Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Δεν έχω δοκιμάσει να στείλω τίποτα. Αλλά από μια πρώτη ματιά που του έριξα νομίζω κάπου είχε κάποιο προγραμματάκι να κατεβάσεις για xls. Φαντάζομαι μέχρι να ετοιμάσουν οι εταιρείες μισθοδοσίας τα προγράμματά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΗΝΥΜΑ ΛΑΘΟΥΣ

ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΝΕΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ , ΕΧΩ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ 3 ΗΜΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ? ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ? ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Δεν θα το δεχτεί, αν θέλετε να δείτε την μορφή θα πρέπει να κατεβάσετε το *.xsd

Λογικό να λέτε αυτό που λέτε όμως δεν είναι με την ίδια σειρά και μορφή τα στοιχεία που ήδη έχετε στο excel σας.

"Αλλά από μια πρώτη ματιά που του έριξα νομίζω κάπου είχε κάποιο προγραμματάκι να κατεβάσεις για xls. Φαντάζομαι μέχρι να ετοιμάσουν οι εταιρείες μισθοδοσίας τα προγράμματά τους."

Ναι για να δικαιολογήσουν τα λεφτά που παίρνουν...

Είναι σωστή εφαρμογή και θα αλλάξει την νοοτροπία πολλών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΗΝΥΜΑ ΛΑΘΟΥΣ

ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΝΕΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ , ΕΧΩ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ 3 ΗΜΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ? ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ? ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ

Από εδώ

...

1) ο εργοδότης υποβάλλει ηλεκτρονικά το έντυπο Ε4 (πίνακας προσωπικού) συμπληρωμένο μόνο ως προς τα στοιχεία: i) της μεταβολής των αποδοχών εντός δεκαπέντε (15) ημερών από τη μεταβολή και ii) της αλλαγής ή τροποποίησης του ωραρίου ή της οργάνωσης του χρόνου εργασίας, το αργότερο ως και την ίδια ημέρα αλλαγής του ωραρίου ή της οργάνωσης του χρόνου εργασίας και πάντως πριν από την ανάληψη υπηρεσίας από τον εργαζόμενο.

...

Σε περίπτωση αναπόγραφης επιχείρησης χωρίς κωδικούς πρόσβασης, δεν μπορώ να βοηθήσω. :(

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΗΝΥΜΑ ΛΑΘΟΥΣ

Δοκιμάστε να κάνετε save as/αποθήκευση ως και να προσθέσετε στο τέλος την κατάληξη .ms Όταν κατέβει μετονομάστε το βάζοντας την κατάληξη .msi και κάνετε κανονικά την εγκατάσταση. Πολλές φορές τέτοια αρχεία δεν κατεβαίνουν για λόγους ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πιστευω οτι οι εταιρεις ειναι σχχεδον ετοιμες , παντα εχουν πληροφορηση εκ των εσω , λιγο υπομονη και θα τα κανουμε ολα απο το γραφειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγώ γιατί δεν μπορώ να μπω στο site ("under construction")??

μήπως ζω σε παράλληλο σύμπαν??

https://eservices.yeka.gr

Καλησπέρα συνάδελφε.

Μήπως χρησιμοποιείτε το addon noscript του mozilla ή αντίστοιχο για άλλον φυλλομετρητή;

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγώ γιατί δεν μπορώ να μπω στο site ("under construction")??

μήπως ζω σε παράλληλο σύμπαν??

μπορεί να το χει σώσει στα cookies και να ανοίγει τη σελίδα που έχει σώσει απο εκει.

μήπως να κάνεις διαγραφή ιστορικού ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παρότι βρήκα άκρη και έφτιαξα το αρχείο xml

μέσω του προγράμματος της αρχικής σελίδας.

