Προς το περιεχόμενο

Οταν οι Γιατροί κάνουν διάγνωση στο...πόδι....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σας πω μια μικρη Ιστορια που εζησα ,για να δητε πως αποφασιζουν οι Γιατροι ελαφρα την καρδια ,βλεποντας την κλινικη εικονα ενος ατομου χωρις καν να προβληματιστουν καθολου αν προκειται για την ανθρωπινη ζωη η οποια στις μερες μας μαζι με ολα τα υπολοιπα εχει χασειτην αξια της.

Παει καποιος λοιπον την προηγουμενη Πεμπτη το βραδυ, στα εκτακτα ιδιωτικου Νοσοκομειου του Πειραια με ΑΦΟΡΗΤΟΥΣ πονους στην κοιλια και στα νεφρα,περιμενε στην καρεκλα με πονους για μια ωρα,,ωσπου να βγουν και τα αποτελεσματα. απο το αιμα που του πηραν, και αλλη μια να του κανουν υπερηχο με ορο διοτι δεν κρατουσε το νερο που του εδιναν..οταν βγηκαν του ειπαν οτι δεν βλεπουν να εχη τιποτα...και οτι 90% ειναι κολικος και να παη σπιτι του ,παρολο που πονουσε τοσο,διοτι δεν μπορουν να κανουν τιποτε αλλο.... :angry: , αφου του συνταγογραφησαν μονο Μποσκοπαν! σαν παυσιπονο.

Για δυο μερες δεν πονουσε και...πολυ, οποτε ολα συναινουσαν οτι μαλλον.. κολικος ηταν και περναει..

την Κυριακη την νυχτα ομως ο πονος επανηλθε. την Δευτερα το πρωϊ ξαναπηγε στο Νοσοκομειο και πλεον αποφασισαν να του κανουν εισαγωγη αφου πρωτα και παλι περιμενε 5 ωρες!!! στην καρεκλα χωρις κανενα πασιπονο, δοτι δεν ειχαν κρεβατι να τον βαλουν!!! αφου τελικα βρηκαν και τον εισηγαγαν,,μετα του εκαναν ακτινογραφια και αξονικη και εως την τριτη το απογευμα!!,δεν εβρισκαν τι εχει. και οταν τον ειδαν ωρα με την ωρα να καταβαλλεται ....ταχασαν και αποφασισαν να του κανουν σπινθιρογραφημα και με αυτο διαπιστωσαν οτι εχει ανευρισμα στο νεφρο,το οποιο ηταν ετοιμο να σπαση, :ph34r: καθως επισης και στενωση νεφρικης αρτηριας,

τον πανε επειγοντως στο χειρουργειο,11ηωρα το βραδυ,του αχρηστευουν εσκεμμενα, το 35% του ενος νεφρου που ειχε και το ανευρισμα ,για να σωσουν ειπαν το υπολοιπο,μαζι με τις αρτηριες αυτου , και παραληλλα του βαζουν και stent στην βουλωμενη αρτηρια για να γινεται καλλιτερα και η αιματωση..(γνωστη Ιστορια για μενα)

Τωρα δοξα συ ο Θεος εχει συνελθει και τωρα πια βρισκεις το χρονονα σκεφτης και να σου βγη ολη η αγανακτηση και ενα μεγαλο γιατι ,βλεποντας παραλληλλα και την ταλαιπωρημενη Μητερα του με τα γεματα ερωτηματικα ματια της,η οποια τωρα συνειδητοποιησε οτι μπορει και να εχανε το παιδι της. σιγουρα ο Θεος φετος βαλθηκε να μας ξακληρηση ολους! διοτι αυτος ο καποιος που ανεφερα , για σας ειναι ενας συνανθρωπος και συναδελφος που απλα λυπαστε για οσα του συνεβησαν. για μενα ομως ειναι το ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.και τα συναισθηματα ειναι διαφορετικα και παμπολλα.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ σου Παιδι μου

ευχαριστω και σας πουμε διαβαστε και το forum που υπαρχει και μου δοθηκε η ευκαιρια να εκφραστω και να βγαλω πρωτα την αγανακτηση μου για την ανευθηνοτητα ωρισμενων Γιατρων που παρολο οτι βλεπουν μια κακη κλινικη εικονα σου λενε ελαφρα την καρδια φυγε χωρις να βαλουν καν στο τραπεζι,και τον παραγοντα <και εαν..>?. αλλα και την χαρα μου που το αποτελεσμα τελικα , μετα απο ολα αυτα ειναι με αισιο τελος!,ασχετως πλεον αν δεν ειναι ολα ακριβως οπως πριν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω κατι να πω....τι θα μπορουσα αραγε ...?

