Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

όταν στον τεχνικό ασφαλείας βάζουμε τον εργοδότη, τι συμπληρώνουμε στα πεδία ''Α.Π. & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΙΚ/ΚΩΝ (Τ.Α.) ,]ΩΡΑΡΙΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ;

βαλε οτι θες, τον περναει χωρις ελεγχο τον τεχνικο ασφαλειας.

εγω πχ στο ωραριο απασχολησης εβαλας 50ωρες ετησιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπητή Χαρά πως το εννοείς το ο,τι θες??? το ονομα βάζουμε του εργοδότη αριθμό πρωτοκόλλου 0 και ημερομηνία σημερινή να υποθέσω και στη λήξη την ημερομηνία του πίνακα του επόμενου έτους π.χ. 16/11/2013???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βαλε οτι θες, τον περναει χωρις ελεγχο τον τεχνικο ασφαλειας.

εγω πχ στο ωραριο απασχολησης εβαλας 50ωρες ετησιως

Το θέμα δεν είναι τι θα βάλουμε για να περάσει αλλά τι πραγματικά πρέπει να βάλουμε ####
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπητή Χαρά πως το εννοείς το ο,τι θες??? το ονομα βάζουμε του εργοδότη αριθμό πρωτοκόλλου 0 και ημερομηνία σημερινή να υποθέσω και στη λήξη την ημερομηνία του πίνακα του επόμενου έτους π.χ. 16/11/2013???

ναι καπως ετσι,

το 75% των μικρων επιχειρησεων δεν εχουν τεχνικο ασφαλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΑΝΤΩΝΗΣ

Το θέμα δεν είναι τι θα βάλουμε για να περάσει αλλά τι πραγματικά πρέπει να βάλουμε ####

Βρε συνάδελφοι βαλτε τον εργοδοτη σαν τεχνικο ασφαλειας, μην κολλατε εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το θέμα δεν είναι τι θα βάλουμε για να περάσει αλλά τι πραγματικά πρέπει να βάλουμε ####

Και για να ολοκληρώσω και να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις το Π.Δ. προβλέπει συγκεκριμένα

προσόντα η σεμινάρια άλλο τι βόλευε η τι δέχονταν οι επιθεωρήσεις έως και σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το 75% περιπου των μικρων επιχειρησεων δεν εχουν τεχνικο ασφαλειας, οπότε τι θα κανουν ολοι αυτοι? θα βαλουν τον εργοδοτη ως τεχνικο ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Στεφανος Κ.

Έστειλα 3πίνακες σημερα, ολα καλά.

Στη μια που δεν υπηρχετ Τ.Α. εβαλα τον εργοδοτη και την δεχτηκε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους.

Ας έχουμε υπόψη και αυτό:

http://www.taxheaven.../12868/hl/31566

Καθώς και :

...

1. Οι εργοδότες ή τα εξουσιοδοτημένα απ’αυτούς πρόσωπα αναλαμβάνουν, κατά ρητή διάταξη πλέον του Νόμου την ευθύνη για την ακρίβεια και ορθότητα των στοιχείων που περιέχονται στους πίνακες προσωπικού που κατατίθενται στις αρμόδιες Υπηρεσίες του Σ.ΕΠ.Ε.

2. Καθιερώνεται η υποχρεωτική προσυπογραφή του πίνακα προσωπικού από τον Προϊστάμενο Προσωπικού ή Οικονομικού ή Λογιστηρίου ή τον υπεύθυνο λογιστή, που συμπράττει στη σύνταξη του πίνακα, ο οποίος βεβαιώνει στον πίνακα την ακρίβεια των πάσης φύσεων καταβαλλομένων αποδοχών των μισθωτών, έχοντας τις ευθύνες του Ν.1599/86 σε περίπτωση ψευδούς βεβαίωσης. Μέχρι σήμερα ο εργοδότης απέφευγε να δηλώσει τις πραγματικά καταβαλλόμενες αποδοχές όταν αυτές ήταν υψηλότερες και ο Επιθεωρητής Εργασίας ανέγραφε τα κατώτερα όρια.

