Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

με επισυναπτόμενο αρχείο...

το πρόγραμμα εναλλαγής ωρών εργασίας το καταθέταμε κάθε 15 μέρες. Το ίδιο και ηλεκτρονικά ...?και πάντα πρίν την ανάληψη εργασίας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αφού καταχωρήσω τους εργαζόμενους είτε έναν έναν, είτε με αρχείο (xml), έχει και την επιλογή : Πρόγραμμα εργασίας με αρχείο.( Επισυναπτόμενο Αρχείο(pdf)

Θα πρέπει να επισυνάψω και το τρέχον πρόγραμμα ωρών εργασίας?

Μετά κάθε φορά που θα αλλαζουν οι ώρες και μέρες εργασίας θα καταθέτω ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

γεια σας...

εχω ενα προβλημα με πινακα προσωπικου.εκανα επαναυποβολη του ετησιου που αφορουσε υποκ/μα αρ.παραρτ.1 στισ Κυκλαδεσ και 0 στον ασπροπυργο.

με την υποβολη μεσω προγραμματοσ εκανα λαθοσ και φαινεται στην βεβαιωση αρ.παρτ,1 ασπροπυργοσ (Ο δημοσ κ δημ.κοινοτητα αναφερει του Ασπροπυργου). Τι μπορω να κανω? διορθωνεται με καποιο τροπο καθωσ δεν ειναι ορθο?

προσωπικο υπαρχει μονο στο υποκ/μα.

μηπως γνωριζει καποιοσ σε ποιο σεπε ανηκει ο Ασπροπυργοσ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

γεια σας...

εχω ενα προβλημα με πινακα προσωπικου.εκανα επαναυποβολη του ετησιου που αφορουσε υποκ/μα αρ.παραρτ.1 στισ Κυκλαδεσ και 0 στον ασπροπυργο.

με την υποβολη μεσω προγραμματοσ εκανα λαθοσ και φαινεται στην βεβαιωση αρ.παρτ,1 ασπροπυργοσ (Ο δημοσ κ δημ.κοινοτητα αναφερει του Ασπροπυργου). Τι μπορω να κανω? διορθωνεται με καποιο τροπο καθωσ δεν ειναι ορθο?

προσωπικο υπαρχει μονο στο υποκ/μα.

μηπως γνωριζει καποιοσ σε ποιο σεπε ανηκει ο Ασπροπυργοσ??

Καλημερα

εχει τυχει σε καποιον επιχειρηση με υποκ/μα?σε εμενα αναφερει στο site παραρτημα 0 εδρα Ασπροπυργοσ και 1 Ασπροπυργου. ειναι λαθοσ κ θα επρεπε να αναφερει το αρμοδιο των Κυκλαδων? στο ικα παντως εχουν δηλωθει ολα σωστα..........

τι να κανω δεν βρισκω ακρη με αυτό το θεμα? δεν γνωριζει καποιοσ υπαλληλοσ να μου πει μιλοντασ τουσ στο τηλεφωνο........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα

εχει τυχει σε καποιον επιχειρηση με υποκ/μα?σε εμενα αναφερει στο site παραρτημα 0 εδρα Ασπροπυργοσ και 1 Ασπροπυργου. ειναι λαθοσ κ θα επρεπε να αναφερει το αρμοδιο των Κυκλαδων? στο ικα παντως εχουν δηλωθει ολα σωστα..........

τι να κανω δεν βρισκω ακρη με αυτό το θεμα? δεν γνωριζει καποιοσ υπαλληλοσ να μου πει μιλοντασ τουσ στο τηλεφωνο........

Ειναι λάθος , δες πως δηλώθηκε στο ικα και άλλαξε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ειναι λάθος , δες πως δηλώθηκε στο ικα και άλλαξε το.

στο ικα εχουν δηλωθει σωστα..μιλησα και με τον υπαλληλο στον Ασπροπυργο που δηλωθηκε η μεταβολη.μπορω να διορθωσω τον εντυπο Ε4 που εχω στειλει με καοιο τροπο? παντως στην αναζητηση του πινακα σου δινει ως επιλογη παραρτημα 0 εδρα Ασπροπυργοσ και 1 Ασπροπυργου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μετά κάθε φορά που θα αλλαζουν οι ώρες και μέρες εργασίας θα καταθέτω ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟΥ?

Συμπληρωματικό ή τροποποιητικό;

Εγώ πάντως έστειλα τροποποιητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν δηλώθηκε το 1 υποκ/μα εισαι ενταξει, πληροφοριακο ειναι το πρόβλημα δλδη εβαλες τα στοιχεία του κεντρικου, σημασία εχει να επέλεξες το σωστό σεπε και τον σωστο κωδικό ικα. Τωρα αν θες κάνε μια γνωστοποίηση στην επιθεώρηση του υποκαταστήματος για το λάθος σου αλλά και ετσι δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βάζεις 16/11/2013

Έβαλα 2028!!!