περαστικα ...

ευχομαι να ειναι ολα καλα και ναναι το τελευταιο κακο που σας βρισκει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα από την καρδιά μου συνάδελφε Νίκο, εύχομαι να είστε όλοι πάντα καλά και να δείτε το παιδί να μεγαλώνει, όπως εσείς επιθυμείτε.

Καλή δύναμη σε όλους σας.

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Συνάδελφε καταλαβαίνω απόλυτα την αγανάκτηση σου για την ταλαιπωρία και τον κίνδυνο που αντιμετώπισε το παιδί σου.

Η ανευθυνότητα ορισμένων "γιατρών" και η αναλγησία κάποιων άλλων "επιχειρηματιών" υγείας, μπροστά στο χρηματικό όφελος δεν περιγράφεται.

Επειδή χτύπησες μια λεπτή χορδή μου,απλά θα σου αναφέρω 2 περιστατικά που έζησα προσωπικά.

Πριν 30 χρόνια ο πατέρας μου νοσηλευόταν σε Κρατικό Νοσοκομείο,με προιστορία καρκίνου στο έντερο και του χορηγούσαν

φάρμακα για αντιμετώπιση εγκεφαλικού! που όταν υπάρχει καρκίνος τον επιδεινώνει.Στο νοσοκομείο αυτό βρέθηκε ένας "μικρός"

σε εμπειρία γιατρός,καλή του ώρα και με συμβούλευσε να πάρω τον πατέρα μου και να τον πάω στο Λονδίνο,πράγμα το οποίο

έκανα και χειρουργήθηκε μέ όγκο στο κεφάλι και έζησε καλά 3 χρόνια,ενώ εάν συνεχιζόταν η "θεραπεία" στην Ελλάδα θα πήγαινε

μιά ώρα αρχήτερα.

Επίσης για μένα πριν 20 χρόνια έκαναν διάγνωση ότι είχα καρκίνο στομάχου,με χειρούργησαν άσκοπα σε γνωστό Αθηναικό Νοσοκομείο,μου αφαίρεσαν τα 3/4 του στομάχου, για να μου πάρουν τότε 3,000,000 δρχ,,ενώ όταν πήγα μετά στο Λονδίνο διέγνωσαν ότι υπήρχε ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού,το οποίο αντιμετωπίζεται με τριπλό σχήμα αντιβίωσης μίας βδομάδας.

Καταλαβαίνεις λοιπόν τι αλητεία υπάρχει σε ορισμένους "ιατρούς".

Λυπάμαι πραγματικά για την περιπέτεια του παιδιού σου και χαίρομαι που το τελικό αποτέλεσμα είναι αίσιο.

Εύχομαι ολόψυχα να είναι πάντα υγιές και σιδερένιο το παιδί και εσείς απο δίπλα του να το στηρίζετε και να το καμαρώνετε.

Π Ε Ρ Α Σ Τ Ι Κ Α

Φιλικά

Presjohn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικολη, απο τα βαθη της καρδιας μου, περαστικα να ειναι στο κοπελι σου, να σταθει στα ποδια του γερος κ δυνατος....

Οσο για τους μ@λ@κες τι να πω ρε γαμωτο..... Θελω να πιστευω οτι δεν το εκαναν επιτηδες, αλλα λογω απειριας...

Γιατι αν ειναι λογω βαρεμαρας, δεν πρεπει να βρισκονται εκει...

Υγ: ρε συ, δεν κανετε κανα ευχελαιο λεω γω...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχομαι περαστικά μέσα από την καρδιά μου.

Κατά την προσωπική μου άποψη το θέμα δεν είναι σε τι κατάσταση είναι τα νοσοκομεία μας αλλά σε τι γιατρό θα πέσεις.Και φάνηκε πως ήσασταν άτυχοι σε αυτήν την "ρουλέτα¨.Το θέμα όμως είναι ότι η υγεία μας και η υγεία των παιδιών σας δεν μπορεί να βασίζεται στην διάθεση του κάθε γιατρού.Γιατί θεωρώ ότι είναι θέμα διάθεσης και όχι γνώσεων.

