Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Πρέπει να την έκανα την πατάτα!Λοιπόν σκάναρα και ανέβασα το παλιό έντυπο καταγγελίας, γιατί δεν κατάλαβα οτι είχα την δυνατότητα ότι μπορούσα να το εκτυπώσω. στα τηλέφωνα δεν απαντάει κανείς!μπορεί να γίνει ακύρωση της διαδικασίας που έχω κάνει?

όταν λες παλιό έντυπο?

 

το παλιό σκανάρεις και ανεβάζεις υπογεγγραμένο..

 

δεν σε πιάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όταν λες παλιό έντυπο?

 

το παλιό σκανάρεις και ανεβάζεις υπογεγγραμένο..

 

δεν σε πιάνω..

λοιπόν τι έκανα:εκτύπωσα την καταγγελία σύμβασης εργασίας όπωσ ήταν παλιά. ήρθε ο υπάλληλος υπέγραψε και αυτό το 'έντυπο αφου συμπλήρωσα την φόρμα, το σκάναρα, το ανέβασα και το υπέβαλα. αφού έκανα όλα αυτά κατάλαβα ότι πρώτα συμπληρώνουμε την φόρμα την εκτυπώνουμε και μετά την υπογράφουμε και το ε6 ανεβάζουμε και υποβάλλουμε. τελικά τι ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ας με βοηθήσει κάποιος ..έστειλα.. προσληψη την προηγουμενη μερα πριν αναλαβει εργασια και την επομενη που επρεπε να εμφανιστει δεν εμφανιστηκε στην δουλεια... πως μπορω να  ακυρωσω στις υπηρεσιες την προσληψη και τον πινακα; γιατι με κοιτανε σαν εξωγηινο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως εννοείς το χειρόγραφο που καταθέταμε σον οαεδ?γιαυτό λές το παλιό και όχι αυτό που συμπλήρωσες στην ηλεκτρονική υποβολή σεπε-οαεδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λοιπόν τι έκανα:εκτύπωσα την καταγγελία σύμβασης εργασίας όπωσ ήταν παλιά. ήρθε ο υπάλληλος υπέγραψε και αυτό το 'έντυπο αφου συμπλήρωσα την φόρμα, το σκάναρα, το ανέβασα και το υπέβαλα. αφού έκανα όλα αυτά κατάλαβα ότι πρώτα συμπληρώνουμε την φόρμα την εκτυπώνουμε και μετά την υπογράφουμε και το ε6 ανεβάζουμε και υποβάλλουμε. τελικά τι ισχύει?

συμπληρώνεις τη φόρμα (Ε6) και πριν την υποβάλλεις φορτώνεις το σκαναριμένο έντυπο απόλυσης..κάνεις υποβολή και σου βγάζει την επιββεβαίωση ότι στάλθηκε..την εκτυπώνεις και γυρνάς πίσω και εκτυπώνεις και το Ε6..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως εννοείς το χειρόγραφο που καταθέταμε σον οαεδ?γιαυτό λές το παλιό και όχι αυτό που συμπλήρωσες στην ηλεκτρονική υποβολή σεπε-οαεδ?

ναι ακριβώς αυτό το έντυπο που ανέβασα σε μορφή pdf είναι το αυτό που καταθέταμε χειρόγραφα! και δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι και πως διορθώνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και πως δέχθηκε μόνο το σκαναρισμένο?

 

νομίζω πως σωστά τα έκανες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και πως δέχθηκε μόνο το σκαναρισμένο?

 

νομίζω πως σωστά τα έκανες..

