Προς το περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΙ ! ΛΟΓΙΣΤΕΣ ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύστημα «Αριάδνη» Πενήντα ευρώ στον συμβολαιογράφο, αφού πεθάνεις

ΛΟΓΙΣΤΕΣ

ολες οι αλλες υποχρεωσεις Τ Ζ Α Μ Π Α

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΣΧΟΛΙΑ ΚΛΠ

ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ !!

ΟΧΙ ΓΙΑ ΛΗΣΤΕΙΑ ,,,,

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπαράδεκτα αυτά. Οι συγκεκριμένοι υπουργοί λειτουργούν ως συνδικαλιστές δικηγόρων και συμβολαιογράφων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύστημα «Αριάδνη» Πενήντα ευρώ στον συμβολαιογράφο, αφού πεθάνεις

ΛΟΓΙΣΤΕΣ

ολες οι αλλες υποχρεωσεις Τ Ζ Α Μ Π Α

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΣΧΟΛΙΑ ΚΛΠ

ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ !!

ΟΧΙ ΓΙΑ ΛΗΣΤΕΙΑ ,,,,

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ.

Εμεις δεν προλαβαινουμε , εχουμε και σε ενα μηνα τα τυπωματα των τελων κυκλοφοριας απο τα οποια θα εξοικονομησει το κρατος 80,000,000 ευρω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύστημα «Αριάδνη» Πενήντα ευρώ στον συμβολαιογράφο, αφού πεθάνεις

ΛΟΓΙΣΤΕΣ

ολες οι αλλες υποχρεωσεις Τ Ζ Α Μ Π Α

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΣΧΟΛΙΑ ΚΛΠ

ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ !!

ΟΧΙ ΓΙΑ ΛΗΣΤΕΙΑ ,,,,

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ.

KAI ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

ΑΡΙΑΔΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ 50 ΕΥΡΩ;

ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ

ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ;

BX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις δεν προλαβαινουμε , εχουμε και σε ενα μηνα τα τυπωματα των τελων κυκλοφοριας απο τα οποια θα εξοικονομησει το κρατος 80,000,000 ευρω ...

Σημερα στο πρωινο του MEGA ειπανε για τους λογιστες γινεται!!(υπονοωντας οτι θα παιρνουμε αμοιβη,οπως πηραμε για τις δοσεις φορου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα στο πρωινο του MEGA ειπανε για τους λογιστες γινεται!!(υπονοωντας οτι θα παιρνουμε αμοιβη,οπως πηραμε για τις δοσεις φορου)

Εδώ η αμοιβή ήδη ορίσθηκε και επί πλέον προκειμένου να εισπράξουν και για τους θανάτους , όρισαν υπόχρεο καταβολής τον ασφαλιστικό οργανισμό, προκειμένου να αποφύγουν διενέξεις με τους κληρονόμους. Μιλάμε για το απόλυτο αίσχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα στο πρωινο του MEGA ειπανε για τους λογιστες γινεται!!(υπονοωντας οτι θα παιρνουμε αμοιβη,οπως πηραμε για τις δοσεις φορου)

Megaλέμποροι..

Ta+organa+arxisan+To+trikommatiko+mnimonio+einai+anagkaio.jpg

Διαβάζω στο Unfollow που κυκλοφορεί πως «τη διετία της κρίσης και του µνηµονίου η οικογένεια (ατοµικό εισόδηµα και εταιρεία) Πρετεντέρη δήλωσε κάτι παραπάνω από 700.000 ευρώ, ο Μανώλης Καψής 250.000 ευρώ, ο Νίκος Στραβελάκης 430.000 ευρώ, ο Παύλος Τσίµας 410.000 ευρώ και η Όλγα Τρέµη 480.000 ευρώ». Το Unfollow επισημαίνει πως «Το τηλεοπτικό κανάλι στο οποίο εργάζονται οφείλει εκατοντάδες εκατοµµύρια ευρώ σε τραπεζικά δάνεια. Και οι τράπεζες, τις οποίες ετοιµαζόµαστε να αναχρηµατοδοτήσουµε τη στιγµή που η λιτότητα µας σφίγγει ολοένα και περισσότερο, εξακολουθούν...