Καλό κουράγιο και καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας πω μια μικρη Ιστορια που εζησα ,για να δητε πως αποφασιζουν οι Γιατροι ελαφρα την καρδια ,βλεποντας την κλινικη εικονα ενος ατομου χωρις καν να προβληματιστουν καθολου αν προκειται για την ανθρωπινη ζωη η οποια στις μερες μας μαζι με ολα τα υπολοιπα εχει χασειτην αξια της.

Παει καποιος λοιπον την προηγουμενη Πεμπτη το βραδυ, στα εκτακτα ιδιωτικου Νοσοκομειου του Πειραια με ΑΦΟΡΗΤΟΥΣ πονους στην κοιλια και στα νεφρα,περιμενε στην καρεκλα με πονους για μια ωρα,,ωσπου να βγουν και τα αποτελεσματα. απο το αιμα που του πηραν, και αλλη μια να του κανουν υπερηχο με ορο διοτι δεν κρατουσε το νερο που του εδιναν..οταν βγηκαν του ειπαν οτι δεν βλεπουν να εχη τιποτα...και οτι 90% ειναι κολικος και να παη σπιτι του ,παρολο που πονουσε τοσο,διοτι δεν μπορουν να κανουν τιποτε αλλο.... :angry: , αφου του συνταγογραφησαν μονο Μποσκοπαν! σαν παυσιπονο.

Για δυο μερες δεν πονουσε και...πολυ, οποτε ολα συναινουσαν οτι μαλλον.. κολικος ηταν και περναει..

την Κυριακη την νυχτα ομως ο πονος επανηλθε. την Δευτερα το πρωϊ ξαναπηγε στο Νοσοκομειο και πλεον αποφασισαν να του κανουν εισαγωγη αφου πρωτα και παλι περιμενε 5 ωρες!!! στην καρεκλα χωρις κανενα πασιπονο, δοτι δεν ειχαν κρεβατι να τον βαλουν!!! αφου τελικα βρηκαν και τον εισηγαγαν,,μετα του εκαναν ακτινογραφια και αξονικη και εως την τριτη το απογευμα!!,δεν εβρισκαν τι εχει. και οταν τον ειδαν ωρα με την ωρα να καταβαλλεται ....ταχασαν και αποφασισαν να του κανουν σπινθιρογραφημα και με αυτο διαπιστωσαν οτι εχει ανευρισμα στο νεφρο,το οποιο ηταν ετοιμο να σπαση, :ph34r: καθως επισης και στενωση νεφρικης αρτηριας,

τον πανε επειγοντως στο χειρουργειο,11ηωρα το βραδυ,του αχρηστευουν εσκεμμενα, το 35% του ενος νεφρου που ειχε και το ανευρισμα ,για να σωσουν ειπαν το υπολοιπο,μαζι με τις αρτηριες αυτου , και παραληλλα του βαζουν και stent στην βουλωμενη αρτηρια για να γινεται καλλιτερα και η αιματωση..(γνωστη Ιστορια για μενα)

Τωρα δοξα συ ο Θεος εχει συνελθει και τωρα πια βρισκεις το χρονονα σκεφτης και να σου βγη ολη η αγανακτηση και ενα μεγαλο γιατι ,βλεποντας παραλληλλα και την ταλαιπωρημενη Μητερα του με τα γεματα ερωτηματικα ματια της,η οποια τωρα συνειδητοποιησε οτι μπορει και να εχανε το παιδι της. σιγουρα ο Θεος φετος βαλθηκε να μας ξακληρηση ολους! διοτι αυτος ο καποιος που ανεφερα , για σας ειναι ενας συνανθρωπος και συναδελφος που απλα λυπαστε για οσα του συνεβησαν. για μενα ομως ειναι το ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.και τα συναισθηματα ειναι διαφορετικα και παμπολλα.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ σου Παιδι μου

ευχαριστω και σας πουμε διαβαστε και το forum που υπαρχει και μου δοθηκε η ευκαιρια να εκφραστω και να βγαλω πρωτα την αγανακτηση μου για την ανευθηνοτητα ωρισμενων Γιατρων που παρολο οτι βλεπουν μια κακη κλινικη εικονα σου λενε ελαφρα την καρδια φυγε χωρις να βαλουν καν στο τραπεζι,και τον παραγοντα <και εαν..>?. αλλα και την χαρα μου που το αποτελεσμα τελικα , μετα απο ολα αυτα ειναι με αισιο τελος!,ασχετως πλεον αν δεν ειναι ολα ακριβως οπως πριν..

