Προς το περιεχόμενο

Κώδικας Φυλάκισης και Εμφυλίου των Λογιστών αν ο φορέας Ελέγχου δεν λειτουργεί σωστά....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 157
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Συνάδελφοι των ΙΕΚ λογιστικής, στηρίξτε την χρυσή αυγή εσείς, .......

Χρυσή Αυγή: Η Κου Κλουξ Κλαν μάς αναγνωρίζει ως ομόαιμο κόμμα

«Ποιος είπε ότι τα θεσμικά όργανα των Η.Π.Α δεν ασχολούνται με τα Ελληνικά κόμματα; Η οργάνωση Κου Κλουξ Κλαν, σύμφυτη με την Αμερικανική Πολιτεία, αναγνωρίζει την Χ.Α ως ομόαιμη οργάνωση». Αυτή ήταν η αντίδραση της Χρυσής Αυγής στο γεγονός ότι εδώ και λίγες ημέρες -και με αφορμή τα εγκαίνια των γραφείων της Χ.Α στη Νέα Υόρκη- η Κου Κλουξ Κλαν φιλοξενεί το ελληνικό κόμμα στις ιστοσελίδες της.

assets_LARGE_t_420_54120236.JPG

Στη σελίδα των «Ιπποτών», οι οποίοι είναι μία από τις έξι οργανώσεις που φέρουν το όνομα της Κου Κλουξ Κλαν, αναφέρεται ότι η «υπερεθνικιστική παράταξη Χρυσή Αυγή εγκαινίασε τα γραφεία της στη Νέα Υόρκη για να προσεγγίσει την ελληνική διασπορά. Ενα παρακλάδι της παράταξης λειτουργεί ήδη στη Μελβούρνη της Αυστραλίας».

Στην ανάρτηση γίνεται αναφορά σε αποτελέσματα πρόσφατων δημοσκοπήσεων που φέρνουν τη Χρυσή Αυγή τρίτο κόμμα, αλλά δεν σχολιάζονται οι σφοδρές αντιδράσεις των Ελλήνων της Νέας Υόρκης που αντιτάχθηκαν στην παρουσία της οργάνωσης στην πόλη τους. Οι Ιππότες της Κου Κλουξ Κλαν έχουν ανεβάσει κείμενο από την, ανενεργή αυτή τη στιγμή, ιστοσελίδα της Χρυσής Αυγής στη Νέα Υόρκη.

«Σκοπός μας είναι να προωθήσουμε και να στηρίξουμε στην ελληνική διασπορά το εθνικιστικό όραμα της Χρυσής Αυγής. Πρέπει να αντισταθούμε στην πολυπολιτισμική και ανθελληνική ατζέντα της Νέας Τάξης Πραγμάτων», γράφουν οι χρυσαυγίτες της Νέας Υόρκης.

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63725583

http://kkk.bz/?p=3590

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Άφησα τελευταία τη «Χρυσή Αυγή» που στην πραγματικότητα είναι «μαύρη νύκτα».

Είναι θλιβερό ότι κάποιοι «χριστιανοί αγωνιστές» ταυτίστηκαν με τη χρυσή αυγή για να υπερασπιστούν τον Χριστό.

Τον Χριστό που η «χρυσή αυγή» τον διώκει, τον προσβάλλει και τον εξευτελίζει καθημερινά και το πράττει στα πρόσωπα, των προσφύγων, των μεταναστών ακόμα και των παιδιών.

http://www.onalert.g...gi-mitropolitis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη Αναποφασιστος

Όλά κάλα , και οι κώδικες καλοί και τα ΟΕΕ , και οι Συλλόγοι , και τα υπουργεία  Οικονομικών Να , σας πω και εγω τον πόνο μου .

