Προς το περιεχόμενο
  • 0

νέο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ


panagiotis

Ερώτηση

βλέπω στο site για την υποβολή πίνακα προσωπικού κλπ

ότι για υποβολή πίνακα ζητάει αρχείο μόνο με κατάληξη .xml

Σε αρχείο excel όμως που είναι από "γεννησιμιού" του .xls

βάζω την επιλογή να το σώσω ως xml και δεν το δέχεται.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Αν στείλω xls θα το δεχτεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μερικές σημαντικές παρατήρησεις σε όποιον στέλνει ηλεκτρονικά αναγγελίες πρόσληψης. Πήρα το βάπτισμα του πυρός σήμερα και μου έβγαλε την ψυχή λιγάκι έστω και αν η anaconda είχε κάνει αρκετά καλή δουλειά στο θέμα του αρχείου.

1. Δεν παίρνει προσλήψεις εργαζομένων εκτός Ε.Ε.... Αλβανοί, πακιστανοί κτλπ γιοκ... Μόνο χειρόγραφα μέχρι το υπουργείο εσωτερικών να στείλει τα ανάλογα στοιχεία στον ΟΑΕΔ.

2. Προσοχή με τον κωδικό ειδικότητας!

Από την εταιρεία μου μισθοδοσίας στέλνω τον κωδικό ειδικότητας του ΙΚΑ...

Και ο ΟΑΕΔ έχει παραπλήσιες αλλά όχι τις ίδιες ειδικότητες στους ίδιους κωδικούς...

Εδώ θα γίνει χαμός από λάθη...

3. Ότι πρέπει να προαναγγέλεται πριν την ημερομηνία πρόσληψης όπως ο πίνακας προσωπικού αλλά επίσης να έπεται του πίνακα όπως ανέφερε ο συνάδερφος παραπάνω.

4. Για έλληνες πρέπει να έχετε πλήρη στοιχεία ταυτότητας - όχι μόνο τον αριθμό. Για ξένους πλήρη στοιχεία διαβατηρίων, άδειας εργασίας, άδειας διαμονής (τα τελευταία όταν θα ανανεωθεί η εφαρμογή - προς το παρόν ξαναλέω αφορά μόνο πολίτες Ε.Ε).

Υ.Γ: Έχει ένα τόνο άχρηστες πληροφορίες που αποκλείεται να ξέρει ένας λογιστής, και είναι άχρηστες για το κράτος... Το 90% εγώ τα άφησα ασυμπλήρωτα πάντως και ας ψάξει ο ΟΑΕΔ να βρει πόσες ώρες κατάρτιση έκανε ο εργαζόμενος στον Η/Υ καθώς και πόσες γλώσσες μιλάει και πόσες άλλες οδηγίες, ή αν ήρθε από την κοζάνη πρόσφατα ο εργαζόμενος.

Αγαπητέ συνάδελφε, δεν καταλαβαίνω τον ρατσισμό σου. Τι σημαίνει άχρηστη πληροφορία η μετακόμιση από την Κοζάνη στην Αθήνα. Δηλαδή έπρεπε μα έρχεται από την Λωζάνη? Κατά το λαικό άσμα "τι Κοζάνη τι Λωζάνη, χιόνια η μια και χιόνια η άλλη". Θα πρέπει να ξέρουμε από ποιά περιοχή της Ελλάδος ήρθε ο υπάλληλος για να τον βάλουμε σε ανάλογες συνθήκες περιβάλλοντος για να μπορέσει να διατηρηθεί ως σπάνιο είδος που είναι (homo erectus ergazomenus). Λίγοι θα είναι ούτως ή άλλως, ας τους φερθούμε με στοργή. B) B) B) B) B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΙΝΑΙ 01/01/1900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eκ παραδρομης ξεχασα σε ετησιο πινακα να βαλω τις ωρες εργασιας σ ενα εργαζομενο.Μπορω με ''ειδος πινακα τροποποιητικο ωραριου'' να το συμπληρωσω και να το υποβαλλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eκ παραδρομης ξεχασα σε ετησιο πινακα να βαλω τις ωρες εργασιας σ ενα εργαζομενο.Μπορω με ''ειδος πινακα τροποποιητικο ωραριου'' να το συμπληρωσω και να το υποβαλλω?