Συναδελφε καλημερα , μολις τωρα διαβασα την περιπετεια σου . Αν το Νοσοκομειο ειναι αυτο που υποψιαζομαι , μεινε μακρια ,και οταν λεμε μακρια εννοουμε μακρια . ΤΗν ιδια περιπου κατασταση εζησε και η γυναικα μου πριν μερικα χρονια , εμεινε ενα Σαββατοκυριακο μεσα με φρικτους πονους , ενω ειχε αποφρακτικο ικτερο , με κινδυνο να παθει σηψαιμια . Σε τετοιες δυσκολες περιπτωσεις μονο τα δημοσια Νοσοκομεια με την τεραστια εμπειρια που κουβαλανε μπορουν να ανταποκριθουν . ΕΚει δυστυχως υπαρχουν αλλα προβληματα . ΕΥχομαι να πανε ολα καλα και να εχουμε ολοι την υγεια μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο περαστικά κι από μένα.. εύχομαι το καλύτερο για το παιδί.

Όμως κινδυνεύοντας να γίνω δυσάρεστος..

Απ'την παρουσίαση του περιστατικού που μας έκανες.. δεν βλέπω να δικαιολογείται ο τίτλος του θέματος..

Δεν έγινε διάγνωση στο πόδι..

Ακολουθήθηκε η διαδικασία που έπρεπε να ακολουθηθεί..

Αν μάλιστα δεν υπήρχαν άλλα συμπτώματα .. ή ιστορικό.. δεν βλέπω τίποτα περίεργο..

Και ήταν όπως γράφεις και ιδιωτικό νοσοκομείο..

Βέβαια αν εσύ έδειξες τις αιματολογικές εξετάσεις ..

υπερήχους κ.λ.π. της πρώτης μέρας και άλλος γιατρός μπόρεσε απ'αυτές να κάνει την σωστή διάγνωση..

τότε έχεις δίκαιο.

Υ.Γ. γνωρίζω ανθρώπους με ιστορικό κολικών.. που πάνε στο νοσοκομείο και για να αποφύγουν την ταλαιπωρία της αναμονής..

πιες νερά να γεμίσει η κύστη.. περίμενε να μπορέσουμε να σου κάνουμε υπέρηχο κ.λ.π. ζητούν από μόνοι τους το αναλγητικό για να φύγουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο περαστικά στο παιδί σου.Ολα θα πάνε καλά.

Ομως μη τους αδικείς.

Ενα χαρακτηριστικό των ανευρυσμάτων είναι ότι τα περισσότερα είναι χωρίς συμπτώματα αλλα και συμπτώματα να παρουσιάσουν όπως πόνος στην βουβωνική χώρα,κοιλιά κλπ οδηγούν τις περισσότερες φορές σε λάθος διάγνωση π.χ πέτρες στα νεφρά.Οδηγούνται σε ποιο ειδικευμένες εξετάσεις όταν ο πόνος επιμένει.Κάτι ανάλογο εγινε και στη δική σου περίπτωση.

Μπορεί τα νοσοκομεία μας να στερουνται υλικοτεχνικής υποδομής αλλά να είσαι σίγουρος ότι το προσωπικό έχει αρτια επιστημονική καταρτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ συνάδελφε Νίκο, ελπίζω αυτήν την ώρα να είναι πια καλά το παιδί σου και να έχετε ανακουφισθεί από την φοβερή αγωνία που περάσατε, εσείς και το βλαστάρι σας. Δεν θέλω να μιλήσω για "χασάπηδες" και "κομπογιαννίτες" γιατί δεν είναι όλοι οι γιατροί έτσι. Αλλά έχω ζήσει στην οικογένειά μου τέτοια λάθη, που κόστισαν την ζωή αγαπημένων προσώπων. Εχεις την συμπάθεια και τις καλύτερες ευχές μας για την καλή υγεία του παιδιού σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να πω τίποτε άλλο από περαστικά και εύχομαι το παιδί σου τώρα να είναι καλά.

Το θέμα πλέον είναι να μην έχεις ανάγκη να περάσεις ούτε απ'έξω απ'τα νοσοκομεία. Δυστυχώς στην περιοχή μας σχεδόν ό,τι και να σου τύχει σου αρχίζουν τουρνέ σε όλα τα νοσοκομεία του νομού και εσχάτως και σε διπλανούς νομούς και αν χρειαστείς δωμάτιο εντατικής όπου βρεθεί στην Ελλάδα. Πριν από λίγα χρόνια θυμάμαι είχε πάει δικός μου άνθρωπος το παιδί του με σοβαρή αλεργία και όχι μόνο δεν το δέχονταν μέσα αλλά δεν τους έδιναν και ασθενοφόρο με γιατρούς να μεταφερθεί σε άλλο νοσοκομείο (η κατάσταση του παιδιού είχε γίνει με την ώρα πολύ σοβαρή). Το μετέφεραν μόνοι τους με ΙΧ και ευτυχώς ήταν τυχεροί και έφτασαν σε άλλο νοσοκομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχας ενα μεγαλο-μεγαλο ευχαριστω και υγεια σε οολους.