...μέχρι τότε δηλαδή που προβλέπεται ο εργοδότης-ισόβιος τεχνικός ασφαλείας να εργάζεται.

Το σύστημα φυσικά το δέχτηκε.

Γιατί να υπάρχει πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν δηλώθηκε το 1 υποκ/μα εισαι ενταξει, πληροφοριακο ειναι το πρόβλημα δλδη εβαλες τα στοιχεία του κεντρικου, σημασία εχει να επέλεξες το σωστό σεπε και τον σωστο κωδικό ικα. Τωρα αν θες κάνε μια γνωστοποίηση στην επιθεώρηση του υποκαταστήματος για το λάθος σου αλλά και ετσι δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα.

Ναι δηλωσα το παρτ.1 και το σωστο σεπε, αλλα φαινεται λαθοσ η περιφερεια...δημοτ.κοινοτητα κτλ.που ειναι του κεντρικου.Μίλησα με το σεπε του υποκ. κ δεν ξερουν κατι να μου πουν.το καλο ειναι οτι ειχα υποβαλει μεσα στο σεπτεμβρη τον ετησιο χειρογραφα.δεν μου ενεφεραν κατι για γνωστοποιηση..θα το δω.

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε πρόσληψη εργαζόμενου με μερική απασχόληση (σιγά μην προσλάβουν 8ωρους πλέον :angry: ) την σύμβαση μερικής απασχόλησης μπορείς να την αποστείλεις μέσω Internet ή πρέπει να πας από την επιθεώρηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

στην επιθεώρηση..δεν υπάρχει ακόμα αυτή η δυνατότητα..

εκτός αν την έβαλαν..δεν το είδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aπο πληροφορίες που έχω απο επιθεώρηση και απο το ΚΕΠΕΚ οσοι βάζουμε στον τεχνικό ασφαλείας οτι νάνε στοιχεία, τοτε αυτοι θα ελέγχουν εαν είναι πραγματικά ή όχι με βάση αυτά που δηλώνουμε σε αυτούς, εαν δεν ειναι τοτε θα τον βγάζουν για έλεγχο με αποτέλεσμα να κάνουν επιτόπιους ελέγχους η επιθεωρητές. Aραγε ποιό ειναι το πιο μικρό τους πρόστιμο?

Σημερα σε επικοινωνια με το ΚΕΠΕΚ Μαδεδονιας-θρακης(θεσσαλονικη) μας ειπαν οτι χαθηκε το παλιο τους αρχειο και να τους παμε εμεις τα εντυπα που μας σφραγισανε και φαινεται ο αριθμος πρωτοκολλου.Aρα αδικα εμεις ασχολουμαστε με το θεμα μου φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σημερα σε επικοινωνια με το ΚΕΠΕΚ Μαδεδονιας-θρακης(θεσσαλονικη) μας ειπαν οτι χαθηκε το παλιο τους αρχειο και να τους παμε εμεις τα εντυπα που μας σφραγισανε και φαινεται ο αριθμος πρωτοκολλου.Aρα αδικα εμεις ασχολουμαστε με το θεμα μου φαινεται.

Και εγώ αυτό συμπέρανα, τζάμπα ο κόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπορώ να υποβάλω τροποποιητικό πίνακα για μισθό με ημερομηνία ισχυς 1/12/2012 από τωρα? εαν ναι πως το κάνουμε αυτό στην ηλεκτρονική υποβολή? η μια λύση ειναι στα σχόλια κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ που έκανα ενα μικρό λαθάκι στο πρόγραμμα εργασίας τι πρέπει να κάνω; Γνωστοποίηση στην επιθεώρηση ή να υποβάλλω άλλο πίνακα με παρατήρηση δίορθωση ωραρίου;

Thnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ που έκανα ενα μικρό λαθάκι στο πρόγραμμα εργασίας τι πρέπει να κάνω; Γνωστοποίηση στην επιθεώρηση ή να υποβάλλω άλλο πίνακα με παρατήρηση δίορθωση ωραρίου;

Thnx!

Πίνακα τροποποίησης ωραρίου για το συγκεκριμένο εργαζόμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οταν υπαρχει και αλλαγη ωραριου και αποδοχων θα υποβληθουν 2 πινακες? δηλαδη ενας για τροποποιητικος ωραριου και ενας για τροποποιηση αποδοχων?η μπορω σε να απο τους δυο να αποτυπωσω και τις 2 τροποποιησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οταν υπαρχει και αλλαγη ωραριου και αποδοχων θα υποβληθουν 2 πινακες? δηλαδη ενας για τροποποιητικος ωραριου και ενας για τροποποιηση αποδοχων?η μπορω σε να απο τους δυο να αποτυπωσω και τις 2 τροποποιησεις?

