Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Προσπαθω να στειλω τροποποιητικο πινακα ωραριου .Εχω φτιαξει το Pdf αρχειο με το προγραμμα εργασιας στο οποιο αναφερω μονο τις αλλαγες σε σχεση με τον αρχικο το επισυναπτω και οταν δινω εντολη να φυγει  μου βγαζει το παρακατω μυνημα ""δεν εχετε συμπληρωσει απασχολουμενους μισθωτους"Τι εννοει? Πρεπει να συμπληρωσω τα στοιχεια των εργαζομενων  που αναφερονται στον τροποποιητικο πινακα με αρχειο xml η στην βαση του προγραμματος?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσπαθω να στειλω τροποποιητικο πινακα ωραριου .Εχω φτιαξει το Pdf αρχειο με το προγραμμα εργασιας στο οποιο αναφερω μονο τις αλλαγες σε σχεση με τον αρχικο το επισυναπτω και οταν δινω εντολη να φυγει  μου βγαζει το παρακατω μυνημα ""δεν εχετε συμπληρωσει απασχολουμενους μισθωτους"Τι εννοει? Πρεπει να συμπληρωσω τα στοιχεια των εργαζομενων  που αναφερονται στον τροποποιητικο πινακα με αρχειο xml η στην βαση του προγραμματος?? 

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσπαθώ να στείλω πίνακα προσωπικού σε ατομική επειχήρηση,και στο κομμάτι με τα στοιχεία του ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ-ΝΟΜΙΜΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ μόλισ δώσω το ΑΦΜ του και πατήσω έλεγχος  μου βγάζει το μύνημα "ο υπεύθυνος ή Νόμινος εκπρώποσως δεν βρέθηκε"

 

Τι θέλει να πει ο ποιητής? :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μία ερώτηση και από μένα γιατί δεν το έχω αντιληφθεί κάπου μέσα στο θέμα, ούτε φυσικά το λέει ξεκάθαρα στον site πόσο μάλλον ότι δεν ήξεραν στο ΣΕΠΕ που ρώτησα....

 

Ο πίνακας των ρεπό για τα ξενοδοχεία, πώς και που κατατίθεται;;; Σαν πίνακα υπερωριών; Όχι απ'ότι καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μία ερώτηση και από μένα γιατί δεν το έχω αντιληφθεί κάπου μέσα στο θέμα, ούτε φυσικά το λέει ξεκάθαρα στον site πόσο μάλλον ότι δεν ήξεραν στο ΣΕΠΕ που ρώτησα....

 

Ο πίνακας των ρεπό για τα ξενοδοχεία, πώς και που κατατίθεται;;; Σαν πίνακα υπερωριών; Όχι απ'ότι καταλαβαίνω...

Αν δεν έχετε καμία ηλεκτρονική  υποβολή έως τώρα επιλέγεται αρχικό , να έχετε κάνει επιλέγεται συμπληρωματικό ωραρίου . Και στις δύο περιπτώσεις συμπληρώνεται όλα τα σχετικά και στο τέλος  επισύναψη αρχείο σε μορφή πδφ με τα ρεπό .

 Η διαφορά του πίνακα Ρεπό είναι μόνο ότι επισυνάπτουμε το αρχείο με ρεπό ,αλλαγές κτλ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσπαθώ να στείλω πίνακα προσωπικού σε ατομική επειχήρηση,και στο κομμάτι με τα στοιχεία του ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ-ΝΟΜΙΜΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ μόλισ δώσω το ΑΦΜ του και πατήσω έλεγχος  μου βγάζει το μύνημα "ο υπεύθυνος ή Νόμινος εκπρώποσως δεν βρέθηκε"

 

Τι θέλει να πει ο ποιητής? :angry:

 

Το συνάντησα και εγώ. Δεν υπήρχε ο εκπρόσωπος στα στοιχεία του ΙΚΑ. Πρέπει να πας να κάνεις μεταβολή και να τον δηλώσεις. Εγώ είχα περίπτωση μη κερδοσκοπικού που δεν είχε περαστεί ποτέ ο εκπρόσωπος μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν δεν έχετε καμία ηλεκτρονική  υποβολή έως τώρα επιλέγεται αρχικό , να έχετε κάνει επιλέγεται συμπληρωματικό ωραρίου . Και στις δύο περιπτώσεις συμπληρώνεται όλα τα σχετικά και στο τέλος  επισύναψη αρχείο σε μορφή πδφ με τα ρεπό .