Σουλη την 1η μερα(Πεμπτη 5/10) ειχαν στα χερια τους υπερηχο και αιματολογικες που αυτοι εκαναν, τις οποιες διαβασαν σαν...κολικο και οταν ρωτησα περαιτερω αν ειναι σιγουροι μηπως ειναι κατι αλλο... καποιος χειρουργος μου απαντησε τι να σου πω....<,μαγος ειμαι?> μου γραφει σε χαρτακι εναν ουρολογο να τον δη και αυτος,διοτι το Νοσοκομειο μου ειπε δεν...εχει το βραδυ αυτη την ειδικοτητα.ο ουρολογος δε, μου εδωσε ραντεβου γαια την...Δευτερα,τον οποιο δεν προλαβα να δω...

Την Δευτερα 8/10 που ξαναπηγε,αν και ηξεραν και την 1η περιπτωση,ειχαν στα χερια τους αφου του εκαναν παλι 2ο υπερηχο,καθως και ακτινογραφια και αξονικη,απο τις οποιες ακτινολογος, ουρολογος,νεφρολογος,και χειρουργος, και παλι δεν μπορουσαν....να βγαλουν διαγνωση ενω το ανευρισμα και η στενωση φαινοταν και στον υπερηχο και στην ακτινογραφια σαν σκια στο νεφρο(εγω αρχικα... υπεθεσα καρκινο οταν μου το ειπαν) καθως επισης και καθαρα στην αξονικη. ολα αυτα τα εμαθα μετα....

Την διαγνωση τελικα την εβγαλν την Τριτη το απογευμα βοηθουμενοι απο εναν αγγειοχειρουργο γιατρο , με ολα τα ανωτερω + σπινθιρογραφημα που του εκαναν extra, ο οποιος Γιατρος, μου ειχε βαλει τα stent που εχω στο νεφρο και στο ποδι, (3 χρονια πριν το καρδιακο)και τον οποιο και ζητησα εγω.

Και τελος....παντων αφηνεις εναν ανθρωπο με αφορητους πονους και εμετους, να παη σπιτι του, χωρις καν ορο?καντου εισαγωγη να βοηθηθη εκει εστω... με παυσιπονα και ορο.

Φιλε controller μαλλον ...σωστα υποψιαστηκες ειναι το Μετροπολιταν το οποιο κοντεψε...να πεθανη και μενα, αλλα μυαλο..δεν εβαλα διοτι ειπα αντε αυτο ειναι ,αλλη περιπτωση,αλλοι γιατροι και επιπροσθετως ειναι και κοντα στο σπιτι μου και καλως ή κακως το προτιμω και για αυτο το λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ολοψυχες ευχές μας για γρηγορη ανάρρωση και να είναι όλα αυτά που εχουν συμβεί περαστικά και αγύριστα .

Αγαπητέ Νικο τα δύσκολα πέρασαν ,

τωρα όλα θα είναι διαφορετικά ,

η ουσία είναι ότι όλα πήγαν καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορη ανάρρωση και σιδερένιο το παιδάκι σου! ´ολοι έχουμε κι απο μια ή και δυο και παραπάνω ιστορίες. Και ευσυνείδητων και ασυνείδητων γιατρων. Καλό θα ήταν και στις δυο περιπτώσεις να μην αφήνουμε τα πράγματα έτσι και να δίνουμε δημοσιότητα στα πλαίσια της νομιμοπτητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε Fazexa ,

Περαστικα σας και σιδερενιοι ολοι στην οικογενεια σας .

Το εν λογο Νοσοκομειο για να παρει τα λεφτα του βαζει μεχρι και εγγυητες.......οποτε στην θεση σου δεν ξερω αν θα τους αφηνα σε χλωρο κλαρι!

Με Εκτιμηση,

Ελενη.

