Προς το περιεχόμενο

ερωτηση νεας στο επαγγελμα της λογιστριας για συμβουλη απο λογιστες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη panagiotaelli

καλησπερα τελειωσα το οικονομικο στο πανεπιστημιο μακεδονιας.εχω κανει σεμιναρια λογιστικης.τωρα τι θα μου συμβουλευαται να κανω......απο πρακτικες γνωσεις δεν εχω κ πολλες.απορω ενας νεος λογιστης πως ξεκιναει τωρα?????σκεφτομαι να ασχοληθω με δικο μου λογιστιριο αλλα κατα ποσο αυτα θα ειναι αποτελεσματικο με μια αρχη τωρα κ με περιορισμενες γνωσεις που εχω λογω απειριας.θα ηθελα την γνωμη σας επι του θεματος σαν επαγγελματιες και ειδικοι.ευχαριστω πολυ για την κατανοηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μια συμβουλή : Βρες κάποιο γραφείο με έμπειρο και αξιόπιστο συνάδελφο, και κάνε το "αγροτικό" σου σαν έμμισθη ή έστω "συνεργάτις" με Τ.Π.Υ. και δες τι συμβαίνει σε αυτή την κόλαση που ζούμε όλοι. Και μην αφήνεις τα σεμινάρια. Δεν σου συνιστώ να ξεκινήσεις μόνη σου, γιατί η βουτιά στα βαθιά δεν σε σώζει ούτε σωσίβιο από τον πνιγμό.. Δεν γίνεσαι "αφεντικό" αν δεν δουλέψεις σαν μαθητευόμενη. Γιατί νομίζεις οι δικηγόροι καθιέρωσαν τον όρο "ασκούμενος"; Σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία και καλό κουράγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη panagiotaelli

ευχαριστω πολυ για την συμβουλη.τι γινετε ομως οταν ψαχνεις για εργασια αμισθη και δεν βρισκεις???δυστιχως οπως εχουν καταντησει τα πραγματα τα περισσοτερα λογιστικα γραφεια εχουν ατομα τα οποια εργαζονται εθελοντικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα τα πράγματα, αγαπητή φίλη. Απαιτείται υπομονή, επιμονή και να μην αφήσεις τα σεμινάρια, όπως είπε ο συνάδελφος SARAKINOS. Και δεν θα χρειαστείς πολύ τύχη αν έχεις τα μάτια σου ορθάνοιχτα. Καλό κουράγιο κι από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕ ΔΕΛΤΙΟ

Φιλη

λοιπον σου γραφω πιο σκληρα απο οτι οι αλλοι γιατι κ γω απο το 2008 ειμαι σε αυτη τη φαση που εισαι κ συ

Δουλεψε σε λογιστικο γραφειο οχι εταιρειας σε λογιστικο γραφειο εκει θα δεις το τι παει να πει λογιστης

Πιασε ολους τους ΓΝΩΣΤΟΥΣ Κ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ καποιος θα ξερει καποιον καποιος θα εχει μια μικρη επιχειρηση

3ον ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΡΞΗ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΤΟ ΤΕΒΕ ΣΟΥ ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΙΟΣ ΧΑΛΙΑ ΕΠΟΧΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΙ ΚΛΕΙΝΟΝΥ Κ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ

ΠΟΛΥ ΠΕΙΡΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΛΕΙΝΟΥΝ Κ ΞΕΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ

ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΕΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ (ΘΑ ΖΗΣΕΙΣ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ) ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΠΑΤΖΗΣ ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟ ΤΗ ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ

Μην εμπιστευεσαι κανενα ειδικα επιχειρηματιες κτλπ που σε καλοπιανουν Να κοιτας τι θα παρεις στο χερι κ εαν εισαι νομιμη κ εαν θα εχεις ευθυνες.

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ναι αλλα λιγα κ επιλεγμενα στη σχολη σου αλλα κ γενικα πουλανε σεμιναρια τα περισσοτερα ειναι αχρηστααα καλυτερα να γραφτεις σε μια βαση δεδομενων κ γενικοτερα οταν αρχισεις να δουλευεις τοτε θα χρειαζονται να ψαχνεις πχ τι να κανεις το σεμιναριο Μισθοδοσιας οταν εσυ εχεις 5 ψιλικατζιδεες χωρις προσωπικο.

ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΠΕΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ εαν δεν σου ειναι απαραιτητο θα τα ξεχασεις (ΤΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΚΑΛΑ )

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙς ΣΕ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΣΕ ΦΟΥΛ ΡΥΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΧΑΙΔΕΥΟΥΝ Κ Ν ΨΙΛΟΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ

ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ Κ ΔΥΣΚΟΛΑ ΧΩΝΕΣΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ Η ΨΑΞΕΙΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΕΙΤΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΕΙΤΕ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΓΝΩΣΤΩΝ Κ ΣΥΓΓΕΝΩΝ.

ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΠΡΩΤΑ ΡΩΤΑΝΕ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΤΟΥΣ Κ ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ

ΕΑΝ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΩ ΕΧΕΙΣ ΔΕΛΤΙΟ ΠΧ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΣΕ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΑΓΓΑΡΕΙΕΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ .Η ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ

ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟΣ Ο ΟΓΚΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Κ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ Κ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ Κ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΗΡΕΜΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΣΕ ΝΕΩΤΕΡΟ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ Κ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΑ ΒΡΗΚΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Κ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΟΥΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΣΑ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙ

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ ΣΕ ΕΑΝ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΕΝΟΣ ΨΙΛΟΑΠΑΤΕΩΝΑ ΓΝΩΣΤΟΥ ΤΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΧΥΜΑ Κ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΚΕΙ ΕΖΗΣΑ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΩ ΔΟΥΛΕΥΑ Κ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΑΘΑΙΝΕ ΚΡΙΣΕΙΣ Κ ΘΥΜΟΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Η ΤΟΝ ΡΩΤΑΓΑ ΚΑΤΙ Κ ΤΡΕΛΑΙΝΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΟΥΣΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ .

ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥ ΛΟΓΩ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΚΡΥΒΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ - ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΕΓΩ ΤΟ ΕΣΤΗΣΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ Κ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ . ΠΧ ΕΚΑΝΑ ΜΕΕΤΙΝΓΚ ΜΕ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΗΣ SINGULAR ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ πΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ Ο ΒΕΝΖΙΝΑΣ Κ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ

Κ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΧ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΙΓΑ ΤΑ ΑΚΟΥΓΑ ΧΟΝΔΡΑ

Κ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

ΔΕΝ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΚΟΥΒΑΛΗΣΕ ΤΟ ΓΙΟ ΕΝΟΣ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ ΕΦΟΡΙΑΚΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΑΚΤΙΚΗ Κ ΔΕΝ ΠΑΤΑΓΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΩ ΕΓΩ ΚΤΥΠΑΓΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ Κ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ 12 ΩΡΑ Κ ΔΟΥΛΕΥΑ Κ ΣΑΒΒΑΤΑ ΚΑΝ 4 ΩΡΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...