Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Προσπαθώ να κάνω μεταφορά υπαλλήλου σε υποκατάστημα από το κεντρικό.

Στις οδηγίες αναγράφει ότι υποβάλω τροποποίηση αποδοχών- ωραρίου.

Το θέμα είναι για να υποβάλω τροποποίηση ζητάει τον αρχικό πίνακα, που δεν υπάρχει γιατί το υποκατάστημα δεν απασχολούσε προσωπικό. Μόνο αρχική δέχεται, αλλά αν τη στείλω βγαίνει εκπρόθεσμη.

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;

Σε ερώτηση στο Σεπε , μου είπαν οτι εαν δεν υπάρχει αλλαγή ,να βγάλω την προηγούμενη κατασταση φωτοτυπία και να την βαλω στο νέο καταστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε περίπτωση που κάποιος είναι νέος εργοδότης απογράφεται και πέρνει ΑΜΕ την ημέρα που προσλαμβάνει προσωπικό σωστά?

 

Αφού πάρει ΑΜΕ μπορεί να κάνει αίτηση στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΙΚΑ, σωστά?

 

Εαν το ηλεκτρονικό σύστημα του ΙΚΑ του απαντήσει μετά από μια ή δυο ημέρες (όπως θυμάμαι ότι απαντάει) δεν θα είναι εκτός προθεσμιών για τον ΠΙΝΑΚΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ στο ΣΕΠΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε περίπτωση που κάποιος είναι νέος εργοδότης απογράφεται και πέρνει ΑΜΕ την ημέρα που προσλαμβάνει προσωπικό σωστά?

 

Αφού πάρει ΑΜΕ μπορεί να κάνει αίτηση στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΙΚΑ, σωστά?

 

Εαν το ηλεκτρονικό σύστημα του ΙΚΑ του απαντήσει μετά από μια ή δυο ημέρες (όπως θυμάμαι ότι απαντάει) δεν θα είναι εκτός προθεσμιών για τον ΠΙΝΑΚΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ στο ΣΕΠΕ?

 

Λάθος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε περίπτωση που κάποιος είναι νέος εργοδότης απογράφεται και πέρνει ΑΜΕ την ημέρα που προσλαμβάνει προσωπικό σωστά?

 

Αφού πάρει ΑΜΕ μπορεί να κάνει αίτηση στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΙΚΑ, σωστά?

 

Εαν το ηλεκτρονικό σύστημα του ΙΚΑ του απαντήσει μετά από μια ή δυο ημέρες (όπως θυμάμαι ότι απαντάει) δεν θα είναι εκτός προθεσμιών για τον ΠΙΝΑΚΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ στο ΣΕΠΕ?

 

Aριθ. πρωτ.: 5072/6/25.2.2013

Επανακαθορισμός των όρων και προϋποθέσεων ηλεκτρονικής υποβολής εντύπων αρμοδιότητας Σώματος Επιθεώρησης Εργασίας (ΣΕΠΕ) και Οργανισμού Απασχολήσεως Εργατικού Δυναμικού (ΟΑΕΔ), σύμφωνα με τις Υποπαραγράφους ΙΑ. 10,11,12, 13 και 14 του άρθρου πρώτου του νόμου 4093/2012

 

Άρθρο 4

Προθεσμία και ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής

α) Κατά την ηλεκτρονική υποβολή των εντύπων του άρθ. 2 της παρούσας, ισχύουν οι καθοριζόμενες από τις κείμενες διατάξεις προθεσμίες, με εξαίρεση το υποστοιχείο α΄ του άρθ. 2 για τις περιπτώσεις της παραγράφου α) του άρθρου 8 του παρόντος.

β) Το έντυπο Ε3 (αναγγελία πρόσληψης) και το Ε4 (πίνακας προσωπικού) που υποβάλλεται συμπληρωματικά ως προς τις νέες προσλήψεις, υποβάλλονται ηλεκτρονικά το αργότερο την ίδια ημέρα της πρόσληψης και πάντως πριν από την ανάληψη υπηρεσίας από τον εργαζόμενο. Οι νέοι εργοδότες, οι οποίοι προβαίνουν σε πρόσληψη για πρώτη φορά, μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά το έντυπο Ε3 και Ε4, εντός τριών (3) εργασίμων ημερών από την πρόσληψη, αφού προηγουμένως έχουν απογραφεί στην αρμόδια Υπηρεσία του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πως το ξεπερνάμε αυτό???

