Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπερα. Πηρα σημερα τηλεφωνο στον οαεδ να ρωτησω σχετικα με την διαδικασια αντικαταστασης εργαζομενου στο προγραμμα ειδικο διετες και μου απαντησανε οτι τους εχει ερθει διευκρινιστικο email το οποιο λεει οτι εκτος απο το συστατικο σημειωμα θεσης εργασιας που πηγαινει στον οαεδ και υπογραφει ο εργαζομενος και μετα το πηγαινει ο εργοδοτης στον οαεδ για την προσληψη του ΠΡΕΠΕΙ να γινει κ ηλεκτρονικα η προσληψη με το εντυπο Ε3. Ισχυει? Γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος? Επειδη ο εργαζομενος αυριο θα αναλαβει εργασια στις 9:00 εγω λεω να στειλω απο σημερα(ΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ) το Ε3 με ημερομηνια προσληψης 12/03 και ωρα εναρξης εργασιας (κατα την πρωτη μερα προσληψης) 9:00. Επισης λεω να αναφερω και στις παρατηρησεις οτι εχει υποβληθει κ χειρογραφα το συστικο σημειωμα και η προσληψη για την αντικατασταση εργαζομενου του προγραμματος. Πιστευω οτι δεν θα υπαρχει καποιο προβλημα ετσι? Εσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλά γιατί παραπονιέστε ότι δεν δουλέύει ?

 

Επιτέλους όλα συμβαδίζουν με αυτό που γίνεται τόσο καιρό.

 

Τόσο καιρό ένιωθα ότι με γ....ε και επιτέλους γίνανε όλα ένα απίστευτο μπ@@@@@λο .

 

Μόνο το φωτάκι λείπει και ο τιμοκατάλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

"Λόγω εργασιών συντήρησης, το πληροφοριακό σύστημα ΣΕΠΕ-ΟΑΕΔ βρίσκεται προσωρινά εκτός λειτουργίας."

 

Αγνωστο μέχρι πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν λειτουργεί τίποτα ,τι έγινε τάφτυσε το σύστημα ακόμα δεν λειτούργησε.Μπήκε κανείς σήμερα.Απο το πρωί προσπαθώ να συνδεθώ.Δεν μπορώ άλλο τα νεύρα μου .Εχασα όλη την μέρα μου μια με τις απδ μια με τον οαεδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα μια ερώτηση ξέρω οτι  η πρόσληψη πρέπει να πάει πριν απο την ανάληψη της εργασίας το ιδιο ισχύει και για τον πινάκα προσωπικού γιατί στο τηλ μου είπανε οτι το αργότερο την ίδια μέρα και οχι υποχρεωτικά πριν την ανάληψη της εργασίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

"Τα στοιχεία που εισάγατε δεν είναι σωστά. Ξαναπροσπαθήστε." Ξανά τα ίδια!!!!

ΕΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΜΑΗ ΜΗΝΑ ΣΤΙΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα μια ερώτηση ξέρω οτι  η πρόσληψη πρέπει να πάει πριν απο την ανάληψη της εργασίας το ιδιο ισχύει και για τον πινάκα προσωπικού γιατί στο τηλ μου είπανε οτι το αργότερο την ίδια μέρα και οχι υποχρεωτικά πριν την ανάληψη της εργασίας. 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/15844

 

αρθρο.4

 

 

β) Το έντυπο Ε3 (αναγγελία πρόσληψης) και το Ε4 (πίνακας προσωπικού) που υποβάλλεται συμπληρωματικά ως προς τις νέες προσλήψεις, υποβάλλονται ηλεκτρονικά το αργότερο την ίδια ημέρα της πρόσληψης και πάντως πριν από την ανάληψη υπηρεσίας από τον εργαζόμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα σας, προσπαθώ να μπω στο https://eservices.yeka.gr/ και μου λέει "Τα στοιχεία που εισάγατε δεν είναι σωστά. Ξαναπροσπαθήστε." δεν έχω κάνει λάθος γιατί μου το γράφει σε όλες τις εταιρίες που προσπαθώ να το κάνω.