 Η διαφορά του πίνακα Ρεπό είναι μόνο ότι επισυνάπτουμε το αρχείο με ρεπό ,αλλαγές κτλ .

 

Eυχαριστώ για την άμεση απόκριση. Έχω καταθέσει Ετήσιο αλλά μέχρι να καταθέσω τα ρεπό σίγουρα θα κάνω μερικές προσλήψεις ακόμα, άρα συμπληρωματικούς. Δηλαδή θα σκανάρω το έντυπο που έχω των ρεπό όπως ήταν και θα το ανεβάσω σαν συμπληρωματικό ωραρίου και τελείωσε; Με προθεσμία λογικά πριν την πρώτη μέρα που θα βάλω. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά σας παρακαλώ μήπως σας έχει τύχει....αφού υποβάλλουμε τον πίνακα προσωπικού αυτός θα πάρει πρωτόκολλο και τον τυπώνουμε για χρήση....Υπάρχει κανένα επόμενο βήμα που μας αναγράφει σαν απόδειξη "ΕΠΙΤΥΧΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗ" εκτός απο τη δυνατότητα να δούμε τους πίνακες απο την αναζήτηση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας,θα μου επιτρέψετε να κάνω μια ανακεφαλαίωση ως προς τα υποβληθέντα ηλεκτρονικα έντυπα:

α) Ε3 αναγγελία πρόσληψης προθεσμία ίδια μέρα και πριν την ανάληψη εργασίας

β) Ε4 Πίνακας προσωπικού προθεσμία ίδα μέρα (κατά την πρόσληψη νέου εργαζόμενου ) και ετήσιο εως 15/11/***,για μεταβολή αποδοχών εντός 15 ημερών,για μεταβολή ωραρίου ίδια μέρα ,

γ) Ε5 Αναγγελία οικειοθελούς αποχώρησης εντός 8 ημερών (όπως και χειρόγραφα) και είναι προαιρετική η σάρωση και αποστολή των υπογραφών

δ) Ε6 Καταγγελία σύμβασης αορίστου χρόνου εντός 8 ημερών (όπως και χειρόγραφα) και υποχρεωτική η σάρωση και αποστολή του εντύπου σε δύο φάσεις

ε) Ε7 Σύμβαση ορισμένου χρόνου προθεσμία όπως και χειρόγραφα?

στ) Ε8 Υπερωριακή απασχόληση ?

ζ) Ε9 Αιτηση για έγκριση Υπερωριακής απασχόλησης ?

Θα σας παρακαλούσα πολύ για την επιβεβαίωση των ανωτέρω και σας ευχαριστώ .

ή το πολύ εντός δύο ημερών.(πολύ σημαντικό για μας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά σας παρακαλώ μήπως σας έχει τύχει....αφού υποβάλλουμε τον πίνακα προσωπικού αυτός θα πάρει πρωτόκολλο και τον τυπώνουμε για χρήση....Υπάρχει κανένα επόμενο βήμα που μας αναγράφει σαν απόδειξη "ΕΠΙΤΥΧΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗ" εκτός απο τη δυνατότητα να δούμε τους πίνακες απο την αναζήτηση???