Με αυτό :

:) :) :)

 

Aριθ. πρωτ.: 5072/6/25.2.2013

Επανακαθορισμός των όρων και προϋποθέσεων ηλεκτρονικής υποβολής εντύπων αρμοδιότητας Σώματος Επιθεώρησης Εργασίας (ΣΕΠΕ) και Οργανισμού Απασχολήσεως Εργατικού Δυναμικού (ΟΑΕΔ), σύμφωνα με τις Υποπαραγράφους ΙΑ. 10,11,12, 13 και 14 του άρθρου πρώτου του νόμου 4093/2012

 

Άρθρο 4

Προθεσμία και ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής

α) Κατά την ηλεκτρονική υποβολή των εντύπων του άρθ. 2 της παρούσας, ισχύουν οι καθοριζόμενες από τις κείμενες διατάξεις προθεσμίες, με εξαίρεση το υποστοιχείο α΄ του άρθ. 2 για τις περιπτώσεις της παραγράφου α) του άρθρου 8 του παρόντος.

β) Το έντυπο Ε3 (αναγγελία πρόσληψης) και το Ε4 (πίνακας προσωπικού) που υποβάλλεται συμπληρωματικά ως προς τις νέες προσλήψεις, υποβάλλονται ηλεκτρονικά το αργότερο την ίδια ημέρα της πρόσληψης και πάντως πριν από την ανάληψη υπηρεσίας από τον εργαζόμενο. Οι νέοι εργοδότες, οι οποίοι προβαίνουν σε πρόσληψη για πρώτη φορά, μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά το έντυπο Ε3 και Ε4, εντός τριών (3) εργασίμων ημερών από την πρόσληψη, αφού προηγουμένως έχουν απογραφεί στην αρμόδια Υπηρεσία του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.

 

Γεια σου ρε Δημήτρηηηηη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρείτε κάτι σχετικό (π.χ. την ειδικότητα του πρακτικώς ασκούμενου) και στις παρατηρήσεις γράψτε ότι πρόκειται για πρακτική άσκηση. 

Έτσι έκανα κι εγώ...

 

παντως την τελευταια φορα που ειχα παει προσληψη πρακτικης ΤΕΙ σε ΟΑΕΔ δεν την δεχτηκανε

δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να δηλωσουμε προσληψη σε πρακτικη ΤΕΙ

 

εχει αλλάξει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα εχω κατατεθημενο στην επιθεωρηση προγραμμα ωρων εργασιας για τον μηνα φεβρουαριο το οποιο ισχυει μεχρι 03/03/2013 . Το καινουργιο πως θα το στειλω? Μπορω να το εκτυπωσω ( το εχω σε excel ) να το σκαναρω σε pdf και να το αποστειλω?

 

Πρεπει να αναφερω πουθενα οτι ειναι συνεχεια ωροπρογραμματος με αριθ. ταδε.. ( το οποιο εχει κατατεθει χειρογραφα ) ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα εχω κατατεθημενο στην επιθεωρηση προγραμμα ωρων εργασιας για τον μηνα φεβρουαριο το οποιο ισχυει μεχρι 03/03/2013 . Το καινουργιο πως θα το στειλω? Μπορω να το εκτυπωσω ( το εχω σε excel ) να το σκαναρω σε pdf και να το αποστειλω?