αχ δεν σας το εξηγώ καλά μάλλον. συμπλήρωσα την φορμα Ε6 και το pdf που ανέβασα ήταν αυτό που καταθέταμε στον ΟΑΕΔ μέχρι τώρα και έκανα υποβολή.και στα χέρια μου αυτήν την στιγμή έχω το εκτυπωμενό ε6 με αριθμό πρωτοκολλού. αλλά μετά διαβάζοντας την αρχική σελίδα του site  καταλαβά ότι συμπληρώνουμε το Ε6 το εκτυπώνουμε αυτό υπογράφει ο υπάλληλος ,το ανεβάζουμε και το υποβάλλυμε. έχω κάνει λάθος στην υποβολή ή έχω κάταλάβει λάθος αυτά που διάβασα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αχ δεν σας το εξηγώ καλά μάλλον. συμπλήρωσα την φορμα Ε6 και το pdf που ανέβασα ήταν αυτό που καταθέταμε στον ΟΑΕΔ μέχρι τώρα και έκανα υποβολή.και στα χέρια μου αυτήν την στιγμή έχω το εκτυπωμενό ε6 με αριθμό πρωτοκολλού. αλλά μετά διαβάζοντας την αρχική σελίδα του site  καταλαβά ότι συμπληρώνουμε το Ε6 το εκτυπώνουμε αυτό υπογράφει ο υπάλληλος ,το ανεβάζουμε και το υποβάλλυμε. έχω κάνει λάθος στην υποβολή ή έχω κάταλάβει λάθος αυτά που διάβασα?

 σωστά το διαβάζεις..αλλά..

 

δεν νομίζω πως έχεις κάποιο πρόβλημα..

 

το έχω κάνει και γω στην αρχή κανα δυο φορές..

 

τους έστειλα στον οαεδ με την υποβολή του Ε6 και την επιβεβαίωση καθώς και το παλιό έντυπο υπογεγγραμένο και όλα ήταν οκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μου έβγαλε ένα κειμενάκι ότι υποβλήθηκε επιτυχώς αλλά δεν έχω κάποιο άλλο έγγραφο εκτός του Ε6 με το πρωτ/λο στα χέρια μου.και η κατάσταση που μου εμφανίζεται στο site για την καταγγελία είναι "υποβληθείσα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μην αγχώνεσαι..

 

δώσε στον εργαζόμενο μια φωτοτυπία από την επιβεβαίωση, το Ε6 με τον αρ.πρωτοκόλλου υπογεγγραμένο καθώς και το παλιό το έντυπο καταγγελίας υπογεγγραμένο και δε θα έχεις πρόβλημα..ούτε και αυτός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ας με βοηθήσει κάποιος ..έστειλα.. προσληψη την προηγουμενη μερα πριν αναλαβει εργασια και την επομενη που επρεπε να εμφανιστει δεν εμφανιστηκε στην δουλεια... πως μπορω να  ακυρωσω στις υπηρεσιες την προσληψη και τον πινακα; γιατι με κοιτανε σαν εξωγηινο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΠΟ ΤΟ SITE E-SERVICES YEKA

 

Καταγγελία Συμβασης(E6): Ο εργοδότης και ο εργαζόμενος πρέπει απαραίτητα να υπογράψουν τη συμπληρωμένη φόρμα του ηλεκτρονικού εντύπου Ε6 πριν την οριστική υποβολή. Κανένα άλλο έντυπο πλην της εκτύπωσης με συμπληρωμένα τα στοιχεία του Ε6 δεν χρησιμοποιείται για υπογραφή και δεν είναι αποδεκτό για επισύναψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΠΟ ΤΟ SITE E-SERVICES YEKA

 

Καταγγελία Συμβασης(E6): Ο εργοδότης και ο εργαζόμενος πρέπει απαραίτητα να υπογράψουν τη συμπληρωμένη φόρμα του ηλεκτρονικού εντύπου Ε6 πριν την οριστική υποβολή. Κανένα άλλο έντυπο πλην της εκτύπωσης με συμπληρωμένα τα στοιχεία του Ε6 δεν χρησιμοποιείται για υπογραφή και δεν είναι αποδεκτό για επισύναψη.

έγινε όμως αποδεκτό. τέλος πάντων δεν μπορώ να τους βρώ στο τηλέφωνο για να δω τι μπορώ να κάνω. Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ας με βοηθήσει κάποιος ..έστειλα.. προσληψη την προηγουμενη μερα πριν αναλαβει εργασια και την επομενη που επρεπε να εμφανιστει δεν εμφανιστηκε στην δουλεια... πως μπορω να  ακυρωσω στις υπηρεσιες την προσληψη και τον πινακα; γιατι με κοιτανε σαν εξωγηινο..

