Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ...

ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ.. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ...

που ειναι οι οδηγίες και δεν τις βλεπω????
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσπαθησα να στειλω τροποποιητικο ως προσς μισθο και ωράριο .

Ζητά πρωτόκολο αρχικού πινακα , αλλα δεν δέχεται αυτό που εχω απο την επιθεώρηση (χειρόγραφο).

Σε αυτή την περίπτωση που το πεδίο του πρωτοκόλου ειναι υποχρεωτικό , τι κανουμε αραγε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

υπεβαλα επιτυχως αρχικό/ετησιο πινακα προσωπικου Ε4, μολις υποβληθει δινει και αριθμο πρωτοκολλου προς εκτυπωση.

για να γινει τροποποιηση πινακα προσωπικου online, θα πρεπει ο αρχικος/ετησιος να εχει υποβληθει και αυτος online (οχι χειρογραφα σε καταστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΧΑΡΑwQGGqH

Εγω δεν μπαινω με τιποτα ουτε με mozilla ουτε με explorer ουτε με chrome τι γινεται καποια βοηθεια?

περιεργο ..το σιτε δουλευει κανονικα παντως, κατι στον υοπολογιστη σου λογικα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσπάθησα σήμερα να δω πως δουλεύει...όλα καλά, αν εξαιρέσουμε ότι έψαχνα πόση ώρα να δω σε ποιο δημοτικό διαμέρισμα ανήκει μία οδός του πειραιά. εκεί που κόλλησα όμως είναι στον τεχνικό ασφαλείας!!! Ζητάει ωράριο απασχόλησης, α.π.&ημ/νία κατάθεσης και ισχύ. Στις περιπτώσεις που ο εργοδότης είναι και ο τεχνικός ασφαλείας??? any idea? μέχρι τώρα υποχρεωτικό ήταν μόνο το όνομα του εργοδότη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κάθε αρχή και δύσκολη. Ελπίζω μέχρι να παραλαμβάνουν υποχρεωτικά μέσω διαδικτύου να διορθώσουν τις όποιες ατέλειες, και οι εταιρείες λογισμικού να έχουν έτοιμα τα προγράμματά τους.

Δεν μπορούσανε πάντως να ονομάσουν τα έντυπα αλλιώς; Τόσα γράμματα υπάρχουν διαθέσιμα. Ή έστω ας τα έδιναν άλλη αρίθμηση. Τόσο δύσκολο είναι κι αυτό; Ή δεν αφήνει η Τρόικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσπάθησα σήμερα να δω πως δουλεύει...όλα καλά, αν εξαιρέσουμε ότι έψαχνα πόση ώρα να δω σε ποιο δημοτικό διαμέρισμα ανήκει μία οδός του πειραιά. εκεί που κόλλησα όμως είναι στον τεχνικό ασφαλείας!!! Ζητάει ωράριο απασχόλησης, α.π.&ημ/νία κατάθεσης και ισχύ. Στις περιπτώσεις που ο εργοδότης είναι και ο τεχνικός ασφαλείας??? any idea? μέχρι τώρα υποχρεωτικό ήταν μόνο το όνομα του εργοδότη.

καλα και λαθος να μπει το δημοτικο διαμερισμα που ειναι η επιχειρηση δεν εγινε και τιποτα.. το υποκαταστημα του ΣΕΠΕ να ειναι σωστό γιατι εχει 3στον Πειραιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Στέλλα

προσπάθησα σήμερα να δω πως δουλεύει...όλα καλά, αν εξαιρέσουμε ότι έψαχνα πόση ώρα να δω σε ποιο δημοτικό διαμέρισμα ανήκει μία οδός του πειραιά. εκεί που κόλλησα όμως είναι στον τεχνικό ασφαλείας!!! Ζητάει ωράριο απασχόλησης, α.π.&ημ/νία κατάθεσης και ισχύ. Στις περιπτώσεις που ο εργοδότης είναι και ο τεχνικός ασφαλείας??? any idea? μέχρι τώρα υποχρεωτικό ήταν μόνο το όνομα του εργοδότη.

οτι και να βαλεις στον τεχνικο εργασιας το περναει.. εγω πχ καταλαθος αντι να βαλω ισχυ εως 30/09/2013 εβαλα 30/09/2012 και πρωτοκολληθηκε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

που ειναι οι οδηγίες και δεν τις βλεπω????

ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΠΟΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ Κ ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ Π.Χ. ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΙΝΑΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΑΝΩ ΛΕΕΙ "ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (?)".ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για άλλη μια φορά θριάμβευσαν. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.!!!!! Στις αποχωρήσεις (και οικοιθελείς και καταγγελίες) τις ημερομηνίες πρέπει να τις καταχωρείτε όπως τις δηλώνουν στην Αμερική (μάλλον θυμήθηκαν τον Σημίτη που ευχαριστούσε τους Αμερικανούς), δηλαδή ΜΜ/ΗΗ/ΕΕΕΕ και όχι ΗΗ/ΜΜ/ΕΕΕΕ που κανονικά δηλώνουμε εμείς. Βέβαια όταν το στείλεις και το εκτυπώσεις βλέπεις ότι στα έχει γυρίσει και φαίνονται κανονικά. Αν προσπαθείς να βάλεις 15/10/2012 δεν θα στο πάρει, πρέπει να βάλεις 10/15/2012. Εμένα μου έβγαλε αποχώρηση πάντως με 10 Δεκεμβρίου 2012. Τι άλλο να πω. Βαρέθηκα!!!!!!!!!!!!!!

Το ίδιο ακριβώς και σε μένα ! ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες είχα βάλει, Απορώ δηλαδή εαν κάποιος βάλει σωστά τις ημερομηνίες αυτο τί θα κάνει δηλαδή? θα τις γυρίσει τούμπα ? ποιο ειναι το σωστό τελικά? Τους εχω πάρει τηλ και κανένας τους δεν ήξερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα. Για νέα πρόσληψη με ημιαπασχόληση η διαδικασία γίνεται όπως παλιά? Με τί έντυπα? Τα καινούρια ή τα παλιά?

Τα πάντα ( νέες προσλήψεις αποχωρήσεις κλπ ) γίνονται όπως και παλιά με τα παλιά έντυπα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσπάθησα σήμερα να δω πως δουλεύει...όλα καλά, αν εξαιρέσουμε ότι έψαχνα πόση ώρα να δω σε ποιο δημοτικό διαμέρισμα ανήκει μία οδός του πειραιά. εκεί που κόλλησα όμως είναι στον τεχνικό ασφαλείας!!! Ζητάει ωράριο απασχόλησης, α.π.&ημ/νία κατάθεσης και ισχύ. Στις περιπτώσεις που ο εργοδότης είναι και ο τεχνικός ασφαλείας??? any idea? μέχρι τώρα υποχρεωτικό ήταν μόνο το όνομα του εργοδότη.

σε επικοινωνια με το 210 3748740 για το θεμα του τεχνικου ασφαλείας μου είπαν οτι εαν είναι ο εργοδότης θα πρέπει να έχει περάσει απο σεμινάρια και να έχει καταθέσει στο αρμόδιο ΣΕΠΕ την βεβαίωση της παρακολούθησης των σεμιναρίων και οχι οπως γινόταν εωσ και σήμερα με απλη αναγραφή του ονόματος του!!!!!!!!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα.Εχω να καταχωρησω ενα ανειδικευτο εργατη ο οποιος αμοιβεται με ημερομισθιο στις μεικτες αποδοχες δεν δεχεται οταν γραφω το ημερομισθιο του ,ομως δεν ξερω ποσα μεροκαματα θα κανει το μηνα.τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση?θα ηθελα την βοηθεια σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγω δεν μπαινω με τιποτα ουτε με mozilla ουτε με explorer ουτε με chrome τι γινεται καποια βοηθεια? Στο ΙΚΑ μπαινω κανονικα τι διαολο γινεται εχει τυχει σε καποιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
σε επικοινωνια με το 210 3748740 για το θεμα του τεχνικου ασφαλείας μου είπαν οτι εαν είναι ο εργοδότης θα πρέπει να έχει περάσει απο σεμινάρια και να έχει καταθέσει στο αρμόδιο ΣΕΠΕ την βεβαίωση της παρακολούθησης των σεμιναρίων και οχι οπως γινόταν εωσ και σήμερα με απλη αναγραφή του ονόματος του!!!!!!!!!!!

Τις δεχεται κανονικα οτι και να γραφτει στον τεχνικο ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα.Εχω να καταχωρησω ενα ανειδικευτο εργατη ο οποιος αμοιβεται με ημερομισθιο στις μεικτες αποδοχες δεν δεχεται οταν γραφω το ημερομισθιο του ,ομως δεν ξερω ποσα μεροκαματα θα κανει το μηνα.τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση?θα ηθελα την βοηθεια σας

Εχει καποιος -καποια τετοια περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όταν στον τεχνικό ασφαλείας βάζουμε τον εργοδότη, τι συμπληρώνουμε στα πεδία ''Α.Π. & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΙΚ/ΚΩΝ (Τ.Α.) ,]ΩΡΑΡΙΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα.Εχω να καταχωρησω ενα ανειδικευτο εργατη ο οποιος αμοιβεται με ημερομισθιο στις μεικτες αποδοχες δεν δεχεται οταν γραφω το ημερομισθιο του ,ομως δεν ξερω ποσα μεροκαματα θα κανει το μηνα.τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση?θα ηθελα την βοηθεια σας

Επισεις οταν βαζω στον νομιμο εκπροσωπο-εργοδοτη το αφμ του βγαζει λαθος κωδικο.τι συμβαινει σε αυτη την περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...