 

Συνεργάζομαι με εταιρεία (επώνυμη) και εκδίδω καθέ μηνα  παροχης υπηρεσιων , Την προηγούμενη Πέμπτη μου λένε υπογραψε την ταδε  καταστάση , για να δημοσιευθει ,Τους εχω ηδη ενημερώσει οτι , θα πρεπει λοδω νόμων , αναμορφωσεων ΚΤΛ , να γινουν κάποιες αλλαγές . Την Παρασκεύη 30/11/2012  που Πάω για Δουλειά , με ενημερώνει ο φυλακας  οτι δεν μπορω να περασω στον χώρο του εργοστασιου διοτι αυτές τις εντολές εχει .Την Δευτέρα 03/12/2012 ξαναπάω και φωνάζω την αστυνομια για να μπω μέσα και να παρω τα πραγματα μου . Στην πύλη μόλις φτανουμε μας λέει ο φύλακας οτι ειναι ιδιωτικός χώρος και δεν μπορουμε να περάσουμε παρουσία των αστυνομικων , και το επιβεβαιωνουν και οι ιδιοι.

 

Ηθικόν Δίλημμα

 

Τους καίω πηγαινοντας σε υπουργεία ΟΙΚ ΣΔΟΕ, Οικονομικούς Εισαγγελεις , Και ο Θορυβος θα φτάσει μέχρι την ΜΕΡΚΕΛ????

Πληρωνομαι για τον ΝΟΕΜβριο και κάνω τουμπεκι , και η ΖΩΗ συνεχίζεται   ????

Ποιος θα μου πληρώσει τα διαφυγόντα έσοδα , που τα χάνω επειδή απλά έκανα οτι λεέι ο νόμος???

Εγγυάτε κανείς την ασφάλεια την δική μου και της Οικογένειας μου ????

Και ποια μεγάλη επιχείρηση θα μου αναθέσει τα λογιστικά της μετα τον σάλο που θα δημιουργηθει ????

 

Μπρος γκρεμος και πίσω ρέμα  ???

 

Τα ΠΔ , οι Νομοι ΚΤΛ, μόνο υποχρεωσεις μας αποφέρουν και κανένα δικαίωμα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλά κάλα , και οι κώδικες καλοί και τα ΟΕΕ , και οι Συλλόγοι , και τα υπουργεία  Οικονομικών Να , σας πω και εγω τον πόνο μου .

 

Συνεργάζομαι με εταιρεία (επώνυμη) και εκδίδω καθέ μηνα  παροχης υπηρεσιων , Την προηγούμενη Πέμπτη μου λένε υπογραψε την ταδε  καταστάση , για να δημοσιευθει ,Τους εχω ηδη ενημερώσει οτι , θα πρεπει λοδω νόμων , αναμορφωσεων ΚΤΛ , να γινουν κάποιες αλλαγές . Την Παρασκεύη 30/11/2012  που Πάω για Δουλειά , με ενημερώνει ο φυλακας  οτι δεν μπορω να περασω στον χώρο του εργοστασιου διοτι αυτές τις εντολές εχει .Την Δευτέρα 03/12/2012 ξαναπάω και φωνάζω την αστυνομια για να μπω μέσα και να παρω τα πραγματα μου . Στην πύλη μόλις φτανουμε μας λέει ο φύλακας οτι ειναι ιδιωτικός χώρος και δεν μπορουμε να περάσουμε παρουσία των αστυνομικων , και το επιβεβαιωνουν και οι ιδιοι.

 

Ηθικόν Δίλημμα

 

Τους καίω πηγαινοντας σε υπουργεία ΟΙΚ ΣΔΟΕ, Οικονομικούς Εισαγγελεις , Και ο Θορυβος θα φτάσει μέχρι την ΜΕΡΚΕΛ????

Πληρωνομαι για τον ΝΟΕΜβριο και κάνω τουμπεκι , και η ΖΩΗ συνεχίζεται   ????

Ποιος θα μου πληρώσει τα διαφυγόντα έσοδα , που τα χάνω επειδή απλά έκανα οτι λεέι ο νόμος???

Εγγυάτε κανείς την ασφάλεια την δική μου και της Οικογένειας μου ????