Σε παρόμοιο πρόβλημα που είχα επικοινώνησα με τα τηλέφωνα που δώσανε στο σαιτ.

Μου είπαν πρώτα τροποποιητικό πίνακα αποδοχών και αμέσως μετά έναν δευτερο τροποποιητικό ωραρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι βλακείες είναι αυτές?

Aς φτιάξουν και ένα κοινό..

Έχω ήδη στείλει τροποποιητικές αποδοχών που περιλαμβάνουν αλλαγές ωραρίου..

αλλά και τροποποιητικές ωραρίων που περιλαμβάνουν αλλαγές αποδοχών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε παρόμοιο πρόβλημα που είχα επικοινώνησα με τα τηλέφωνα που δώσανε στο σαιτ.

Μου είπαν πρώτα τροποποιητικό πίνακα αποδοχών και αμέσως μετά έναν δευτερο τροποποιητικό ωραρίου

Χαχα και εμενα στην αρχή το ίδιο μου είπαν και εγώ τους ρώτησα για ποιό λόγο το κάνουν ? αν είχαν διαφορετικά πρωτόκολλα μόνο τότε θα έχει κάποιο νόημα αλλιώς γιατί να το κάνω ετσι?. Και ο υπάλληλος που είπε πως θα με πάρει αργότερα πίσω για να το ρωτήσει και αυτός . Τελικά με πείρε και μου είπε να τα βάλω και τα δύω σε έναν πίνακα στην αλλαγή αποδοχών. Να σημειώσω πως στην δική μου περίπτωση αλλαγή ωραρίου περιελάμβανε στις μέρες και ώρες εργασίας χωρίς αλλαγή του 8ωρου και του 5θήμερου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Χαχα και εμενα στην αρχή το ίδιο μου είπαν και εγώ τους ρώτησα για ποιό λόγο το κάνουν ? αν είχαν διαφορετικά πρωτόκολλα μόνο τότε θα έχει κάποιο νόημα αλλιώς γιατί να το κάνω ετσι?. Και ο υπάλληλος που είπε πως θα με πάρει αργότερα πίσω για να το ρωτήσει και αυτός . Τελικά με πείρε και μου είπε να τα βάλω και τα δύω σε έναν πίνακα στην αλλαγή αποδοχών. Να σημειώσω πως στην δική μου περίπτωση αλλαγή ωραρίου περιελάμβανε στις μέρες και ώρες εργασίας χωρίς αλλαγή του 8ωρου και του 5θήμερου.

ΤΕΛΟΣ ΠAΝΤΩΝ.ΤΕΛΙΚA ΕΣΤΕΙΛA ΚAΙ ΤΟΥΣ 2 , ΚAΙ ΠΗΡAΝ ΔΙAΦΟΡΕΤΙΚΟ AΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ. ΕΙΝAΙ ΓΙA ΓΕΛΙA ΟΝΤΩΣ. AΦΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙA ΚAΤAΣΤAΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝA ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚAΙ ΤA 2 ΜΙAΣ ΚAΙ Η ΚAΤAΣΤAΣΗ ΕΙΝAΙ ΕΝΙAΙA. ΔΗΛAΔΗ ΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜA ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ, ΕΠΡΕΠΕ ΝA ΕΣΤΕΛΝA ΜΙA ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ AΠΟΔΟΧΩΝ, ΝA ΔΗΛΩΝA ΤΟΝ ΝΕΟ ΜΙΣΘΟ ΚAΙ ΝA AΦΗΝA ΚΕΝΟ ΤΟ ΩΡAΡΙΟ ΚAΙ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ AΠAΣΧΟΛΗΣΗΣ, AΦΟΥ ΘA ΕΦΤΙAΧΝA ΚAΙ ΤΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΩΡAΡΙΟΥ. ΚAΙ ΤΟ AΝAΠΟΔΟ ΦΥΣΙΚA. ΤΩΡA ΠΟΥ ΣΥΜΠΗΡΩΣA ΚAΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚAΤAΣΤAΣΕΙΣ ΤΟ AΠΟΤΕΛΕΣΜA ΕΙΝAΙ ΤΟ ΙΔΙΟ, AΦΟΥ ΚAΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΧΟΥΝ ΤA ΙΔΙA AΚΡΙBΩΣ ΣΤΟΙΧΕΙA ΠΟΥ ΤΡΟΠΟΠΟΙΩ ΚAΙ AΛΛAΖΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΤΤΙΛΟΣ ΤΗΣ ΚAΤAΣΤAΣΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...