Προς το περιεχόμενο

Η Π.Ο.Φ.Ε.Ε. ζητάει στην συμμετοχή του Κλάδου των λογιστών στην πανελλήνια απεργία της 18ης Οκτωβρίου μέσω της μη διενέργειας οποιασδήποτε εργασίας στην ΓΓΠΣ και στο ΙΚΑnet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πανελλαδική Αντιμονοπωλιακή Συσπείρωση

Επαγγελματιών – Βιοτεχνών – Εμπόρων

ΠΑΤΟΥΣΑ 3 - 10677 ΑΘΗΝΑ - ℡ 210 3809327 -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανελλαδική Αντιμονοπωλιακή Συσπείρωση

Επαγγελματιών – Βιοτεχνών – Εμπόρων

ΠΑΤΟΥΣΑ 3 - 10677 ΑΘΗΝΑ - ℡ 210 3809327 -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις άδικο Κωστα , μακάρι να γίνει κάτι μαζικό και αποτελεσματικό .

Αυτά που έγραφα χτες, τα γράφουν σήμερα και κάποιοι άλλοι.....

Για ριξτε μια ματια...

http://oimos-athina.blogspot.gr/2012/10/24.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που έγραφα χτες, τα γράφουν σήμερα και κάποιοι άλλοι.....

Για ριξτε μια ματια...

http://oimos-athina....2012/10/24.html

Εντάξει...

Πες ότι έγινε.....

Μετά τι...????

Υγ: άμα το απαντήσεις, θα καταλάβεις και γιατί δεν πρόκειται να γίνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • ΓΕΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ!
  • ΓΕΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ!

Αυτό που ζητάς σε μια απεργία τι ειναι?

Να δειξεις την αντιδρασή σου? Ωραια, την έδειξες, ξυπνα πάλι αύριο

και πάμε για δουλειά. Και τι έγινε? Τιποτα!

Αν θέλεις κάτι παραπάνω, δηλ. να μην συνεχιστούν τα μέτρα,

ή να φυγει αυτό το έκτρωμα που λέγεται "κυβέρνηση" πρέπει

ή να χυθεί αίμα (πολύ αίμα όμως.....)

ή απεργία διαρκείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • ΓΕΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ!
  • ΓΕΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ!

Αυτό που ζητάς σε μια απεργία τι ειναι?

Να δειξεις την αντιδρασή σου? Ωραια, την έδειξες, ξυπνα πάλι αύριο

και πάμε για δουλειά. Και τι έγινε? Τιποτα!

Αν θέλεις κάτι παραπάνω, δηλ. να μην συνεχιστούν τα μέτρα,

ή να φυγει αυτό το έκτρωμα που λέγεται "κυβέρνηση" πρέπει

ή να χυθεί αίμα (πολύ αίμα όμως.....)

ή απεργία διαρκείας.

Συμφωνώ!!!

Και επειδή είναι κρίμα να χυθεί αίμα μόνο μια απεργία διαρκείας μπορεί να τους ρίξει.Η απεργία διαρκείας έχει αποδειχθεί ιστορικά ότι είναι το καλλίτερο μέσο να τους δώσει ο λαός να καταλάβει ότι είναι πλέον για τα μπάζα.Η θα πέσουν η θα αλλαξόυν πολλά πράγματα με την συγκτάθεση και των δανειστών όταν δούν ότι ο κόμπος έχει φθάσει πια στο κτένι και δεν έχουν άλλα περιθώρια.Αυτοί οι αλήτες οι τροικανοί πρέπει πάραυτα να εγκαταλείψουν το ελληνικό έδαφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι η τρόικα ,είναι οι πολιτικοί μας ,αν δεν φύγουν όλοι και οι τριακόσιοι και να έρθουν άλλοι

δεν θα αλλάξει τίποτα και να καταφέρουμε και γίνουμε σε νοοτροπία Ευρωπαίοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει...

Πες ότι έγινε.....

Μετά τι...????

