Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ας μου επιβεβαιώσει καποιος παρακαλω...

 

το μονο επισυναπτομενο αρχειο που εχουμε υποχρεωση μαζι με την ηλεκτρονική υποβολή ειναι η καταγγελία σύμβασης, ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ας μου επιβεβαιώσει καποιος παρακαλω...

 

το μονο επισυναπτομενο αρχειο που εχουμε υποχρεωση μαζι με την ηλεκτρονική υποβολή ειναι η καταγγελία σύμβασης, ετσι?

ΣΩΣΤΑ...

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΚΑΝΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΣΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΑΠΟ 8ΩΡΟ ΣΕ 5ΩΡΟ. ΤΙ ΠΙΝΑΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ??? ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ Η ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΩΣΤΑ...

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΚΑΝΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΣΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΑΠΟ 8ΩΡΟ ΣΕ 5ΩΡΟ. ΤΙ ΠΙΝΑΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ??? ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ Η ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟΥ?

 

Τροποποιητικό αποδοχών σίγουρα, αφού έχει αλλαγή στις αποδοχές (δεν φαντάζομαι να έμεινε με τις ίδιες!).

Τροποποιητικό ωραρίου μόνο αν εργάζεται σε βάρδιες και δεν είναι σταθερού ωραρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/15844

 

θ) Ειδικά για τις περιπτώσεις εργοδοτών των κλάδων τουρισμού , επισιτισμού και συσκευασίας- διαλογής και μεταποίησης αγροτικών προϊόντων που απασχολούν εποχικά εργαζόμενους καθώς και για τις Εταιρείες Προσωρινής Απασχόλησης ( ΕΠΑ) που προσλαμβάνουν ως άμεσος εργοδότης εργαζομένους, δύνανται να υποβάλλουν τα έντυπα Ε3 και Ε7, με ομαδικό τρόπο καταχώρησης

Και πως γίνεται αυτό? Για τον πίνακα ειναι οκ ευκολο αλλά για το Ε3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και πως γίνεται αυτό? Για τον πίνακα ειναι οκ ευκολο αλλά για το Ε3?

 

Δεν λέει για τον πίνακα:

 

Ε3. Αναγγελία πρόσληψης,

 

Ε7. Βεβαίωση - Δήλωση εργοδότη για συμβάσεις ορισμένου χρόνου ή έργου,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τροποποιητικό αποδοχών σίγουρα, αφού έχει αλλαγή στις αποδοχές (δεν φαντάζομαι να έμεινε με τις ίδιες!).

Τροποποιητικό ωραρίου μόνο αν εργάζεται σε βάρδιες και δεν είναι σταθερού ωραρίου.

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ Κ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ Κ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΩΡΑΡΙΟΥ??? ΤΙ ΛΕΤΕ DOCTOR?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ Κ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ Κ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΩΡΑΡΙΟΥ??? ΤΙ ΛΕΤΕ DOCTOR?

 

Δεν χρειάζεται στις παρατηρήσεις. Θα το αναγράψει στο ωράριο εργασίας του τροποποιητικού πίνακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα μια ερωτησούλα και εγώ.

Πρέπει να καταθέσω πίνακα για ρεπό εξαμήνου. Γνωρίζεται τον τρόπο? Πρέπει να καταθέσω κανονικό πίνακα με επισήναψη τον πίνακα ρεπό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν λέει για τον πίνακα:

 

Ε3. Αναγγελία πρόσληψης,

 

Ε7. Βεβαίωση - Δήλωση εργοδότη για συμβάσεις ορισμένου χρόνου ή έργου,

Ναι, πως το κάνουμε μαζικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ας μου επιβεβαιώσει καποιος παρακαλω...

 

το μονο επισυναπτομενο αρχειο που εχουμε υποχρεωση μαζι με την ηλεκτρονική υποβολή ειναι η καταγγελία σύμβασης, ετσι?

Το Νέο έντυπο καταγγελίας σύμβασης Ε6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση ,

 

προσπαθώ να υποβάλλω τον αρχικό πίνακα που υποβλήθηκε χειρόγραφα ,

αλλά εμφανίζει το μήνυμα ότι είναι εκπρόθεσμη η υποβολή

και δεν προχωράει παρακάτω .

Τι κάνω λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τροποποιητικό αποδοχών σίγουρα, αφού έχει αλλαγή στις αποδοχές (δεν φαντάζομαι να έμεινε με τις ίδιες!).

Γιατρέ πιστεύω ότι πρέπει να γίνει τροποποιητικός ωραρίου. Το ωράριο είναι που αλλάζει και ακολούθως οι αποδοχές. Θα έκανα τροποποιητικό αποδοχών αν έκανα μείωση μισθών με νέα ατομική σύμβαση κρατώντας το ίδιο ωράριο ή αν έδινα αύξηση. Όχι τώρα βέβαια, όταν πέσει η ανεργία κάτω από 10%...