Υ.Γ. στο εμαιλ για το τηλεφωνο του γιατρου που ειχες ζητησει πριν καιρο αν χρειαστεις βοηθεια μην διστασεις .Ειναι οντως Αι Χριστοφορος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε

έχεις και τις δικές μου από καρδιάς ευχές

να προσθέσω μόνο ότι δεν είναι παντού έτσι

πριν λίγους μήνες χειρουργήθηκα στο Ογκολογικό νοσοκομείο Άγιοι Ανάργυροι

οι εντυπώσεις μου ? καταπληκτικό νοσοκομείο, καταπληκτικοί άνθρωποι , από την καθαρίστρια μέχρι τον δ/ντη της κλινικής

τα γράφω γιατί νομίζω ότι πρέπει να λέμε και τα καλά αυτού του τόπου (και μιλάμε για δημόσιο νοσοκομείο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι περαστικά και σιδερένιος ο γιος σας.

Επειδή την τελευταία δεκαετία τα νοσοκομεία αποτελούν κομμάτι της

ζωής μου,έχω να σας πω οτι έχω συναντήσει αξιόλογους γιατρούς και ως επιστήμονες και ως άνθρωποι.

Ομως δυστύχως κάποια απο αυτα που μας συμβαίνουν ειναι γραμμενα να γινουν.Ετσι λοιπον φτανει μονο

ενας ασχετος και ανευθυνος για να σε καταστρεψει.

Και παλι σιδερενιο το παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχομαι περαστικα και σιδερενιος!!!!!!

Εμενα η ανιψια μου προ λιγων μηνων πονουσε στην κοιλια και την πηγα σε μια φιλη γιατρο . Μου λεει η γιατρος δεν φαινεται να εχει τιποτα αλλα ο πονος στην κοιλια μπορει να σημαινει πολλα και παραλληλα μου ειπε οτι ο πονος στην κοιλια ειναι ο θανατος του γιατρου ο οποιος πρεπει να υποβαλει τον ασθενη σε ολες τις εξετασεις για να αποκλεισει ολα τα ενδεχομενα. Ετσι ξεκινησαμε τις εξετασεις το πρωι και τελειωσαμε το βραδυ. Αν θυμαμαι καλα εκανε εξετασεις αιματος ,ουρων , υπερηχο κοιλιας κ νεφρων .Ολα εδειξαν οτι δεν εχει τιποτα εκτος απο μια μικρη φλεγμονη λογω ρηξης ωοθηλακιου. Και ομως παρολα αυτα μας εστειλε να μας δει και χειρουργος. Τελικα δεν ειχε τιποτα ηταν απλως κατι γυναικολογικο. Ειχαμε κουραστει και αυτη και εγω και ελεγα αμαν τοσο σχολαστικη που ειναι η γιατρος. Τελικα ομως καλα εκανε η γιατρος μας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέξου συνάδελφε και τις δικές μου ευχές.

Πάντα γερό και δυνατό να είναι το παιδί κι εσείς.

Από εμπειρίες ...... ο καθένας έχει κι από μια. Καλή ή κακή.

Οπότε δεν θα προσθέσω τη δική μου.

Θα σταθώ μόνο στο ότι μπορεί τα ιδιωτικά νοσοκομεία να "πουλάνε" καλύτερες ξενοδοχειακές υπηρεσίες και ίσως και "άμεση" φροντίδα αλλά η εμπειρία των γιατρών στα δημόσια είναι σημαντικότερη για την σωστή διάγνωση και την αντιμετώπιση των δύσκολων περιπτώσεων.

Αυτό έχω ζήσει αυτό καταθέτω.

καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο μόλις το διάβασα... :(

Περαστικά στο παιδί σου, και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά από δω και πέρα.

Σε καταλαβαίνω, έχω ζήσει και εγώ αρκετά στα νοσοκομεία.

Όσον αφορά την εμπειρία των γιατρών, προτιμούσα και εγώ τα δημόσια.

Τώρα πλέον, δεν ξέρω. Η υγεία πλέον έχει αφαιθεί στην καλή θέληση και βούληση των γιατρών όπου και εάν εργάζονται, και αυτό είναι άκρως επικίνδυνο...

Δεν ξέρεις που θα πέσεις, δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά.Να είναι γερός και δυνατός ο γιος σου, εσύ και η οικογένειά σου.Μπροστά στην υγεία δεν μπαίνει ούτε το ΣΔΟΕ ούτε οι φόροι ούτε τίποτα.Αυτό το κατάλαβα κι εγώ δυστυχώς τώρα τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...