Προς το περιεχόμενο

Κώδικας Φυλάκισης και Εμφυλίου των Λογιστών αν ο φορέας Ελέγχου δεν λειτουργεί σωστά....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ιδια εγιναν και στο δημοσιο τους χωρισε σε ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ και τους εκανε να σφαζονται μεταξυ τους.

Πραγματικά διέκρινα κάποια "ταξική" νύξη στο κείμενό σου για τις διαφορές ΑΕΙ-ΤΕΙ-ΙΕΚ, αλλά οι παροιμίες που παράθεσα είναι για τους συναδέλφους που "λιβανίζουν" το πτυχίο τους και θεωρούν όλους τους άλλους υποδεέστερους, "παιδιά ενός κατώτερου θεού" όπως είχα αναφέρει παλαιότερα. Θεωρώ όμως - αν μου επιτρέπεις - άδικο να εξισώνει κάποιος όλους όσους σπούδασαν σε ΑΕΙ, με εκείνους που τους ταιριάζει το "Όποιος καβαλικεύει το καλάμι, τρέχει με τα πόδια του".

Μπορείτε να μου πείτε τι θα προτείνετε στα παιδιά σας να μάθουν γράμματα η όχι,έτσι για την τάξη,μην τα ισοπεδώνουμε έτσι απλά όλα.

Αγαπητε,

Κατ αρχην να σας ευχαριστησω θερμα γιατι μου ανεβασατε το Ηθικο για την οραση μου :rolleyes: .

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΑΓΑΠΗΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΕΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΛΟ ΟΜΩς ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ!

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 157
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα θυμίσω ότι για εμένα παιδιά ενός κατώτερου θεού είναι ο λογιστής κατα προεδρικό διάταγμα που τυχαίως τον έχουν στην ΠΟΦΕΕ την μεγαλύτερη συντεχνία που το ΟΕΕ ωχριά μπροστά της, και όχι ο λογιστής απο πτυχίο.Ενα συνοθύλευμα ατόμων ασχέτων με το επάγγελμα του λογιστή αντισυνταγματικά με ένα παράνομο νόμο κάνει τον σταυρουλάκη λογιστή και τον απόφοιτο στα φοροτεχνικά ΙΕΚ κατηγορία ΔΕ, όπως ευστοχα μας είπε ενας φτωχός στο πνέυματι, κατα 99% εμπειρικός.

Συνάδελφοι των ΙΕΚ κάποιος εγραψε ότι όλα είναι θέμα ΥΠΕΠΘ, είναι αλήθεια, η μη ενταξη των ΙΕΚ στο εκπαιδευτικό σύστημα δίνει το δικααίωμα να τα εντάσει όπου θέλει ο εμπειρικός.

Κάποιος λέει οτι η συστράτευση με την χρυσή αυγή είναι η μόνη μας ελπίδα. Αμφιβάλλω αν είναι έτσι αλλά σίγουρα δεν είναι με το ΠΑΣΟΚ_ΝΔ_ΚΚΕ_ΣΥΝ_ΛΑΟΣ, και την μεγαλύτερη συντεχνία του τόπου την ΠΟΦΕΕ, άρα δεν έχουμε παρα να διαπιστώσουμε αν η χρυσή αυγή συμφωνεί με την αντίληψη μας περί παρανόμως ασκούντων των επάγγελμα αποφοίτων ΑΕΙ βάσει του ΠΔ340/98.

Ευχαριστώ

Αυτά είναι τα όμορφα ,

πές τα μεγάλε μανώλη.

Μήπως μπέρδεψες του +λάκηδες ωρε μανωλιό ????

Και βρήκες και ευκαιρία για να μας πείς για τα χρυσά αυγά ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία , τώρα που εγκρίθηκε μπορώ να το πώ

Άρθρο 14

Προστασία του κύρους του ΟΕΕ

1. Δεν επιτρέπεται στο Λογιστή Φοροτεχνικό η δια δηλώσεων προφορικών ή εγγράφων, υποβάθμιση του επιστημονικού και επαγγελματικού κύρους του ΟΕΕ,

Ως υποβάθμιση του επιστημονικού και επαγγελματικού κύρους του ΟΕΕ θεωρείται από μέρους Λογιστή Φοροτεχνικού:

• Η τήρηση ή ο ισχυρισμός τήρησης Φορολογικών ή Λογιστικών αρχών και προτύπων διαφορετικών από τις προβλεπόμενες από τη Εθνική Νομοθεσία ρυθμίσεις,

• Οι επανειλημμένες παρεκκλίσεις από αποφάσεις και οδηγίες του ΟΕΕ,

• Η ανάρμοστη συμπεριφορά κατά οργάνων του ΟΕΕ εκδηλούμενη με τη χρησιμοποίηση απρεπών εκφράσεων ή ειρωνικών σχολίων, σε βάρος αποφάσεων και ενεργειών που εμπίπτουν στις αρμοδιότητες και τα καθήκοντα των οργάνων αυτών,

• Η απρεπής συμπεριφορά κατά δημόσιου ή ιδιωτικού Ελεγκτικού Φορέα.

2. Δεν εμπίπτει στον ανωτέρω περιορισμό η εμπιστευτική αναφορά προς το ΟΕΕ που υποχρεούται να κάνει κάθε Λογιστής Φοροτεχνικός

όταν διαπιστώνει αξιόποινες πράξεις ή παραβιάσεις του παρόντος Κώδικα από συναδέλφους ή τρίτους

Δεν μας χέζεις ρε

ΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

:ph34r::ph34r::ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία , τώρα που εγκρίθηκε μπορώ να το πώ

Δεν μας χέζεις ρε

ΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

:ph34r::ph34r::ph34r:

Πέναλτι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...............................

zidane-redcard.jpg

Τα στοιχεία σου δώσε μου να σε προωθήσω κατ' άρθρον 14 του κώδικος δεοντολογίας για τα περαιτέρω............................

Υγ: Αν και αυτή τη φωτό τη φύλαγα για το Σούλη, άντε, χαλάλι σου επειδή σε πάω........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία , τώρα που εγκρίθηκε μπορώ να το πώ

Δεν μας χέζεις ρε

ΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

:ph34r: :ph34r: :ph34r:

Αρχηγέ μαζί σου, αλλά ξέχασες να συμπληρώσεις το όνομα για να το προσθέσω στον φάκελο που θα στείλω, σύμφωνα με το άρθρο 14 παράγρ. 2 του ΚΩΔΙΚΑ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ, ΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε,

Κατ αρχην να σας ευχαριστησω θερμα γιατι μου ανεβασατε το Ηθικο για την οραση μου :rolleyes: .

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΑΓΑΠΗΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΕΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΛΟ ΟΜΩς ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ!

Ελενη

Αγαπητή Ελένη

Άλλο το ένα άλλο το άλλο ,αν συνυπάρχουν ακόμη καλύτερα,αλλά βασικά δεν πρέπει να παροτρύνουμε τα παιδιά μας

να μάθουν γράμματα?ΑΥΤΉ ΕΊΝΑΙ Η ΕΡΏΤΗΣΗ.τα υπόλοιπα είναι αυτονόητα,τα περί καλών παιδιών ,κοινωνική μόρφωση κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητή Ελένη

Άλλο το ένα άλλο το άλλο ,αν συνυπάρχουν ακόμη καλύτερα,αλλά βασικά δεν πρέπει να παροτρύνουμε τα παιδιά μας

να μάθουν γράμματα?ΑΥΤΉ ΕΊΝΑΙ Η ΕΡΏΤΗΣΗ.τα υπόλοιπα είναι αυτονόητα,τα περί καλών παιδιών ,κοινωνική μόρφωση κλπ.

Αγαπητε αν δεν συνυπαρχουν τοτε κατι δεν εκανα καλα !

Ευχαριστω,

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θυμίσω ότι για εμένα παιδιά ενός κατώτερου θεού είναι ο λογιστής κατα προεδρικό διάταγμα που τυχαίως τον έχουν στην ΠΟΦΕΕ την μεγαλύτερη συντεχνία που το ΟΕΕ ωχριά μπροστά της, και όχι ο λογιστής απο πτυχίο.Ενα συνοθύλευμα ατόμων ασχέτων με το επάγγελμα του λογιστή αντισυνταγματικά με ένα παράνομο νόμο κάνει τον σταυρουλάκη λογιστή και τον απόφοιτο στα φοροτεχνικά ΙΕΚ κατηγορία ΔΕ, όπως ευστοχα μας είπε ενας φτωχός στο πνέυματι, κατα 99% εμπειρικός.

