Προς το περιεχόμενο
  • 0

Τι θα ρωτούσατε σε μια συνέντευξη για πρόσληψη έναν βοηθό λογιστή?


gapdk

Ερώτηση

Καλησπέρα - καλησπέρα....

Τι θα ρωτούσατε σε εναν υποψήφιο για τη θέση βοηθού λογιστή σε λογιστήριο εμπορικής εταιρείας, αν ήσασταν ο υπεύθυνος για τη συνέντευξη?? (υπάρχουν SOS θέματα?)

π.χ. θα μπαίνατε σε ουσία λογιστικών εγγραφών, θέματα Κ.Β.Σ, και Φ.Π.Α.? ??

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αν και νεότερος βλέποντας και κρίνοντας το ευρύτερο περιβάλλον μου

  • Όρεξη (για δουλειά και μάθηση)
  • Οργανοτικότητα
  • Ταχύτητα
  • Χαρακτήρα
  • Ήθος

Όλα τα άλλα έρχονται κατά την γνώμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τί ήθος? Οπου έχω εργαστεί ως ...βοηθός, μου έχουν ζητήσει ανηθικότητες, συνήθως εις βάρος εργαζομένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα - καλησπέρα....

Τι θα ρωτούσατε σε εναν υποψήφιο για τη θέση βοηθού λογιστή σε λογιστήριο εμπορικής εταιρείας, αν ήσασταν ο υπεύθυνος για τη συνέντευξη?? (υπάρχουν SOS θέματα?)

π.χ. θα μπαίνατε σε ουσία λογιστικών εγγραφών, θέματα Κ.Β.Σ, και Φ.Π.Α.? ??

Ευχαριστώ πολύ.

Ανάλογα με το job description.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ανάλογα με το job description.

Ok. Ίσως δεν το έθεσα σωστά! Πιθανόν στη συνέντευξη να εμφανιστούν και άτομα (ας όψεται η ανεργία) όχι τόσο σχετικά με το αντικείμενο (π.. απόφοιτοι σχολής διοικησης επιχειρήσεων, πρώην γραμματείς που παράλληλα "έκαναν" και τον καταχωρητη τιμολογίων και τώρα εμφανίζονται ως ΛογιστέΣ κλπ κλπ αν γίνομαι κατανοητός!.

Σαφώς τα ανωτέρω που αναφέρεται αποτελούν κριτήρια επιλογής, αλλά π.χ. εσείς τι θα ρωτούσατε από άποψη λογιστικής σε κάποιον που θα κάνατε συνέντευξη για βοηθό λογιστή??? Κάτι -που κατά τη γνώμη σας- θα ξεχώριζε τον καλό από τους μέτριους ή κάτι για το οποίο αν σας έδινε απάντηση θα καταλαβαίνατε ότι "σκαμπάζει" .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τί ήθος? Οπου έχω εργαστεί ως ...βοηθός, μου έχουν ζητήσει ανηθικότητες, συνήθως εις βάρος εργαζομένων.

Ναι σωστό αυτό που λέτε είναι γεγονός και συμβαίνει συνέχεια και ειδικά σήμερα. Αλλά δεν εννοώ ηθικός με αυτή την έννοια (άλλωστε ως βοηθός κάνεις ότι σου πει ο ανώτερος σου οπότε άλλος είναι ο ανήθικος και άλλος φέρει ευθύνη ). Ηθικός από την πλευρά του να μην κλέψεις να μην κοροϊδέψεις πχ είχε έναν εργαζόμενο ο πατέρας μου(λογιστής) τον οποίο τον έστελνε σε μια εταιρεία που κρατάγαμε τα βιβλία στην έδρα τους. Ο κύριος έπαιρνε κάθε φορά χρήματα από τα ψιλά της επιχείρηση με αποτέλεσμα να μην γίνεται αντιληπτός και μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα είχε αποσπάσει σοβαρό ποσό από το ταμείο τους .

Έχω δει και έχω ακούσει πολλά, οπότε κατά την γνώμη μου καλό παΐδι και τα άλλα έρχονται. Μπορεί μαθαίνοντας έναν καινούργιο να αποκτήσεις στο μέλλον έναν αξιότιμο και πολύτιμο συνεργάτη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σαφώς τα ανωτέρω που αναφέρεται (ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ Εννοούσε το ΓΙΔΙ! - Τον έσφαξα τον πληθυντικό!) αποτελούν κριτήρια επιλογής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εξαρτάται αρκετά από το πόσο μεγάλη είναι αυτή η εμπορική εταιρεία, ή αλλιώς πόσα άτομα έχει στο λογιστήριο (και πόσα από αυτά πραγματικά χρειάζεται).