Υγ: άμα το απαντήσεις, θα καταλάβεις και γιατί δεν πρόκειται να γίνει....

%CE%A0%CE%AC%CF%81%CE%B5+%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF+%CF%84%CE%B7%CE%BD+%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%AC+%CF%83%CE%BF%CF%85+%CE%AE+%CE%B2%CE%B3%CE%B5%CF%82+%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CE%AC+%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD+%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF+%CF%84%CE%B7%CF%82+%CF%86%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%AC%CF%82.jpg

"Προσωπικό" αυτή τη φορά ... :P

Εεεεε μα δεν παίζεστε κύριε συνάδελφε ...

Τώρα μιλώ με το συνάδελφο +λάκη να έρθουμε από εκεί ... :angry:

Και δεν σας σώζει ... τίποτα ... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχεχε.... κι όμως, κινείται!

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/11003

Το ήξεραν άραγε από πριν, ή τυχαία επέλεξε η ΓΓΠΣ να κλειδώσει το περιουσιολόγιο στις 19/10;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχεχε.... κι όμως, κινείται!

http://www.taxheaven...s/view/id/11003

Το ήξεραν άραγε από πριν, ή τυχαία επέλεξε η ΓΓΠΣ να κλειδώσει το περιουσιολόγιο στις 19/10;

Να ακούτε όταν μιλάω ,τίποτα δεν είναι τυχαίο σε τούτη τη ζωή.

Πάμε όλοι μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ακούτε όταν μιλάω ,τίποτα δεν είναι τυχαίο σε τούτη τη ζωή.

Πάμε όλοι μαζί.

Όντως, τίποτα δεν είναι τυχαίο! Πώς γίνεται, αναρωτιέμαι (εγώ, ο κακοήθης και κακόπιστος συνομωσιολόγος), μια τελείως άκυρη ημερομηνία να γίνεται αίφνης καταληκτική;! Δυο τινά, λοιπόν: Ένα τι, οι ΠΟΦΕΕΔΕΣ το ήξεραν και το έκαναν γαργάρα για να δείξουν ότι έχει αξία η πρότασή τους. Άλλον τι, το Υπ.Οικ. αιφνιδιάστηκε και βρήκε αυτόν τον τρόπο να σπάσει την απεργία των λογιστών. Βέβαια, κατά πάσα πιθανότητα, πρόκειται απλώς για μια τρομερή σύμπτωση.

ΥΓ: Άσχετο: Τον Ραυτόπουλο της ΓΣΕΕ που, εκεί που τον κατηγορούσαν όλοι για ξεπούλημα των εργατών και ενδοτισμό στην κυβέρνηση, έγινε εν μια νυκτί ήρωας, τον θυμάται κανείς παλιότερος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, τίποτα δεν είναι τυχαίο! Πώς γίνεται, αναρωτιέμαι (εγώ, ο κακοήθης και κακόπιστος συνομωσιολόγος), μια τελείως άκυρη ημερομηνία να γίνεται αίφνης καταληκτική;! Δυο τινά, λοιπόν: Ένα τι, οι ΠΟΦΕΕΔΕΣ το ήξεραν και το έκαναν γαργάρα για να δείξουν ότι έχει αξία η πρότασή τους. Άλλον τι, το Υπ.Οικ. αιφνιδιάστηκε και βρήκε αυτόν τον τρόπο να σπάσει την απεργία των λογιστών. Βέβαια, κατά πάσα πιθανότητα, πρόκειται απλώς για μια τρομερή σύμπτωση.