 

EDIT 10:46 όλα μια χαρά τώρα. Δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μόλις πριν από 2 λεπτά έστειλα το κατωτέρω κείμενο στην φόρμα επικοινωνίας στο site του yeka.gr

 

"Κύριοι,είστε απαράδεκτοι!!! Αν το σύστημα υποβολής των εντύπων ΣΕΠΕ,ΟΑΕΔ, δεν ήταν έτοιμο να μήν επιβάλλατε την εφαρμογή του.  Από 8,00 μέχρι 12,00 κατάφερα να στείλω μία πρόσληψη και μόλις πριν 5 λεπτά τον πίνακα. Συνέχεια βγάζει μήνυμα οτι δεν είναι σωστοί οι κωδικοί και αργότερα με τους ίδιους κωδικούς μας εισάγει στο σύστημα. Και ποιός σας είπε οτι έχετε δικαίωμα να μου επιβάλλετε ένα σύστημα με χίλια προβλήματα και να πρέπει να ξοδεύω ένα ολόκληρο τετράωρο για μιά πρόσληψη. Αλλά φυσικά δεν μπορώ να βρω πουθενά το δίκιο μου."

 

Καλό θα ήταν αν θέλουν οι συνάδελφοι να τους κατακλύσουμε με αντίστοιχα μηνύματα διαμαρτυρίας, μήπως και θορυβηθούν λίγο από τις πολλές και έντονες διαμαρτυρίες. Επιτέλους κάποια στιγμή θα πρέπει να διαμαρτυρηθούμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μία βοήθεια...

 

θέλω να κάνω την πρώτη απόλυση ,την στέλνω ηλεκτρονικά ,

εκτυπώνω και υπογράφουν εργοδότης-εργαζόμενος

 

μετά σκανάρω το έντυπο με τις υπογραφές 

 

η επισύναψη που γίνεται  και πότε? δηλ. αν η απόλυση υποβληθεί σήμερα,το αρχείο μπορεί να σταλεί αύριο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μία βοήθεια...

 

θέλω να κάνω την πρώτη απόλυση ,την στέλνω ηλεκτρονικά ,

εκτυπώνω και υπογράφουν εργοδότης-εργαζόμενος

 

μετά σκανάρω το έντυπο με τις υπογραφές 

 

η επισύναψη που γίνεται  και πότε? δηλ. αν η απόλυση υποβληθεί σήμερα,το αρχείο μπορεί να σταλεί αύριο? 

πριν την υποβολή πρέπει να ανεβάσεις και να στείλεις και την καταγγελία...δεν προχωράει αλλιώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΑΛΛΑΓΗΣ ΒΑΡΔΙΩΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΕΟ ΠΙΝΑΚΑ ; ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΥΜΕ Κ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η ΑΠΛΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟΥ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μόλις πριν από 2 λεπτά έστειλα το κατωτέρω κείμενο στην φόρμα επικοινωνίας στο site του yeka.gr

 

"Κύριοι,είστε απαράδεκτοι!!! Αν το σύστημα υποβολής των εντύπων ΣΕΠΕ,ΟΑΕΔ, δεν ήταν έτοιμο να μήν επιβάλλατε την εφαρμογή του.  Από 8,00 μέχρι 12,00 κατάφερα να στείλω μία πρόσληψη και μόλις πριν 5 λεπτά τον πίνακα. Συνέχεια βγάζει μήνυμα οτι δεν είναι σωστοί οι κωδικοί και αργότερα με τους ίδιους κωδικούς μας εισάγει στο σύστημα. Και ποιός σας είπε οτι έχετε δικαίωμα να μου επιβάλλετε ένα σύστημα με χίλια προβλήματα και να πρέπει να ξοδεύω ένα ολόκληρο τετράωρο για μιά πρόσληψη. Αλλά φυσικά δεν μπορώ να βρω πουθενά το δίκιο μου."

