει χαμπάρι και μετά έτρεχα και δεν έφταναν.

Μπορείς να μας πεις τι έκανες ; Δηλαδή αν υποβάλεις την καταγγελία βάσει της ημερομηνίας απόλυσης και αναγράψεις και την ημερομηνία επίδοσης της προειδοποίησης δεν θα τη δεχθεί ; Θα τη θεωρήσει εκπρόθεσμη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και τα χρήματα της αποζημίωσης ποτε καταβάλονται????Την ημερομηνια προειδοποίησης  πχ15/5 η την ημερομηνια απόλυσης πχ 15/9 ???/

 

Την ημέρα της αποχώρησης, δηλαδή στις 15/9. Μέχρι τότε θα εργάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσοχή, από την ημερομηνία Προειδοποίησης απόλυσης και όχι απο την Ημ/νία απόλυσης.

Δηλαδή, κατάθεση ηλεκτρονικά τώρα με 15/5.

Το συγκεκριμένο άλλαξε περίπου την 21/12/2012 με εγκύκλιο του ΟΑΕΔ, που την βρήκα στο ΔΕΝ .

Την πάτησα και εγώ που είχα απόλυση με προειδοποίηση την 2/1/13 και δεν το είχα πάρει χαμπάρι και μετά έτρεχα και δεν έφταναν.

 

ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ Κ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ...ΔΛΔ 15/9 ΚΑΙ ΜΕΤΑ...

ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ ΑΡΑΓΕ.... :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εργοδότης παρακολούθησε σεμινάριο επιμόρφωσης για τεχνικός ασφαλείας και έλαβε σχετική βεβαίωση. Σε αυτή αναφέρει τρεις αριθμούς πρωτοκόλλου: 

 

1. καταθεσης αίτησης προς έγκριση στο ΥΠΕΚΑ

 

2. εγκριτικής απόφασης ΥΠΕΚΑ

 

3. κατάθεσης κατάστασης τελικώς εκπαιδευθέντων

 

στην ηλεκτρ. υποβολή ποιόν απο αυτούς πρέπει να χρησιμοποιήσουμε; 

 

Η βεβαίωση αυτή ισχύει για όσο λειτουργεί  η συγκεκριμένη επιχείρηση όποτε το πεδίο ισχύει εως τι ημερομηνία είναι σωστό να βάλουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ Κ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ...ΔΛΔ 15/9 ΚΑΙ ΜΕΤΑ...

ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ ΑΡΑΓΕ.... :wacko:

ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΟΑΕΔ ΤΩΡΑ...

ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (ΑΚΟΜΑ???) Κ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ Κ Ο ΟΑΕΔ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εργοδότης παρακολούθησε σεμινάριο επιμόρφωσης για τεχνικός ασφαλείας και έλαβε σχετική βεβαίωση. Σε αυτή αναφέρει τρεις αριθμούς πρωτοκόλλου: 

 

1. καταθεσης αίτησης προς έγκριση στο ΥΠΕΚΑ

 

2. εγκριτικής απόφασης ΥΠΕΚΑ

 

3. κατάθεσης κατάστασης τελικώς εκπαιδευθέντων

 

στην ηλεκτρ. υποβολή ποιόν απο αυτούς πρέπει να χρησιμοποιήσουμε; 

 

Η βεβαίωση αυτή ισχύει για όσο λειτουργεί  η συγκεκριμένη επιχείρηση όποτε το πεδίο ισχύει εως τι ημερομηνία είναι σωστό να β

άλουμε;

 

 http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/16174

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΟΑΕΔ ΤΩΡΑ...

ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (ΑΚΟΜΑ???) Κ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ Κ Ο ΟΑΕΔ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ????

 

Ναι, έστειλα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι, έστειλα κανονικά.

ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΑΤΕ ΣΤΟ 8 ΗΜΕΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ Η' ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ???

ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ 

ΔΕΝ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΣΤΙΣ 15/09 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ Κ ΛΟΓΙΚΟ...

ΟΠΟΤΕ Κ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΗ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι, έστειλα κανονικά.

 

Τι έστειλες doctor μου.. καταγγελία με προειδοποίηση ή προειδοποίηση καταγγελίας?

Φρονώ ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...