ΥΓ: Άσχετο: Τον Ραυτόπουλο της ΓΣΕΕ που, εκεί που τον κατηγορούσαν όλοι για ξεπούλημα των εργατών και ενδοτισμό στην κυβέρνηση, έγινε εν μια νυκτί ήρωας, τον θυμάται κανείς παλιότερος;

Πού τον θυμήθηκες τον ΑΡΧΟΝΤΑ ρε ΑΡΧΟΝΤΉ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω... τελείως συνειρμικά μου ήρθε... :rolleyes:B)

Επι της ουσίας: Σιγά να μην προλάβαινα να οριστικοποιήσω εκκρεμότητες στο περιουσιολόγιο έως τις 19/10, ώρα 13:00!!! Κι όχι εγώ, κανένας φαντάζομαι! Δώρο στους "συνεργάτες" ήταν αυτή η απόφαση, μπας και τους δώσουν λόγο ύπαρξης. Δεν λέω άλλα, γιατί υπάρχει και το αρ. 14.... (προληπτική λογοκρισία λέγεται στα ελληνικά)

ΥΓ: Αν δεις κανένα "κατόπιν ενεργειών μας και για εξυπηρέτηση των φορολογουμένων παρετάθη...." μην γελάσεις δυνατά, σε παρακαλώ. Θα ξυπνήσεις τον κλάδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν τώρα απορήσω γιατί να υπάρχουν (ακόμα) εκκρεμότητες για τα Ε9 2010-2011 θα φανώ κακός, ε; <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν τώρα απορήσω γιατί να υπάρχουν (ακόμα) εκκρεμότητες για τα Ε9 2010-2011 θα φανώ κακός, ε; <_<

Δεν φαντάζεσαι πόσο.... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ...! Μ' αρέσει αυτό! B) B)

Αν τώρα εγώ με τη σειρά μου απορήσω, γιατί να έχω εκκρεμότητες σε Ε9 τα οποία είχα υποβάλλει εμπρόθεσμα - είτε ηλεκτρονικά είτε χειρόγραφα - και ποιά ουσιαστική παρέμβαση έκανε η Ομοσπονδία μου για το θεμα αυτό, θα είμαι κι εγώ κακός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, τίποτα δεν είναι τυχαίο! Πώς γίνεται, αναρωτιέμαι (εγώ, ο κακοήθης και κακόπιστος συνομωσιολόγος), μια τελείως άκυρη ημερομηνία να γίνεται αίφνης καταληκτική;! Δυο τινά, λοιπόν: Ένα τι, οι ΠΟΦΕΕΔΕΣ το ήξεραν και το έκαναν γαργάρα για να δείξουν ότι έχει αξία η πρότασή τους. Άλλον τι, το Υπ.Οικ. αιφνιδιάστηκε και βρήκε αυτόν τον τρόπο να σπάσει την απεργία των λογιστών. Βέβαια, κατά πάσα πιθανότητα, πρόκειται απλώς για μια τρομερή σύμπτωση.

ΥΓ: Άσχετο: Τον Ραυτόπουλο της ΓΣΕΕ που, εκεί που τον κατηγορούσαν όλοι για ξεπούλημα των εργατών και ενδοτισμό στην κυβέρνηση, έγινε εν μια νυκτί ήρωας, τον θυμάται κανείς παλιότερος;

Ναι, τον πυροβόλησαν, όπως τον Ρήγκαν και τον Πάπα, αλλά από τότε χάθηκε, αν αυτό λέει κάτι, φίλε Αχιλλέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεργούν σήμερα Τετάρτη, 17 Οκτωβρίου 2012, δικηγόροι, συμβολαιογράφοι, μηχανικοί, γιατροί, οδοντίατροι, φαρμακοποιοί και δικαστικοί επιμελητές, σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τα δρομολογούμενα νέα φορολογικά μέτρα, την υπαγωγή του Ενιαίου Ταμείου Ανεξάρτητα Απασχολουμένων (ΕΤΑΑ) στον ΕΟΠΥΥ, την κατάργηση της ευθύνης του Επικουρικού Κεφαλαίου κ.λπ.

Παράλληλα, σήμερα στις 12.30 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί έξω από το Δικηγορικό Σύλλογο Αθηνών (Ακαδημίας 60), συγκέντρωση διαμαρτυρίας όλων των επιστημονικών και επαγγελματικών φορέων (δικηγόρων, μηχανικών, κ.λπ.), στο πλαίσιο των κοινών δράσεων που έχουν αποφασίσει. Στη συνέχεια θα πραγματοποιήσουν πορεία διαμαρτυρίας στο υπουργείο Οικονομικών.