 

Καλό θα ήταν αν θέλουν οι συνάδελφοι να τους κατακλύσουμε με αντίστοιχα μηνύματα διαμαρτυρίας, μήπως και θορυβηθούν λίγο από τις πολλές και έντονες διαμαρτυρίες. Επιτέλους κάποια στιγμή θα πρέπει να διαμαρτυρηθούμε!!!

Αγαπητοί συνάδελφοι επειδή είχα την ατυχία ήδη να κάνω αρκετές προσλήψεις – απολύσεις – αποχωρήσεις , δυστυχώς η κατάσταση είναι τραγική , ακόμα και αν η εφαρμογή τρέχει κανονικά. (Βέβαια επειδή βρίσκομαι σε τουριστική περιοχή – Κέρκυρα _ ανατριχιάζω όταν σκέφτομαι τι έχει να γίνει κατά το Μήνα Μάιο με τις εποχικές επιχειρήσεις) Φαντάζομαι ότι πολλοί από εμάς είχαμε την τραυματική εμπειρία να αναζητήσουμε ειδικότητα εργαζομένου στην πρόσληψη (όπου στις εκατοντάδες ειδικότητες που υπάρχουν στο σύστημα υπάρχει πχ ειδικότητα Φαροφύλακα , ακόμη και Πρωθυπουργού !!!!! ενώ στα επισιτιστικά υπάρχει μόνο μάγειρας και σερβιτόρος) . Αλήθεια όπως είναι στημένο το σύστημα όπου δεν είναι μόνο ότι ζητάει η καταχώρηση να προηγείται της πρόσληψης αλλά θέλει και όλα τα στοιχεία εργαζόμενου – εργοδότη τα οποία μόνο λογιστής μπορεί να τα συμπληρώσει  και ο οποίος βέβαια πρέπει να εργάζεται 24 ώρες 365-366 μέρες το χρόνο. (Λέω εγώ δε άραγε αφού βρήκαν τον τρόπο καταπολέμησης της εισφοροδιαφυγής δεν θα μπορούσαν να κάνουν ηλεκτρονικό το «πορτοκαλί βιβλίο» όπου πριν την ανάληψη εργασίας να καταχωρούνται τα βασικά στοιχεία του εργαζομένου – ονοματεπώνυμο , ΑΦΜ , ΑΜΚΑ – και τα υπόλοιπα να καταχωρούνται σε επόμενο χρόνο , ώστε να μπορεί ο οποιοσδήποτε να κάνει την αρχική διαδικασία ??? )      

Επίσης τέλος μήπως θα ήταν καλό τα e-mail να τα κοινοποιήσουμε και προς τις συνδικαλιστικές μας ομοσπονδίες , ΠΟΦΕΕ κλπ μπας και ξυπνήσουν ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συμβαση για μερική απασχόληση, δεν βρηκα πουθενά. Στελνουμε? 

 

Μάλλον το καλύπτει η πρόσληψη που γράφει μερική και ορισμένου χρόνου. Σωστό?    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συμβαση για μερική απασχόληση, δεν βρηκα πουθενά. Στελνουμε? 

 

Μάλλον το καλύπτει η πρόσληψη που γράφει μερική και ορισμένου χρόνου. Σωστό?    

 

Λάθος ... Την υποβάλεις χειρόγραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ωραία....   το σωστό το ξέρεις?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ωραία....   το σωστό το ξέρεις?????

 

Ναι ...

Συγγνώμη ... αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις δημοσιεύσεις μου ...

Άι εμ σόρρυ ...

 

Το έγραψα εκ των υστέρων ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σχωρεμένος......  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πριν την υποβολή πρέπει να ανεβάσεις και να στείλεις και την καταγγελία...δεν προχωράει αλλιώς..

Πρέπει να την έκανα την πατάτα!Λοιπόν σκάναρα και ανέβασα το παλιό έντυπο καταγγελίας, γιατί δεν κατάλαβα οτι είχα την δυνατότητα ότι μπορούσα να το εκτυπώσω. στα τηλέφωνα δεν απαντάει κανείς!μπορεί να γίνει ακύρωση της διαδικασίας που έχω κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...