πριν τον τυπώσεις σου βγάζει μια σελίδα με τα στοιχεία την επιχείρησης, πρωτόκολλο κτλ και το " επιτυχής υποβολή" ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

 

Έχω μία καταγγελία . Η εργαζόμενη δεν θα την υπογράψει.Θα την πάρει Δευτέρα με Δικαστικό επιμελητή.Είναι σε επιδοτούμενο ΟΑΕΔ.(πτυχιούχων). Με παίρνει σήμερα η εργοδότρια(έχει βρει αντικαταστάτη), της είπε λέει ο ΟΑΕΔ να κάνει ο λογιστής σήμερα διακοπή ??? για να μπορεί λέει Δευτέρα να προχωρήσει ο ΟΑΕΔ με την αντικατάσταση. Τι κάνω εγώ τώρα? Καταθέτω ηλεκτρονικά καταγγελία? Χωρίς υπογραφή εργαζομένου? Την καταθέτω  Δευτέρα και  στέλνω  σκαναρισμένη την επίδοση του επιμελητή?

 

καμιά ιδεά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

 

Έχω μία καταγγελία . Η εργαζόμενη δεν θα την υπογράψει.Θα την πάρει Δευτέρα με Δικαστικό επιμελητή.Είναι σε επιδοτούμενο ΟΑΕΔ.(πτυχιούχων). Με παίρνει σήμερα η εργοδότρια(έχει βρει αντικαταστάτη), της είπε λέει ο ΟΑΕΔ να κάνει ο λογιστής σήμερα διακοπή ??? για να μπορεί λέει Δευτέρα να προχωρήσει ο ΟΑΕΔ με την αντικατάσταση. Τι κάνω εγώ τώρα? Καταθέτω ηλεκτρονικά καταγγελία? Χωρίς υπογραφή εργαζομένου? Την καταθέτω  Δευτέρα και  στέλνω  σκαναρισμένη την επίδοση του επιμελητή?

 

καμιά ιδεά?

 

Αφού μέσα σε οχτώ μέρες μπορείς να κάνεις και συμπληρωματική στείλε τώρα για να προλάβεις και μετά ξαναστέλνεις και την επίδοση του δικαστικού επιμελητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το συνάντησα και εγώ. Δεν υπήρχε ο εκπρόσωπος στα στοιχεία του ΙΚΑ. Πρέπει να πας να κάνεις μεταβολή και να τον δηλώσεις. Εγώ είχα περίπτωση μη κερδοσκοπικού που δεν είχε περαστεί ποτέ ο εκπρόσωπος μέσα.

 

Πηγαίνετε άμεσα τώρα που δεν έχει πρόστιμο στο ΙΚΑ και δηλώστε αλλαγές στα ΔΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας,θα μου επιτρέψετε να κάνω μια ανακεφαλαίωση ως προς τα υποβληθέντα ηλεκτρονικα έντυπα:

α) Ε3 αναγγελία πρόσληψης προθεσμία ίδια μέρα και πριν την ανάληψη εργασίας

β) Ε4 Πίνακας προσωπικού προθεσμία ίδα μέρα (κατά την πρόσληψη νέου εργαζόμενου ) και ετήσιο εως 15/11/***,για μεταβολή αποδοχών εντός 15 ημερών,για μεταβολή ωραρίου ίδια μέρα 1) ο εργοδότης υποβάλλει ηλεκτρονικά το έντυπο Ε4 (πίνακας προσωπικού) συμπληρωμένο μόνο ως προς τα στοιχεία ί) της μεταβολής των αποδοχών εντός δεκαπέντε (15) ημερών από τη μεταβολή και ii) της αλλαγής ή τροποποίησης του ωραρίου ή της οργάνωσης του χρόνου εργασίας, την ίδια ημέρα ή το αργότερο εντός δύο (2) εργασίμων ημερών από την ημερομηνία αλλαγής του ωραρίου ή της οργάνωσης του χρόνου εργασίας.,

γ) Ε5 Αναγγελία οικειοθελούς αποχώρησης εντός 8 ημερών (όπως και χειρόγραφα) και είναι προαιρετική η σάρωση και αποστολή των υπογραφών

δ) Ε6 Καταγγελία σύμβασης αορίστου χρόνου εντός 8 ημερών (όπως και χειρόγραφα) και υποχρεωτική η σάρωση και αποστολή του εντύπου σε δύο φάσεις

ε) Ε7 Σύμβαση ορισμένου χρόνου προθεσμία όπως και χειρόγραφα?