Άλλο να θες να καλύψεις μόνο την τιμολόγηση ή κοστολόγηση ή την τήρηση των βιβλίων ή έναν τομέα τέλος πάντων και άλλο να είσαι εσύ εξωτερικός λογιστής και θες 1 και μόνο 1 βοηθό στην εταιρεία και εξαρτάται πάλι το τι θα κάνει αυτός ο βοηθός εκεί.

Πάντως γενικά αυτή την περίοδο λόγω ανεργίας, για οποιαδήποτε θέση χρειάζεται κάποιος μπορεί να πάρει τον καλύτερο και τσάμπα (δράμα η κατάσταση καθώς οι άνεργοι έχουν ρίξει απελπιστικά τις απαιτήσεις τους και ποιος να τους κατηγορήσει...).

Εδώ μιλάμε για αντίστοιχη θέση σε λογιστικό γραφείο (που είναι γενικά πιο απαιτητική δουλειά από μια θέση σε λογιστήριο εταιρείας στις περισσότερες περιπτώσεις) και το 10% τουλάχιστον όσων ζητούν δουλειά ζητούν να δουλέψουν αμισθί! Οι υπόλοιποι έχουν επίσης πολύ χαμηλές απαιτήσεις ενώ μπορεί να έχουν εξαιρετικά προσόντα ή και εμπειρία...

Τραγική η κατάσταση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

συνηθως ρωτανε αναλογιες,,,

Βεβαίως....

Και επειδή 1 εικόνα ίσον με χίλιες λέξεις.....

Απλά μια φωτογραφία, πρόσφατη..... ολόσωμη..... με μαγιό κατά προτίμηση.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλά βρε δεν ντρέπεστε?

ακόμα την εξωτερική εμφάνιση κοιτάτε?

και τα κρυφά χαρίσματα, να παν χαμένα?????? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

(άλλωστε ως βοηθός κάνεις ότι σου πει ο ανώτερος σου οπότε άλλος είναι ο ανήθικος και άλλος φέρει ευθύνη ).

Με αυτή τη λογική, τότε ο μόνος φταίχτης είναι η λέσχη Mπίλντερμπεργκ και τα ΜΑΤ είναι εντελώς αθώα όταν δέρνουν ειρηνικούς διαδηλωτές και τους ρίχνουν χημικά.

Κάνετε λάθος.

Κάθε άνθρωπος φέρει ευθύνη για τις πράξεις του. Κάθε εντολή πρέπει να εξετάζεται πριν εκτελεστεί (έστω στοιχειωδώς) ώστε να μην παραβιάζει το Σύνταγμα, τους νόμους και τα ανθρώπινα δικαιώματα.

Για σκεφτείτε το, αν ένας εργοδότης δώσει εντολή στο βοηθό λογιστή να πλαστογραφήσει μια υπογραφή σε αξιόγραφο, ο δικαστής τι πιστεύετε, ότι θα αθωώσει τον βοηθό επειδη πήρε τέτοια εντολή?

Σοβαρά σας μιλάω, μου έχει συμβεί και αυτό.

Θα σας πω και το άλλο.

Δεν έχω σπουδάσει τίποτα, αλλά "σπουδάζω" καθημερινά μέσα από τη δουλειά μου εδώ και πολλά χρόνια

και το καθημερινό διάβασμα βιβλίων, νόμων, αποφάσεων και εγκυκλίων επίσης, δεν σταματάει ποτέ.

Θα σας ενδιέφερε λοιπόν το αν έχω πτυχίο ή το τι γνώσεις έχω?

Εχω συνεργαστεί με πτυχιούχους και μη συναδέλφους, αλλά δεν έκανε πάντα το πτυχίο τη διαφορά.

Θα πρέπει και να την ...ψάχνει κάποιος, καθώς και να αγαπάει αυτό το επάγγελμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλά βρε δεν ντρέπεστε?

ακόμα την εξωτερική εμφάνιση κοιτάτε?

και τα κρυφά χαρίσματα, να παν χαμένα?????? :P

:) Ντροπή σας! Πάντως η ζουζουνίτσα στη φωτογραφία είναι πρώτη στη λίστα των υποψήφιων!!! Μας τη χαρίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εξαρτάται αρκετά από το πόσο μεγάλη είναι αυτή η εμπορική εταιρεία, ή αλλιώς πόσα άτομα έχει στο λογιστήριο (και πόσα από αυτά πραγματικά χρειάζεται).