Συνάδελφοι των ΙΕΚ κάποιος εγραψε ότι όλα είναι θέμα ΥΠΕΠΘ, είναι αλήθεια, η μη ενταξη των ΙΕΚ στο εκπαιδευτικό σύστημα δίνει το δικααίωμα να τα εντάσει όπου θέλει ο εμπειρικός.

Κάποιος λέει οτι η συστράτευση με την χρυσή αυγή είναι η μόνη μας ελπίδα. Αμφιβάλλω αν είναι έτσι αλλά σίγουρα δεν είναι με το ΠΑΣΟΚ_ΝΔ_ΚΚΕ_ΣΥΝ_ΛΑΟΣ, και την μεγαλύτερη συντεχνία του τόπου την ΠΟΦΕΕ, άρα δεν έχουμε παρα να διαπιστώσουμε αν η χρυσή αυγή συμφωνεί με την αντίληψη μας περί παρανόμως ασκούντων των επάγγελμα αποφοίτων ΑΕΙ βάσει του ΠΔ340/98.

Ευχαριστώ

Βρε καλώς τον.

Βγήκαμε στη σύνταξη και αλλάξαμε προφίλ?

Προτέινεις δηλαδή να βάλουμε τη χρυσή αυγή να κυνηγήσει τους "παράνομους" απόφοιτους αει που ασκούν το επάγγελμα και να αφήσει μόνο τους εμπειρικούς να το ασκούν?

Θα πάρουμε τηλέφωνο τον Κασιδιάρη να δούμε αν συμφωνει. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε καλώς τον.

Βγήκαμε στη σύνταξη και αλλάξαμε προφίλ?

Προτέινεις δηλαδή να βάλουμε τη χρυσή αυγή να κυνηγήσει τους "παράνομους" απόφοιτους αει που ασκούν το επάγγελμα και να αφήσει μόνο τους εμπειρικούς να το ασκούν?

Θα πάρουμε τηλέφωνο τον Κασιδιάρη να δούμε αν συμφωνει. :D

Δημήτρη, εσυ δε θα πρέπε να μιλάς για αλλαγές προφίλ και τα σχετικά... :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη, εσυ δε θα πρέπε να μιλάς για αλλαγές προφίλ και τα σχετικά... :rolleyes: :rolleyes:

Κώστα εγώ δεν επέλεξα να αλλάξω προφίλ.Υποχρεώθηκα να αλλάξω προφιλ.Και το γνωρίζεις αυτό πολύ καλά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποχρεώθηκες δικαίως για κάποιους λόγους. Όμως αν θυμάσαι καλά όταν φώναζε ο Αντώνης (Βασιλάκης) οτι πίσω από τον "amartolos" ήσουν εσυ, μόνο τρελό δεν το έβγαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποχρεώθηκες δικαίως για κάποιους λόγους. Όμως αν θυμάσαι καλά όταν φώναζε ο Αντώνης (Βασιλάκης) οτι πίσω από τον "amartolos" ήσουν εσυ, μόνο τρελό δεν το έβγαλες.

Το αν είναι δικαίως η αδίκως είναι θεμα ακρως υποκειμενικό. και οι γνώμες διίστανται Οσο για το δευτερο πρέπει να γνωρίζεις την παροιμία που λέει "ο φόβος φυλάει τα έρημα". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν είναι δικαίως η αδίκως είναι θεμα ακρως υποκειμενικό. και οι γνώμες διίστανται

Σίγουρα είναι υποκειμενικό, όμως όταν για παράδειγμα η υποκειμενικότητα 100 ανθρώπων θεωρεί ότι είναι δικαίως και η υποκειμενικότητα 5 ανθρώπων θεωρεί ότι είναι αδίκως, τότε η υποκειμενικότητα τείνει να γίνει αντικειμενικότητα (οι αριθμοί είναι τυχαίοι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι υποκειμενικό, όμως όταν για παράδειγμα η υποκειμενικότητα 100 ανθρώπων θεωρεί ότι είναι δικαίως και η υποκειμενικότητα 5 ανθρώπων θεωρεί ότι είναι αδίκως, τότε η υποκειμενικότητα τείνει να γίνει αντικειμενικότητα (οι αριθμοί είναι τυχαίοι).