Και ποια μεγάλη επιχείρηση θα μου αναθέσει τα λογιστικά της μετα τον σάλο που θα δημιουργηθει ????

 

Μπρος γκρεμος και πίσω ρέμα  ???

 

Τα ΠΔ , οι Νομοι ΚΤΛ, μόνο υποχρεωσεις μας αποφέρουν και κανένα δικαίωμα !!!!

 

Φίλε οι καταγγελίες έχουν ηθικό έρεισμα όταν γίνονται "πρίν" και όχι "μετά". Όταν γίνονται "μετά" έχει χαθεί η ηθική και απομένει μόνο το ινάτι.

Με το ινάτι όμως χρειάζεται προσοχή διότι ενίοτε το άτιμο βγάζει μάτι ή άλλως τόσο καιρό τι υπέγραφες;

Γνωρίζεις να υπάρχει κάποιο κράτος στον γαλαξία μας όπου παρέχει προστασία μαρτύρων για τα ... λογιστικά; Μην τρελαθούμε. Εξάλλου τι είδους και μεγέθους μίζες και ποιος να τις πήρε ώστε να μας συγκινήσει η καταγγελία που θα κάνεις - και εμάς και την Άνγκελα - μετά απ΄όσα έχουμε ζήσει τα τελευταία χρόνια; Εκτός κι αν φίλε έχεις στοιχεία πως τα "έπαιρνε" η κ. Παπαρήγα για να έχει μειωμένη απόδοση και περάσει η αριστερά άλλα τριάντα χρόνια κουβεντιάζοντας και αναλύοντας το συμβάν.

Χαλάρωσε, οι φορολογικές ατασθαλίες δεν είναι τόσο σημαντικά βιομηχανικά μυστικά όπως π.χ.: παραγωγής κάποιου είδους κ.λ.π. Προσφέρονται ωστόσο για χαζοεκβιασμούς.

Όσο αφορά για το μετά μην ανησυχείς. Θα κάνουμε μια Ι.Κ.Ε. μέσω Γ.Ε.ΜΗ. σκέτη μούρλια.

Έχω μετανιώσει μόνο γι΄αυτά που δεν έκανα όταν μπορούσα και έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε οι καταγγελίες έχουν ηθικό έρεισμα όταν γίνονται "πρίν" και όχι "μετά". Όταν γίνονται "μετά" έχει χαθεί η ηθική και απομένει μόνο το ινάτι.

Με το ινάτι όμως χρειάζεται προσοχή διότι ενίοτε το άτιμο βγάζει μάτι ή άλλως τόσο καιρό τι υπέγραφες;

Γνωρίζεις να υπάρχει κάποιο κράτος στον γαλαξία μας όπου παρέχει προστασία μαρτύρων για τα ... λογιστικά; Μην τρελαθούμε. Εξάλλου τι είδους και μεγέθους μίζες και ποιος να τις πήρε ώστε να μας συγκινήσει η καταγγελία που θα κάνεις - και εμάς και την Άνγκελα - μετά απ΄όσα έχουμε ζήσει τα τελευταία χρόνια; Εκτός κι αν φίλε έχεις στοιχεία πως τα "έπαιρνε" η κ. Παπαρήγα για να έχει μειωμένη απόδοση και περάσει η αριστερά άλλα τριάντα χρόνια κουβεντιάζοντας και αναλύοντας το συμβάν.

Χαλάρωσε, οι φορολογικές ατασθαλίες δεν είναι τόσο σημαντικά βιομηχανικά μυστικά όπως π.χ.: παραγωγής κάποιου είδους κ.λ.π. Προσφέρονται ωστόσο για χαζοεκβιασμούς.

Όσο αφορά για το μετά μην ανησυχείς. Θα κάνουμε μια Ι.Κ.Ε. μέσω Γ.Ε.ΜΗ. σκέτη μούρλια.

Έχω μετανιώσει μόνο γι΄αυτά που δεν έκανα όταν μπορούσα και έπρεπε.

 

Σωστός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...