Καλησπέρα

Κατά την άποψή μου δεν είναι σωστό να υποβληθεί σαν τροποποιητικός. Στην τρέχουσα φάση, καλό θα ήταν να καταθέσετε χειρόγραφα τον ορθό πίνακα.

Καλό βράδυ.

Υ.Γ.

Θα έλεγα ότι το σύστημα θα έπρεπε να ελέγχει τέτοιου είδους παραλήψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα

Κατά την άποψή μου δεν είναι σωστό να υποβληθεί σαν τροποποιητικός. Στην τρέχουσα φάση, καλό θα ήταν να καταθέσετε χειρόγραφα τον ορθό πίνακα.

Καλό βράδυ.

Υ.Γ.

Θα έλεγα ότι το σύστημα θα έπρεπε να ελέγχει τέτοιου είδους παραλήψεις.

πηγα να τον καταθεσω τωρα το πρωι αλλα μου ειπαν οτι επειδη εχω καταθεσει ετησιο ηλεκτρονικα δεν μπορω να δωσω ξανα χειρογραφα.με παρεπεμψαν σε ενα τηλεφωνο που δεν το σηκωνει φυσικα κανενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

...........

Υ.Γ.

Θα έλεγα ότι το σύστημα θα έπρεπε να ελέγχει τέτοιου είδους παραλήψεις.

Νομίζω ότι έχετε πολλές απαιτήσεις.

Εγώ δεν αντιλαμβάνομαι για ποιό λόγο, εφ' όσον αντλεί στοιχεία από το μητρώο του ΙΚΑ και επιλέγοντας την εγκατάσταση (παράρτημα εργοδότη) εμφανίζει τα στοιχεία του (διεύθυνση κλπ), πρέπει συμπληρώσουμε εμείς σε ποιά περιφέρεια υπάγεται, σε ποιά πρώην νομαρχία, σε ποιό Δήμο, σε ποιό δημοτικό διαμέρισμα και ποιό ΣΕΠΕ έχει αρμοδιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αρχες Οκτωβριου κατεθεσα ετησιο πινακα χειρογραφα με μειωμενες αποδοχες αλλα εκανα λαθος στην μισθοδοσια του ενος εργαζομενου πρεπει να λαμβανει περισσοτερα απο αυτα που κατεθεσα .

Να υποβαλλω τροποποιητικο στην επιθεωρηση η' αρχικο μεσω ΙΝΤΕΡΝΕΤ με την σωστη μισθοδοσια.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λύστε μου παρακαλώ μια απορία όσοι έχετε στείλει.

Στα στοιχεία του Τεχνικού ασφαλείας ζητά υποχρεωτικά (με κόκκινο)

Α.Π. & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΙΚ/ΚΩΝ (Τ.Α.)

Ισχύ έως

Στις περιπτώσεις που ο τεχνικός ασφαλείας είναι ο ίδιος ο εργοδότης και έχει παρακολουθήσει τα σχετικά σεμινάρια της επιμόρφωσης αλλά δεν υπάρχει υποχρέωση (λένε στο σεπε) να υποβάλει τη βεβαίωση παρακολούθησης στο ΚΕΠΕΚ οπότε δεν υπάρχει και Α.Π. τι βάζουμε στο σχετικό πεδίο;

Επίσης τι βάζουμε στο άλλο με την διάρκεια ισχύος δεδομένου ότι είναι αόριστη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λύστε μου παρακαλώ μια απορία όσοι έχετε στείλει.

Στα στοιχεία του Τεχνικού ασφαλείας ζητά υποχρεωτικά (με κόκκινο)

Α.Π. & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΙΚ/ΚΩΝ (Τ.Α.)