Και οι αριθμοί που αναφέρεις είναι άκρως υποκειμενικοί.Μη ξεχνάς ότι το φορουμ αποτελειται απο χιλιάδες μέλη και όχι απο 100.Αποψη δεν έχουν μόνο τα 100 γνωστά μέλη αλλά και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ.Τελος πάντων ας μην πιασουμε τώρα τετοια συζήτηση.Κάνε ότι νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι υποκειμενικό, όμως όταν για παράδειγμα η υποκειμενικότητα 100 ανθρώπων θεωρεί ότι είναι δικαίως και η υποκειμενικότητα 5 ανθρώπων θεωρεί ότι είναι αδίκως, τότε η υποκειμενικότητα τείνει να γίνει αντικειμενικότητα (οι αριθμοί είναι τυχαίοι).

Και οι αριθμοί που αναφέρεις είναι άκρως υποκειμενικοί.Μη ξεχνάς ότι το φορουμ αποτελειται απο χιλιάδες μέλη και όχι απο 100.Αποψη δεν έχουν μόνο τα 100 γνωστά μέλη αλλά και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ.Τελος πάντων ας μην πιασουμε τώρα τετοια συζήτηση.Κάνε ότι νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα ότι ανάφερες ότι αριθμοί είναι τυχαίοι.Και εγώ τυχαία σου απάντησα .Πως είσαι σίγουρος ότι οι 5 (τυχαιοι) είναι τόσοι και δεν είναι π.χ 200?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φόβος ο [fóvos] : 1. έντονο δυσάρεστο συναίσθημα, που προκαλείται εξαιτίας (πραγματικού ή φανταστικού) κινδύνου ή απειλής: Yπερβολικός / παράλογος / ενδόμυχος ~. Tον πιάνει / τον κατέχει / τον συνέχει (ο) ~. Ο ~ του θανάτου / της τιμωρίας / του ευνουχισμού. Ο ~ σου είναι αδικαιολόγητος. Προσπάθησα να διασκεδάσω τους φόβους του. Kόπηκαν τα πόδια* μου από το φόβο. (Δεν) υπάρχει ~ να πέσει το κτίριο, κίνδυνος. Aνέβα ελεύθερα στη σκάλα, δεν έχει φόβο, δεν υπάρχει κίνδυνος. Kατου ρήθηκα / χέστηκα / τα ΄κανα πάνω μου από το φόβο, για πολύ μεγάλο φό βο. || ~ Θεού, δέος, σεβασμός. ΦΡ μετά φόβου Θεού, με πολλή προσο χή. (έκφρ.) παίρνω κπ. / κτ. από φόβο, με φοβίζει κάποιος ή κτ. ~ και τρόμος*. ΦΡ διά τον φόβο(ν) των Iουδαίων, εξαιτίας του κινδύνου, του ενδε χόμενου της τιμωρίας. ΠAΡ Ο ~ φυλάει τα έρημα / έρμα, η πιθανότητα ενδεχόμενης τιμωρίας δρα αποτρεπτικά, ακόμα κι όταν δεν υπάρχει άμεσος, ορατός κίνδυνος αποκάλυψης μιας παράνομης πράξης. 2. (συνήθ. πληθ.) ανησυχία·: Εξέφρασε τους φόβους (του) για την πορεία των συνομιλιών. Προσπάθησα να διασκεδάσω τους φόβους του.

[αρχ. φόβος `πανικός΄]

http://www.greek-lan...optall=true&dq=

Αυτές οι παροιμίες δεν πιάνουν σε ανθρώπους σαν τον Αντώνη...

Και είμαστε πλέον πολλοί....

Πες την σε κανένα κομπλεξικό τσοπάνη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη, δεν έχω κοντή μνήμη και το ξέρεις καλά αυτό. Είμαι δίκαιος επίσης, να το θυμάσαι αυτό. Όμως, μην προσπαθείς να βγεις από πάνω σ' αυτό το θέμα γιατί ειλικρινά - συγγνώμη για την έκφραση- δε σε παίρνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Συνάδελφοι των ΙΕΚ λογιστικής, στηρίξτε την χρυσή αυγή εσείς, .........ουγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...