...

από εδώ.

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους.

Ας έχουμε υπόψη και αυτό:

http://www.taxheaven.../12868/hl/31566

Καθώς και :

...

1. Οι εργοδότες ή τα εξουσιοδοτημένα απ’αυτούς πρόσωπα αναλαμβάνουν, κατά ρητή διάταξη πλέον του Νόμου την ευθύνη για την ακρίβεια και ορθότητα των στοιχείων που περιέχονται στους πίνακες προσωπικού που κατατίθενται στις αρμόδιες Υπηρεσίες του Σ.ΕΠ.Ε.

2. Καθιερώνεται η υποχρεωτική προσυπογραφή του πίνακα προσωπικού από τον Προϊστάμενο Προσωπικού ή Οικονομικού ή Λογιστηρίου ή τον υπεύθυνο λογιστή, που συμπράττει στη σύνταξη του πίνακα, ο οποίος βεβαιώνει στον πίνακα την ακρίβεια των πάσης φύσεων καταβαλλομένων αποδοχών των μισθωτών, έχοντας τις ευθύνες του Ν.1599/86 σε περίπτωση ψευδούς βεβαίωσης. Μέχρι σήμερα ο εργοδότης απέφευγε να δηλώσει τις πραγματικά καταβαλλόμενες αποδοχές όταν αυτές ήταν υψηλότερες και ο Επιθεωρητής Εργασίας ανέγραφε τα κατώτερα όρια.

...

από εδώ.

Καλή συνέχεια.

"βεβαιώνει στον πίνακα την ακρίβεια των πάσης φύσεων καταβαλλομένων αποδοχών των μισθωτών"..ε αυτο ελειπε ενταξει ειπαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

"βεβαιώνει στον πίνακα την ακρίβεια των πάσης φύσεων καταβαλλομένων αποδοχών των μισθωτών"..ε αυτο ελειπε ενταξει ειπαμε.

Αν αναφέρεστε σε εμένα, θα ήθελα να προσθέσω ταπεινά, ότι δεν είναι αυτό που έλλειπε, καθώς υπάρχει από το ν.2874/2000.

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ούτε εγω εχω για καποιους πελατες Τεχνικο Ασφαλειας, τηλεφωνησα στο τοπικό ΣΕΠΕ, μου ειπαν να βαλω τον εργοδοτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Στέλλα

Όπως εγραψα και χθές, οτι και να καταχωρηθεί στον τεχνικο ασφαλείας το πέρνει, εγω π.χ καταλαθος αντι να βαλω ισχυ εως 30/09/2013 εβαλα 30/09/2012 και πρωτοκολληθηκε κανονικά.

Σημερα που πηρα να σους ρωτησω αν χρειαζεται διορθωση, μου λενε ναι κανονικα χρειαζεται και να μην την κανεις δεν προκεται να γινει απολυτως τίποτα, καντην χειρογραφη πανω στην εκτυπωση την διορθωση και σφραγισε την ..καράφλιασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν αναφέρεστε σε εμένα, θα ήθελα να προσθέσω ταπεινά, ότι δεν είναι αυτό που έλλειπε, καθώς υπάρχει από το ν.2874/2000.

Καλημέρα

και χειρογραφο να τον καταθεσεις τον πινακα και να βαλεις τον εργοδοτη ΤΑ ενω δεν εχει κανει τα σεμιναρια, παλι την ιδια ευθυνη εχεις, αν το θετεις έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και χειρογραφο να τον καταθεσεις τον πινακα και να βαλεις τον εργοδοτη ΤΑ ενω δεν εχει κανει τα σεμιναρια, παλι την ιδια ευθυνη εχεις, αν το θετεις έτσι.