Ισχύ έως

Στις περιπτώσεις που ο τεχνικός ασφαλείας είναι ο ίδιος ο εργοδότης και έχει παρακολουθήσει τα σχετικά σεμινάρια της επιμόρφωσης αλλά δεν υπάρχει υποχρέωση (λένε στο σεπε) να υποβάλει τη βεβαίωση παρακολούθησης στο ΚΕΠΕΚ οπότε δεν υπάρχει και Α.Π. τι βάζουμε στο σχετικό πεδίο;

Επίσης τι βάζουμε στο άλλο με την διάρκεια ισχύος δεδομένου ότι είναι αόριστη;

Ο γρίφος απαντήθηκε.........

όταν ο ίδιος ο εργοδότης είναι τεχνικός ασφαλείας πρέπει να ακολουθήσει όλη την διαδικασία στο ΚΕΠΕΚ.

Υποβάλει τη βεβαίωση της επιμόρφωσής του και της ολοκλήρωσης των σεμιναρίων.

Εντυπο 1

και παίρνει κανονικά πρωτόκολλο.

Σφραγίζει δε κανονικά βιβλίο παρατηρήσεων στο οποίο ο τεχνικός ασφαλείας (δηλαδή ο ίδιος) οφείλει να καταγράφει της παρατηρήσεις του προς τον εργοδότη (δηλαδή τον εαυτό του) όπως έμαθε κατά την διαδικασία της επιμόρφωσής του.

Αυτό το πρωτόκολλο βάζει στο σχετικό πεδίο του πίνακα προσωπικού.

Διασταυρωμένο σε δυο ΚΕΠΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σφραγίζει δε κανονικά βιβλίο παρατηρήσεων στο οποίο ο τεχνικός ασφαλείας (δηλαδή ο ίδιος) οφείλει να καταγράφει της παρατηρήσεις του προς τον εργοδότη (δηλαδή τον εαυτό του) όπως έμαθε κατά την διαδικασία της επιμόρφωσής του.

Άμα τη παίζει ο νομοθέτης, δημιουργεί αριστουργήματα............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λύστε μου παρακαλώ μια απορία όσοι έχετε στείλει.

Στα στοιχεία του Τεχνικού ασφαλείας ζητά υποχρεωτικά (με κόκκινο)

Α.Π. & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΙΚ/ΚΩΝ (Τ.Α.)

Ισχύ έως

Στις περιπτώσεις που ο τεχνικός ασφαλείας είναι ο ίδιος ο εργοδότης και έχει παρακολουθήσει τα σχετικά σεμινάρια της επιμόρφωσης αλλά δεν υπάρχει υποχρέωση (λένε στο σεπε) να υποβάλει τη βεβαίωση παρακολούθησης στο ΚΕΠΕΚ οπότε δεν υπάρχει και Α.Π. τι βάζουμε στο σχετικό πεδίο;

Επίσης τι βάζουμε στο άλλο με την διάρκεια ισχύος δεδομένου ότι είναι αόριστη;

Δεν κατάλαβα τι ημερομηνία βάζουμε ότι υπάρχει συμφωνητικό αορίστου σύμβασης με τον Τεχνικό Ασφαλείας... μου έδωσαν ένα τηλέφωνο που δεν απαντάει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν κατάλαβα τι ημερομηνία βάζουμε ότι υπάρχει συμφωνητικό αορίστου σύμβασης με τον Τεχνικό Ασφαλείας... μου έδωσαν ένα τηλέφωνο που δεν απαντάει κανείς.

Προφορική απάντηση από το τηλέφωνο που κάπου κάπου απαντάει.......... (όταν καταφέρεις να πιάσεις για να μην αδικούμε τους ανθρώπους που ήταν ευγενέστατοι αλλά προφανώς δεν προλαβαίνουν να μιλάνε σε όλους)

Βάζεις 16/11/2013

Δηλαδή την τελευταία (?) ημερομηνία που ισχύει ο ετήσιος πίνακας που καταθέτεις σήμερα. Τότε (16.11.2013) θα έχεις καταθέσει τον επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προφορική απάντηση από το τηλέφωνο που κάπου κάπου απαντάει.......... (όταν καταφέρεις να πιάσεις για να μην αδικούμε τους ανθρώπους που ήταν ευγενέστατοι αλλά προφανώς δεν προλαβαίνουν να μιλάνε σε όλους)

Βάζεις 16/11/2013

Δηλαδή την τελευταία (?) ημερομηνία που ισχύει ο ετήσιος πίνακας που καταθέτεις σήμερα. Τότε (16.11.2013) θα έχεις καταθέσει τον επόμενο.

