Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα, τα κυλιόμενα ρεπό πως τα υποβάλλουμε πλέον ηλεκτρονικά; Πως θα φαίνεται π.χ. πως μια εργαζόμενη σε εμπορικό κατάστημα παίρνει μέσα στον μήνα 2 ρεπό την Δευτέρα και 2 ρεπό την Τετάρτη..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, τα κυλιόμενα ρεπό πως τα υποβάλλουμε πλέον ηλεκτρονικά; Πως θα φαίνεται π.χ. πως μια εργαζόμενη σε εμπορικό κατάστημα παίρνει μέσα στον μήνα 2 ρεπό την Δευτέρα και 2 ρεπό την Τετάρτη..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, τα κυλιόμενα ρεπό πως τα υποβάλλουμε πλέον ηλεκτρονικά; Πως θα φαίνεται π.χ. πως μια εργαζόμενη σε εμπορικό κατάστημα παίρνει μέσα στον μήνα 2 ρεπό την Δευτέρα και 2 ρεπό την Τετάρτη..;

 

Ανεβάζεις συμπληρωματικό πίνακα προσωπικού και ωραρίου σε pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για τους πίνακες με τα ρεπό, είπαμε στέλνουμε συμπληρωματικό ωραρίου ή τροποποιητικό κάθε μήνα που αλλάζουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οταν υποβαλλεται καταγγελια συμβασης και ανεβαζεις το αρχειο υπογεγραμμενο με τις σχετικες ημερομηνιες γνωσης της απολυσης κλπ, στην εκτυπωση που παιρνετε με το αριθμο πρωτοκολλου πρεπει παλι να υπογραψουν ο εργοδοτης και ο απολυθεις ή αρκει η υπογραφη της προσωρινης εκτυπωσης που σταλθηκε ?

 

Δεν νομίζω, αν κι εγώ παίρνω υπογραφές και από τα δύο. 

Επίσης, επειδή στο έντυπο αυτό του ΟΑΕΔ δεν υπάρχει πουθενά ο τρόπος με τον οποίο υπολογίστηκε η καταγγελία, καλό είναι να υπογράφει ο απολυθείς και τον τρόπο με τον οποίο υπολογίστηκε η καταγγελία (το χειρόγραφο έντυπο το είχε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

 

Ζητώ συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να το βρώ.

Εχω κάνει συμπληρωματικό πρόσληψης σε έναν υπάλληλο με ημερομηνία 08/01/2013.

Θέλω τώρα να κάνω τροποποιητικό  αποδοχών για τον ίδιο υπάλληλο.Βάζω στον αριθμό πρωτοκόλλου αρχικής τον αριθμό που έχει πάρει ο πίνακας στις 08/01 και μου βγάζει λάθος.Στην αναζήτηση όμως τον βρίσκω κανονικά.

Στον αριθμό πρωτοκόλλου θέλει τον αριθμό της αρχικής του 2012?Μα εκεί δεν υπήρχε αυτός ο υπάλληλος.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στον αριθμό πρωτοκόλλου θέλει τον αριθμό της αρχικής του 2012?Μα εκεί δεν υπήρχε αυτός ο υπάλληλος.

 

Και όμως, αυτόν θέλει.

 

Και ο συμπληρωματικός πρόσληψης, τροποποιητικός του ετησίου θεωρείται από το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί το ερώτημα αλλά υπάρχει κανείς να συμπληρώνει μόνο τα υποχρεωτικά πεδία στο site;

 

Μα, ναι!!! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

 

Ζητώ συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να το βρώ.

Εχω κάνει συμπληρωματικό πρόσληψης σε έναν υπάλληλο με ημερομηνία 08/01/2013.

Θέλω τώρα να κάνω τροποποιητικό  αποδοχών για τον ίδιο υπάλληλο.Βάζω στον αριθμό πρωτοκόλλου αρχικής τον αριθμό που έχει πάρει ο πίνακας στις 08/01 και μου βγάζει λάθος.Στην αναζήτηση όμως τον βρίσκω κανονικά.

Στον αριθμό πρωτοκόλλου θέλει τον αριθμό της αρχικής του 2012?Μα εκεί δεν υπήρχε αυτός ο υπάλληλος.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 Τον αρχικο που έστειλες ηλεκτρονικά , θα δεις στην αναζήτηση τον Ε4-αρχικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε οικειοθελη αποχωρηση ανεβαζουμε αρχειο το εντυπο υπογεγραμενο?? και μετα υποβολη? νομιζω πως οχι...ας μου το επιβεβαιωση καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε οικειοθελη αποχωρηση ανεβαζουμε αρχειο το εντυπο υπογεγραμενο?? και μετα υποβολη? νομιζω πως οχι...ας μου το επιβεβαιωση καποιος

 

Το μόνο που θέλει υπογραφές είναι η καταγγελία σύμβασης έχει χιλιοειπωθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μια ερώτηση

 

θέλω να στείλω πίνακα με κυλιόμενο ωράριο ,

 

πρέπει πρώτα να ανεβάσω τον αρχικό πίνακα ωρών εργασίας που κατέθεσα στην επιθεώρηση τον Νοέμβριο 2012  ή  δεν χρειάζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το μόνο που θέλει υπογραφές είναι η καταγγελία σύμβασης έχει χιλιοειπωθεί...

 

Επιμένω: η οικειοθελής αποχώρηση πρέπει να φέρει την υπογραφή του εργαζόμενου, έστω και στο εκτυπωμένο με τον αρ.πρωτ. έντυπο του ηλεκτρονικού συστήματος.

Υπάρχει κίνδυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επιμένω: η οικειοθελής αποχώρηση πρέπει να φέρει την υπογραφή του εργαζόμενου, έστω και στο εκτυπωμένο με τον αρ.πρωτ. έντυπο του ηλεκτρονικού συστήματος.

Υπάρχει κίνδυνος.

δλδ ? δωσε μας ενα παραδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δλδ ? δωσε μας ενα παραδειγμα

 

Δηλώνω στην εταιρεία μου ότι αποχωρώ.

Δεν υπογράφω τίποτα και φεύγω.

Μετά από 10 μέρες κάνω καταγγελία ότι με έδιωξαν χωρίς αποζημίωση.

 

ΑΒΑΔΙΣΤΑ, δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ Κ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 15/05/2013 ΚΑΙ Η ΑΠΟΛΥΣΗ 15/09/2013.

Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΕΙΝΑΙ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ Ή 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ????

ΕΓΩ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 8 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ 

 

''Η σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 9 του ν. 3198/55 (Α΄ 98), όπως ισχύει, προθεσμία των οκτώ (8) ημερών σχετικά με την εκπλήρωση της υποχρέωσης του εργοδότη να αναγγείλει την ενεργηθείσα καταγγελία στον Ο.Α.Ε.Δ., άρχεται από την επομένη ημέρα της γνωστοποίησης της έγγραφης προειδοποίησης προς τον εργαζόμενο (άρθρο 241 ΑΚ).''

 

ΝΟΜΙΖΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...