Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Πού όμως;

Στο ΙΚΑ, στο ΣΕΠΕ ή στον ΟΑΕΔ

Διότι εμπλέκονται 3 διαφορετικοί φορείς κι ο καθένας βλέπει τα δικά του

Επειδη το χω φρεσκο , θα σου πω το εξης

Εχω εταιρεια ανεγερσης οικοδομων με δυο τρια αμοε και αντιστοιχους κωδικους προσβασης στο ικα

ΑΠΔ στελνω κανονικα, για τους οικοδομους σε καθε εργο

Απολυσεις δεν μπορω να κανω ηλεκτρονικα, παρολο που υποχρεουμαι συμφωνα με τον ΟΑΕΔ

Εβγαλα γραμμη , και μου λεει ο τυπος οτι στα οικοδομικα εχει παραταση μεχρι 30-06-2013 και μπορουμε να τις δωσουμε χειρογραφα

το λεει ο νομος λεει....γιατι λεει, οτι υπαρχει προβλημα μ οσες εταιρειες εχουν περαν του ενος ΑΜΕ και προσπαθουν να το λυσουν...

Εγω εψαξα , οχι πολυ τ ομολογω, δεν το βρηκα....

Αυριο θα παω στον ΟΑΕΔ να δω τι διαολο θα γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδη το χω φρεσκο , θα σου πω το εξης

Εχω εταιρεια ανεγερσης οικοδομων με δυο τρια αμοε και αντιστοιχους κωδικους προσβασης στο ικα

ΑΠΔ στελνω κανονικα, για τους οικοδομους σε καθε εργο

Απολυσεις δεν μπορω να κανω ηλεκτρονικα, παρολο που υποχρεουμαι συμφωνα με τον ΟΑΕΔ

Εβγαλα γραμμη , και μου λεει ο τυπος οτι στα οικοδομικα εχει παραταση μεχρι 30-06-2013 και μπορουμε να τις δωσουμε χειρογραφα

το λεει ο νομος λεει....γιατι λεει, οτι υπαρχει προβλημα μ οσες εταιρειες εχουν περαν του ενος ΑΜΕ και προσπαθουν να το λυσουν...

Εγω εψαξα , οχι πολυ τ ομολογω, δεν το βρηκα....

Αυριο θα παω στον ΟΑΕΔ να δω τι διαολο θα γινει...

 

 

Σε ευχαριστώ ιδιαίτερα,

 

προσπαθώ κι εγώ να επικοινωνήσω από την Πέμπτη 21/3/13 .... μάταια.

 

αν έχω κάποιο νέο θα ενημερώσω κι εγώ

 

σ΄ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πού όμως;

Στο ΙΚΑ, στο ΣΕΠΕ ή στον ΟΑΕΔ

Διότι εμπλέκονται 3 διαφορετικοί φορείς κι ο καθένας βλέπει τα δικά του

 

Λογικά και στους τρεις και ο Θεός βοηθός. Αυτό με τους πολλούς ΑΜΕ που γράφει ο Παρμενίων πιο πάνω, κάπου το έχω δει κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όταν έχουμε συμβάσεις μερικής απασχόλησης που πρέπει να πάνε για επικύρωση στο ΣΕΠΕ τον πίνακα τον καταθέτουμε ηλεκτρονικά.

Πρέπει να επισυνάψουμε τις συμβάσεις με τη σφραγίδα του ΣΕΠΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΧΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Μην ξεχνάς πως οι συμβάσεις μπορούν να κατατεθουν εντος 8 ημερών ενώ ο πίνακας πρίν την αν'αληψη εργασίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σήμερα έκανα απογραφή υποκαταστήματος σε εταιρεία που απασχολεί προσωπικό στο κεντρικό , όταν πήγα να υποβάλω την αναγγελία δεν μου την έπαιρνε γιατί μου έλεγε ότι είναι εκπρόθεσμη.  3 μέρες δεν είναι η προθεσμία? Ή αφορά μόνο για τις αναπόγραφες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σήμερα έκανα απογραφή υποκαταστήματος σε εταιρεία που απασχολεί προσωπικό στο κεντρικό , όταν πήγα να υποβάλω την αναγγελία δεν μου την έπαιρνε γιατί μου έλεγε ότι είναι εκπρόθεσμη.  3 μέρες δεν είναι η προθεσμία? Ή αφορά μόνο για τις αναπόγραφες

 

Μιλάς σοβαρά; Πες μου ότι δεν ισχύει, πες μου πως είναι ψέμα, ένα όνειρο τρελό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μιλάς σοβαρά; Πες μου ότι δεν ισχύει, πες μου πως είναι ψέμα, ένα όνειρο τρελό....