να χορηγούν δάνεια στο MEGA».

Με τέτοια συμβόλαια, δεν πρέπει να κάνει σε κανέναν εντύπωση το πόσο υστερικά στήριξαν το Μνημόνιο οι τηλεδημοσιογράφοι του Mega, πόσο λυσσαλέα επιτίθενται σε όλες τις κοινωνικές και επαγγελματικές ομάδες, και πόσο πολύ επιθυμούν να πάνε οι μισθοί (των υπόλοιπων πολιτών) στα 200 ευρώ. Και φυσικά, τα συμβόλαιά τους ήταν ακόμα μεγαλύτερα, όταν στήριζαν τις προηγούμενες κυβερνήσεις που οδήγησαν την χώρα στην χρεοκοπία.

Βέβαια, εγώ εξακολουθώ να έχω μια απορία. Ο καλός αριστερός δημοσιογράφος Παύλος Τσίμας μου είχε γράψει πέρσι «πώς γίνεται, μετά από 35 χρόνια εργασίας, κάποια από αυτά καλοπληρωμένης, να έχω στον τραπεζικό μου λογαριασμό ίσα-ίσα το ισόποσο των τριών επόμενων δόσεων του στεγαστικού μας δανείου, ούτε μια μετοχή, ούτε έναν off shore λογαριασμό».

Έλα ντε, πώς γίνεται; Πες μας επιτέλους. Μήπως τα μοιράζεις στους φτωχούς;

(Συνεχίστε να τους κοιτάτε, είναι ωραίοι. Και η παρουσία τους ακόμα στα κανάλια -όπως και η ύπαρξη των χρεοκοπημένων καναλιών των νταβατζήδων που συνεχίζουν να νέμονται τις δημόσιες συχνότητες χωρίς καν άδεια- αποδεικνύουν πως οι Έλληνες είναι για τα μπάζα.)

http://pitsirikos.ne...81%CE%BF%CE%B9/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα εννοειται οτι αφου πληρωνω 50ευρω εχω την απαιτηση ο συμβολαιογραφος να ενημερωσει και εφορια- ταμεια- κλπ

για 50 ευρω περιμενω τουλαχιστον 8 εργατοωρες για εξυπηρετηση μου..

ειδικα για γαμους αυτος θα ξεμπερδεψει με παπαδες κλπ

για κηδειες αυτος θα κανει τα χαρτια για επιστροφη χρηματων απο ταμεια κλπ κλπ κλπ

οποτε με 50 ευρω παω σε αυτον και πουθενα αλλου

και ουδεμια απαιτηση θα εχει το κρατος και οι οργανισμοι - εκκλησιες απο εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια αποδειξη οτι αυτοι που μας κυβερνανε δεν ξερουν τι τους γινεται

Διαφωνώ , στην περίπτωση αυτή ξέρουν και πολύ καλά μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Megaλέμποροι..

Διαβάζω στο Unfollow που κυκλοφορεί πως «τη διετία της κρίσης και του µνηµονίου η οικογένεια (ατοµικό εισόδηµα και εταιρεία) Πρετεντέρη δήλωσε κάτι παραπάνω από 700.000 ευρώ, ο Μανώλης Καψής 250.000 ευρώ, ο Νίκος Στραβελάκης 430.000 ευρώ, ο Παύλος Τσίµας 410.000 ευρώ και η Όλγα Τρέµη 480.000 ευρώ». Το Unfollow επισημαίνει πως «Το τηλεοπτικό κανάλι στο οποίο εργάζονται οφείλει εκατοντάδες εκατοµµύρια ευρώ σε τραπεζικά δάνεια. Και οι τράπεζες, τις οποίες ετοιµαζόµαστε να αναχρηµατοδοτήσουµε τη στιγµή που η λιτότητα µας σφίγγει ολοένα και περισσότερο, εξακολουθούν...