Επίσης,σήμερα θα παραμείνουν κλειστά τα γραφεία του ΔΣΑ, του ΤΕΕ και των άλλων Συλλόγων.

Τέλος, ο Σύλλογος Υπαλλήλων του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών καλεί όλα τα μέλη του να δηλώσουν τη συμπαράστασή τους στον «αγώνα των δικηγόρων» και να συμμετάσχουν στην πορεία προς το υπουργείο Οικονομικών.

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεργούν σήμερα Τετάρτη, 17 Οκτωβρίου 2012, δικηγόροι, συμβολαιογράφοι, μηχανικοί, γιατροί, οδοντίατροι, φαρμακοποιοί και δικαστικοί επιμελητές, σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τα δρομολογούμενα νέα φορολογικά μέτρα, την υπαγωγή του Ενιαίου Ταμείου Ανεξάρτητα Απασχολουμένων (ΕΤΑΑ) στον ΕΟΠΥΥ, την κατάργηση της ευθύνης του Επικουρικού Κεφαλαίου κ.λπ.

Παράλληλα, σήμερα στις 12.30 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί έξω από το Δικηγορικό Σύλλογο Αθηνών (Ακαδημίας 60), συγκέντρωση διαμαρτυρίας όλων των επιστημονικών και επαγγελματικών φορέων (δικηγόρων, μηχανικών, κ.λπ.), στο πλαίσιο των κοινών δράσεων που έχουν αποφασίσει. Στη συνέχεια θα πραγματοποιήσουν πορεία διαμαρτυρίας στο υπουργείο Οικονομικών.

Επίσης,σήμερα θα παραμείνουν κλειστά τα γραφεία του ΔΣΑ, του ΤΕΕ και των άλλων Συλλόγων.

Τέλος, ο Σύλλογος Υπαλλήλων του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών καλεί όλα τα μέλη του να δηλώσουν τη συμπαράστασή τους στον «αγώνα των δικηγόρων» και να συμμετάσχουν στην πορεία προς το υπουργείο Οικονομικών.

Καλημέρα

Αυτοί καλά κάνουν και απεργούν.Εμείς είμαστε λογιστές και δεν μπορούμε να απεργήσουμε.Εχουμε δουλειές,,,,, <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω εκκρεμότητες για Ε9 του 2010 και 2011 που προέκυψαν στις φετινές δηλώσεις και τις είχα κρατήσει να τις κάνω μαζί με τα Ε9 του 2012...

Απεργοσπάστης θα γίνω μου φαίνεται.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα είμαι εκεί.. Πέμπτη 18/10 ώρα 12:00 Πλατεία Κοραή..

Παρακαλείται η ΠΟΦΕΕ η ΕΦΕΕ κ.λ.π. να ορίσουν το ακριβές σημείο ..

Αλλιώς με βλέπω πάλι με τα συνεργεία να πορεύομαι..

post-2143-0-21518500-1350453629_thumb.jp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω,πως μας καλούν να τακτοποιήσουμε τις τυχόν εκκρεμότητες που έχουμε ανοιχτές

και δεν είναι οριστικοποιημένες για να μη χάσουμε τα δεδομένα που καταχωρήθηκαν.

Αν δεν έχεις ξεκινήσει την υποβολή του Ε9,θα μπορείς να το κάνεις και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα είμαι εκεί.. Πέμπτη 18/10 ώρα 12:00 Πλατεία Κοραή..

Παρακαλείται η ΠΟΦΕΕ η ΕΦΕΕ κ.λ.π. να ορίσουν το ακριβές σημείο ..

Αλλιώς με βλέπω πάλι με τα συνεργεία να πορεύομαι..

Θα είμαστε τουλάχιστον δύο ... :)

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...