Άλλο να θες να καλύψεις μόνο την τιμολόγηση ή κοστολόγηση ή την τήρηση των βιβλίων ή έναν τομέα τέλος πάντων και άλλο να είσαι εσύ εξωτερικός λογιστής και θες 1 και μόνο 1 βοηθό στην εταιρεία και εξαρτάται πάλι το τι θα κάνει αυτός ο βοηθός εκεί.

Πάντως γενικά αυτή την περίοδο λόγω ανεργίας, για οποιαδήποτε θέση χρειάζεται κάποιος μπορεί να πάρει τον καλύτερο και τσάμπα (δράμα η κατάσταση καθώς οι άνεργοι έχουν ρίξει απελπιστικά τις απαιτήσεις τους και ποιος να τους κατηγορήσει...).

Εδώ μιλάμε για αντίστοιχη θέση σε λογιστικό γραφείο (που είναι γενικά πιο απαιτητική δουλειά από μια θέση σε λογιστήριο εταιρείας στις περισσότερες περιπτώσεις) και το 10% τουλάχιστον όσων ζητούν δουλειά ζητούν να δουλέψουν αμισθί! Οι υπόλοιποι έχουν επίσης πολύ χαμηλές απαιτήσεις ενώ μπορεί να έχουν εξαιρετικά προσόντα ή και εμπειρία...

Τραγική η κατάσταση....

Συνάδελφε Πέτρο τα λες όλα στην τελευταία παράγραφο. Αλλά επειδή κάποιοι συνάδελφοι το πήραν στο ψιλό, κάνω αυτή την παρέμβαση για να τονίσω ότι α) δεν βλέπω εξωτερική , ούτε εσωτερική εμφάνιση. β) Μια-δυο ερωτήσεις για στοιχειώδεις γνώσεις χρεωπίστωσης, γ) ένα απλό και σύντομο βιογραφικό και δ) ΚΥΡΙΩΣ η ερώτηση : Γιατί θέλεις αυτή την δουλειά; Σε δυο περιπτώσεις διάλεξα όχι αυτήν που είχε προϋπηρεσία ή πτυχίο (ΤΕΙ-ΙΕΚ. αδιάφορο), αλλά αυτή που απλά μου είπε "Θέλω να μάθω!" Και μάθανε και είναι σωστές στην δουλειά τους. Σημασία έχει η θέληση και η σωστή εκπαίδευση και δεν κουράζομαι να εκπαιδεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

:) Ντροπή σας! Πάντως η ζουζουνίτσα στη φωτογραφία είναι πρώτη στη λίστα των υποψήφιων!!! Μας τη χαρίζεις?

οοοιιιι....που λέει και η ίδια...Δεν είμαι εγώ, είναι η ανηψούλα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφε Πέτρο τα λες όλα στην τελευταία παράγραφο. Αλλά επειδή κάποιοι συνάδελφοι το πήραν στο ψιλό, κάνω αυτή την παρέμβαση για να τονίσω ότι α) δεν βλέπω εξωτερική , ούτε εσωτερική εμφάνιση. β) Μια-δυο ερωτήσεις για στοιχειώδεις γνώσεις χρεωπίστωσης, γ) ένα απλό και σύντομο βιογραφικό και δ) ΚΥΡΙΩΣ η ερώτηση : Γιατί θέλεις αυτή την δουλειά; Σε δυο περιπτώσεις διάλεξα όχι αυτήν που είχε προϋπηρεσία ή πτυχίο (ΤΕΙ-ΙΕΚ. αδιάφορο), αλλά αυτή που απλά μου είπε "Θέλω να μάθω!" Και μάθανε και είναι σωστές στην δουλειά τους. Σημασία έχει η θέληση και η σωστή εκπαίδευση και δεν κουράζομαι να εκπαιδεύω.

Πέρα από την πλάκα...συμφωνώ.

Εγώ πάντως προτιμώ (γιατί έτσι έμαθα) να διαλέγω άμαθους και να τους μάθω (στην πράξη) όπως εγώ έχω συνηθίσει.

Πρώτη προτεραιότετητα η θέληση και μετά η γνώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα - καλησπέρα....

Τι θα ρωτούσατε σε εναν υποψήφιο για τη θέση βοηθού λογιστή σε λογιστήριο εμπορικής εταιρείας, αν ήσασταν ο υπεύθυνος για τη συνέντευξη?? (υπάρχουν SOS θέματα?)

π.χ. θα μπαίνατε σε ουσία λογιστικών εγγραφών, θέματα Κ.Β.Σ, και Φ.Π.Α.? ??

Ευχαριστώ πολύ.

Αγαπητε συναδελφε καλημερα .