 

Πρεπει να αναφερω πουθενα οτι ειναι συνεχεια ωροπρογραμματος με αριθ. ταδε.. ( το οποιο εχει κατατεθει χειρογραφα ) ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παντως την τελευταια φορα που ειχα παει προσληψη πρακτικης ΤΕΙ σε ΟΑΕΔ δεν την δεχτηκανε

δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να δηλωσουμε προσληψη σε πρακτικη ΤΕΙ

 

εχει αλλάξει κατι;

 

Κανονικά δεν χρειάζεται αλλά μπορεί να στη ζητήσουν μετά την πρακτική στον ΟΑΕΔ όταν πας να πάρεις τα χρήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην αναγγελία οικοιοθελούς αποχώρησης στο πεδίο ΣΥΝΟΛΟ ΜΙΚΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ βάζουμε τον μηνιαίο συμφωνηθέντα μισθό ή τις αποδοχές που θα πάρει τον μήνα τις αποχώρησης για τις ημέρες που δούλεψε??ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κανονικά δεν χρειάζεται αλλά μπορεί να στη ζητήσουν μετά την πρακτική στον ΟΑΕΔ όταν πας να πάρεις τα χρήματα!

μεχρι στιγμής δεν εχουν ζητησει , τον τελευταιο χρόνο εχω κανει αποπληρωμές κ εχω εισπράξει χρήματα

τα δικαιολογητικα ειναι συγκεκριμένα, αυτο που θεωρω παράλογο ειναι οτι θελουν τα παντα πρωτοτυπα (συμβασεις πρακτικης, βεβαιωσεις απο το ΤΕΙ), δεν θελουν επικυρωμενα....

 

αλλα με το δημοσιο ποτε δεν ξερεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Aριθ. πρωτ.: 5072/6/25.2.2013

Επανακαθορισμός των όρων και προϋποθέσεων ηλεκτρονικής υποβολής εντύπων αρμοδιότητας Σώματος Επιθεώρησης Εργασίας (ΣΕΠΕ) και Οργανισμού Απασχολήσεως Εργατικού Δυναμικού (ΟΑΕΔ), σύμφωνα με τις Υποπαραγράφους ΙΑ. 10,11,12, 13 και 14 του άρθρου πρώτου του νόμου 4093/2012

 

Άρθρο 4

Προθεσμία και ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής

α) Κατά την ηλεκτρονική υποβολή των εντύπων του άρθ. 2 της παρούσας, ισχύουν οι καθοριζόμενες από τις κείμενες διατάξεις προθεσμίες, με εξαίρεση το υποστοιχείο α΄ του άρθ. 2 για τις περιπτώσεις της παραγράφου α) του άρθρου 8 του παρόντος.

β) Το έντυπο Ε3 (αναγγελία πρόσληψης) και το Ε4 (πίνακας προσωπικού) που υποβάλλεται συμπληρωματικά ως προς τις νέες προσλήψεις, υποβάλλονται ηλεκτρονικά το αργότερο την ίδια ημέρα της πρόσληψης και πάντως πριν από την ανάληψη υπηρεσίας από τον εργαζόμενο. Οι νέοι εργοδότες, οι οποίοι προβαίνουν σε πρόσληψη για πρώτη φορά, μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά το έντυπο Ε3 και Ε4, εντός τριών (3) εργασίμων ημερών από την πρόσληψη, αφού προηγουμένως έχουν απογραφεί στην αρμόδια Υπηρεσία του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.

 

Εχθές (28/02/2013 ) υπέβαλλα αίτηση απογραφής στο ΙΚΑ Περιστερίου . Μου έδωσαν αρ. πρωτοκ και μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν πότε θα είναι έτοιμη η απογραφή και να παραλάβω το βιβλ. νεοπροσλαμβανομένων Πίνακα και πρόσληψη έχω υποβάλλει ευτυχώς χειρόγραφα Σε ερώτηση τι κάνω σε έλεγχο μου είπαν δείχνω το πρωτοκ. και είμαι καλλυμένος. Οταν τους είπα ότι από 1/3/ που πρέπι να γίνεται η απογραφή άμεσα για να πάρω κωδικούς μου απάντησαν θα δούμε. Ετσι για να ξέρουμε που ζούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην αναγγελία οικοιοθελούς αποχώρησης στο πεδίο ΣΥΝΟΛΟ ΜΙΚΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ βάζουμε τον μηνιαίο συμφωνηθέντα μισθό ή τις αποδοχές που θα πάρει τον μήνα τις αποχώρησης για τις ημέρες που δούλεψε??ευχαριστώ

 

Κάποιος μ είπε ότι στον οαεδ δοθηκε παράταση για χειρόγραφα μέχρι Δευτέρα.Ξέρεις κανείς κάτι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα εχω κατατεθημενο στην επιθεωρηση προγραμμα ωρων εργασιας για τον μηνα φεβρουαριο το οποιο ισχυει μεχρι 03/03/2013 . Το καινουργιο πως θα το στειλω? Μπορω να το εκτυπωσω ( το εχω σε excel ) να το σκαναρω σε pdf και να το αποστειλω?