το φτιαξα, το ανέβασα και τώρα κολλάω στο εξής:

μου ζητάει εμένα να βάλω αρ. πρωτοκόλλου και ημερομηνία υποβολής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΗΝ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΟ "Αναπαραγωγή από Προηγούμενη Υποβολή" (ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΥΠΟΒΟΛΗ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΑΡ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ Κ ΗΜ/ΝΙΑ ΚΛΠ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για άλλη μια φορά θριάμβευσαν. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.!!!!! Στις αποχωρήσεις (και οικοιθελείς και καταγγελίες) τις ημερομηνίες πρέπει να τις καταχωρείτε όπως τις δηλώνουν στην Αμερική (μάλλον θυμήθηκαν τον Σημίτη που ευχαριστούσε τους Αμερικανούς), δηλαδή ΜΜ/ΗΗ/ΕΕΕΕ και όχι ΗΗ/ΜΜ/ΕΕΕΕ που κανονικά δηλώνουμε εμείς. Βέβαια όταν το στείλεις και το εκτυπώσεις βλέπεις ότι στα έχει γυρίσει και φαίνονται κανονικά. Αν προσπαθείς να βάλεις 15/10/2012 δεν θα στο πάρει, πρέπει να βάλεις 10/15/2012. Εμένα μου έβγαλε αποχώρηση πάντως με 10 Δεκεμβρίου 2012. Τι άλλο να πω. Βαρέθηκα!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα καταφερα να κατεβασω το προγραμμα βαζοντας καταληξη Msi αλλα οταν παω να κανω Install μου λεει οτι δεν γινεται , εχετε καμια αποψη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί σε κάθε νέα εφαρμογή δεν βάζουν και ένα demo δεν μπορώ να καταλάβω.....τόσο δύσκολο τους είναι? :angry: (Απαντάω μόνος μου: Ναι τόσο δύσκολο τους είναι!!) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κάποιοι μάγκες δουλευταράδες στο ΣΕΠΕ αρνήθηκαν σήμερα να παραλάβουν πίνακα προσωπικού λέγοντας ότι από σήμερα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να υποβάλλονται μέσω διαδικτύου!

Ετοιμαστείτε για σκηνές απείρου κάλλους από τους ...κουρασμένους πρωτοκολλητές του δημοσίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΗΝ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΟ "Αναπαραγωγή από Προηγούμενη Υποβολή" (ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΥΠΟΒΟΛΗ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΑΡ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ Κ ΗΜ/ΝΙΑ ΚΛΠ..

το ξετσέκαρα αλλά τι πατάω για να το υποβάλω; δεν έχει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, εγω προσπάθησα να κάνω μια αποχώρηση αλλά κολάει στην ειδικότητα του εργαζομένου (μπουφετζής) δεν μπορεί να τον βρεί σαν ειδικότητα, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια λίστα κάπου με τους κωδικούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το ξετσέκαρα αλλά τι πατάω για να το υποβάλω; δεν έχει τίποτα

ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ...

ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ.. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το ξετσέκαρα αλλά τι πατάω για να το υποβάλω; δεν έχει τίποτα

ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΙ "ΕΙΣΑΓΩΓΗ"..

ΥΠΟΘΕΤΩ ΠΑΤΑΣ Κ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΖΗΤΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί σκάτε δεν μπορώ να καταλάβω....

Θα στήσουν οι εταιρίες λογισμικού την αυτόματη υποβολή και όλα θα φεύγουν με ένα κουμπί...

Εκτός και εάν σας αρέσει το εργόχειρο....................

Κάποιοι μάγκες δουλευταράδες στο ΣΕΠΕ αρνήθηκαν σήμερα να παραλάβουν πίνακα προσωπικού λέγοντας ότι από σήμερα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να υποβάλλονται μέσω διαδικτύου!

Ετοιμαστείτε για σκηνές απείρου κάλλους από τους ...κουρασμένους πρωτοκολλητές του δημοσίου...

Δεν μας ενδιαφέρει τι έκαναν αυτοί, εσύ πες μας τι έκανες μετά........................... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κάποιοι μάγκες δουλευταράδες στο ΣΕΠΕ αρνήθηκαν σήμερα να παραλάβουν πίνακα προσωπικού λέγοντας ότι από σήμερα είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να υποβάλλονται μέσω διαδικτύου!

Ετοιμαστείτε για σκηνές απείρου κάλλους από τους ...κουρασμένους πρωτοκολλητές του δημοσίου...

Κατω τα χερια απο το Δημόσιο και προσεχε πώς μιλάς ,

μην ξεχνάς ότι υπάρχουν κόκκινες γραμμές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...