Αγαπητή συναδέλφισσα, εγώ δεν θέτω τίποτα.

Ο νόμος όμως; ... θέτει;

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπητή συναδέλφισσα, εγώ δεν θέτω τίποτα.

Ο νόμος όμως ... θέτει.

Φιλικά

Ελάχιστες μικρες επιχειρησεις εχω ΤΑ..δεν λεω οτι ειναι το σωστό, αλλά ειναι η πραγματικότητα συνάδελφε.

παντως το αν κατατεθει χειρογραφα ή ηλεκτρονικά ο πινακας την ιδια ευθυνη φέρουμε... οπως και τόσα χρονια βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ελάχιστες μικρες επιχειρησεις εχω ΤΑ..δεν λεω οτι ειναι το σωστό, αλλά ειναι η πραγματικότητα συνάδελφε.

παντως το αν κατατεθει χειρογραφα ή ηλεκτρονικά ο πινακας την ιδια ευθυνη φέρουμε... οπως και τόσα χρονια βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη σεργιος

Ενταξει μια χαρα το συστημα, εστειλα εναν δοκιμαστικο Πινακα, πολυ εξυπηρετικο το Online.

Τεχνικο Ασαφλειας, μετα απο τηλ.επικοινωνια με το σεπε της περιοχης, έβαλα τον εργοδοτη με μηδενικο αρ.πρωτοκολλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αυτο με το δημοτικο διαμερισμα μου εφαγε 1ωρα μεχρι να το βρω για μια συγκεκριμενη οδο, αλλα κατά τα λοιπά μια χαρά!

Για τεχνικο ασφαλειας καταχωρησα και εγω τον εργοδότη, οπως και στις χειρογραφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πωσ υποβαλουμε τον πινακα ρε παιδια

με αρχειο ?

απο που ?

δεν μπορω καθολου

με αρχειο καταχωρουνται οι εργαζομενοι, το βρισκεις στην αρχικη σελιδα κατω δεξια, το 1ο αρχειο.

τα λοιπα στοιχεια, επωνυμιες επιχειρησης, εργοδοτη κτλ τα καταχωρείς εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eνώ έχω φτιάξει το αρχείο και έχω καταχωρήσει τα στοιχεία γράφοντας χειρογραφα το ωράριο εργασίας. Μου εμφανίζει την ένδειξη: "εχετε επιλέξει επισυναπτόμενο αρχείο ωρών εργασίας , ενώ δεν έχετε σε κάποιο εργαζόμενο επιλέξει το αντίστοιχο" Τι έχω κάνει λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eνώ έχω φτιάξει το αρχείο και έχω καταχωρήσει τα στοιχεία γράφοντας χειρογραφα το ωράριο εργασίας. Μου εμφανίζει την ένδειξη: "εχετε επιλέξει επισυναπτόμενο αρχείο ωρών εργασίας , ενώ δεν έχετε σε κάποιο εργαζόμενο επιλέξει το αντίστοιχο" Τι έχω κάνει λαθος?

εχεις τικαρισμενο το επισυναπτομενο αρχειο ωρων εργασιας, ξε-τσεκαρισετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εχεις τικαρισμενο το επισυναπτομενο αρχειο ωρων εργασιας, ξε-τσεκαρισετο

Το θέμα είναι οτι δεν το έχω τσακαρισμένο, και οπως είπα παραπάνω το έχω γράψει χειρόγραφα στο ωράριο εργασίας...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το θέμα είναι οτι δεν το έχω τσακαρισμένο, και οπως είπα παραπάνω το έχω γράψει χειρόγραφα στο ωράριο εργασίας...........

και όχι μόνο αυτό αλλά ξετσεκάρω το πεδίο και μετά το στέλνω(μου έβγαλε προτώκολο) αλλά δεν έχω επισυνάψει κάποιο αρχείο που γράφει στην κατάθεση.....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...