 

Καθολου τρλό.. μόνο για αναπογραφους εγοδοτες αφορα... εξαλλου.. και πριν το συστημα δεν επαιρνες χωρια κωδικους για την Α.Π.Δ. π.χ. του υποκαταστηματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καθολου τρλό.. μόνο για αναπογραφους εγοδοτες αφορα... εξαλλου.. και πριν το συστημα δεν επαιρνες χωρια κωδικους για την Α.Π.Δ. π.χ. του υποκαταστηματος

Τελικά ετσι εινα δυστυχώς, θέλει να βάλεις μεταγενέστερη ώρα   εργασίας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην αποχώρηση τα χαρτιά τα έδινες στον  ΟΑΕΔ την επομένη μέρα, δεν τα έπαιρναν την τελευταία μέρα εργασίας.   Τώρα τα δέχεται και την ίδια μέρα το ΥΕΚΑ μήπως είναι λάθος όμως ?  πχ απόλυση 28/3/13 , δήλωση της καταγγελίας την ίδια μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σε όλους... Την βοήθειά σας (αν γίνεται)... Πρόκειτε να στείλω αρχικό πίνακα με αρχείο xml (18 εργαζόμενοι)...μαζί με το επισυναπτόμενο pdf (πίνακας ρεπό)...Αυτό το pdf πρέπει να αφορά τον μήνα Μάρτιο ή τον μήνα Απρίλιο? Πώς θα το χειριστώ, δεδομένου ότι με 31/03 πρέπει να καταθέσω και μία καταγγελία αποχώρησης εργαζομένου λόγω συνταξιοδότησης? SOOOOOOS...... Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μιλάς σοβαρά; Πες μου ότι δεν ισχύει, πες μου πως είναι ψέμα, ένα όνειρο τρελό....

κι ομως ετσι ειναι , 

σε νεα εταιρεια εκανα απογραφη την Τριτη 26/3, πηρα κωδικους μεχρι τ απογευμα (γρηγορα δεν λεω)

και παω να κανω προσληψη με 22/03, εφοσον, ειχα τρεις εργασιμες ή τουλαχιστον ετσι νομιζα,

και μου την εβγαζε εκπροθεσμη.

Λεω του εργοδοτη ετσι κι ετσι, κανε οτι καταλαβαινεις μου λεει...

 

Και στο φιναλε , λεω δεν γα....ται και την εστειλα με 26/03

Ωραιος?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κι ομως ετσι ειναι , 

σε νεα εταιρεια εκανα απογραφη την Τριτη 26/3, πηρα κωδικους μεχρι τ απογευμα (γρηγορα δεν λεω)

και παω να κανω προσληψη με 22/03, εφοσον, ειχα τρεις εργασιμες ή τουλαχιστον ετσι νομιζα,

και μου την εβγαζε εκπροθεσμη.

Λεω του εργοδοτη ετσι κι ετσι, κανε οτι καταλαβαινεις μου λεει...

 

Και στο φιναλε , λεω δεν γα....ται και την εστειλα με 26/03

Ωραιος?????

Κούκλος. αλλά και σε νέα δηλαδή?   στο πορτοκαλί  ποιά ημερ/νια έγραψες? ποια στον  πίνακα και ποιά στην αναγγελία.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σε όλους... Την βοήθειά σας (αν γίνεται)... Πρόκειτε να στείλω αρχικό πίνακα με αρχείο xml (18 εργαζόμενοι)...μαζί με το επισυναπτόμενο pdf (πίνακας ρεπό)...Αυτό το pdf πρέπει να αφορά τον μήνα Μάρτιο ή τον μήνα Απρίλιο? Πώς θα το χειριστώ, δεδομένου ότι με 31/03 πρέπει να καταθέσω και μία καταγγελία αποχώρησης εργαζομένου λόγω συνταξιοδότησης? SOOOOOOS...... Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :wacko:

Κανείς ??? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εγώ έτσι υπέθεσα, αλλά παρουσιάζει πρόβλημα και μου λέει με μήνυμα ότι "έχω επιλέξει επισυναπτόμενο αρχείο ωρών εργασίας, ενώ δεν έχω σε κάποιο εργαζόμενο επιλέξει το αντίστοιχο"...Να πω ακόμη ότι στο xml (που φορτώνει από πρόγραμμα μισθοδοσίας) έχω 18 εργαζόμενους και στο pdf του Απριλίου έχω 17 (δεν έχω καταθέσει ακόμη την καταγγελία-έχω 8 μέρες προθεσμία).... Πώς πρέπει να το χειριστώ??? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην αποχώρηση τα χαρτιά τα έδινες στον  ΟΑΕΔ την επομένη μέρα, δεν τα έπαιρναν την τελευταία μέρα εργασίας.   Τώρα τα δέχεται και την ίδια μέρα το ΥΕΚΑ μήπως είναι λάθος όμως ?  πχ απόλυση 28/3/13 , δήλωση της καταγγελίας την ίδια μερα.

 Σωστό είναι ,λάθος ήταν πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όπου να είναι ανοίγουν τα ξενοδοχεία.. πώς θα γίνουν όλες αυτές οι μαζικές προσλήψεις;;; τρα λα λι, τρα λα λο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγχωρείστε με που δε θα διαβάσω πάλι 34 σελίδες...

 

Μπορεί κάποιος να μου πει από που στο καλό υποβάλλεται η σύμβαση μερικής απασχόλησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγχωρείστε με που δε θα διαβάσω πάλι 34 σελίδες...

 

Μπορεί κάποιος να μου πει από που στο καλό υποβάλλεται η σύμβαση μερικής απασχόλησης;

στο ΣΕΠΕ χειρογραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Α, ωραία ευχαριστώ.

 

Σε οκτώ μέρες, όπως πριν, υποθέτω;

 

Ναι. Από 1/7/2013 θα μπει και αυτό στο ηλεκτρονικό σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι. Από 1/7/2013 θα μπει και αυτό στο ηλεκτρονικό σύστημα.

 

 

Τα ηλεκτρονικά μας μάραναν.......

 

Μετά από διαδοχικές επισκέψεις συζητήσεις σε ΣΕΠΕ, ΟΑΕΔ, ΙΚΑ καταλήξανε όλοι ότι η περιπτωση που έχω αναφέρει (οικοδόμοι) δεν έχει προβλεφθεί. Με παρέπεμψαν στο Υ.Ε.Κ.Α.

Δυο μέρες δεν μπόρεσα να πιάσω γραμμή.

Εστειλα ερώτημα και αναμένω απάντηση........

 

 

ΥΓ: να έχεις κενή θέση εργασίας, να έχεις τον εν δυνάμει εργαζόμενο και να του λες δεν μπορώ να σε προσλάβω γιατί δεν έχει πρόβλεψη το μηχανογραφικό του ΥΕΚΑ.

Μέτρα για την προώθηση της απασχόλησης ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα ηλεκτρονικά μας μάραναν.......

 

Μετά από διαδοχικές επισκέψεις συζητήσεις σε ΣΕΠΕ, ΟΑΕΔ, ΙΚΑ καταλήξανε όλοι ότι η περιπτωση που έχω αναφέρει (οικοδόμοι) δεν έχει προβλεφθεί. Με παρέπεμψαν στο Υ.Ε.Κ.Α.

Δυο μέρες δεν μπόρεσα να πιάσω γραμμή.

Εστειλα ερώτημα και αναμένω απάντηση........

 

 

ΥΓ: να έχεις κενή θέση εργασίας, να έχεις τον εν δυνάμει εργαζόμενο και να του λες δεν μπορώ να σε προσλάβω γιατί δεν έχει πρόβλεψη το μηχανογραφικό του ΥΕΚΑ.

Μέτρα για την προώθηση της απασχόλησης ..........

 

Γιατί δεν το πάς χειρόγραφα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσπαθώ να στείλω από το πρωί αρχικό ετήσιο πίνακα  αλλά στην εισαγωγή η επιλογή παράρτημα δεν ανοίγει οπότε δεν μπορώ το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...