Συγνώμη το είδα που το γράψατε και παραπάνω απλώς δεν κατάλαβα το γιατί.

Μακάρι οι άνθρωποι να είναι έτσι όπως λέτε. Όπως και τα άτομα του taxisnet είναι επίσης ευγενέστατοι

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη το είδα που το γράψατε και παραπάνω απλώς δεν κατάλαβα το γιατί.

Μακάρι οι άνθρωποι να είναι έτσι όπως λέτε. Όπως και τα άτομα του taxisnet είναι επίσης ευγενέστατοι

Ευχαριστώ

Σε μια κοινωνία βρίσκεις απ΄' όλα.

Αλλά είναι προφανές πως κι αυτοί με όλες αυτές τις αλλαγές, την αποδιοργάνωση και όλο το χάλι μόνο καλά δεν περνάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι για να μην ανοίγω νέο θέμα μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος,

ή που μπορώ να το βρώ σε ποιό ΣΕΠΕ ανήκει μια εταιρεία με έδρα την

Κηφησιά προκειμένου να υποβάλλω πίνακα προσωπικού.

Έχω πάρει 10 τηλέφωνα και ο καθένας μου λέει διαφορετικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μου βγαζει αυτο το σφάλμα τωρα, οταν παω να στειλω για υποκαταστημα.

Σφάλμα (Οδηγίες)

Δημιουργήθηκε κάποιο σφάλμα κατά τη λειτουργία του συστήματος:

  • Κωδικός Σφάλματος:0f16ddf7-3ebe-4bbc-8daa-cddc1913fd4d - 13/11/2012 3:17:03 μμ

Αν το σφάλμα ξαναπαρουσιαστεί, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

Επιστροφή στην Αρχική Σελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ

ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ 210 3748741/740 ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην οικειοθελη αποχωρηση θελει κωδικο ειδικότητας, πως στο καλο τον βρισκουμε ? δεν μπορω να βρω για μπουφετζη σε επισιτιστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην οικειοθελη αποχωρηση θελει κωδικο ειδικότητας, πως στο καλο τον βρισκουμε ? δεν μπορω να βρω για μπουφετζη σε επισιτιστικα.

514010 Μάγειροι και προσωπικό χώρου κουζίνας - ψήστης

514020 προσωπικό εκτός χώρου κουζίνας (π.χ. μπουφετζής κτλ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην οικειοθελη αποχωρηση θελει κωδικο ειδικότητας, πως στο καλο τον βρισκουμε ? δεν μπορω να βρω για μπουφετζη σε επισιτιστικα.

3748740-741. xa xa. δεν υπαρχει λεμε.τι το δινετε αφου δεν το σηκωνετε ρεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!

και 3748774 κος Τσατσούλης για διευκρινησεις. αυτος πιο ευγενής. καλει αλλά δεν το σηκωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

514010 Μάγειροι και προσωπικό χώρου κουζίνας - ψήστης

514020 προσωπικό εκτός χώρου κουζίνας (π.χ. μπουφετζής κτλ.)

Νομίζω αυτοί είναι οι κωδικοί του ΙΚΑ.

Οι κωδικοί του ΟΑΕΔ είναι παρόμοι αλλά όχι οι ίδιοι όπως είπα σε προηγούμενη δημοσίευση. Οπότε θέλει λίγο προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομίζω αυτοί είναι οι κωδικοί του ΙΚΑ.

Οι κωδικοί του ΟΑΕΔ είναι παρόμοι αλλά όχι οι ίδιοι όπως είπα σε προηγούμενη δημοσίευση. Οπότε θέλει λίγο προσοχή.

ναι είναι του ΙΚΑ. συγνώμη λάθος μου, δεν το είχα δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...