στ) Ε8 Υπερωριακή απασχόληση ?

ζ) Ε9 Αιτηση για έγκριση Υπερωριακής απασχόλησης ?

Θα σας παρακαλούσα πολύ για την επιβεβαίωση των ανωτέρω και σας ευχαριστώ .

απ.5072/6/25-02-13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα.

 

Υπαρχει καποιο θεμα με το site?

 

Οτι κωδικους και να εισαγω μου βγαζει μυνημα "Τα στοιχεία που εισάγατε δεν είναι σωστά. Ξαναπροσπαθήστε."

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο το πρωι προσπαθω να μπω και στο site του ΙΚΑ και δεν ανοιγει με τιποτα, πως θα στειλουμε ΑΠΔ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κάτι ήξερα εγώ που τα πήγαινα χέρι χέρι.....

 

Ήθελα να στείλω σήμερα ένα γ@μοπίνακα και μια γ@μοπρόσληψη....

 

@ρχ!δ!@..............

 

 

Υγ: ενημερωτικά, υπάρχει πρόβλημα... Εκτυπώστε τα μηνύματα λάθους που βγάζει ο περιηγητής, για να μη βρεθούμε μπερδεμένοι... Στην επιθεώρηση που μίλησα, τους το έχουν πει κι άλλοι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΔΕ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΚΡΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΗΞΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΡΑΦΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ... μαλιστα εστειλα και εμαιλ και απαντηση  καμια...

 

μια ερωτηση οταν στελνουμε προγραμμα εργασιας σε συμπληρωματικο ωραριου το αρχειοπου επισυναπτουμε παιρνει καποιο αριθμο γιατι εγω που το εστειλα ειναι το ιδιο με αυτο που ανεβασα... μονο ο πινακας πηρε αριθμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΑΙΔΑΚΙΑ?? ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?? ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ  ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΠΔ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΕΠΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΑΙΔΑΚΙΑ?? ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?? ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ  ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΠΔ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΕΠΕ. 

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ. ΜΝΜ: ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΝΕΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΩΣ ΤΙΣ 15.00 ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ. ΤΙ ΚΑΝΩ??? ΤΑ ΤΗΛ. ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ!!!ΟΥΤΕ ΙΚΑ ΟΥΤΕ ΣΕΠΕ-ΟΑΕΔ.ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ:ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΛΗΨΗ,ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΔΕ ΘΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΠΑΡΟΛΟ ΑΝ ΟΙ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΡΕΘΕΙ ΑΔΗΛΩΤΟΣ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ SITE?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και από ΄μένα.. Μία βοήθεια... έχω στείλει ετήσιο πίνακα εργαζομένων στο ΣΕΠΕ στις 15/11... (γηροκομείο με 20 άτομα προσωπικό). Από τότε μέχρι σήμερα δεν έχω καμμια πρόσληψη ή αποχώρηση, το μόνο που έδινα κάθε μήνα ήταν ο πίνακας με τα ρεπο στο ΣΕΠΕ πάλι.. Τώρα που είναι να δώσω τον πίνακα ρεπό μέχρι 31/03 ηλεκτρονικά, ποια είναι τα βήματα? Θα δώσω σαν αρχικό ηλεκτρονικά τον ετήσιο με υποσημείωση επαναυποβολής και με αρχειο pdf τον καινούργιο πίνακα ρεπό? Θα πρέπει να γράψω ότι είναι συμπληρωματικός ωραρίου κάπου? Απόδειξη ότι έχει σταλεί ο καινούργιος πίνακας ρεπό θα μπορέσω να εκτυπώσω από κάπου, δεδομένου ότι αυτό θα γίνεται κάθε μήνα? :rolleyes: Ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...