Μετα απο αρκετα χρονια εμπειριας και αρκετες προσληψεις συναδελφων , πιστευω οτι τα βηματα που πρεπει να ακολουθησεις ειναι τα εξης :

  • Διαλεξε τα επικρατεστερα βιογραφικα, μαξιμουμ 5
  • Ξεκαθαρισε τις δουλειες που πρεπει να κανει το συγκεκριμενο ατομο , στο λογιστηριο της εταιρειας
  • Οι γνωσεις του πρεπει να ειναι λιγο περισσοτερες απο τις δουλειες που πρεπει να κανει .
  • Μην φοβασαι να προσλαβεις ατομο , με γνωσεις και εμπειρια μεγαλυτερες απο αυτες που απαιτει η συγκεκριμενη θεση
  • Εχε παντα στο μυαλο σου οτι οποιο ατομο και να προσλαβεις παντα θα πρεπει να "χτισεις" επανω του .
  • Εμπιστευσου το ενστικτο σου , γιατι δεν ειναι ποτε ευκολο να διακρινεις στοιχεια χαρακτηρα που δεν σου αρεσουν.
  • Ελεγχε παντα τις ενεργειες που γινονται απο την πλευρα του νεοπροσλαμβανομενου και μεχρι να πειστεις οτι μπορει να ανταπεξελθει
  • Και παροτρυνε παντα τους συναδελφους σου να ρωτανε εαν δεν ξερουν κατι , οσο ηλιθιο και να τους φαινεται .
  • Και το κυριοτερο , που μου το διδαξε ενας συναδελφος με τον οποιο ξεκινησα την σταδιοδρομια μου . Το λαθος δεν πειραζει αρκει να το ξερουμε και να μην το κανουμε δευτερη φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μία καλή λύση πιστεύω ότι είναι ένα ερωτηματολόγιο που πρέπει να απαντήσουν οι υποψήφιοι γραπτά

μπροστά στον υπεύθυνο, πριν την προσωπική συνέντευξη.

Εχει τα εξής πλεονεκτήματα :

1) θα ρωτήσεις όλα όσα θέλεις

2) θα δεις γραφικό χαρακτήρα και γενικά τον τρόπο που γράφει

3) θα διακρίνεις αυτούς που δεν μπορούν να συμπληρώσουν ούτε καν αυτές τις απαντήσεις

4) θα δεις την ταχύτητα και την ευστροφία

5) θα θυμάσαι τον κάθε υποψήφιο, μετά το τέλος όλων των συνεντεύξεων.

Σε ενδιάμεσες ερωτήσεις απάντησέ του, ότι αφού συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο, θα μιλήσετε μετά.

Σε πολλές περιπτώσεις λοιπόν, δεν θα χρειαστεί καν να μιλήσετε... Θα έχουν απορριφθεί εκ των πρωτέρων.

Μετά τη συμπλήρωση του ερωτηματολόγιου, συζητήστε μαζί πάνω στις ήδη απαντημένες ερωτήσεις.

Σημείωσε δίπλα διευκρινίσεις που θα σου δώσει προφορικά. Ενα επιπλέον κριτήριο θα είναι το πόσο σαφής

ήταν οι γραπτές του απαντήσεις . Σε πολλές περιπτώσεις είναι άσχετες.

Θα βρεις αυτόν που δεν θα χρειαστεί καμμία διευκρίνηση δίπλα στις απαντήσεις του... Απλά 1 οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσωπικά, θα τους έβαζα να γράψουν κάτι στο word, να κάνουν ένα φύλλο στο excel και να στήσουν ένα λογαριασμό e-mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσωπικά, θα τους έβαζα να γράψουν κάτι στο word, να κάνουν ένα φύλλο στο excel και να στήσουν ένα λογαριασμό e-mail.

Συνάδελφε δε διαφωνώ αλλά το βοηθό λογιστή δεν τον θέλω να μου πειράζει το mail (καθόλου) ούτε με ενδιαφέρει να είναι αστέρι στα κομπιούτερ, βασικές γνώσεις και είμαι εντάξει - γιατί άμα αρχίσει να μπαίνει στο facebook κάθε τρεις και λίγο την κάτσαμε την βάρκα :P (μέχρι πρόσφατα στο ένα εκ των δυο δικτύων στο γραφείο που είχα το βασικό πρόγραμμα για ενημέρωση δεν είχα internet επίτηδες...)

Δεν μου έχει τύχει ποτέ να βάλω βοηθό να ασχοληθεί με excel, αλλά εξαρτάται και από τις ανάγκες του κάθε λογιστηρίου υποθέτω - αν μια εταιρεία έχει καλό εμπορικό πρόγραμμα ή ERP τι να το κάνει το excel.

Οπότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι ο καθένας κοιτάει διαφορετικά πράγματα.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφε δε διαφωνώ αλλά το βοηθό λογιστή δεν τον θέλω να μου πειράζει το mail.

Πέτρο, αν ξέρει να στήσει ένα mail, σημαίνει ότι μπορεί πολύ εύκολα να μάθει να κατεβάσει και μια νέα έκδοση, να ψάξει το σετάρισμα μιας εταιρείας, να στείλει ΑΠΔ, κλπ. Με λίγα λόγια, είναι εξοικειωμένος με τη χρήση σύγχρονης τεχνολογίας. Εκτός αυτού, βλέποντας τον τρόπο στησίματος (επιλογή παρόχου, username, κλπ) μπορείς να βγάλεις πολλά χρήσιμα συμπεράσματα για τον χαρακτήρα του, τον τρόπο σκέψης, την φαντασία του, την επινοητικότητα, κλπ κλπ κλπ... Το αυτό ισχύει για το excel. Δεν δοκιμάζω τη γνώση του, αλλά την ικανότητά του να επεξεργάζεται στοιχεία και να κάνει στοιχειώδεις υπολογισμούς. Το word το θέλω για να δω αν ξέρει να γράψει και να συντάξει μια παράγραφο σε σωστά ελληνικά. Τις βασικές γνώσεις λογιστικής, από τη στιγμή που ζητάει θέση βοηθού, εννοείται ότι τις έχει (εξάλλου είναι εύκολο να το διαπιστώσεις). Τα υπόλοιπα, θα τα μάθει από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου συνάδελφε... Ωραία τα λες.

Στο Excel τι θα του ζήταγες να κάνει; (Παίρνω ιδέες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εμενα παντως πριν πολλα πολλα χρονια με ειχανε επιλεξει σε μια εταιρεια για βοηθο λογιστου, γιατι τους ειπα σωστα το αρθρο της μισθοδοσιας και εγραψα και κατι στη γραφομηχανη( ε ημουν και καλουτσικη τοτες) .

Οταν πηγα να πιασω δουλεια, με στησανε μπροστα σε εναν υπολογιστη , απο τους πρωτους που κυκλοφορησαν τοτε στην αγορα και αφου φανηκε οτι δυσκολευομουν , ενας παπους εκει που δεν θυμαμαι καν τι ηταν, μου ειπε το ωραιο : βρηκε ο βλαχος ρολοι και δεν ηξερε να το κουρδισει :lol::P

ε μετα εμαθα να το κουρδιζω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εμενα παντως πριν πολλα πολλα χρονια με ειχανε επιλεξει σε μια εταιρεια για βοηθο λογιστου, γιατι τους ειπα σωστα το αρθρο της μισθοδοσιας και εγραψα και κατι στη γραφομηχανη( ε ημουν και καλουτσικη τοτες) .

Οταν πηγα να πιασω δουλεια, με στησανε μπροστα σε εναν υπολογιστη , απο τους πρωτους που κυκλοφορησαν τοτε στην αγορα και αφου φανηκε οτι δυσκολευομουν , ενας παπους εκει που δεν θυμαμαι καν τι ηταν, μου ειπε το ωραιο : βρηκε ο βλαχος ρολοι και δεν ηξερε να το κουρδισει :lol::P

ε μετα εμαθα να το κουρδιζω ....

Εγώ προτίμησα ψηφιακό... :D

Η ουσία είναι αυτή που λέει ο Αχιλλέας.

Ενας άνθρωπος που έμαθε να μιλά και να γράφει σωστά, έχει περάσει από μια σχολή σχετική με το επάγγελμα, και έχει επαφή με τα σημερινά εργαλεία δουλειάς μπορεί να μάθει όσα χρειάζονται με την καθοδήγηση και εμπειρία του μεγαλύτερου.

Κάποτε πήρα εγώ συνέντευξη από ένα συνάδελφο νεώτερο.

Τον ρώτησα τι έκανε στην προηγούμενη δουλειά του και μου απάντησε ότι μεταξύ άλλων είχε την ευθύνη της τήρησης της αναλυτικής. (Σε εμπορική και ΠΥ)

Αφού προσελήφθη (σε τεχνική) ανέλαβε κι αυτή την δουλειά με την σχετική εποπτεία.

Μετά από δυο χρόνια μου είπε μια μέρα που κλείναμε τρίμηνο στην αναλυτική.

"Να σκεφτείς ότι όταν ήρθα εδώ ήμουν σίγουρος πως ήξερα καλά την αναλυτική. Αναρωτιέμαι τι θα σκέφτηκες όταν σου είπα έτσι στη συνέντευξη."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...