 

Πρεπει να αναφερω πουθενα οτι ειναι συνεχεια ωροπρογραμματος με αριθ. ταδε.. ( το οποιο εχει κατατεθει χειρογραφα ) ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπορω να το εκτυπωσω ( το εχω σε excel ) να το σκαναρω σε pdf και να το αποστειλω?

 

Γιατί να το τυπώσεις και να το σκανάρεις;

Αρχείο => αποθήκευση ως => pdf 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

sE Ευχαριστω spyout. Επελεξα τροποποιητικος ωραριου και ζηταει απο κατω ημερομηνια καταθεσης αρχικου και αριθ.προωτ. Εγω πρεπει να βαλω εκει τον πρωτο πρωτο που κατεθεσα οταν εκανε εναρξη η εταιρια?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

sE Ευχαριστω spyout. Επελεξα τροποποιητικος ωραριου και ζηταει απο κατω ημερομηνια καταθεσης αρχικου και αριθ.προωτ. Εγω πρεπει να βαλω εκει τον πρωτο πρωτο που κατεθεσα οταν εκανε εναρξη η εταιρια?

 

Κοίταξε στη σελίδα 16 του θέματος αυτού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σας,
Δύο θέματα 
ι)ναι μεν η απόφαση μιλάει για προθεσμία 3 ημερών σε περίπτωση απογραφής για νέους εργοδότες-νέα πρόσληψη αλλά πώς θα καταλάβουν ότι κάποιος είναι νέος εργοδότης  και δεν θα του την βγάλει εκπρόθεσμη;
ιι)σε περίπτωση μερικής απασχόλησης 4ωρο υπαλλήλου γραφείου τι ώρες διαλείμματος-διακοπής βάζουμε;

Ευχαριστώ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ?? ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ??? ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑΓΗ ΩΡΑΡΙΟΥ (ΚΑΙ ΜΙΣΘΟΥ) ΑΠΟ 01/03/2013 ΚΑΙ ΕΓΩ ΥΠΟΒΑΛΛΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ.. ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ???? ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΒΛΑΚΕΙΑ.ΥΠΕΒΑΛΛΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΑΛΛΑΓΗ ΩΡΑΡΙΟΥ ΣΕ ΜΙΣΘΩΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΕΒΑΛΛΑ ΣΑΝ ΑΡΧΙΚΟ ΠΙΝΑΚΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟΣ ΕΤΗΣΙΟΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΩΡΑΡΙΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ (ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ) ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρε παιδιά , τι ασύληπτη παπαριά είναι τούτο που μας φόρτωσαν πάλι????

 

Δυο παρατηρήσεις

Εχουν μεν τα στοιχεία απο ΙΚΑ - ΔΟΥ αλλα θέλουν να ξαναγράψουμε τα ΚΑΔ και τους υπευθυνους εργοδοτες κλπ

 

Στις ειδικοτητες εργαζομενων , εχουν ειδικοτητα υπαλληλος λογοκρισιας (ημαρτον !!!) και για να βρεις υπαλληλο γραφειου σου βγαινει η πιστη!!!

 

Πόση μαλακία να αντεξω ο ανθρωπος ?????

Τουλάχιστον πιτσιρικάς το φχαριστιομουν κιολας, τωρα γερασα δεν μπορω αλλο........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Πόση μαλακία να αντεξω ο ανθρωπος ?????

Τουλάχιστον πιτσιρικάς το φχαριστιομουν κιολας, τωρα γερασα δεν μπορω αλλο........................

 

... Θεός !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...