να χορηγούν δάνεια στο MEGA».

http://pitsirikos.ne...81%CE%BF%CE%B9/

Καλά, είναι δυνατόν, αυτό το πουλάρι της δημοσιογραφίας, γιος και αδελφός ΚΑΨΗ (ναι, ναι για τον Μανώλη λέω) να εισπράττει ΛΙΓΟΤΕΡΑ απ'όλους τους "λοιπούς ποταπούς δημοσιογραφίσκους" του Megaλου καναλιού ????? Αυτός ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ ???? Αυτός ο ΘΑΡΡΑΛΕΟΣ, ΜΑΧΟΜΕΝΟΣ, ΜΕΓΑΛΟ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ????????

Τώρα εξηγείται γιατί έχει αυτό το μοχθηρό βλέμμα : "το βλέμμα προσέξτε με, δαγκώνω". Το'χουν αδικήσει το καημένο το παιδί !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να οργανωθούμε και να μην τυπώσουμε ούτε λευκό χαρτί για τα τέλη κυκλοφορίας???

Κι ας πάνε στις τράπεζες και στα ΚΕΠ να τους φτιάχνουν ταυτότητες πληρωμής τσάμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ , στην περίπτωση αυτή ξέρουν και πολύ καλά μάλιστα.

Πολύ σωστά Σωτήρη μας έχουν πάρει στο στο ψιλό...ψιλό γαζί...Το μόνο που καταφέρνουμε είναι να το εντοπίζουμε και να το συζητάμε...επί της ουσίας ουδέν...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα εγώ αν ρωτήσω τι σχέση έχει ο φοροτέχνης - λογιστής με τους γάμους και τους θανάτους θα είμαι ο παράξενος της παρέας?

εκτός αν μιλάμε για το χαράτσι και μόνο που θα επιβαρυνθούν τα ταμεία αλλά και οι νεόνυμφοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα εγώ αν ρωτήσω τι σχέση έχει ο φοροτέχνης - λογιστής με τους γάμους και τους θανάτους θα είμαι ο παράξενος της παρέας?

Όση σχέση είχε με το κτηματολόγιο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα εγώ αν ρωτήσω τι σχέση έχει ο φοροτέχνης - λογιστής με τους γάμους και τους θανάτους θα είμαι ο παράξενος της παρέας?

εκτός αν μιλάμε για το χαράτσι και μόνο που θα επιβαρυνθούν τα ταμεία αλλά και οι νεόνυμφοι

Σαν διεκπεραίωση δες το...να καταχωρήσεις κάτι σε μια βάση δεδομένων...αλλά το ζητούμενο δεν είναι αυτό αλλά το γαμώτο της ευκολίας που παρέχεται σε κάποιες επαγγελματικές κατηγορίες, γ@μώ τις σφραγίδες τους...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω θέση κάποιου που τα λέει

χύμα στούς λογιστές.

Οι οργανώσεις μας τώρα θα τα ακούσουν ???

ώστε να διεκδικήσουν κάτι για εμάς

ή θα τρωγώμαστε μόνοι μας για

το ποιός πρέπει να είναι αφεντικό και ποιός

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Συμπέρασμα ,,,, όλοι ξέρουμε τι πρέπει να πράξουμε

αλλά ,,,,,,,,,,,,,

Λέω ακόμα και για τους συναδέλφους που ακόμα ερωτούν... θέτουν απόψεις

σε οτι αντικαθιστάμε το δημόσιο .....

Θα έχουμε επιτέλους μιά αμοιβή και εμείς???????????????

όπως απλα ορισθηκε και για τους συμβολαιογράφους,

κλπ κλπ κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω πως αν μας έβαζαν και αυτό θα φωνάζαμε ότι μας φορτώνουν δουλειά χωρίς να πληρωνόμαστε. Γιατί μη μου πείτε ότι ο πελάτης που δεν πληρώνει για τη δήλωσή του θα πλήρωνε για να του δηλώσουμε το γάμο.