νομίζω ότι δεν ακυρώνονται.εγώ στη θέση σου θα του κόλλαγα ένα ένσημο για παν ενδεχόμενο και θα έκανα οικιοθελή αποχώρηση την ίδια ημερομηνία με την πρόσληψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

έγινε όμως αποδεκτό. τέλος πάντων δεν μπορώ να τους βρώ στο τηλέφωνο για να δω τι μπορώ να κάνω. Σας ευχαριστώ

ότι και να στείλεις θα γίνει αποδεκτό , κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από την στιγμή που ο εργοδότης αποφάσισε να καταγγείλει την σύμβαση και ο εργαζόμενος υπέγραψε στο παλιό έντυπο. Η καταγγελία είναι έγκυρη αν θέλουν και το καινούργιο έντυπο ας υπογράψει και στο καινουργιο και να το έχεις στο αρχείο για περίπτωση ελέγχου . Πιστεύω πως το πδφ το θέλουν για την υπογραφή . Η ουσία υπάρχει και στο παλίο και στο καινούργιο έντυπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

νομίζω ότι δεν ακυρώνονται.εγώ στη θέση σου θα του κόλλαγα ένα ένσημο για παν ενδεχόμενο και θα έκανα οικιοθελή αποχώρηση την ίδια ημερομηνία με την πρόσληψη

αυτό είναι μια λύση αλλά δεν ειναι και 'αδικο απο την αλλη με τα κολωσυστηματα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδη πρωτη φορα εκανα απολυση (και πρωτη φορα χρησιμοποιησ ηλεκτρονικα το συστημα) με ληξη συμβασης ορισμενου χρονου, προσπαθοντας εδω και 3 ημερες τωρα τελικα που εστειλα βλεπω οτι εχει γινει 3 φορες η διαδικασια!!!!! ενω τωρα μου εδωσε πρωτη φορα οτι υποβληθηκε. Τι κανω τωρα σβηνω τις 2? και που ενια το αποδεικτικο κατι τελος παντων γιατι το μονο που βλεπω εινα οτι υποβληθηκε οτα μπαινω στη διαχειριση αλλα ουτε αρ.πρωτοκολου ουτε ημερομηνια τιποτα.Ποια ειναι το αποδεικτικο που πρεπει να τυπωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΑΛΛΑΓΗΣ ΒΑΡΔΙΩΝ ΟΠΟΥ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΙ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ( Κ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΣΤΙΑΣΗ ) . ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟΥ ? ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδη πρωτη φορα εκανα απολυση (και πρωτη φορα χρησιμοποιησ ηλεκτρονικα το συστημα) με ληξη συμβασης ορισμενου χρονου, προσπαθοντας εδω και 3 ημερες τωρα τελικα που εστειλα βλεπω οτι εχει γινει 3 φορες η διαδικασια!!!!! ενω τωρα μου εδωσε πρωτη φορα οτι υποβληθηκε. Τι κανω τωρα σβηνω τις 2? και που ενια το αποδεικτικο κατι τελος παντων γιατι το μονο που βλεπω εινα οτι υποβληθηκε οτα μπαινω στη διαχειριση αλλα ουτε αρ.πρωτοκολου ουτε ημερομηνια τιποτα.Ποια ειναι το αποδεικτικο που πρεπει να τυπωσει

Ρε συναδελφοι καποιος γιατι ενω εκανε υποβολη και με παει σε νεα αναγγελια δεν βλεπω ουτε αρ.πρωτοκ.ουτε ημερ.υποβολης στη διαχειριση Με κοκκινα μονο τη λεξη προσωρινη  και στο εντυπο ενα κωδικο συστηματος πχ.15345 Εχει υποβληθει τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε συναδελφοι καποιος γιατι ενω εκανε υποβολη και με παει σε νεα αναγγελια δεν βλεπω ουτε αρ.πρωτοκ.ουτε ημερ.υποβολης στη διαχειριση Με κοκκινα μονο τη λεξη προσωρινη  και στο εντυπο ενα κωδικο συστηματος πχ.15345 Εχει υποβληθει τι γινεται?

Πήγαινε και κάνε αναζήτηση αγγελιών και εάν εξακολουθεί να σου δείχνει οτι είναι προσωρινή πάει να πει ότι δεν έχεις κάνει υποβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πήγαινε και κάνε αναζήτηση αγγελιών και εάν εξακολουθεί να σου δείχνει οτι είναι προσωρινή πάει να πει ότι δεν έχεις κάνει υποβολή.

EYΧΑΡΙΣΤΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...