Λάθος το έχω καταλάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στα στοιχεια τεχνικου ασφαλειας βαζετε κανονικα πρωτοκκολο ωραριο κτλ εσεις που κανετε προσληψεις κτλ?Η απλα το ονομα χωρις στοιχεια?

Επισης στο πινακα μου βγαζει κατι κουλα περι ηλερομηνιας 1913 και κατι τετοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σοβαρά;

 

Όχι ρε βρούτση μου!

 

Υ.Γ. Αν δεν κάνεις πρώτα επιτυχώς την πρόσληψη και  μάλιστα 1-2 μέρες πριν, μην ξεκινάς κανέναν εργαζόμενο...

Καλησπέρα . Έχω ενα πρόβλημα . Επιχειρηση ηθελε να προσλαβει ατομο με το προγραμμα ανεργων πτυχιουχων . οποτε επρεπε να βγει και συστατικο σημειωμα . πηγε στις 01/03/2013 στον οαεδ , του ειπαν οτι πρεπει να γινει αυθημερον . ετσι λοιπον και γω εστειλα απο το Σαββατο (02/03/2013) πινακα προσωπικου και αναγγελια προσληψης (τσεκαρα την επιλογη με συστατικο σημειωμα) με ημερομηνια 04/03/2013 και ωρα εναρξης εργασιας 8 το πρωι . Του εδωσα αντιγραφο και του ειπα να παει στον οαεδ για να βγαλουν και το συστατικο σημειωμα . ο οαεδ σημερα του ειπε οτι πρεπει να ακυρωσουμε τη προσληψη που στειλαμε και να στειλουμε μια καινουργια διοτι επρεπε να στειλουμε μαζι και το συστατικο σημειωμα . το συστημα δεν με αφηνει να υποβαλλω ομως νεα αναγγελια καθως μου γραφει οτι θεωρειται εκπροθεσμη και δεν την δεχεται καν . τι θα κανω ?????αφου η προσληψη επρεπε να προηγηθει της εναρξης εργασιας ...πως περιμεναν να τη στειλω στις 04/03/2013 ?δεν επρεπε να μου ειχαν προτεινει να βγαλω το συστατικο σημειωμα απο τη παρασκευη με σημερινη ομως ημερομηνια ??ευχαριστω εκ των προτερων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση ,

 

προσπαθώ να υποβάλλω τον αρχικό πίνακα που υποβλήθηκε χειρόγραφα ,

αλλά εμφανίζει το μήνυμα ότι είναι εκπρόθεσμη η υποβολή

και δεν προχωράει παρακάτω .

Τι κάνω λάθος ?

αν και δεν ξέρω τι έχεις βάλει φίλε...

 

οι οδηγίες λένε αυτά..

 

ΗΔΗ ΥΠΟΒΛΗΘΕΝΤΕΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΕΤΗΣΙΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2012

Εάν έχετε ήδη καταθέσει Ετήσιο Πίνακα Προσωπικού, για το έτος 2012, με προσέλευση σε Τμήμα του ΣΕΠΕ, μπορείτε να τον υποβάλετε εκ νέου ηλεκτρονικά, σημειώνοντας στο πεδίο των Παρατηρήσεων της ενότητας «ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ-ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ»: «Επανυποβολή του με (αρ. πρωτ.) και (ημ/νία) χειρόγραφα υποβληθέντα πίνακα προσωπικού .

Στις περιπτώσεις που έχουν επέλθει μεταβολές στο χρονικό διάστημα μεταξύ της χειρόγραφης υποβολής και της ηλεκτρονικής επανυποβολής, τότε πρέπει να κατατεθούν με προσέλευση στο αρμόδιο ΤΚΕ οι σχετικές τροποποιήσεις ωραρίου, μεταβολές αποδοχών ή νέες προσλήψεις και στη συνέχεια να γίνει ηλεκτρονική επανυποβολή, η οποία θα αποτυπώνει την υφιστάμενη κατά την στιγμή της υποβολής κατάσταση, και επιπλέον θα αναφέρει στο πεδίο των παρατηρήσεων τα στοιχεία (αρ. πρωτ. και ημ/νία) του χειρόγραφα υποβληθέντα πίνακα προσωπικού και των μεταβολών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατρέ πιστεύω ότι πρέπει να γίνει τροποποιητικός ωραρίου. Το ωράριο είναι που αλλάζει και ακολούθως οι αποδοχές. Θα έκανα τροποποιητικό αποδοχών αν έκανα μείωση μισθών με νέα ατομική σύμβαση κρατώντας το ίδιο ωράριο ή αν έδινα αύξηση. Όχι τώρα βέβαια, όταν πέσει η ανεργία κάτω από 10%...

Λάθος το έχω καταλάβει;

Σωστα το εχεις καταλαβει. Αυτο που προεχει ειναι η αλλαγη του ωραριου της συμβασης. Οι μειωση  αποδοχων ειναι παρεπομενες της συμβασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν και δεν ξέρω τι έχεις βάλει φίλε...