Η λύση είναι απλή και δωρεάν. ΚΕΠ. Πάρε χαρτί από το ΚΕΠ ότι το έχεις δηλώσει on line και προχώρα κάνε ό,τι θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα εγώ αν ρωτήσω τι σχέση έχει ο φοροτέχνης - λογιστής με τους γάμους και τους θανάτους θα είμαι ο παράξενος της παρέας?

εκτός αν μιλάμε για το χαράτσι και μόνο που θα επιβαρυνθούν τα ταμεία αλλά και οι νεόνυμφοι

Γιατί λίγους έχεις δηλώσει στη ΔΟΥ ???!! :D :D

Πέρα από τη πλάκα ..... Η διαφορά με τις δουλειές που φορτώνουν σε μας σε αντίθεση με άλλους κλάδους έιναι ότι στους άλλους κλάδους λένε και αμοιηβή και το περνάνε στο κόσμο , αντίθετα δεν άκουσα κάτι πχ για το ΓΕΜΗ(αν ας πούμε το είχαν βάλει σε Δικηγόρους , αμφιβάλεις ότι θα έλεγαν στα ΜΜΕ ότι το κόστος είναι μικρός πχ 200 ευρώ !!!!) , για τέλη και πόσα ακόμη .......

Πέρα από αυτό , το έχω γράψει άπειρες φορές ....... Δεν θέλω να είμαι υποχρεωτικός , θέλω να παρέχω υψηλής ποιότητας υπηρεσία και να αμοίβομαι ανάλογα , αλλά σε όποιον επιθυμεί να έρθει σε μένα , παράλληλα θα έχω και την ανάλογη ευθύνη ....... Το κακό είναι ότι σε αυτή την εποχή που δεν υπάρχει σάλιο όλοι οι κλάδοι έχουν ελάχιστες αμοιβές (από τις καταργημένες) για να ειπσράτουν και παράλληλα έχουν γίνει και υποχρεωτικοί ....... Σε ένα Κράτος δικαίου θα έπρεπε να υπάρχει ένα σωστό , μηχανογραφημένο και πάνω από όλα συνδεδεμένο Δημόσιο και να παρέχει αυτές τις υπηρεσίες .

Αυτό να το βλέπουν κάποιοι που θέλουν να απολυθούν Δημόσιοι Υπάλληλοι και να μειωθεί το Κράτος ..... Νομίζουν ότι θα γίνονται από μονα τους και χωρίς κόστος ..... Το ξαναματαγράφω, θέλουμε συμάζωμα του Δημοσίου και να επιτέλους να λειτουργεί , αλλιώς ποίος ο λόγος να πληρώνουμε 1002 φόρους και χαράτσια ??? Για να μειώνουν τις ζημίες τους οι Τράπεζες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι να πάρουμε και εμείς ένα κομμάτι απο την πίτα, αλλα γιατί θα πρέπει οι πολίτες να επιβαρύνονται με ένα ακόμη χαράτσι. Τόσο δύσκολο είναι να στηθεί on line ένα προγραμμα το οποίο θα ενημερώνεται απο τους υπαλλήλους των ληξειαρχείων των Δήμων, έτσι κι αλλιώς αυτές οι περιπτώσεις περνούν αναγκαστικά απο τα γκισέ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογιστής με ίντερνετ χρειάζεται μόνο ρε παιδιά. Δηλαδή οι συμβολαιογράφοι τι παραπάνω έχουν από τα δημαρχεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ήμαστε διασκορπισμένοι από εδώ και από εκεί καλά να πάθουμε.... αφού δεν ήμαστε οργανωμένοι και ασχολούμαστε με μείζωνα θέματα και όχι με αυτά που απασχολούν τον κλάδο μας.... καμία μα καμία οργάνωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πεθαμενατζής δεν γίνομαι.......

Κι ανέ ποθάνω, ποτέ τους να μη το μάθουνε.........

Κερατάδες.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...