 

οι οδηγίες λένε αυτά..

 

ΗΔΗ ΥΠΟΒΛΗΘΕΝΤΕΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΕΤΗΣΙΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2012

Εάν έχετε ήδη καταθέσει Ετήσιο Πίνακα Προσωπικού, για το έτος 2012, με προσέλευση σε Τμήμα του ΣΕΠΕ, μπορείτε να τον υποβάλετε εκ νέου ηλεκτρονικά, σημειώνοντας στο πεδίο των Παρατηρήσεων της ενότητας «ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ-ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ»: «Επανυποβολή του με (αρ. πρωτ.) και (ημ/νία) χειρόγραφα υποβληθέντα πίνακα προσωπικού .

Στις περιπτώσεις που έχουν επέλθει μεταβολές στο χρονικό διάστημα μεταξύ της χειρόγραφης υποβολής και της ηλεκτρονικής επανυποβολής, τότε πρέπει να κατατεθούν με προσέλευση στο αρμόδιο ΤΚΕ οι σχετικές τροποποιήσεις ωραρίου, μεταβολές αποδοχών ή νέες προσλήψεις και στη συνέχεια να γίνει ηλεκτρονική επανυποβολή, η οποία θα αποτυπώνει την υφιστάμενη κατά την στιγμή της υποβολής κατάσταση, και επιπλέον θα αναφέρει στο πεδίο των παρατηρήσεων τα στοιχεία (αρ. πρωτ. και ημ/νία) του χειρόγραφα υποβληθέντα πίνακα προσωπικού και των μεταβολών.

Γειά σου ρε Μήτσο ,

 

αρχικό πίνακα έβαλα ,

έγραψα το επαναυποβολή 

συμπλήρωσα όλα τα πεδία ,

αλλά εμφανίζει το μήνυμα ότι η υποβολή είναι εκπρόθεσμη

και δεν με αφήνει να προχωρήσω στην υποβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ωραρίου ειναι

 

Γιατρέ πιστεύω ότι πρέπει να γίνει τροποποιητικός ωραρίου. Το ωράριο είναι που αλλάζει και ακολούθως οι αποδοχές. Θα έκανα τροποποιητικό αποδοχών αν έκανα μείωση μισθών με νέα ατομική σύμβαση κρατώντας το ίδιο ωράριο ή αν έδινα αύξηση. Όχι τώρα βέβαια, όταν πέσει η ανεργία κάτω από 10%...
Λάθος το έχω καταλάβει;

Ναι ετσι ειναι, ποιο παλια το ειχα θεμα και μου είπαν   τηλ/κα  οτι υποβάλεις εναν τροπ.ωραριου και στις παρατηρησεις γραφεισ και τις αλλαγές που θες και την ημερομηνία ισχής τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά,

 

Με ΙΑΤΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ τι γίνεται? Μου ζητάει σε επιχείρηση με 1 άτομο προσωπικο.Βασικά προσπαθώ να κάνω επαναυποβολή του χειρόγραφου με 01/11/2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατρέ πιστεύω ότι πρέπει να γίνει τροποποιητικός ωραρίου. Το ωράριο είναι που αλλάζει και ακολούθως οι αποδοχές. Θα έκανα τροποποιητικό αποδοχών αν έκανα μείωση μισθών με νέα ατομική σύμβαση κρατώντας το ίδιο ωράριο ή αν έδινα αύξηση. Όχι τώρα βέβαια, όταν πέσει η ανεργία κάτω από 10%...

Λάθος το έχω καταλάβει;

 

Μα αν εργάζεται σε σταθερό ωράριο σημαίνει ότι ΔΕΝ υποβάλλει ο εργοδότης πρόγραμμα εργασίας. 

Αν δηλ.ένας εργαζόμενος απασχολείται Δευτέρα-Παρασκευή 9-17, τότε ΔΕΝ υποβάλλουμε πρόγραμμα εργασίας.

Αν αυτός ο εργαζόμενος αλλάξει  μισθό και οι ώρες του μειωθούν, παραμείνει όμως σε σταθερό ωράριο, π.χ. Δευτέρα-Παρασκευή 9-15, τότε υποβάλλουμε τροποποιητικό πίνακα αποδοχών και αναγράφουμε και το νέο ωράριο απασχόλησης στον πίνακα.

Ο τροποποιητικός ωραρίου είναι ένα διαφορετικό πράγμα και αφορά αλλαγές σε βάρδιες όταν η επιχείρηση εφαρμόζει το σύστημα εναλλασσόμενων βαρδιών, π.χ. ένα εστιατόριο ή ένα ξενοδοχείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά,

 

Με ΙΑΤΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ τι γίνεται? Μου ζητάει σε επιχείρηση με 1 άτομο προσωπικο.Βασικά προσπαθώ να κάνω επαναυποβολή του χειρόγραφου με 01/11/2012.

 

Γιατρός για άνω των 50 εργαζομένων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...